Pierwsza recenzja nowej ST50

Monaro

New member
Spooky

Z czystej ciekawości - widzisz zielone kropki mając ustawioną jasność na 0?
Ja mam tylko 42 cale i zielonych kropek nie widzę nawet z 10 cm. Inna sprawa,że nie ma co sprawdzać obrazu na kablówkach,dekoderach jakość obrazu oferowana przez polskich operatorów nie może być weryfikatorem jakości obrazu oferowanej przez telewizor.

Pytanie z innej beczki. Odpalam konsole podpiętą do tv przez HDMI jakość obrazu drastycznie spada na takich programach jak tvp1 czy nsport co to oznacza? Obraz na niektórych programach posiada zakłócenia. Jak to wyeliminować?
 
Ostatnia edycja:

spooky

New member
widzisz zielone kropki mając ustawioną jasność na 0?

Tak.
A, zapomniałem dodać - kropki widać TYLKO przy ciemnoszarych/ciemnych scenach (noc) np. jak sobie raz oglądałem "Walking dead".

I -nie wszyscy je widzą, może akurat 50-tki mają tę przypadłość?


Odpalam konsole podpiętą do tv przez HDMI jakość obrazu drastycznie spada na takich programach jak tvp1 czy nsport co to oznacza? Obraz na niektórych programach posiada zakłócenia. Jak to wyeliminować?

A to kurcze nie wiem, ale ciut nie rozumiem jak w oglądasz jedno i drugie, chyba,że konsola chodzi a Ty przełączasz na inne HDMI?
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Kurcze gdyby nie ten efekt z HDMI 1 i 2 u mnie, to telewizor fantastyczny , rodzina też ma plazmy Panasa starsze modele i spadają z krzesła jak im odpalam Madagaskar3 z BR :) Dziś patrzyłem sobie na VT50 z BR leciała chyba Merida Waleczna i po prostu miazga ten filtr czerni jest rewelacyjny i widać było jak LCD Panasa obok dostaję w d... :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Kurcze gdyby nie ten efekt z HDMI 1 i 2 u mnie, to telewizor fantastyczny ,

Jeżeli przy jasności -1 i odłączonych wtyczkach HDMI widać dalej kropeczki na czarnym, to masz coś zepsutego w TV.

U mnie przy odłączonych wtyczkach HDMI i jasności 0, kropek nie ma.
Przy podłączonym BDT220 kropki znikają przy jasności -1.
Przy podłączonej kamerze kropki znikają przy jasności 0.
Przy podłączonym PC kropki znikają już poniżej jasności +10.

Moment zniknięcia kropek zależy od "poziomu czerni" na wyjściu podłączonego do TV urządzenia.
 

juzeff

New member
A jak macie z napisami poprzez DLNA (ja używam Serviio)? U mnie nieraz widzi, nieraz nie i to co do tego samego pliku. Nazwy są takie same, napisy albo txt albo srt. Z pendrive w 99% przypadków widzi napisy.
 

Robert73

Member
Jeżeli przy jasności -1 i odłączonych wtyczkach HDMI widać dalej kropeczki na czarnym, to masz coś zepsutego w TV.

U mnie przy odłączonych wtyczkach HDMI i jasności 0, kropek nie ma.
Przy podłączonym BDT220 kropki znikają przy jasności -1.
Przy podłączonej kamerze kropki znikają przy jasności 0.
Przy podłączonym PC kropki znikają już poniżej jasności +10.

Moment zniknięcia kropek zależy od "poziomu czerni" na wyjściu podłączonego do TV urządzenia.
Jesteś geniuszem:) przy jasności 0 nie ma kropek , dzięki:)




0
 

bodiniusz

New member
Hej, ja czekałem ponad miesiąc, ale w końcu mam (i mam już zwrot kasy z pierwszego sklepu, ale to inna historia).
Przesiadłem się z LG42PT353.

