Pierwsza recenzja nowej ST50

digitalus

Banned
Docieranie to nie mit, bylo zalecane w starszej generacji plazm.Jest nawet list od przedstawiciela panasonica w niemczech.Pan na zdjeciu zalecal "docieranie"
569193

FAQ Panasonic TH-42 PV 71 F, Panasonic - HIFI-FORUM
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...nic-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm.html

--------------------------
jak wejsc do menu serwisowego.link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/823820-post3.html
 
Ostatnia edycja:

mlynnas

New member
moim zdaniem to nie mit , to moja 5 plazma i odpukać na rtazie nic sie nie działo ale zabawy z kontrastami , dynamiką i resztą zaczynałem po około 200 godz , myślałem poprostu że ktoś wie czy tu producent zaleca coś konkretnego czy może ktoś ma doświadczenia i jest np .300 godz ale nic poszukam w VT 20 bo też go miałem i z tego co pamiętam to jakoś F i + lub coś podobnego
 

Komander

New member
witam,czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin tego TV ? i po jakim czasie można bezpiecznie bawić sie w regulacje parametrów obrazy?

Witam, poszukaj na tym forum temat >>> ustawienie obrazu dla tx-p42st50e <<< tam jest szczegolowo napisane co i jak zrobic ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

Komander

New member
Nie wiem natomiast, co masz na myśli mówiąc "bezpiecznie".
Jesteś na forum od 2006, więc jeśli masz na myśli "wygrzewanie" ,
to doskonale wiesz, że to mit :)

Ja tez nie uwazam ze to MIT... ale kazdy ma swoja filozofie... to tak samo jak z bateriami li-on przy ktorych sie tez mowi ze niepotrzebne jest formatowanie... Ja uwazam ze w obu przypadkach na pewno nie zaszkodzi a przynajmniej Bedziesz mial czyste sumienie ze to zrobiles i bedzie dzialalo jak nalezy... ;) Ja zrobilem kalibracje po ponad 250 godzinach wyswiecenia i efekt mam zadawalajacy ;) nie wypowiadam sie jakby to bylo gdybym nie wyswiecal TV i od razu wywalil kalibracje TV na maxa bo nie wiem co by teraz z tego wyszlo. Tak jak pisalem wczesniej NIE ZASZKODZI ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

Qinrod

New member
Witam

Kupiłem właśnie 42st50, tv bardzo mi się podoba, jakość obrazu jest genialna ale mam mały problem. Póki co używam go do oglądania filmów z laptopa. Lap ma karte nvidii gt 555m i filmy idą po hdmi do ampli onkyo 609 i z onkyo do tv. Problem jest taki że w trakcie oglądania co jakiś czas przez ekran od góry do dołu przechodzi pozioma linia, jest ona przezroczysta ale powoduje zacinanie się obrazu. Trwa to ułamek sek ale jest irytujące. Po zacięciu obraz na chwile przyśpiesza a po chwili znowu jest płynny. Nie wiem w czym jest problem, czy to TV czy lap, czy ampli. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie
Z góry dzięki za pomoc:)
 

spooky

New member
Digi, właśnie o TEJ W/W odpowiedzi Panasonic'a myślałem - czyli mit.


Niektórzy wrażliwcy rozróżniają "powidok" i "wypalenie".
(nie mylić z wypaleniem zawodowym ;) )

Niejaki KIKI - niby "wypalił" w teście ST50-tkę,
ale potem bez problemu owo "wypalenie" zlikwidował:)
Znaczy się - bezpieczne.

Z drugiej strony dmuchać na zimne też można,i nie zamierzam nikogo od tego odwodzić.

