Pierwsze 5.1 za 3-3,5 tys

Areczan

New member
Witam, zgłaszam się z problemem, dotyczącym wyboru głośników. To będzie mój pierwszy zestaw kina domowego, dlatego nie oczekuję od razu nie wiadomo czego, a w grę nie wchodzą kolumny podłogowe. Krótko mówiąc - chcę dołożyć trochę do tego, co wydałbym na zestaw z LG czy Samsunga, a jednocześnie znacznie zwiększyć swoje możliwości podłączania sprzętów do "jednostki centralnej" jaką byłby amplituner. Fajnie byłoby, gdyby ampli miał możliwość czegoś na kształt multiroomu, bo może pokusiłbym się o podpięcie jakiegoś stereo w drugim pokoju.

I co do zestawu głosników - myślałem nad Harman Kardon HKTS 65K. Coś jeszcze w podobnej cenie/klasie/typie moglibyście polecić?

Drugi problem to kwestia amplitunera. Mówi się, że dobrze gdyby był to ampli z tej samej stajni, czyli np. avr 161 lub 171. myślałem jeszcze nad Denonem 2100w I Onkyo 636. Nie zastanawiałem się nad Pioneerami i Yamahami, ale może byście coś wymyślili :)

Pokój: ~24 m2 (4,7 m x 5,2 m), wysokość ~2,5 m - chciałbym go "wirtualnie" podzielić na obszar wypoczynkowy i jadalniany, zatem na część z kinem chciałbym poświęcić metraż 2,4 m x 5,2 m. Rozstawienie głównych elementów jak w załączniku.

i60.tinypic.com/25gs5xh.png

Do czego: wszystkiego po trochu - film, muzyka, piłka nożna z nc+

Jednocześnie zacząłem się zastanawiać nad zastąpienie kolumn normalnymi monitorami (zatem byłyby 4), dodanie do tego głośnika centralnego i suba. Tylko w tym temacie nie mam kompletnie rozeznania. Czy w budżecie 3-3,5 tys da się wymyślić coś ciekawego? Jednocześnie proszę o nie przekreślanie mojego pierwszego pomysłu z HKTS.

poniżej mała wizualizacja jak chciałbym, żeby to mniej więcej wyglądało.

i58.tinypic.com/15ehh7l.jpg
i58.tinypic.com/343rf69.jpg

z góry dziękuję!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
HKTS-y w kinie domowym będą ok, ale w stereo będzie już słabo. Ja bym poszedł klasyczne monitory. Np. takie zestawy: Jbl Arena 130x4szt+125C+Arena SUB 100P lub JBL Studio 230+220+225C+250P i na tej samej zasadzie zestawy innych producentów : Monitor Audio MR2/BX2+..... , Dali Zensor 3+.........., Indiana Line Tesi 260+....... Jest w czym wybierać. Najlepiej odsłuchaj przed zakupem.
 

Areczan

New member
wszystko fajnie wygląda na papierze, ale po podsumowaniu cen wyżej wymienionych głośników i amplitunera to wychodzi jakieś 6 tysięcy. to nie mieści się w budżecie :)

liczyłem, że uda się coś wyrwać z dolnego pułapu cenowego po rabacie od blackninja, ale musiałby mi zaoferować te towary za pół-darmo, żeby to osiągnąć...
 

lobos

New member
Bez reklam
W takim razie proponuję ampli używkę na razie tak do 1000 a kolumny za 3000 zestaw 5.0 kupisz i będzie super ;-)
 

katka10

New member
Monitor Audio BX2+BX1 ..... , Dali Zensor 3+.........., Indiana Line Tesi 260+....... Jest w czym wybierać. Najlepiej odsłuchaj przed zakupem.
Na tak duzy pokój to polecam jeszcze Melodika BL30 + BL 20 + amp do 1000 zł i jeżeli musisz mieć już 5.1 to uzywany sub i zmieścisz się w 4000.
Zależy jakiej muzyki słuchasz, ale MA BX2+ BX1 tez polecam- teraz są w dobrych cenach...
 
Do góry