Moje wrażenia:
+ obraz bez porównania lepszy
+ dźwięk lepszy
- TV ani podstawka nie są czarne tylko szare (zamawiałem czarny, sprzedawca nie zająknął się nic, a jak odbierałem w punkcie, to myślałem, że to wina folii oklejającej)
- gorszy pilot niż w LGku (słabo leży w dłoni, badziewnie duże guziki)
- mała elastyczność w odtwarzaniu filmów (z usb napisy zawsze małe - mam wielki telewizor, a muszę siadać blisko, bo nie widzę napisów; przez sieć trzeba mieć dlna, a tam z napisami jest różnie; nie działa bezpośrednio nas - do LGka miałem przystawkę multimedialną: tania, stara, chyba z 3 lata, ale wszystko hula jak ta lala)
- wbrew temu, co ktoś pisał - nie ma wifi 5GHz (ktoś pisał, że warto więc kupiłem taki modem i lipa... a okazało się, że moja stara przystawka LG miała 5GHz)

Ogólnie żałuję, że nie kupiłem po prostu LG 50", a za zaoszczędzone pieniądze kompletu dobrych foteli :)

Pozdrawiam
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Hej, ja czekałem ponad miesiąc, ale w końcu mam (i mam już zwrot kasy z pierwszego sklepu, ale to inna historia).
Przesiadłem się z LG42PT353.

Moje wrażenia:
+ obraz bez porównania lepszy
+ dźwięk lepszy
- TV ani podstawka nie są czarne tylko szare (zamawiałem czarny, sprzedawca nie zająknął się nic, a jak odbierałem w punkcie, to myślałem, że to wina folii oklejającej)
- gorszy pilot niż w LGku (słabo leży w dłoni, badziewnie duże guziki)
- mała elastyczność w odtwarzaniu filmów (z usb napisy zawsze małe - mam wielki telewizor, a muszę siadać blisko, bo nie widzę napisów; przez sieć trzeba mieć dlna, a tam z napisami jest różnie; nie działa bezpośrednio nas - do LGka miałem przystawkę multimedialną: tania, stara, chyba z 3 lata, ale wszystko hula jak ta lala)
- wbrew temu, co ktoś pisał - nie ma wifi 5GHz (ktoś pisał, że warto więc kupiłem taki modem i lipa... a okazało się, że moja stara przystawka LG miała 5GHz)

Ogólnie żałuję, że nie kupiłem po prostu LG 50", a za zaoszczędzone pieniądze kompletu dobrych foteli :)

Pozdrawiam
tiaaa obraz i dzwięk bez porównania lepszy jak piszesz czyli to co w TV jest chyba jeszcze wciąż najważniejsze ... a Ty dalej piszesz że szkoda Ci wydanej kasy bo mogłeś kupić gorszy TV ale zamiast tego lepsze meble pod zadek... nic nie kapuję.

Niemniej gratuluję :)
 

spooky

New member
Moje wrażenia:
+ obraz bez porównania lepszy
+ dźwięk lepszy

- TV ani podstawka nie są czarne tylko szare (zamawiałem czarny, sprzedawca nie zająknął się nic, a jak odbierałem w punkcie, to myślałem, że to wina folii oklejającej)
- gorszy pilot niż w LGku (słabo leży w dłoni, badziewnie duże guziki)
- mała elastyczność w odtwarzaniu filmów (z usb napisy zawsze małe - mam wielki telewizor, a muszę siadać blisko, bo nie widzę napisów; przez sieć trzeba mieć dlna, a tam z napisami jest różnie; nie działa bezpośrednio nas - do LGka miałem przystawkę multimedialną: tania, stara, chyba z 3 lata, ale wszystko hula jak ta lala)
- wbrew temu, co ktoś pisał - nie ma wifi 5GHz (ktoś pisał, że warto więc kupiłem taki modem i lipa... a okazało się, że moja stara przystawka LG miała 5GHz)

Ogólnie żałuję, że nie kupiłem po prostu LG 50", a za zaoszczędzone pieniądze kompletu dobrych foteli :)