Opisane były "lepsze obrazy" w plazmach po ok 300 h użytkowania.
(ja nie zauważyłem)
Planuję swojego skalibrować, zobaczymy jaki będzie efekt.
(ale jeszcze trochę - sępię te 300PLN:))

p.s.
Ja na swojej ST50-tce młócę co się da i .......... nic.
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
Co do kalbracji,to ma sens jak ktoś używa często bluray albo ewtualnie dvd.Jeżeli telewizja to nie ma sensu.Zresztą kalibracje trzeba by wykonywać co rok.
 

oli

New member
Witam, mam problem z dlna na tym tv podpiołem go po router tplinka 4300 jest tam serwer dlna tv nieczyta filmów, na ps3 wszystko działa dobrze. Na laptopie mam postawione serwer Twonky 7 i 50st50 czyta wszytsko dobrze. Czy ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać
 
Ostatnia edycja:

juzeff

New member
Komuś działa klawiatura podpięta przez USB w youtube? Moja działa w przeglądarce, ale w youtube tylko strzałki - nie idzie wpisywać literek.
 

szybkiepytan

New member
pol roku uzytkowania i na minus napewno wypalanie, dolny lewy kwadrat z TVN24 mi wypalilo, do tego ze znaczkiem € :) ma ktos pomysl jak to naprawic?

(nazywam to wypalenie, bo nie wiem czy sie jedno rozni od drugiego, czyli powidoku, w kazdym razie nie da sie tego usunac ogladaniem innych programow itd, chyba pozostaje wlaczenie tego bialego latajacego paska na 24h?)

czern jak na plazmy jakos na mnie wrazenia nie zrobila, w calkowitym mroku lepiej prezentowala sie strefowka od serii 9704 philipsa.

i faktycznie katy sa bardzo slabe bok/gora/dol wiec trzeba to brac pod uwage :)

na szczescie nie napalilem sie na nic mocniejszego swego czasu wiec nie narzekam, ale widze ze seria 60 ktora dopiero co oglosili, kolosalnym zmian na papierze nie przynosi.

PS. buczenia na jasnym tle jest irytujace, szczegolnie gdy ogladamy cos pozno w nocy, czyli w warunkach kompletnej ciszy i w niewielkim pokoju. :)
 
Ostatnia edycja:

spooky

New member
pol roku uzytkowania i na minus napewno wypalanie, dolny lewy kwadrat z TVN24 mi wypalilo, do tego ze znaczkiem € :) ma ktos pomysl jak to naprawic?

dobrze działa czysta stara kaseta video - czyli tzw. śnieg
btw - ty masz ten tv w pracy że tvn24 chyba na okragło ci leci - bo inaczej trudno to "wypalić"

czern jak na plazmy jakos na mnie wrazenia nie zrobila, w calkowitym mroku lepiej prezentowala sie strefowka od serii 9704 philipsa.

co to jest strefówka w twoim rozumieniu, i co masz na myśli?

i faktycznie katy sa bardzo slabe bok/gora/dol wiec trzeba to brac pod uwage :)

....oj, co to to nieprawda, jak możesz pisać "kąty są słabe" skoro są bardzo dobre???


na szczescie nie napalilem sie na nic mocniejszego swego czasu wiec nie narzekam, ale widze ze seria 60 ktora dopiero co oglosili, kolosalnym zmian na papierze nie przynosi

nie bardzo rozumiem o co ci tu chodzi, mamy gratulować, że się nie napaliłeś?
super też, że wiesz iż ogłosili serię 60, ja nie mam czasu takimi "niusami" się zajmować
(nie wiem zresztą po co o tym napisałeś)
poczekam aż niejaki KIKI zrobi test

buczenia na jasnym tle jest irytujace, szczegolnie gdy ogladamy cos pozno w nocy, czyli w warunkach kompletnej ciszy i w niewielkim pokoju. :)

oddaj TV do serwisu, mnie i nie tylko mnie nie buczy
 

szybkiepytan

New member
dobrze działa czysta stara kaseta video - czyli tzw. śnieg
btw - ty masz ten tv w pracy że tvn24 chyba na okragło ci leci - bo inaczej trudno to "wypalić"

nie w pracy, taki jego urok widocznie, sam nie wiem kiedy to wypalilo, ale stalo sie, napewno nie mialem tvn24 nigdy 24h bo nikt normalny by tego nie wytrzymal :)

co to jest strefówka w twoim rozumieniu, i co masz na myśli?

strefowowe wygaszanie w LCD philipsow, ktore mialem wczesniej, bylo bardzo dobre, tak wiec ta zachwycajaca czern st50 nie zrobila na mnie ogromnego wrazenia, choc jest ok.


