Pierwsze kino 5.1 + Amplituner, prośba o pomoc w wyborze.

lobos

New member
Bez reklam
Przemyśl taki zestaw: CA 351R + Zensor 5 5,0, ampli BN ma teraz w super cenie na początku 3699 sam ampli, rodzina taki sobie sprawiła i zadowoleni.
Ciekawa propozycja. Jeśli cena promocyjna to CA warto rozważyć.
To ceniona marka i bardzo muzykalne sprzęty, które w połączeniu z Dali powinny dać piękny dźwięk.
Kolega Borixon ostatnio zestawił sobie CA+Dali i jest bardzo dobrze ;-)
 

Qcu199

New member
Miałbym Panowie jeszcze kilka kwestii do wyjaśnienia,

1. Czy w tym przedziale cenowym jest jakaś konkurencja dla Dali Zensor? Jeżeli nie ma to nie zastanawiałbym się dłużej nad kolumnami tylko wziąłbym pod uwagę Dali i dobrał do tego jakiegoś Denona, Marantza lub inny ampli, ale skupiłbym się już głównie na amplitunerze, najlepiej biorąc wszystko w zestawie powiedzmy dodatkowo z kablami tak jak mówił lobos licząc na jakąś zniżkę.

2. Potrzebuję zakupić listwy zasilające, jakie firmy byście polecili? Aktualnie mam już kilka lat z Belkina i jest wszystko w porządku.

3. Jakiej firmy kable polecilibyście żeby spiąć takie Dali w miarę sensownie?

4. Na dwa tylne głośniki lobos proponował mi uchwyty, ale szczerze wolałbym kupić jakieś stojaki. Zastanawiam się czy lepiej inwestować w coś stricte pod głośniki, bo da to lepszą jakość dźwięku czy równie dobrze można je postawić na czymś takim (bardziej kwestia wizualna) bez utraty jakości? STOJAKI STANDY PODSTAWKI pod GŁOŚNIKI KOLUMNY (5163060245) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

5. Czy kładąc suba na powiedzmy półce 40x40x40 cm wykonanej z drewna, pustej w środku wpłynie to na jakość dźwięku z suba, bo jeśli nie to miałbym problem z głowy z miejscem na subwoofer.
 

lobos

New member
Bez reklam
1. Moim zdaniem nie ma, albo nie słyszałem dlatego kupiłem Dali i co ważne jestem bardzo zadowolony ;-)
2. Sam myślę nad listwą zasilającą, więc również chętnie zasięgnę opinii ;-)
3. Ja mam Melodikę 2x4.0 na fronty i 2x2.5 na centrala i tyły. Zwykły, Polski miedziany kabelek.
4. Zrób jak uważasz. Każda opcja będzie dobra. Z tym, że mnie chodziło o to że dając tylne na uchwytach możesz dać je z boku i ustawić pod kątem.
Nie masz potrzeby odsuwania kanapy/sofy od ściany i tym samym skracania odległości do TV i frontów w niedużym pomieszczeniu.
5. Wg. mnie takie drewniane pudło puste w środku wpłynie negatywnie na dźwięk. Sub powinien stać na podłodze lub jeszcze lepiej na podstawie granitowej ;-)
 
Do góry