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, kolejny "durny" post albo ktoś z LG:

- podstawka szara a nie czarna - to nie ma nic wspólnego z TV

możnaby się czepiać sprzedawcy i/lub .....Ciebie! - nie sprawdziłeś co zamawiasz?
w punkcie odbioru można rozpakować i nie przyjąć - miał być czarny jest srebrny
niezgodność towaru z umową
specyfikacja tego TV jest dostępna praktycznie "wszędzie"

- pilot można obejrzeć przed zakupem

w każdym ze sklepów dla idiotów lub galaktycznym, ew. europejskim, lub są zdjęcia w otwartym teście na forum; :-?
(moim zdaniem on nie jest badziewny, ale nawet gdyby to chyba nie jest to wykładnik kupna tv???)

-nie widać napisów/małe z USB

cholera, złośliwie powiem że może trzebaby do okulisty.....:roll:
ja tam je widzę wyraźnie z 5m

-mała elastyczność???

-nie ma wifi 5GHz....ponownie kłania się głupota podczas kupowania....
(zdaje się ewidentnie ten TV nie jest dla Ciebie)

....to nie sprawdziłeś jakie parametry ma TV, zwłaszcza te istotne dla Ciebie???
....ktoś pisał to kupiłeś??????:fool:
a jakby ktoś napisał że, kawę parzy - oj by było rozczarowanych.....



PODSUMOWUJĄC:

oddaj ten TV lub sprzedaj na allegro
kup LG 50 cali (tylko nie wiem który tv LG masz na myśli)
za zaoszczędzone pieniądze sobie kup komplet dobrych foteli
nie pisz więcej bzdurnych postów - pożal się koledze w pracy (o ile pracujesz) że świat jest zły:evil:

ostatecznie mogłeś napisać post pod tytułem:
"kupno TV w głupi sposób i konsekwencje tego czynu- dlaczego nie należy tak robić"

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bodiniusz

New member
Widzę, że jedyne, co potraficie, to poobrażać. Napisałem jakie są moje subiektywne wrażenia i jeśli się subiektywnie nie zgadzacie, to Wasza sprawa. Ale nie rozumiem ludzi, dla których inne zdanie lub potrzeby muszą być durne.

Zgadza się, niektóre rzeczy można było sprawdzić wcześniej - ale nie zawsze jest to proste: w specyfikacjach ogólnie dostępnych wielu rzeczy brakuje, a o niektórych nawet nie pomyślałem, żeby zapytać. O kilka pytałem tu na forum, ale bez odpowiedzi. O 5GHz przeczytałem na tym forum.

Dlatego piszę o tym, co mi przeszkadza, a nie udało mi się dowiedzieć. Może innym się przyda ku przestrodze.

I sorry, ale na telewizorze coś trzeba oglądać. Mi nie wystarczy sam obraz, muszę mieć jeszcze jakąś funkcjonalność, a spodziewałem się dostać przynajmniej taką do jakiej się przyzwyczaiłem w telewizorze 3x tańszym...

I jeszcze w kwestii wielkości napisów - ok, może jestem ułomny, ale powiększam telewizor właśnie po to, żeby bardziej komfortowo oglądać z większej odległości... i przez brak prostej funkcjonalności to niestety odpada dla filmów z napisami.

Na razie jednak nie planuję sprzedawać. Obraz jest piękny, do ułomności spróbuję się dostosować.

Pozdrawiam
 

Komander

New member
Hej, ja czekałem ponad miesiąc, ale w końcu mam (i mam już zwrot kasy z pierwszego sklepu, ale to inna historia).
Przesiadłem się z LG42PT353.

