Pierwsze kino domowe za 3000 - 3500

grzesiek1945

New member
Cześć

Już od jakiegoś czasu odwiedzam to forum ale bardziej w dziale TV. Teraz po roku od zakupu TV potrzebuje jakieś w miare dobre kino domowe. Dodam że na sam początek mogą być same dwie kolumny a w przyszłości dokupię resztę. Na sam start myślę że wystarczy a na urodziny w marcu kupie se resztę :D W grę wchodzą nawet używki, jestem elastyczny.

Pokój około 21 m2 : 4,5 x 4,7 (salon, pokój bez drzwi, nie wiem czy to ma znaczenie)
Zestaw ma służyć do muzyka (metal, metal core, hard rock, retro 70/80s) 33 % gry 33 % filmy 33 %

Cel to 5.1 MAX.

Jak na razie wyszukałem takie opcje:

Amplituner: Onkyo TX-NR656 (raczej ten najlepszy) lub YAMAHA RXV 481B lub Denon AVR-X2300W

Kolumny: tu nie mam pojęcia, marzy się Klipsch Reference R-26F ale sporo przekracza limit

Jakie są wasze propozycje?

(no dobra, 4000 to naprawdę MAX :D )
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Żebyś był w 100% zadowolony z zakupu to musisz posłuchać kolumn, do metalu najlepiej poszukać takich z twardym punktowym basem, bo te z miękkim i rozlazłym będą mulić i wyjdzie papka. Skoro dużą rolę pełnić będzie muzyka, kup lepiej wzmacniacz z funkcją końcówki mocy, a amplituner dołączysz później z pozostałymi głośnikami.
 

grzesiek1945

New member
Szczerze to basu nie potrzebuje nie wiadomo jakiego. Metalu słucham tego trochę spokojniejszego, typu Metal Core, gdzie wokal jest wyraźnie rozumiany. A tak naprawdę to lekko gusta ostatnio zmieniam bo nie wiem dlaczego słucham ostatnio kawałki klasyczne z lat 70, 80 i retro elektro 80. A głośniki jakie polecasz?
 

grzesiek1945

New member
Sprawa zamknięta, ustawienie na szybko, będzie zmiana szafki itp

1d632b34f21f0f359b250845d609613b.jpg


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry