Pierwsza recenzja nowej ST50

krzychok

New member
Witam.
Chciałem podziękować Kikiemu i wszystkim, którzy udzielacie się w tematach TV. Dzięki Wam wybrałem p42st50. Mam go od 3 dni i jestem bardzo zadowolony.
Oczywiście rozgryzam go pomalutku.
Wiem, że problem napisów był poruszany, ale chciałem się upewnić, czy nic się nie zmieniło, tzn. czy odtwarzając mkv z usb z napisami srt muszę te napisy uruchamiać za każdym razem w trakcie oglądania?
I kwestia wielkości czcionki: Od czegoś zależy? W jednym filmie są duże i wyraźne w innym mniejsze i mało wyraźne. Mowa o mkv+srt. Myślałem, że od rozdzielczości mkv ale nie.
 

the_eel

New member
Zamówiłem P50ST50.
Polecacie może jakieś tańsze okulary 3D do niego od tych od Panasonica? Nie uśmiecha mi się dopłacać sześciu stówek za coś, co będzie użytkowane sporadycznie.
 

spooky

New member
Witam Wszystkich,mój pierwszy post na forum:) !

Od 9.00 wczoraj, po długim wertowaniu w/w forum , stałem się posiadaczem 50st50.
(ciekawostka - wcześniej testowałem 50vt20 - od kolegi)

TV kupiłem głównie do tv wieczorami bo w ciągu dnia nie mam czasu, czasem jakiś filmik HDsię też obejrzy ale też wieczorem;)

Mam dekoder UPC mediabox hd

Pierwsze wrażenia :

-nic nie buczy
-pokój się nie nagrzewa :)
-nie zauważyłem żadnych pasów

-ZIELONE KROPKI SĄ niestety... To jest wkur...niesamowicie,i nie mówimy tu o 30cm od TV;
co prawda na jasnych scenach właściwie prawie ich nie widać ale w ciemnych/szarych są nawet z 3m od TV widoczne...
Polecane tryby kinowe zjawiska nie eliminują - po załączeniu kropki mniej widać, ale widać
(zatęskniłem za moim starym 28"Grundig'iem CRT )

- w VT20 zielonych kropek nie ma za to jest "poświata"(600Hz subfield?)nie wiem co gorsze
- w VT20 powidoki zostają ale znikają, tu wogóle nie zostają (nie wiem może na razie?)

- przeglądarka w normie

PODSUMOWUJĄC - wrażenie ogólne średnie,mieszane odczucia

Nie wiem jak by było np.z VT50 i dobrym LED'em,
(pożyczałem Sharpa 830 do sprawdzenia - różowy obraz "oczojebny" nie jest dla mnie)
Może np Sony HX850 albo np.Philips 6007 wypadłby w moim przypadku lepiej?

ST50 kupiłem po oczytaniu forum. Może po czasie obraz się poprawi ? - zobaczymy.
Może pogrzebać/pobawić się ustawieniami?
Jakbym mógł - oddałbym go, ale chyba te kropki nie są podstawą do zwrotu?
(zaznaczam nie jestem upierdliwy jednak za 3700 z rekomendacją HDTV to by chyba możnabyło od tv coś oczekiwać).
Może spróbować kalibracji?

p.s.Nie testowałem jeszcze bluray/ps, pożyczę od kolegi to napiszę co /jak
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
@spooky, również jestem posiadaczem ST50 od niedawna, bo od piątku i też na początku chciałem zmienić ustawienia, gdyż te defaultowe niezbyt mi podeszły... w ogóle to widziałem wszystko zbyt zielone.

Zastosowałem ustawienia z recenzji David`a MacKenzie – HDTVTest.co.uk dla 42st50:

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14 (kontrast mam na razie na 35, poczekam te 300h i może podwyższę)
Brightness: default
Colour: reduce by 2 from default
Sharpness: 0 or 1 click from the left (dałem u siebie na 2)
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
Gamma: 2.4 (gammę mam na 2.2 - obraz jest trochę jaśniejszy)
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz (mam na min.)
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto

Również mam skaczące zielone piksele na czarnym tle, ale widoczne max do 30cm, tv oglądam z odległości 2m i nic takiego wtedy już nie widzę.
 

Monaro

New member
Na moim 42ST50 nie zauważyłem żadnych zielonych kropek nawet z bliska.Nie wiem tylko czy to kwestia ustawień tv, jakości podanego sygnału, wielkości ekranu czy szczęścia.Tv nowy 0 h pracy tuż po zakupie.Obecnie niecałe 100h.
Posiadam rowniez S30 dlatego kwestia ustawień nie była dla mnie zagadką.

