Pierwsza recenzja nowej ST50

woytaski

New member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanie czy ten tv będzie czytał zewnętrzny dysk 2,5" bez dodatkowego zasilania (podłączony tylko jednym kablem usb)? Instrukcja odsyła do angielskiej strony gdzie odnośnie kompatybilnych hdd jest info że dysk musi mieć podłączone zasilanie (USB 2.0, Capacity of 160 GB to 3 TB, need to use an AC adaptor). Proszę o szybką odpowiedź dysk ma być prezentem dla szczęśliwego posiadacza 50st50e.
Obecnie mam GT50 i używam dysku WD 1 TB (2,5") i bangla bez problemów...
Wcześniej testowałem go też na ST50 (używałem 2 tygodnie) i też działał bez problemu.
To samo dotyczy pendrive'a Sandisk 16GB.
 

copperman

New member
mam exporter 32GB i nie działa,musi być dysk od 160 GB.Mam Hitachi 500GB i działa świetnie z USB.Nagrania odtwarza tylko na tym telewizorze na którym dokonano nagrania.
 

chrobry

New member
Była juz poruszana kwestia wielkości czcionki ale chyba bez odpowiedzi - czy jest możliwa zmiana jej wielkości, bo u mnie jest strasznie mała ?
Czy podczas słuchania radnia internetowego można jakoś wyłączyć ekran, żeby leciała sama muzyczka przez wyjście optyczne ?
 

krzychok

New member
Była juz poruszana kwestia wielkości czcionki ale chyba bez odpowiedzi - czy jest możliwa zmiana jej wielkości, bo u mnie jest strasznie mała ?
Czy podczas słuchania radnia internetowego można jakoś wyłączyć ekran, żeby leciała sama muzyczka przez wyjście optyczne ?

Zauważyłem, że napisy wmuksowane w pliki *.mkv są odpowiedniej wielkości, a te osobno dołączone do filmu mniejsze. Więc odpaliłem program mkvmerge GUI v5.9.0 i muksuję plik napisów i plik filmu. Na razie przećwiczyłem to z plikami *.mkv, *.mp4, *.avi i do nich napisy *.srt (chyba nie obsługuje *.txt).
Program jest prosty w obsłudze. Muksowanie trwa chwilkę. A efekt na ekranie jest w pełni zadowalający.
Wkurzające jest tylko - i to bardzo - że za każdym odpaleniem filmu musisz te napisy włączyć :-(.
 

Monaro

New member
, .
Wkurzające jest tylko - i to bardzo - że za każdym odpaleniem filmu musisz te napisy włączyć :-(.
Kiedyś było trzeba wstać i podejść do tv,żeby przełączyć program tvp1 na tvp2 lub na odwrót i co Ty na to?
Poprzewracało się ludziom w głowach z lenistwa jaki to straszny wysiłek włączyć pilotem napisy do filmu
ściągniętego z sieci. Połowa piszących w temacie nie zajrzała nawet do instrukcji obsługi z wiadomego powodu.
 

angelo2507

New member
Witam w poniedziałek kupiłem sobie pod choinke panasa st 50 calowego i zwracam sie z pytaniem jak jest z tym dociraniem plazmy czy to prawda czy mit ja ustawiłem tv na ustawiniach fabrycznych w trybie prawdziwe kino jedynie ujołem co nieco koloru i czy na tych ustawieniach tv ma pracowac 300 godzin czy mam zmienic na ustawienia fabryczne w trybie normalny bo mi sie wydaje ze obraz w trybie prawdziwe kino napewno nie jest ani jasniejszy ani ostrzejszy od trybu normalny a kolory sa bardziej naturalne i czy moge juz teraz zmienic ustawienia zaawansowane bieli barwy kolorow i gammy czy dopiero po 300 godzinach wraz z zwiekszeniem kontrastu do zalecanego poziomu 46 dla trybu prawdziwe kino
 

Pawel70

New member
Jak zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek.Nie przesadzać z wysokim kontrastem,programami z kaszetami.Cieszyć się z zakupu.Oglądać na takich ustawieniach jakie najbardziej odpowiadają.Nie być niewolnikiem telewizora ;)
 

angelo2507

New member
Jak zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek.Nie przesadzać z wysokim kontrastem,programami z kaszetami.Cieszyć się z zakupu.Oglądać na takich ustawieniach jakie najbardziej odpowiadają.Nie być niewolnikiem telewizora ;)
A czy kontras przez pierwszych 300 godzin moze byc ustawiony w trybie prawdziwe kino na poziomie 36 jak jest w ustawieniach fabrycznych czy jest za wysoki i czy moge juz ustawiac balans bieli barwe kolorow i gamme czy dopiero po 300 godzinach uzytkowania tv
 

digitalus

Banned
Temat "docierania" powraca.Nie jest to konieczne ale na pewno nie zaszkodzi.
Tryb obrazu jest bez znaczenia, tylko jasnosc i kontrast, ostrosc ustawic na nizsze wartosci
linki,starsze i nowsze
http://www.hdtv.com.pl/forum/pioneer/27082-pdp-lx5090-docieranie-i-stabilnosc-barw-4.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...nic-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm.html

cytat z strony internetowej....
przez około 300 godzin plazma powinna grać na kontraście i jasności ustawionych przynajmniej na środkową wartość albo mniejszą. I to jest właśnie docieranie, po tym czasie można te parametry ustawić sobie na wyższe wartości.

Kolejny ważny element do ustawienie proporcji ekranu. Na początku, powinniśmy starać się wypełniać cały ekran obrazem telewizyjnym, unikać używania tzw. czarnych pasów, zarówno poziomych jak i pionowych.

Co jest głównym powodem konieczności docierania plazmy? Plazma stopniowo traci swoją zdolność świecenia (luminescencję). Zjawisko to występuje zwłaszcza w początkowym okresie działania telewizora, później podobny efekt również występuje ale już znacznie wolniej. Opisane działanie "docierania plazmy" ma ją chronić w najbardziej ryzykownym okresie czasu, kiedy jest najbardziej narażona na powstanie "powidoków".
 

TomekGlog

New member
Czy aby poprawnie używać internet w tym telewizorze potrzebne jest połączenie z internetem przez router z dual band? Potrzebny jest router 5GHZ? Zacinają mi się filmiki na Youtube w jakości HD. Te same filmiki na komputerze na tym samym łączu chodzą płynnie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Temat ten był już 100 razy poruszany. W WiFi wraz z większą odległością dramatycznie spada prędkość transmisji. 5GHz może przy bliskiej odległości pomóc przy oglądaniu YT, ale przy filmach BD i tak będzie się przycinać.
Połącz TV z routerem kablem.

P.S. Jaki procesor masz w PC?
ST50 ma UniPhier Cortex 9, 2x1000MHz. Do przetwarzania obrazu wystarczy, ale do jednoczesnego przetwarzania obrazu i walki z błędami transmisji, to już za mało.
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
Mam w tej chwili 4MB/s i nawet jak podłącze router przez kabel do telewizora to materiały z Youtube się tną na telewizorze. Mam router Tp-Link 3420. Na komputerze te same filmiki z Youtube działają super.

Moze wymienić router? Na jaki?
Czytałem coś o dual band i 5GHZ.
Czy wtedy internet w telewizorze zadziała lepiej ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry