pierwsze kino domowe

tom4k

New member
Witam,

Planujemy skompletować nowe kino domowe 5.1 + odtwarzacz blue ray do pokoju dziennego o pow. ok 20 m2.
Budżet ok 3-4 tys. zł.
Kino domowe będzie wykorzystywane w 50% do muzyki w 50% do filmów.
Mojej żonie zależy żeby głośniki były najlepiej białe lub srebrne.
Zwracamy się o pomoc w doborze optymalnego zestawu.
Znalazlem fajny komplet głosników Dali Zensor 5.0 (trochę poza budżetem). Co ewentualnie do niego dobrać?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensory fajne. Choć na 20m2 lepsze by były Z7. Do Zensorów można pomyśleć o amplitunerze Marantz-a SR5009. Z białych masz jeszcze Q Acoustics QA 2050i (moim zdaniem bardzo ładne, więc może małżonce się spodobają), Jbl Arena 180, Audio Pro Avanto HTS.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zensor są ostatnio popularne i dużo o nich jest na forum napisane ;-) Poczytaj trochę to wszystko będziesz wiedział ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Hehe! Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał które gdyby nie jeden mały szczegół... cena! :-D
Opticony mi się podobają ;-) Chętnie ich posłucham jak będzie ku temu okazja.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
3-4 tys. to niezbyt dużo pieniążków na cały zestaw. Ale polecam do odsłuchania zestaw Monitor Audio Bronze - mają kolor biały. Do tego amplituner Denon, Onkyo lub Marantz...
 

tom4k

New member
Dziękuję za odpowiedzi!
A co powiecie o amplitunerze Onkyo TX-NR646 ? Jutro jedziemy na odsłuch i też będziemy mieli możliwość go przetestować.
 

drqq

New member
Gdzie najtaniej można dostać zensory?
I coś oprócz Marantz-a SR5009 w podobnej kwocie można do nich kupić?

Czy zensory 5 dadzą radę? Czy raczej lepiej dopłacić do 7? filmy/muzyka/gry
Cały salon z otwartą kuchnią mają około 50m2, ale cześć wypoczynkowa gdzie będą stać głośniki ma około 25m2

W grę wchodzą tylko białe głośniki - tak, tak kobieta rządzi w salonie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry