Pierwsza recenzja nowej ST50

mlynnas

New member
"i tak samo
obiektywnie mozna powiedziec ze mierzalny poziom czerni jest na wysokim poziomie
a subiektywnie dodac, ze i tak mogloby byc lepiej, bo starsze TV potrafily to lepiej zrobic'

Jakie? jeśli wolno spytać , czy kolega zna takie tV? z lepszą czernią ? tylko prosze bez żartów i nie wymieniać żadnego Leda bo sie kolega pogrąży no chyba że Kuro ale cóż .... już nie będzie
 

spooky

New member
:) Miło poznać i rozmaiwać z rozsądnymi człowiekami* :)



Daryl2 - musicie mieć nieczułe uszy ;)
Dobra wiadomość to taka że nie musicie się zapisywać na lekcje muzyki :D

Mlynass - dzięki (nie wiem czy ON zrozumie)

*vide Madagaskar
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Witam. Eksploatuję ten model od 6-u miesięcy, przez ten okres „jechałem” na obniżonych ustawieniach o 10 (kontrast, jasność, kolor) w trybie normalnym, a mino tego moja kobieta zdołała wypalić znaczek „dlaczego ja” w lewym dolnym rogu ekranu, oglądając ten program raz dziennie. Więc kwestia powidoków jest jak najbardziej aktualna, oczywiście funkcja przesuwających się pasów szybko załatwiła sprawę.

Od wczoraj używam następujących ustawień:

Tryb: Prawdziwe kino, Kontrast: 46, jasność: 0, Kolor: 30, gamma: 2.4 dodatki na off

Muszę przyznać, że już na obniżonych ustawieniach obraz był ok, a obecnie jest jak dla mnie wart pieniędzy, które swego czasu wydałem (4000 zł).
Przeczytałem ten wątek od początku do końca i pomyślałem, że też podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Dziwią mnie ludzie, którzy kupili ten model a teraz narzekają. Trzeba wiedzieć czego się chce i czego za dane pieniądze można oczekiwać a czego nie. W sumie to sam żałuję zakupu ale tylko dlatego, że się napaliłem i kupiłem 50” zamiast dozbierać i kupić 65”.

Po półrocznym użytkowaniu mogę powiedzieć tyle:

Obraz: taki jaki sygnał źródłowy, do tego dochodzi jeszcze właściwa kalibracja. Jednym słowem super.
Czerń: soczysta
Kolory: żywe i nasycone
Funkcjonalność: kwestia indywidualna, jak dla mnie wystarczająca.
Powidoki: powstają i znikają
Buczenie/bzyczenie: różne w tym wątku ludzie kreują teorie, powiem tylko tyle że występuje z wiadomych przyczyn, jednak nie oglądam TV bez głosu ani nie przystawiam do niego ucha, więc podczas „normalnego” użytkowania problem dla mnie nie istnieje.

Osobiście telewizor bardzo mi odpowiada i był to dobry zakup.
Jedna rzecz, która mnie tylko zirytowała to zorientowanie złączy HDMI. (specjalnie kupiłem sobie kabel z wtykiem kątowym z jednej strony, żeby kabel nie sterczał mi z boku a tu lipa, bo wtyk żeński w TV jest tak zorientowany że nie dało się go podłączyć. W sumie sam jestem sobie winien że tego nie sprawdziłem wcześniej. Kabel to Vivanco Prowire ).
Jest to mój pierwszy telewizor plazmowy i mam nadzieję że ostatni, a jego następcą będzie już jakiś OLED ;>

PS. Nie wiem czy jakiś moderator zagląda do tego wątku, bo na ostatnich stronach więcej jest „trollingu” niż treści merytorycznej.
 

pryczu

New member
Chciałem zapytać użytkowników o kwestię napisów wyświetlanych przy filmach oglądanych przez usb, bo przeglądając forum natrafiłem na wiele skrajnie różnych opinii. Dla niektórych napisy są zdecydowanie za małe, dla innych rozmiar czcionki jest w zupełności wystarczający. Jak to zatem jest? Czy przykładowo napisy są większe niż w ST30, bo tam faktycznie czcionka była niespecjalnie widoczna.
 

spooky

New member
Po wtopieniu napisów (np. mkvmerge - 10 minut roboty) są większe, czytelniejsze...

gdyby dla były za małe - tu masz odpowiedź


ps.
mod niestety raczej nie zagląda a ja dałem się wciągnąć w niepotrzebne dyskusje
(mam tę wadę iż irytuje mnie niesamowicie nieracjonalność granicząca z głupotą)

za inwektywy powinien być ban
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Odnośnie wbudowanego w tv odtwarzacza multimedialnego , jak ja u siebie porównuje obraz z Panasa i usb z Lg bd550 to ten drugi daje lepszy obraz , bardziej ostry, dlatego oglądam tylko z Lg chyba że jakies mkv z niego nie idzie to wtedy Panas , ale miałem też odwrotne przypadki . Fajnie wyglądają na St50 klipy z YT po WiFi w Full HD, ogólnie uważam go za znakomity Tv :)
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
Do Daryl2:
włącz sobie jakiekolwiek źródło obrazu i czekaj aż pojawi sie jasne tło a najlepiej białe (im więcej białego tym lepiej by test okazał sie rzetelny ) zrób pauzę, wyłóż sie wygodnie w kanapie, postaw na stoliku piwo i wycisz głos do zera.
Jeśli wtedy nie usłyszysz (Ty lub Twoi towarzysze kamraci-testerzy bzyczenia toś jest szczęściarz porównywalny z wybrańcem, który wygrywa w lotto, wtedy możesz poczuć sie wyjątkowy i jednym z nielicznych z grona osób które bzyczenie słyszą.
Tego Ci szczerze życzę, a na znak toastu otwórz piwko żeby nie stygło i niech martwią Cie wtedy jedynie odgłosy "Pssssssyttt" otwieranej puszki ;)
 
Ostatnia edycja:

pryczu

New member
Oho, widzę, że z napisami trafiłem na jakąś drażliwą kwestię.

To może ktoś dysponuje zdjęciem tv z wyświetlonymi napisami - sam ocenię wielkość. ;)
 

warebel

New member
ja mam 65 cali i napisy sa maaaaluuuuutkie. nie wiem czy czasem nie mozna w edytorze SRT ustawiac wielkosci czcionki. jesli nie, to chyba pozostaje tylko jakis dobry dongle android do tego TV, albo wymiana na model z 2013 :(
 

woytaski

New member
Bez reklam
witaski,

Czy macie również problem z nagrywaniem po USB?
Czy TV nagrywa wyłącznie na HDD, które posiadają zewnętrzne źródło zasilania?
A może nagrywa tylko na pamięci powyżej jakiejś pojemności??

Próbuję nagrać coś na flashkę 64GB (Sandisk Extreme) i nic.
wykrywa dysk USB, po czym podaje komendę "Brak urządzenia do nagrywania z TV"
Przy próbie formatowania przez TV: "Formatowanie nie powiodło się. To urządzenie nie jest obsługiwane"
 

DoDe

New member
witaski,

Czy macie również problem z nagrywaniem po USB?
Czy TV nagrywa wyłącznie na HDD, które posiadają zewnętrzne źródło zasilania?
A może nagrywa tylko na pamięci powyżej jakiejś pojemności??

Próbuję nagrać coś na flashkę 64GB (Sandisk Extreme) i nic.
wykrywa dysk USB, po czym podaje komendę "Brak urządzenia do nagrywania z TV"
Przy próbie formatowania przez TV: "Formatowanie nie powiodło się. To urządzenie nie jest obsługiwane"
Z czego mi wiadomo to napewno musi mieć przynajmniej 300GB... zewnętrzne zasilanie też. Z resztą pisze to w instrukcji obsługi.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Z czego mi wiadomo to napewno musi mieć przynajmniej 300GB... zewnętrzne zasilanie też. Z resztą pisze to w instrukcji obsługi.
Teraz doczytałem... 160 GB - 3 TB...
Znaczy flashka się nie nada...
Zobaczymy jak będzie z HDD 1TB (ale bez zewnętrznego zasilania)
 

woytaski

New member
Bez reklam
To może ktoś dysponuje zdjęciem tv z wyświetlonymi napisami - sam ocenię wielkość. ;)
Może nie ST... ale ten sam rozmiar :-o
20130228249.jpg
20130228249.jpg
 

filcek

Member
Sprawdziłem...
W przypadku pliku srt zbyt wielkiej różnic nie ma...

napisy wmuxowane:
20130301258.jpg



napisy w osobnym pliku srt:
20130301255.jpg
napisy masz tej samej wielkości bo plik z filmem posiada wbudowane napisy . Spróbuj w mkvmerge usunąć wbudowane suby i po tym zabiegu odpal film z zewnętrznymi napisami w srt
 
Do góry