....oj, co to to nieprawda, jak możesz pisać "kąty są słabe" skoro są bardzo dobre???

sa slabe, w VT50 sa lepsze z tego co widzialem, nawet w nowym watku ktos pytal, czy tegoroczna st60 nie ma tzw. zaluzji.
nie bardzo rozumiem o co ci tu chodzi, mamy gratulować, że się nie napaliłeś?
super też, że wiesz iż ogłosili serię 60, ja nie mam czasu takimi "niusami" się zajmować
(nie wiem zresztą po co o tym napisałeś)
poczekam aż niejaki KIKI zrobi test

kupiles TV niedawno z tego co widze, to nie wiesz moze o co chodzi, ale okolo pol roku temu bardzo duzo bylo zapytan i rozwazan co brac, czy ST50 czy VT50, stad ta uwaga.

oddaj TV do serwisu, mnie i nie tylko mnie nie buczy
nie zartuj, przegladnalem ten watek do 10 stron wstecz i co czulsze ucho, kazdy narzeka :)
 

xadamux

New member
mam taki problem i pytanie:
od czego zależy że w niektórych filmach puszczanych z twardego dysku podpiętego pod tv mogę zmienić proporcję obrazu powiększając go i zmniejszając a w niektórych ta funkcja nie działa (funkcja aspect) ) ?
Czy to zależy od rozdzielczości danego pliku czy kodeku ?
Zauważyłem że problem jest z niektórymi plikami gdzie występuję wartość 1080p ale też nie we wszystkich
np mam do obejrzenia film skyfall w rozdzielczości 1920x1080 i za nic nie da sie wyeliminować czarnych pasów
Puszczam go też przez lapka podpiętego do tv programem MPC gdzie jest opcja zoom z tym że napisy wtedy ucinają mi sie do połowy a ni w ząb nie umiem ich ustawić by w tym przypadku przesunąć je do góry by były w pełni widziane przy włączonej funkcji zoomu w tym programie
Reasumując denerwują mnie te czarne pasy przy oglądaniu filmu :/
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
potwierdzam,że nie słszę żadnych przydżwięków z st.Co do kątów ,to kolega nie wie o czym mówi.Jeżeli czerń w lcd jest leprza niż w plażmie ,no to już całkowita dyskwalifikacja w ocenie ,albo oczka coś nie tak.
 

szybkiepytan

New member
potwierdzam,że nie słszę żadnych przydżwięków z st.Co do kątów ,to kolega nie wie o czym mówi.Jeżeli czerń w lcd jest leprza niż w plażmie ,no to już całkowita dyskwalifikacja w ocenie ,albo oczka coś nie tak.

1. Bzyczenie może w pewnym wieku już niesłyszalne, nie wiem, problem występuje, dla zainteresowanych kupnem napewno trzeba troche poczytać (http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/78589-jak-to-jest-z-bzyczeniem-plazm.html)

2. Czerń jest fajna, napewno na plus równomierne podswietlenie, ale po philipsie 9704, ciezko nazwac to jakas mega rewelacja, jezeli ktos mial stycznosc, to wie o czym mowie.

3. Co do kątów to kolega wie o czym mówi, bo ma ten telewizor pod nosem :) Katy boczne sa w porzadku, niestety gora/dol juz troche gorzej. Generalnie moze to komus przeszkadzac, jak bedzie probowal ustawic telewizor na niestandardowej wysokosci.

4. Efekt 50hz z rozmazanymi twarzami podczas ruchu tez sie ujawnia, ale chyba po jakims czasie mozna sie przyzwyczaic, bo w tej chwili nie zwracam na to juz uwagi.

Pomijajac te problemy, telewizor jest OK. Z tego co widze telewizory w tej chwili chodza po 5k (55cali), wiec cena/jakosc wypada napewno na bardzo duzy plus.

mam taki problem i pytanie:
od czego zależy że w niektórych filmach puszczanych z twardego dysku podpiętego pod tv mogę zmienić proporcję obrazu powiększając go i zmniejszając a w niektórych ta funkcja nie działa (funkcja aspect) ) ?
Czy to zależy od rozdzielczości danego pliku czy kodeku ?
Zauważyłem że problem jest z niektórymi plikami gdzie występuję wartość 1080p ale też nie we wszystkich
np mam do obejrzenia film skyfall w rozdzielczości 1920x1080 i za nic nie da sie wyeliminować czarnych pasów
Puszczam go też przez lapka podpiętego do tv programem MPC gdzie jest opcja zoom z tym że napisy wtedy ucinają mi sie do połowy a ni w ząb nie umiem ich ustawić by w tym przypadku przesunąć je do góry by były w pełni widziane przy włączonej funkcji zoomu w tym programie
Reasumując denerwują mnie te czarne pasy przy oglądaniu filmu :/

wiele filmow nagrywanych jest bodajze w 21:9, stad czarne pasy, nic z tym nie zrobisz, z tego co sprawdzilem na szybko, nie ma opcji overscan, ktora i tak bylaby niebardzo, bo usunelaby czarne pasy, ale kosztem tego byloby obciecie obrazu po bokach.
 

spooky

New member
nie w pracy, taki jego urok widocznie, sam nie wiem kiedy to wypalilo, ale stalo sie, napewno nie mialem tvn24 nigdy 24h bo nikt normalny by tego nie wytrzymal :)

tak to prawda:roll:



strefowowe wygaszanie w LCD philipsow, ktore mialem wczesniej, bylo bardzo dobre, tak wiec ta zachwycajaca czern st50 nie zrobila na mnie ogromnego wrazenia, choc jest ok.

no teraz do rzeczy :), ale w/g mnie jest nieco inaczej....
nasuwa mi się pytanie czemu nie zakupiłeś nowego Philipsa?



sa slabe, w VT50 sa lepsze z tego co widzialem, nawet w nowym watku ktos pytal, czy tegoroczna st60 nie ma tzw. zaluzji

NIE, NIE SĄ !!!!
Miałem dwa w/w TV koło siebie w domu, włączone (zapewniam cię że nie jestem ślepy)
m.in. to że ST 50 oferuje bdb obraz jest jednym z powodów dla których ten tv jest kupowany
w VT dostaniesz "niewiele więcej za 2x tyle"


o ST 60 pozwolisz że przez grzeczność nie będę się wypowiadał.....

kupiles TV niedawno z tego co widze, to nie wiesz moze o co chodzi, ale okolo pol roku temu bardzo duzo bylo zapytan i rozwazan co brac, czy ST50 czy VT50, stad ta uwaga.

Ależ bardzo dobrze wiem o co chodzi:)
Na forum bywam około 4 lat, nie logowałem się - co będę pisał po próżnicy;

TV kupiłem niedawno; nie podniecam się zbytnio tymi technologiami
(lepiej mi "leżą" stare CRT)
było trochę presji otoczenia, ze dwa lata wertowałem co kupić.... sprawdzałem chodziłem, rozmawiałem.

Założyłem, że nie wydam więcej niż 3500-3700
ma mieć około 50 cali i mam być z obrazu zadowolony.
W tzw.międzyczasie "przejechałem" w domu ze dwadzieścia tv, może wymienię np:

LG 620, 720, 760
Samsung 6100, 6800, 7000
Panasonic S20, G20, VT20, S30, GT 30, VT30, ST 50, VT 50
Sony EX 500, EX 720, EX 750
Philips 5507
Sharp 830,840
Toshiba 863

(to tak z grubsza, z tego co pamiętam, mogłem jakąś literkę/numerek przekręcić)
oj było blisko GT30... :)


Ha, takie miałem mozliwości :grin: - w tym miejscu dziękuję kilku kolegom i ludziom ze sklepu AVANS :)

Jak widzisz pojęcie mam o temacie.
I dokonałem TAKIEGO a nie innego wyboru.

I dużo czytałem, jedyna rzecz jaką "przeoczyłem" to zielone kropki...ale tu o dziwo nie każdy je widzi....
(mała ilość złącz, ich umiejscowienie jest też w pewnym sensie wadą tego TV,
ale ja wybrałem go świadomie, i wiedziałem o tej ułomności).


Jak widzisz -to nie ma nic do rzeczy, że kupiłem niedawno.
Odpiszę ci, że widzę że masz 33 posty przez 3 lata.....


nie zartuj, przegladnalem ten watek do 10 stron wstecz i co czulsze ucho, kazdy narzeka :)

NIE ŻARTUJĘ.
Stanowczo też nadmieniam, iż w ŻADNEJ W/W plazmie nie słyszałem pisku/bzyku
(mam chyba wosk w uszach skoro mam szkołę muzyczną skończoną a nie słyszę tego).


p.s. dla mnie "każdy" znaczy tyle samo co "nikt"
też ci odpiszę : nie żartuj nikt nie narzeka tylko marudy


i dalej :

1. Bzyczenie może w pewnym wieku już niesłyszalne, nie wiem, problem występuje, dla zainteresowanych kupnem napewno trzeba troche poczytać

Tu pojechałeś kolegę że tak powiem bezczelnie, możnaby więc napisać że w pewnym wieku z pewnym rozumem się jest bezczelnym....
Temat do którego podałeś link kończy się wypowiedzią niejakiego digitalusa
który sugeruje to co ja powiedziałem - oddaj do naprawy/wymień.
A że koncerny wstawiają wadliwe części nie raz, nie dwa to inna bajka.
(Ja gdybym miał bzyczenie - zwyczajnie bym go zwrócił/wymienił na "niebzyczący")


Czerń jest fajna, napewno na plus równomierne podswietlenie, ale po philipsie 9704, ciezko nazwac to jakas mega rewelacja, jezeli ktos mial stycznosc, to wie o czym mowie

nie ma jak porównać np.dwa samochody różnych klas i różnej półki cenowej
...i po raz drugi nasuwa mi się pytanie czemu nie zakupiłeś nowego Philipsa?

Co do kątów to kolega wie o czym mówi, bo ma ten telewizor pod nosem Katy boczne sa w porzadku, niestety gora/dol juz troche gorzej. Generalnie moze to komus przeszkadzac, jak bedzie probowal ustawic telewizor na niestandardowej wysokosci.

dyć muse mieć inny telewizor a ni ten w wątku bo wisi "se" na ścianie i nijak "ni mo gorsyh kuntów góra dół"




Efekt 50hz z rozmazanymi twarzami podczas ruchu tez sie ujawnia, ale chyba po jakims czasie mozna sie przyzwyczaic, bo w tej chwili nie zwracam na to juz uwagi.

Oh God!

kupiłem SAAB'a i turbodziura się ujawnia ale można się przyzwyczaić po czasie - już nie zwracam na to uwagi
- ci co trzeba wiedzą, że SAAB ma turbodziurę i albo go kupują albo nie.

TAM JEST EFEKT 50 Hz
ALBO SIĘ KUPUJE Plazmę I AKCEPTUJE ALBO NIE
WYPRACOWANIA JUŻ O TYM TU PISANO
no i możnaby dodać nie każdy to widzi


PODSUMOWUJĄC:

TELEWIZOR I JEGO OBRAZ NALEŻY DOKŁADNIE ZBADAĆ ORGANOLEPTYCZNIE PRZED KUPNEM
RÓŻNI UŻYTKOWNICY MAJĄ RÓŻNE ODCZUCIA CO DO TEGO SAMEGO MODELU
NIE PISAĆ IDIOTYCZNYCH POSTÓW - "NIE WIE LEWICA CO CZYNI PRAWICA"
AMEN

ps.
MITSU WEŹ SOBIE WEJDŹ NA STRONĘ PRODUCENTA LENIU JEDEN ;)
 
Ostatnia edycja:

warebel

New member
akurat chlopak ma racje, ze od pewnego wieku tracimy mozliwosci slyszenia pewnych czstotliwosci, dlatego m.in. starsi ludzie nie slysza swierszczy, ale chyba nie powiesz, ze skoro oni nie slysza, to ich nie slychac?

szkole muzyczna mozna skonczyc, co nie daje gwarancji posiadania dobrego sluchu. sam takowa skonczylem, posiadam 65ST50 i oczywiscie ze slychac na jasnym tle bzyczenie, bez jaj... tak samo rozmycia na twarzach i efekt 50Hz. mi akurat najbardziej przeszkadzaja plamy na twarzach, reszta jest do przyjecia, ale nie bede sie upierac, ze nie wystepuja wady, ktore oczywiscie wystepuja.
 
Do góry