Moje wrażenia:
+ obraz bez porównania lepszy
+ dźwięk lepszy
- TV ani podstawka nie są czarne tylko szare (zamawiałem czarny, sprzedawca nie zająknął się nic, a jak odbierałem w punkcie, to myślałem, że to wina folii oklejającej)
- gorszy pilot niż w LGku (słabo leży w dłoni, badziewnie duże guziki)
- mała elastyczność w odtwarzaniu filmów (z usb napisy zawsze małe - mam wielki telewizor, a muszę siadać blisko, bo nie widzę napisów; przez sieć trzeba mieć dlna, a tam z napisami jest różnie; nie działa bezpośrednio nas - do LGka miałem przystawkę multimedialną: tania, stara, chyba z 3 lata, ale wszystko hula jak ta lala)
- wbrew temu, co ktoś pisał - nie ma wifi 5GHz (ktoś pisał, że warto więc kupiłem taki modem i lipa... a okazało się, że moja stara przystawka LG miała 5GHz)

Ogólnie żałuję, że nie kupiłem po prostu LG 50", a za zaoszczędzone pieniądze kompletu dobrych foteli :)

Pozdrawiam

Tu nie chodzi bodiniusz o obrażanie... ale dokładnie o to że sam nie wiesz czego chcesz...

sam piszesz że obraz lepszy i dźwięk lepszy... NO TO SĄ CHYBA NAJWAŻNIESZE RZECZY W TV...

podstawka szara a miała być czarna... widziałeś kiedykolwiek i gdziekolwiek tv ST w kolorze czarnym? JA NIE, czym się sugerowałeś zamawiając czarną??? poza tym szara podstawka wydaje mi się - przynajmniej w moim odczuciu - że jest praktyczniejsza z uwagi m.in. na kurz gdzie na szarej praktycznie w ogóle go nie widać...

pilot gorszy niż w LG... przecież w necie i nawet na tym forum podawane były linki ze zdjęciami >>> Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Panasonic ST50 : Présentation, test & CR, réglages <<< do TV ST... no ale przecież trzeba poszukać... w sklepie również są możliwości sprawdzenia i zapytania sprzedawcy... z drugiej strony nie wiem też czego się czepiasz bo pilot jest bardzo dobry ;) jeżeli nie pasi zawsze możesz sobie kupić uniwersalny taki jaki Ci będzie odpowiadał ;)

co do napisów... siedzę z 4 metrów i widzę... tak więc sam sobie odpowiedz...

wifi 5ghz? tak właśnie się zagłębiałeś w lekturę o tv st50e...

dziwne masz te wszystkie odczucia, ale masz prawo je wypowiadać, acz kolwiek jeżeli teraz żałujesz kupna tego TV to bezsensem jest wypisywanie takich własnie rzeczy jakie TY wypisałeś...
Może faktycznie mogłeś kupić LG...

Ja nie żałuję ;) tyle w temacie ;)
 

tomala26

New member
Najlepiej idź i zobacz jak świeci taki telewizor za 2 tysiaki i później wróć do ST.

Ja miałem tą nieprzyjemność popatrzeć przez pare godzin na Samsunga 55 model 6800 za 6 kafli.

Nigdy ale to nigdy w życiu nie zamieniłbym sie na telewizor z podświetlaniem ledowym, no chyba że te wyższe modele prezentują się lepiej pod kątem odwzorowania kolorów a zwłaszcza podświetlania matrycy. Jeszcze czegoś takiego nie wiedziałem żeby na pseudo czerni występowały "białe placki".

To już mój stary LCD podświetlany świetlówkami prezentował się lepiej.

Dodatkowo odkąd zmniejszyłem jasność z 0 na -3 i podkręciłem troche kontrast zielone kropki znikneły zarówno z normalnej TV jak i przede wszystkim gdy oglądam filmy na Xtremerze.

:eek:k:
 

Pingu

New member
Ale macie problemy.
Pamiętajcie, że każdy ma inny wzrok, a zrobienie możliwości regulacji wielkości i położenia napisów to taki banał, że wywołuje tylko jęki politowania dlaczego to nie jest dostępne. A pilot jest średni, nie pasuje kompletnie do TV i brak mu kilku podstawoych ważnych guzików.
 

spooky

New member
Widzę, że jedyne, co potraficie, to poobrażać. Napisałem jakie są moje subiektywne wrażenia i jeśli się subiektywnie nie zgadzacie, to Wasza sprawa. Ale nie rozumiem ludzi, dla których inne zdanie lub potrzeby muszą być durne.

Zgadza się, niektóre rzeczy można było sprawdzić wcześniej - ale nie zawsze jest to proste: w specyfikacjach ogólnie dostępnych wielu rzeczy brakuje, a o niektórych nawet nie pomyślałem, żeby zapytać. O kilka pytałem tu na forum, ale bez odpowiedzi. O 5GHz przeczytałem na tym forum.

Dlatego piszę o tym, co mi przeszkadza, a nie udało mi się dowiedzieć. Może innym się przyda ku przestrodze.

I sorry, ale na telewizorze coś trzeba oglądać. Mi nie wystarczy sam obraz, muszę mieć jeszcze jakąś funkcjonalność, a spodziewałem się dostać przynajmniej taką do jakiej się przyzwyczaiłem w telewizorze 3x tańszym...

I jeszcze w kwestii wielkości napisów - ok, może jestem ułomny, ale powiększam telewizor właśnie po to, żeby bardziej komfortowo oglądać z większej odległości... i przez brak prostej funkcjonalności to niestety odpada dla filmów z napisami.

Na razie jednak nie planuję sprzedawać. Obraz jest piękny, do ułomności spróbuję się dostosować.

Pozdrawiam

Ależ drogi forumowiczu Bodiniusz, ja Cię nie obrażam!
Sam się obrażasz pisząc takie posty, NIESTETY - świadomie, lub nie.

Coś Ty tam napisał....
Począwszy od podstawy TV, przez pilota i LG-ka, a skończywszy na 5GHz i komplecie mebli...

Jeśli czytałeś FORUM - test ST50 był z całkiem duuużymi zdjęciami...
Można było zobaczyć wszystko.
Oprócz tego jest strona www.Panasonic'a, a jeszcze oprócz tego można pójść do sklepu - galaktyczny/dla idiotów/europejski itd.
Kolega Komander uczynił Tobie tę grzeczność i jeszcze raz łopatologiczniw "wyłuszczył" o co biega.

Mam nadzieję, że to co napisałem uchroni Cię w przyszłości przed podobnymi wybrykami,
tj. kupnem czegoś bez sprawdzenia i/lub w ciemno a potem pretensji do "garbatego".

Mówię twardo - lecz szczerze.
Powinieneś raczej podziękować, lub zmilczeć sprawę.



Ale macie problemy.
Pamiętajcie, że każdy ma inny wzrok, a zrobienie możliwości regulacji wielkości i położenia napisów to taki banał, że wywołuje tylko jęki politowania dlaczego to nie jest dostępne. A pilot jest średni, nie pasuje kompletnie do TV i brak mu kilku podstawoych ważnych guzików

Pingu - każdy ma inne problemy i każdy ma inny wzrok.
(tylko nie wiem czy chodziło Ci o wady w Dioptriach, czy astygmatyzm, czy daltonizm, etc.)

Co do pilota - zanim kupiłem ST50 , widziałem też mnóstwo pilotów, dla mnie one są raczej na jedno kopyto.
Czy pasuje do TV czy nie to ja się już nie będę wypowiadał, bo to nie rewia mody.
(W wyborze tv ocena pilota dla mnie ze 100% miała 0,1....)
Rozumiem, że Ty zaprojektowałbyś inny. (to nie jest sarkazm)
O braku jakich podstawowych ważnych guzików mówisz/myslisz?


p.s.

Tomala26 - dobry trick :)
 
Ostatnia edycja:

bodiniusz

New member
Dzięki za porady. Tak właśnie teraz robię (innym programem) i jakoś żyję - choć wolałbym mieć na pokładzie rzeczy, do których przyzwyczaiłem się w sprzęcie z niższej półki :)
I jeszcze raz powtórzę - nie rozumiem tego ataku na mnie. Liczę na to, że dzięki pokazaniu, co mnie boli w tym tv, potencjalni nabywcy sobie rozważą te elementy. Dla tych, którym one nie wadzą, nie będą miały znaczenia, a pozostali mają szansę się o nich dowiedzieć i rozważyć.

Jeszcze raz powtórzę - obraz jest rewelka, a dźwięk bardzo dobry (nawet czasem nie odpalam wzmacniacza i dźwięk przy filmach leci tylko z tv).

Pozdrawiam.
 

spooky

New member
Dzięki za porady. Tak właśnie teraz robię (innym programem) i jakoś żyję - choć wolałbym mieć na pokładzie rzeczy, do których przyzwyczaiłem się w sprzęcie z niższej półki :)
I jeszcze raz powtórzę - nie rozumiem tego ataku na mnie. Liczę na to, że dzięki pokazaniu, co mnie boli w tym tv, potencjalni nabywcy sobie rozważą te elementy. Dla tych, którym one nie wadzą, nie będą miały znaczenia, a pozostali mają szansę się o nich dowiedzieć i rozważyć.

Jeszcze raz powtórzę - obraz jest rewelka, a dźwięk bardzo dobry (nawet czasem nie odpalam wzmacniacza i dźwięk przy filmach leci tylko z tv).

Pozdrawiam.

Mein Gott......jak Ty się przeze mnie zaburzyłeś...
Nie rozumiesz....cóż, możesz nie rozumieć, ale tłumaczenie Tobie nie jest moim zadaniem.

Ja też jeszcze raz powtórzę - nikt tu Cię nie atakuje, toteż nie zachowuj się jak zbity pies.
Zastanawiałeś się (tak na poważnie) co wynika z Twojego postu(-ów)???

Napisałeś wyraźnie:

:arrow:...trzeba było kupić LG a zaoszczędzone pieniądze komplet mebli....
(o kolorze podstawy, GHz już nie wspominając )
Ale jednocześnie obraz jest super i dźwięk jest super.....


Czyli jest źle, ale jest dobrze :confused: :blagam:


Potencjalni nabywcy rozważą kupienie LG z kompletem mebli
- dziwię się że nie oddałeś swojego ST50 i sam nie zrobiłeś tego co zaproponowałeś ???
Sprawdzą też kolor i parametry przed kupnem (btw.większość to robi - nie wiem czy o tym wiedziałeś)
I teraz potencjalni nabywcy napewno rozważa te elementy które Cię bolą w tym TV.

Podsumowując :
liczę na to, że dzięki pokazaniu i uwypukleniu tego, co napisałeś zakończy się pisanie postów pt:
"och jaki jestem biedny, bo nie wiem co robię".


Jestem głęboko przekonany, że forumowicze zanim kupią jakikolwiek TV przejdą się do sklepu,
zobaczą jak wygląda, i/lub przeczytają test przed zakupem, jeśli jest.
Ewentualnie przewertują wątek na forum, i w razie wątpliwości napiszą komunikatywny post.
To wszystko w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

mlynnas

New member
witam,czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin tego TV ? i po jakim czasie można bezpiecznie bawić sie w regulacje parametrów obrazy?
 

spooky

New member
witam,czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin tego TV ? i po jakim czasie można bezpiecznie bawić sie w regulacje parametrów obrazy?

Z tego co pamiętam, jak w każdym tv plazmowym Panasonic'a.
Wiem, wiem nic to nie mówi :) poszperaj w wątku o VT20
- tam było opisane dokładnie wejście w menu serwisowe, i która "linijka" to godziny przepracowane.
Natomiast nie dam głowy czy nie "grozi" to utratą gwarancji.

Nie wiem natomiast, co masz na myśli mówiąc "bezpiecznie".
Jesteś na forum od 2006, więc jeśli masz na myśli "wygrzewanie" ,
to doskonale wiesz, że to mit :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry