Pierwsza recenzja nowej ST50

szybkiepytan

New member
akurat chlopak ma racje, ze od pewnego wieku tracimy mozliwosci slyszenia pewnych czstotliwosci, dlatego m.in. starsi ludzie nie slysza swierszczy, ale chyba nie powiesz, ze skoro oni nie slysza, to ich nie slychac?

szkole muzyczna mozna skonczyc, co nie daje gwarancji posiadania dobrego sluchu. sam takowa skonczylem, posiadam 65ST50 i oczywiscie ze slychac na jasnym tle bzyczenie, bez jaj... tak samo rozmycia na twarzach i efekt 50Hz. mi akurat najbardziej przeszkadzaja plamy na twarzach, reszta jest do przyjecia, ale nie bede sie upierac, ze nie wystepuja wady, ktore oczywiscie wystepuja.

dzieki, nie chcialo mi sie juz odpowiadac i mnie wyreczyles. w kazdym razie, moj cel zostal osiagniety i mam nadzieje ze kupujacy st50 wezma te niedoskonalosci pod uwage.
BTW. kto jeszcze kupuje saaby? :D
 
Ostatnia edycja:

spooky

New member
akurat chlopak ma racje, ze od pewnego wieku tracimy mozliwosci slyszenia pewnych czstotliwosci, dlatego m.in. starsi ludzie nie slysza swierszczy, ale chyba nie powiesz, ze skoro oni nie slysza, to ich nie slychac?

Bardzo dobry argument. Od pewnego wieku pewne częstotliwości......:eek:k:
A na poparcie świerszcze......

A kolega wie dokładnie którego roku życia i w jakich pasma częstotliwości tracimy możliwości słyszenia???
....................nie odpowiadaj.
Buczenie jest w niskich częstotliwościach, a słuch tracimy zaczynając od wysokich.
Po 60 rż może ale nie musi pojawić się degeneracja w pasmach 8000 - 6000 Hz.
Buczenie jest w paśmie 50 - 120 Hz....

Brednie tu wypisujesz o starszych ludziach. Jeszcze świerszczami popychasz.
Brakuje tylko tego,że mohery nie słyszą nic tylko TV TRWAM i Radio Józef, co dowodzi że plazma buczy.....


Wiesz napewno iż są badania że młodzi ludzie z powodu dostępu do technologii
(GSM, bluetooth, słuchawki w uszach, koncerty itp) - ma większe uszkodzenia słuchu niż "starsi".
Co z tego wynika???

A propos wiesz ile mam lat? 30. Czy jestem stary i mam uszkodzony słuch ???

ps.
ponad połowa lekarzy z enelmedu ma plazmy z wyboru (ja też) i nie mają buczenia.
Wiem,wiem wszyscy starzy i uszkodzony słuch... :fool:

Może i jedne buczą a inne nie ale na Boga co za teoria z tym słuchem....
Powtarzam jeszcze raz jest XXI wiek - nie pasuje oddaję, mnie jakby buczał z miejsca bym oddał/wymienił. Niezgodność towaru z umową.
Biadolenie bez sensu jaki jestem biedny bo mi buczy nic nie da.
Wszystko w kwestii.

szkole muzyczna mozna skonczyc, co nie daje gwarancji posiadania dobrego sluchu. sam takowa skonczylem, posiadam 65ST50 i oczywiscie ze slychac na jasnym tle bzyczenie, bez jaj... tak samo rozmycia na twarzach i efekt 50Hz. mi akurat najbardziej przeszkadzaja plamy na twarzach, reszta jest do przyjecia, ale nie bede sie upierac, ze nie wystepuja wady, ktore oczywiscie wystepuja.

Mocna teoria, a którą szkołę muzyczną skończyłeś?
Nie rozmawiamy o tym, że nie ma wad, lecz o tym iż jeśli komuś istotnie przeszkadzają to tv nie jest dla niego. Kolejny raz kłania się sprawdzenie przed kupnem.
Ale ja też "nie bede sie upierac".


Nie mieszaj uszkodzeń słuchu z dobrym słuchem łaskawie.
Jeśli skończyłeś (jeśli wogóle) to wiesz że słuch się ćwiczy i staje się jeszcze bardziej subtelny.

Swoją drogą dobrze że bzyczenie bez jaj bo z jajami byłoby gorzej.

Na temat rozmycia/50Hz pisałem wyżej;
Temat był wielokrotnie poruszany - bez komentarza.
Pewno ludziska co nie widzą mają uszkodzony wzrok :) bo w pewnym wieku pewne komórki itd....

Dzieki, nie chcialo mi sie juz odpowiadac i mnie wyreczyles. w kazdym razie, moj cel zostal osiagniety i mam nadzieje ze kupujacy st50 wezma te niedoskonalosci pod uwage.
BTW. kto jeszcze kupuje saaby?

Komuś takiemu co zadaje szybkie pytania napewno się nie chce.
Wnioskuję że tv też ci się sprawdzić nie chciało.
Forum też czytałeś po łebku bo się nie chciało...
W pierwszych stronach testu KIKI pisze o efekcie 50 Hz
i tam "stoi" sławna "drgająca torba".
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...arty-kto-mnie-nie-docenia-robi-duzy-blad.html
Z podsumowania w moim poprzednim poście wynika dokładnie to co napisałeś o osiągniętym celu.
TV należy "zbadać" przed kupnem.
Ale sprytny forumowicz takie zdanie sobie wyrobi po 1-2 dniach czytania ze zrozumieniem.

Aluzji z SAAB'ami nie zrozumiałeś - to trudno, lecz była aluzją do ciebie! :D
Nie wiesz kto kupuje te samochody???
Już wyjaśniam : te samochody kupują ludzie którzy się chwalą ale jednocześnie narzekają po kupnie niby że och ach jaki to samochód dobry ale niedobry, a stary był taki, a śmaki,ale w sumie mi nie przeszkadza, dokładnie tak jak ty.
I tak nie widomo o co im chodzi do końca.
Tacy umniejszacze.
Jakby nie można było dokładnie sprawdzić przed kupnem - jazdy testowe są;
I podobnie Ty robisz.
Jest test, są opinie - 50 Hz było wałkowane od niewiemkiedy - jak ktoś widzi to na plazmie to nie jest dla niego.
Tłuczone jest od dawna kupuj po sprawdzeniu.

Dlatego cię nie rozumiem - oddaj go i nie brzęcz.Albo zamień na "filipsa".

Pisaliśmy 100x nie ma tv bez wad.
Po co pimpolic bez sensu to samo.:banned:
Temat uważam za zamknięty.
 
Ostatnia edycja:

spooky

New member
no i wypunktowalem te wady, wiec nie rozumiem po co tak dlugie te twoje wywody, z czego 3/4 to jakies teksty ad personam.

Ależ oczywiście że nie rozumiesz, 9/10 to ad personam :D
Pozozstaje mi tylko pogratulować napisania oczywistych oczywistości.

Nie czytaj warbelku kochany, nie czytaj.
Ale nie serwuj też teorii medycznych.
 
Ostatnia edycja:

mlynnas

New member
Ja tu czegoś nie rozumiem ... każdy czytający to forum i nie tylko wie jakie wady i zalety posiada plazma oraz Led i jeśli komuś wady plazmy nie przeszkadzają lub są na tyle małe że zalety kładą je na łopatki to kupuje plazme ---proste jak jeb... po co tyle sie rozwodzic?
 

warebel

New member
spooky a ty nie peerdol, ze cos nie buczy, kiedy jestes gluchy jak pien. chyba ze nalezysz do tych, co im sie zona sypie na boku, a oni uparcie twierdza ze taka kochana i nic zlego sie nie dzieje LOL. bez odbioru laskawie, jesli potrafisz.
 

szybkiepytan

New member
Ja tu czegoś nie rozumiem ... każdy czytający to forum i nie tylko wie jakie wady i zalety posiada plazma oraz Led i jeśli komuś wady plazmy nie przeszkadzają lub są na tyle małe że zalety kładą je na łopatki to kupuje plazme ---proste jak jeb... po co tyle sie rozwodzic?

no wlasnie, a watek ma juz ponad 70 stron. po co tyle sie rozwodzic?
wlasnie chyba po to powstal temat, zeby kazdy uzytkownik mogl napisac co mu nie pasuje, co jest nie tak. chyba ze mi sie cos pomylilo i tutaj same oh i ahy nt. serii ST50? :)
 

barsiarz

New member
I ja mam plazmę Panasonica P42ST50E i też jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie jedynym minusikiem jest buczenie, szczególnie przy jasnym obrazie.
Mam natomiast jeden problem - jak zrobić, aby dźwięk przy korzystaniu z radia internetowego Smart TV szedł przez wzmacniacz na kolumny podłogowe? Mam podpięty 2xRCA za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu ale nijak nie chce, w ustawieniach też nic nie ma. Idzie przez tv i koniec. Ma ktoś jakąś radę? Będę baaaardzo wdzięczny:)
 

szybkiepytan

New member
I ja mam plazmę Panasonica P42ST50E i też jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie jedynym minusikiem jest buczenie, szczególnie przy jasnym obrazie.
Mam natomiast jeden problem - jak zrobić, aby dźwięk przy korzystaniu z radia internetowego Smart TV szedł przez wzmacniacz na kolumny podłogowe? Mam podpięty 2xRCA za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu ale nijak nie chce, w ustawieniach też nic nie ma. Idzie przez tv i koniec. Ma ktoś jakąś radę? Będę baaaardzo wdzięczny:)

Nie potrafie pomoc w sprawie RCA, nie myslales zeby zrobic wszystko na jednym HDMI z TV i zeby AMPLI to rozdzielalo?
 

spooky

New member
spooky a ty nie peerdol, ze cos nie buczy, kiedy jestes gluchy jak pien. chyba ze nalezysz do tych, co im sie zona sypie na boku, a oni uparcie twierdza ze taka kochana i nic zlego sie nie dzieje LOL. bez odbioru laskawie, jesli potrafisz.

Argument z żoną mnie przekonał do tego że jestem głuchy.:)
I jestm przekonany - jak tobie,chamie buczy (we łbie) to wszystkim też buczy.


BTW>Nie jestem żonaty:), ale widzę tobie ktoś łyknął żonę....albo sam komuś posuwasz.
Jak złoto znasz sprawę z autopsji:grin:

Mnie nie buczy. A jak nie rozumiesz to weź prysznic.

Pozdrawiam pozostałych którym też nie buczy.
Pozdrawiam też wszystkich którym buczy i życzę udanego oglądania z buczącym telewizorkiem.

ps.
nie buczący niech się tu nie wypowiadają.
I szczególnie zapraszamy do pisania o efekcie 50Hz neverendingstory.
A najważniejsza informacja dla kupujących - pamiętajcie nowokupujący że "filips" sprzed trzech lat miał lepszą czerń - to wam pozwoli dokonać właściwego wyboru.


szybkiepytan -jakie ochy i achy - pisaliśmy o zielonych kropkach , śnieżeniu , buczeniu, małej ilości wejść itd.
TV jest godny polecenia w cenie powiedzmy do 3500-3700, choć znajdzie się alternatywa;
wszystko zostało powiedziane.
Jest test.
Idziemy do sklepu, oglądamy, porównujemy sprawdzamy.
Widzisz rozmyte twarze - 50Hz - plazma nie dla ciebie.
Oglądasz inne rzeczy pasuje ok, nie pasuje szukasz dalej.
W domu buczy - wymiana !!!!!!!!!!!
Ja nie wytrzymałbym z buczącym TV.
I są takie co nie buczą - oddawać te co buczą do tego namawiam.
Pozostałę części wątku dotyczą kazuistyki.
Nie rozumiem ludzi którzy nagle odkrywają Amerykę że im twarze się rozmywają - skoro stoi o tym w teście.
Albo odkrywczo stwierdzają że stary Philips miał lepszą czerń - jakże istotna informacja dla potencjalnych/ obecnych użytkowników.
Ale zdaje się ci do których mówię żyją we własnym świecie.
 
Ostatnia edycja:

szybkiepytan

New member
Mnie nie buczy. A jak nie rozumiesz to weź prysznic.

w miedzyczasie wypowiadaja sie osoby, ktorym buczy, przytaczane sa argumenty ze plazmy tak maja, jednak spooky obiektywnie za wszystkich stwierdza - MI NIE BUCZY = NIE MA BUCZENIA. A jak ci buczy TO SE WYMIEN albo ODDAJ albo zapisz sie do szkoly muzycznej :D

"filips" sprzed trzech lat miał lepszą czerń - to wam pozwoli dokonać właściwego wyboru.

dokladnie, model 9704H. Fenomenalna czern, niestety cos za cos, w plazmie mamy podswietlenie rownomierne i czern, mimo ze gorsza to rownomierna, a w "filipsie" strefowa wiec w przypadku mieszanych scen z jasnymi akcentami bywalo roznie, aczkolwiek bardzo dobrze.
Pan "spooky" nie przyjmuje do wiadomosci, ze ludzie przesiadaja sie z roznych telewizorow, wiec jak ktos mial wczesniej KURO od pioneera nie moze powiedziec, ze czern jest w nim prawie idealna, bo... TV jest stary. :)

pisaliśmy o zielonych kropkach , śnieżeniu , buczeniu, małej ilości wejść itd.
to chyba ty pisales o tych kropkach, bo o buczeniu nie chciales slyszec i dalej nie chcesz :) poza tym swoje wywody poswieciles na linczowaniu kazdego, kto odwazyl sie zminusowac jakies elementy tego TV, w jakim celu?
 

spooky

New member
Żeby ci zrobić przyjemność.

Tak mnie nie buczy :)Musisz być strasznie rozczarowany że ci buczy;)
Nigdzie nie napisałem że nie ma tylko zalecałem zwrot/wymianę - czytaj ze zrozumieniem.
(w żadnym wypadku w przypadku buczenia nie zapisywać się do szkoły muzycznej - najwyżej do psychologa)
A czy ja komuś bronię męczyć się z buczeniem?

Ależ przyjmuję właśnie do wiadomości i właśnie o tym piszę ale pan szybki nie rozumie???

Przyjmuję też do wiadomości że jęczenie jest konieczne.
Musiałbym być ciężko chory żeby z fenomenalnej czerni 9704H przesiąść się na taką sobie plazmę.
Chyba, że się POPSUŁ :) ale wtedy i tak bym kupił sobie model odpowiadający moim oczekiwaniom.
Uchroniłoby to mnie od pisania odkrywczych postów.

Chyba nie tylko ja pisałem o kropkach.;) Mówiłem, że za szybko czytasz.

A o buczeniu - patrz wyżej.

Teraz to już zaczynam wierzyć że może jestem głuchy;) wmówić można wszystko.

Dobrze przeczytaj czemu poświęciłem tyle czasu na te wywody i jakie jest ich przesłanie.

Nie pimpol z tym linczowaniem, zwykła męska rozmowa.
W wirtualnym świecie zresztą nie podyskutujesz jak w realu - brak twarzy rozmówcy i intonacji uruchamia nadmiernie wyobraźnię.

Mów co chcesz, ale po naszej dyskusji znacznie spadnie liczba kretynów bezmyślnie kupujących
telewizor.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

szybkiepytan

New member
Ladnie sobie tu jedziecie, a mialo byc obiektywnie o telewizorze :)

obiektywnie to mozna napisac, ze ma ciemnografitowa ramke :)
a subiektywnie dodac, ze wyglada ona tandetnie

i tak samo
obiektywnie mozna powiedziec ze mierzalny poziom czerni jest na wysokim poziomie
a subiektywnie dodac, ze i tak mogloby byc lepiej, bo starsze TV potrafily to lepiej zrobic

obiektywnie mozna stwierdzic, ze plazmy bzycza, taka to w koncu technologia
a subiektywnie dodac, ze mi to nie przeszkada lub w druga strone, ze mnie z tym szlag trafia

obiektywnie mozna stwierdzic, ze wystepuje problem 50hz w niektorych zrodlach
a subiektywnie dodac, ze jak ci panie nie pasuje, to nie kupuj

itd, itd.

ale glowne motto z ostatnich postow, to sprawdz TV przed zakupem. jak ci cos nie pasuje, to nie kupuj, a jak kupiles to WIDZIALY GALY CO BRALY i NIE WYPOWIADAJ SIE bo TV jest igła. także jakby ktoś chciałby coś dodać to tylko obiektywnie, jak subiektywnie to zgodnie z "widzimisie" usera spooky, bo was dojedzie :)
 

szybkiepytan

New member
Żeby ci zrobić przyjemność.
Musisz być strasznie rozczarowany że ci buczy.
A czy ja ci bronię męczyć się z buczeniem?

czytaj ze zrozumieniem, gdzie napisalem ze mecze sie z buczeniem? :)
napisalem ze jest to irytujace i ze ludzie z czulym uchem narzekaja.

Przyjmuję też do wiadomości że jęczenie jest konieczne.

jest, bo jakbym w tej chwili byl na etapie zakupu i czytal twoje wpisy, to chyba bym nawet dwa takie TV kupil i postawil kolo siebie, bo normalnie sa bezbledne, a pozniej bym szukal tych zielonych kropek :)

Musiałbym być ciężko chory żeby z fenomenalnej czerni 9704H przesiąść się na taką sobie plazmę.
Chyba, że się POPSUŁ :) ale wtedy i tak bym kupił sobie model odpowiadający moim oczekiwaniom.
Uchroniłaby to mnie od odkrywania Ameryki.

a widzisz, jak juz tak mi jedziesz, to powiem ci, ze mialem taka zachcianke, obudzilem sie jednego dnia i stwierdzilem, a kupie sobie na EURO2012 plazme i zobacze co jest warta, no i opisuje.

Mów co chcesz, ale po naszej dyskusji znacznie spadnie liczba kretynów bezmyślnie kupujących
telewizor.
Pozdrawiam.

Taka mam nadzieje, tyle ze potencjalnych nabywcow, nawet tych ktorzy kupuja pod wplywem impulsow nie nazywam kretynami.
 

spooky

New member
Heloł....rozmawiasz sam ze sobą???

Czytam ze zrozumieniem, lecz się nie rozumiemy....

To teraz mnie piszesz że ludzie z czułym uchem narzekają?
A ja biedak mam nieczułe :(

A czemu byś kupił dwa?

Nie jadę ci nie jadę, ino o tak obudziłem się innego dnia i stwierdziłem, że nierozsądnie jest wydawać ciężko zarobione pieniądze, zwłaszcza impulsywnie.
(No chyba że mama daje, ale też by było głupio)

Nie przekręcaj moich słów inaczej napisałem o bezmyślnym kupowaniu, i inny sens!
I stanowczo odradzam kupowanie w dzisiejszych czsach czegokolwiek pod wpływem impulsu.

TV nie jest igła, tylko.... telewizor :)

User spooky dojeżdża, user szybkiepytan przytula i słucha.



ps.
popraw moje cytaty w swoim poście;)
(Dodawajcie subiektywne opinie szybki was ochroni przed złym spooky'm a ja was dojadę:))
 
Ostatnia edycja:

daryl2

New member
Pewnie się narażę ,ale ja tego buczenia nadal nie słyszę. Spędziłem całą rodzinę i kazałem nasłuchiwać .Nie słyszą.Macie usłyszeć.Popatrzyli jak na wariata ,ale nadal nic.Musicie coś usłyszeć bo ja może głuchy jestem ,a na forum się kłócą i słyszą.I usłyszeli.Po całkowitym wyciszeniu dźwięku do zera ,podejściu do telewizora ,pochyleniu głowy ,przytknięciu jej do obudowy ,można usłyszeć cichutki szum.I tyle.Więc albo ja mam wyjątkowy egzemplarz albo trafiają się głosne egzemplarze .Gdy 1 raz załączałem tv właśnie na buczenie zwracałem szczególną uwagę ,by gdyby wystąpiło natychmiast go zwrócić.Nie słyszałem go wtedy i nie słyszę teraz.Wiek nasłuchujących:13.18.30,31,42,43.
 
Do góry