Oglądanie filmów z PC po WiFi na tv zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Gdy tv był w innym pokoju, niż router wiele filmów nie chciało uruchomić się.
Router w tym samym pokoju co tv niedziałające filmy zaczęły działać. Mam tu na myśli filmy z wysokim bitrate ważące od 6gb w zwyż. Wcześniej myślałem,że to kwestia wersji kodeku. Wychodzi na to,że ogładanie filmów z PC po WiFi przy większej odległości i grubej ścianie nie będzie działać zbyt dobrze na tv. Tutaj jednak nie jest to wina tv,a ograniczeń technologicznych
WiFi.
Na pendrivie podpiętym do tv wszystko działa. Są napisy z polskimi znakami.
Kodowanie 1250 wybieramy pilotem. Jednak pliki z ogromnym bitrate typu 40mb/sec np.Samsung Ocean przerywają. To samo jest na S30. Jednak to są wyśrubowane nagrania.Normalne filmy mkv nawet ważące 30gb działają.
Jednak najlepszy komfort ogladania i tak zapewni podpięcie dysku zewnętrznego do tv.

Jak wiadomo plasmy są polecane do gier ze względu na szybkość matrycy.
Nie wiem jednak kto robi te wszystkie testy, bo nigdy nie piszą o jednej kwesti - powidoki. Normalnie nie martwiłbym się,jeśli chodziłoby o kwestię loga programów tv. Tutaj możliwość wypalenia oceniam jako niską. Może dlatego,że nigdy nie będę oglądał tvn24 dłużej jak 10 min :)
Jednak o wiele groźniejsze jest granie na plasmach i wypalenia tzw HUD gry.
Dlatego też kieruję pytania do innnych użytkowników,którzy wiedzą na ten temat więcej.

1.Jak bardzo groźne jest wypalenie stałe? Mam tu na myśli czy takie wypalenie powidoku jest widoczne tylko na białym tle z bliska czy będzie widoczne również na każdym kolorze obrazu nawet z odległości 3m?

2.Poza wbudowanym paskiem jest jakiś sprawdzony sposób na usuwanie powidoków nawet gdyby miało to trwać ciągłe 8h?

3.Jak ustawić w tv ustawienie obrazu zaawansowane związane z powidokami
Auto czy Start? Czy w ogóle jest jakaś różnica?

Powidoków narazie nie mam,ale wiem,że to tylko kwestia czasu skoro gram na konsoli.Wiem również,że przed tym nie uchroni mnie żadne docieranie plasmy 300h czy nawet 1000h pracy bez grania. Powidoki i tak powstaną.

Proszę nie pisać było trzeba kupić LED'a, bo wiem co kupowałem. Poza tym za kwotę 2900zł mam tv ze świetnym obrazem. Żaden LED w kwocie do 8 tyś zł nie ma szans.
 

sunnyluk

Member
Da się na tym telewizorze nagrywać na dysk USB sygnał z dekodera np. Nki po HDMI ? Wyświetla mi "Brak danej funkcji" - czy coś trzeba jeszcze skonfigurować?
 

spooky

New member
Monaro, nie ja jeden te kropki widzę, być może 42'' jest wolna od tego problemu. Spróbuję zrobić zdjęcie, wtedy podyskutujemy.

sunnylook - dzięki za info wieczorkiem powbijam te ustawienia i zobaczymy co będzie.

p.s. kalibrowałeś TV?
p.s.2.czy klawiatura numeryczna (1abc,2def itd..)też wam nie działa w przeglądarce i wszystko wbijacie z róży wiatrów?
 

copperman

New member
mam 50st50 i właśnie usilnie szukam kropek.Puściłem czarną planszę Cyfra 3d,jedno mogę stwierdzić, nawet z bliska nie widzę kropek.Tylko jednolita czerń.Co do powidoków to na zielonym tle /płyta testowa/ zauważyłem lekkie odciski TVN24,puszczam ruchome pasy podczas reklamy i prawie to znikło_Odtąd newsy puszczam na kineskopie.
 

kuras90

New member
bo te zielone kropki nie są zawsze widoczne. Wszystko zależy od oglądanego materiału. Jeśli zapuścicie całą czarną planszę to będzie tylko czerń. A gdy obraz jest ciemny z czarnymi miejscami to wtedy bywa tak, że patrząc z bliskiej odległości, na czarnym tle są właśnie te wyżej wspomniane zielone kropki.
Jeśli dobrze pamiętam to takie coś miało miejsce m.in. w filmie Men in Black III.
 

luk007

New member
Co zrobić żeby flash player w przeglądarce działał (był zainstalowany), youtube działa jako oddzielna usługa natomiast jak wejdę przez przeglądarkę to brakuje pluginu... i tak wszędzie gdzie wymagany jest flash player?
 

copperman

New member
bo te zielone kropki nie są zawsze widoczne. Wszystko zależy od oglądanego materiału. Jeśli zapuścicie całą czarną planszę to będzie tylko czerń. A gdy obraz jest ciemny z czarnymi miejscami to wtedy bywa tak, że patrząc z bliskiej odległości, na czarnym tle są właśnie te wyżej wspomniane zielone kropki.
Jeśli dobrze pamiętam to takie coś miało miejsce m.in. w filmie Men in Black III.
a nie oglądasz czasami z bluraya ,gdzie zachowuje się orginalną ziarnistośc obrazu?
 

sunnyluk

Member
sunnylook - dzięki za info wieczorkiem powbijam te ustawienia i zobaczymy co będzie.
p.s. kalibrowałeś TV?
Nie, nie kalibrowałem tv, tak na szybko tylko znalazłem te ustawienia i na razie mi odpowiadają. Zamierzam pooglądać tak z min. 100h i wezmę się za jakieś dokładniejsze ustawienie za pomocą dysku bluray AVSHD z tej strony AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration

Zauważyłem, że zielone skaczące kropki nie są na każdym czarnym tle, niektóre są jednolite, niezależnie czy to jest Nka, bluray czy dvd, mi to nie przeszkadza, bo z odległości, z której oglądam ich nie widać.

Wiem na pewno, że po tych min. 100h będę musiał jakoś zwiększy kontrast lub jasność, bo na razie obraz mam trochę za ciemny i wydaje mi się, że tracę trochę szczegółów w cieniach/czerniach... za dużo jednolitych czerni.
 

spooky

New member
Sunnylook, mam dokładnie te same odczucia że tracę mnóstwo szczegółów.
Nie wiem, może UPC daje gówniany sygnał...

Co do pozostałych kolegów - wszakże zielonych kropek sobie nie zmyśliłem, o tyle to ważne czy to wada czy ten typ tak ma, bo jak wada to sio do wymiany/zwrotu, a jak tak ma to gorzej...
Ewidentnie było widać różnicę w porównaniu z VT20 żadnej kropki zielonej na nim nie uświadczysz ani Boże Mój!
(VT20 to 2x do tyłu generacja, choć niby wyższa klasa; za to była osławiona tęcza/aureolka)
Szwagier ma od ponad roku 50S20 i tam też ani kropeczki.


Z buczeniem widzę loteria bo mój za to nie buczy.

A bym zapomniał. Z tego co pamietam menu serwisowe w ST50 wchodzi się tak samo jak w VT20? I czy to skutkuje utratą gwarancji jak np w nowych Samsungach>?
 
Ostatnia edycja:

bartecki

New member
Jak prezentuje się ten TV w porównaniu do Philipsa 6007 (jakość obrazu) lub do ledów w podobnej cenie

zastanawiałem się nad zakupem plazmy Panasonica P50ST50 lub led'a Samsunga UE50ES6710 który jest o 1000 zł droższy od plazmy.
po spędzonych godzinach na czytaniu testów, opinii i wizytach w sklepach gdzie porównywałem obraz na obydwu modelach okazało się że nieporównywalnie lepszy obraz jest na plazmie.

kupiłem P50ST50 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. znajomi mają plazmy, lcd i led'y i nie trzeba być specjalistą żeby dostrzec ogromne różnice w wyświetlanym obrazie na korzyść plazm.
 

Swis

New member
Witam.
Czy można podłączyć myszkę na bluetootha ? Bo mam w domu na kablu i taka nie działa, za to klawiatura bez problemu.
 

AIRhead

New member
Witam!
Mam pytanie czy ten tv będzie czytał zewnętrzny dysk 2,5" bez dodatkowego zasilania (podłączony tylko jednym kablem usb)? Instrukcja odsyła do angielskiej strony gdzie odnośnie kompatybilnych hdd jest info że dysk musi mieć podłączone zasilanie (USB 2.0, Capacity of 160 GB to 3 TB, need to use an AC adaptor). Proszę o szybką odpowiedź dysk ma być prezentem dla szczęśliwego posiadacza 50st50e.
 
Do góry