Pierwsze kino domowe Jarka

Jarek1973

New member
Witajcie. Mam prośbę, jakie kino domowe warto byłoby kupić w cenie do około 3000 - 3500 złotych. Może być ewentualnie bez blueray, gdyż mam obecnie LG. Pokój około 13 metrów, sporo mebli w nim. Kino głównie do filmów, czasami muzyka - pop, dance, techno. Zależy mi aby dobrze to grało w filmach, poprawiło dźwięk z plazmy Panasonica w tv z satki no i nie było źle z muzyką, którą od czasu do czasu też bym puszczał. Myślałem o amplitunerze Pioneer, ale otwarty jestem na wasze sugestie. Głośniki odrzucam wszelkie Prismy i Onyx o tych nawet nie myślę. Może coś blackninja powie - mieszkam w sumie niedaleko Olsztyna.

Czy nikt mi nie pomoże?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lexus

New member
Masz bardzo mały pokoik więc może obejdzie się bez kolumn podłogowych ?
Harman Kardon AVR 165 + Harman KArdon HKTS 30BQ
W kinie jak i w muzyce zagra to przyzwoicie.
Jak byś się upierał przy podłogówkach to poszuka się czegoś innego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być rzeczywiście z małymi kolumnami to ten Harman 156 + Hkts 30 , szczególnie że zależy Ci na kinie domowym.
A jak dopytasz Blackninja to i ceny powinny być odpowiednie.
 

Jarek1973

New member
Klipsch niezła marka i jakość ale cena około 3000 za zestaw bez suba czyli drogo. W sumie ciekawe bo ceny Klpscha drastycznie spadły? Dlaczego? Tak jak pisałem budżet to około 3500 złotych. Podsumowując pokój nie duży bo tylko 13 metrów. Co do Harmana to raczej nie. Głośniki wolał by m jednak też podłogowe. W sumie to lepiej brzmi i wygląda niż małe głośniki. Z ciekawością czekam na dalsze propozycje. Blackninja a jaki ampli miałeś na myśli do tych Klipschów?
 

Lexus

New member
Jak podłogowe to te klipsche będą bardzo dobre a co do ceny to do 2tys się zmieścisz.
Do tego onkyo 509 i wyjdzie Ci razem około 3500zł :)
Chyba że mieszkasz blisko łodzi, to u nas w MM jest Oknyo 308 + bd onkyo + klipsch F1 set za 3500zł Jest to nie lada okazja cenowa.
 

Jarek1973

New member
A co sądzicie o takich zestawieniach

PIONEER VSX-521 BDP 140 + WHARFEDALE VARDUS 250 BL

Marantz NR 1602 + TAV-606/TSW90


TAGA TAV-606v.3 + TSW-90+PIONEER VSX-921

Czy warto któryś z nich rozważyć w moim przypadku? Czy głośniki Taga są dobre i czy w takim małym pokoju odczuje róznicę między nimi a Klipschem oraz czy Marantz jest lepszy czy Pioneer?

Ponawiam prośbę co sądzicie o powyższych zestawach? Podzielcie się swoimi opiniami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jarek1973

New member
Coś cicho w tym wątku:) Czy ktoś miałby jeszcze jakieś propozycji co do kina na 13 metrów kwadratowych pokoju. Przy okazji zwiększył się budżet do 4500 czy teraz moglibyście coś doradzić. Ewentualnie proszę o propozycję do 4500 złotych i ewentualnie do 5000 ale to już maksymalna kwota. Widział bym w niej już zestaw z subwooferem czyli 5.1. Proszę o propozycje.
 

armi

New member
Bez reklam
a może rozważyć coś na konkretnych kolumnach pdstawkowych
bo przy takim metrażu powinny wystarczyć wa w tym nowym budzecie powinno sie cos dobrac ciekawego :)
 

Jarek1973

New member
Powiem szczerze sprzęt na pewno kupiony taniej niż kupiłbym go np. na Allegro. Po drugie kontakt, możliwość osobistego odbioru, gdyż byłem osobiście po sprzęt w Olsztynie. Pozytywne odczucie. Wybór uważam za udany pod względem miejsca zakupu jak i odczucia odsłuchu samego sprzętu, który już gra w domu. Teraz sprawa dotarcia go i powinno być jeszcze lepiej. Na razie też testuje , dokształcam się itp. itd. Przypuszczam, że to nie ostatnia moja wyprawa do Olsztyna na zakupy. Już upatrzyłem sobie piękny LED 3 D Panasonica:)
 
Do góry