Pierwsze kino domowe

Saint337

New member
Witam
Stoję przed dylematem zakupu pierwszego kina domowego zdaję sobie sprawę że mam bardzo ubogą wiedzę w tym temacie dlatego zwracam się o pomoc.

Budżet to - głośniki 1600zł max aczkolwiek skłaniam się bardziej do 1200zł (sprzęt nowy)
amplituner 800zł (używany)

Grałoby to w pomieszczeniu około 28m przeważnie filmy muzyka mniej ale mam jakieś minimalne oczekiwania odnośnie jakości grania tak więc można powiedzieć że byłoby to 40% film 60% muzyka

Myślałem o takim zestawie denon avr 1610 + taga harmony tav 606 albo quadral quintas 5000
Co o tym sądzicie? Jakie są wasze propozycje?
 

evenement44

New member
Kolego nie polecam Ci kupować używanego amplitunera. Nigdy nie masz pewności jak był używany, mam kolege ktory kupil sobie uzywany amplituner denona i wszystko w nim na pierwszy rzut oka bylo ok, dopiero gdy kupil sobie nowy TV i chcial skorzystac z technologi ARC w swym amplitunerze okazalo sie, ze niestety ma uszkodzone gniazdo HDMI dla obslugi tej funkcji (koszt naprawy - wymiana calej sekcji HDMI 300zl + 30 kurier) Dlatego lepiej dolozyc nawet wziasc na raty i kupic w renomowanym sklepie. Ja kupilem na raty kino Denon avrx1000 na glosnikach obsidian kupilem za 3199
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nowych za 900zł masz Harmana avr156. Choć na Twój metraż przydałby się mocniejszy amplituner. Z używkami to równie bywa. Ale bym nie generalizował. Ja swojego Denona 1611 sprzedałem za 600zł i był całkowicie sprawny i jeszcze na 2 czy 3 miesięcznej gwarancji. Kolumny min. to Wharfedale Obsidian 600.
 

Saint337

New member
A czy te kolumny Wharfedale Obsidian 600 jak wypadają w porównaniu do crystali? crystale sa w większości marketów a tam dają lepsze raty.
Ewentualnie myślę też nad avr 1513 + vardusy nowy komplet jest za 2000zł teraz w media markt tylko sam nie wiem czy mnie to zadowoli, czy nie dam rady złożyć czegoś sensowniejszego z waszą pomocą?
 

collider

New member
Bez reklam
Witam
Stoję przed dylematem zakupu pierwszego kina domowego zdaję sobie sprawę że mam bardzo ubogą wiedzę w tym temacie dlatego zwracam się o pomoc.

Budżet to - głośniki 1600zł max aczkolwiek skłaniam się bardziej do 1200zł (sprzęt nowy)
amplituner 800zł (używany)

Grałoby to w pomieszczeniu około 28m przeważnie filmy muzyka mniej ale mam jakieś minimalne oczekiwania odnośnie jakości grania tak więc można powiedzieć że byłoby to 40% film 60% muzyka

Myślałem o takim zestawie denon avr 1610 + taga harmony tav 606 albo quadral quintas 5000
Co o tym sądzicie? Jakie są wasze propozycje?

Amplituner używany? Teraz Harman Kardon ma w bardzo dobrych cenach swoje budżetowe modele, może by ci się udało jakoś zmieść a miałbyś nowy i na gwarancji. Pomyśl nad tym.
 

Saint337

New member
Tak około 28m

Byłem dzisiaj w media i były tam obsidiany udało mi się namówić żeby mi je podłączyli i muszę przyznać że jestem na nie zdecydowany, wyglądają bardzo przyzwoicie i dźwięk też mnie urzekł.
Teraz co do amplitunera to były one podłączone pod denona avr 1713 który jest dla mnie za drogi tym bardziej że przekroczyłem budżet co do głośników tak więc co mi polecacie w zastępstwie? Czy mój wspomniany faworyt avr 1610 będzie nie wiele gorszy?

I dziękuje za nakierowanie mnie na te obsidiany trafiły akurat w moje gusta.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denony 16xx to były poprzedniki modelu 1713, więc klasowo to ta sama półka. Wiesz jak jest, co roku producent wypuszcza nowy model, doda kolejny bajer i jazda:) Model 1610 ma zasilacz 360W, model 1713 - 390W, więc mocowo przepaści na pewno nie ma. Podejrzewam że dźwiękowo również. Jedynie różnice tkwią w jakiś nowinkach technicznych. Wejdź sobie na opis 1713 i zobacz czy posiada coś co Ci jest niezbędne i czego nie ma starszy model.
 

evenement44

New member
Zarówno 1610 jak i 1713 są to stare amplitunery, nie rozumiem jak moźna pakować się w starocie. Dla mnie jest to pozorna oszczędność i niedocenianie nowinek technicznych np opcji sieciowych. Najnowszy i najtanszy amplituner Denona z opcjami sieciowymi to X1000 i można kupić taki zestaw z tym modelem na obsidianach 600 za 3199 w Krakowie w Media na ul Zakopianskiej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
1610 to już dość stary, ale 1713 to już nie taki stary. Jeszcze można kupić nowe. X1000 wszedł niedawno więc nie przesadzaj.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno 1610 jak i 1713 są to stare amplitunery, nie rozumiem jak moźna pakować się w starocie. Dla mnie jest to pozorna oszczędność i niedocenianie nowinek technicznych np opcji sieciowych. Najnowszy i najtanszy amplituner Denona z opcjami sieciowymi to X1000 i można kupić taki zestaw z tym modelem na obsidianach 600 za 3199 w Krakowie w Media na ul Zakopianskiej.

A ja tam rozumiem:) Zobacz mój przykład. Jestem tradycjonalistą jesli chodzi o audio, więc muzyka to stereo i płyty CD. Na DVD/BD oglądam tylko oryginały lub nagrywane płyty, żadnych divix a nawet niezbyt często mp3. Z kompa nie potrzebuję przesyłać przez ampli żadnych plików, a jeżeli już to zawsze laptopa mogę podłączyć pod HDMI. Tak więc rozumiem sens kupowania nowych sprzętów, ale już nie kosztem 1/3 wartości samego ampli. Piszesz o nowościach, ale producenci co rok wypuszczają nowe modele, więc co rok czy nawet 2 będziesz kupował nowy ampli bo ma trochę nowinek tech.? Są ludzie co ich stać na takie zabiegi, ale osobiście jak mam porządny sprzęt i chodzi bez usterek to nie będę się pozbywał klocka i brał najnowszy bo ma obsługę sieci, dodatkowe wyjście HDMI i ładniejsze menu ekranowe:) Podejrzewam że takich jak ja jest spora grupa. Jasne, jak kolega w tej kwocie ma możliwość kupna nowszej serii i kolumn jakie sobie upatrzył to warto.
P.s. teraz widzę że mianem staroć określa się sprzęt który był na topie 3 lata temu. Kiedyś takim mianem okreslało się sprzęt stereo który miał z 15-20 lat:)
 

Saint337

New member
Kino domowe będzie moim pierwszym ale doświadczenie z elektroniką audio mam z mojego mojego hobby jakim jest car audio tam dąży się aby dzwięk był jak najbardziej odwzorowany z przeżyciami z prawdziwego koncertu, i taką technologię wymyślili już dawno temu i mimo upływu lat i faktem że sprzęt jest już mocno używany dalej wart jest kupe szmalu (przynajmniej dla mnie) a to dlatego że po włączeniu taki high end sprzed dekady dalej robi pioronujące wrażenie na odsłuchującym.
Zaznaczam ponownie że mało wiem o KD ale z tego co mi się wydaje taki avr 1610 ma już podstawowe standardy obowiązujące w tych czasach i byłby złotym środkiem jeśli chodzi o cene/nowinki.

Niestety ta cena ciągle mnie ogranicza gdyby nie to, to pewnie nie zadawałbym tyle pytań tylko wziął to co lepsze (w 90% przypadków droższe)

Ale wiem że często jest nie wielka różnica w cenie a za to odczuwalna już w jakości i ludzie którzy interesują się tym na codzien dobrze ją znają dlatego nauczyłem się już słuchać takich ludzi i jestem wdzięczny za każdą odpowiedź w tym temacie.
 

evenement44

New member
Z całym szacunkiem dla wszystkich, nikogo tutaj nie chcąc urazić, chciałbym wytłumaczyć iż nikogo tutaj nie namawiam na wymianę co sezon amplitunerów. Rozumiem ograniczenia finansowe, lecz według mnie czasem warto dołozyć parę stówek, skorzystać z zakupu na raty niż potem czegoś żałować. Ok, ktoś powie nie potrzebuję opcji sieciowych, a ja powiem - niepotrzebujesz, bo nie znasz ich możliwości, nie wiesz jaką radość i frajdę może dać opcja korzystania z nieograniczonej biblioteki muzycznej, ktorej zasoby przeglądasz na swoim smartfonie i możesz odsłuchać w zajebistej jakości. Taką możliwość ma właśnie x1000 ktory zawiera serwis spotify, za 19zl/mc masz dostęp do każdego utworu jaki chcesz. I dlatego uważam, że czasami warto dopłacić.
 
Do góry