Pierwsza recenzja nowej ST50

copperman

New member
nie ma ustawień uniwersalnych.Podstawowe to jasność max 1,ostrośc max 4,color 30. Kontrast,tu nawet dając na maxa nie ma wpływu na jakośc obrazu,ale może przyspieszyć utrwalanie się obrazu szczątkowego/IR/.Eko wyłączyć.Ustawienia balansu bieli i kolorów nie ma sensu dla ogładania telewizji,każda stacja ma inne parametry.Dla bluraya chyba warto skalibrowąć profesjonalnie,ale to by trzeba robić co roku.
 

chrobry

New member
No i stało się przyjechał 50st50 - pierwsze wrażenia:

Odbicia - bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony ale przesiadłem się z CRT może dlatego.
Tzw. "efekt 50Hz" - tego sie najbardziej obawiałem i też jestem pozytywnie zaskoczony. Jest ale w specyficznych scenach, bardzo jasne tło, menu. Ogólnie myślałem, że będzie gorzej - przy oglądaniu filmów, telewizji mi zupełnie nie przeszkadza, czytaj ja tego nie widze.
Najbardzej zakoczyła mnie jakość TV SD - naziemna. To co widziałem w sklepach na LEDach jest dalekie od tego tu. Jakość kanałów HD TVP1 i TVP2 ok, ale myślałem, że będzie lepiej.
Zapodałem jakiś plik mkv full HD - szczęka opada. Płynność ruchu - dla mnie ideał.
To są wrażenia po 2 dniach :) więc może się coś zmienić.
 

czarnuch

New member
Również proszę o podanie jak skalibrować st50 wczoraj do mnie przyjechał i ciągle nie mogę znaleźć ustawien dla siebie. Jedno jest pewne nic nie bzyczy.
 

digitalus

Banned
No i stało się przyjechał 50st50 - pierwsze wrażenia:

Odbicia - bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony ale przesiadłem się z CRT może dlatego.
Tzw. "efekt 50Hz" - tego sie najbardziej obawiałem i też jestem pozytywnie zaskoczony. Jest ale w specyficznych scenach, bardzo jasne tło, menu. Ogólnie myślałem, że będzie gorzej - przy oglądaniu filmów, telewizji mi zupełnie nie przeszkadza, czytaj ja tego nie widze.
Najbardzej zakoczyła mnie jakość TV SD - naziemna. To co widziałem w sklepach na LEDach jest dalekie od tego tu. Jakość kanałów HD TVP1 i TVP2 ok, ale myślałem, że będzie lepiej.
Zapodałem jakiś plik mkv full HD - szczęka opada. Płynność ruchu - dla mnie ideał.
To są wrażenia po 2 dniach :) więc może się coś zmienić.
Witaj w rodzinie posiadaczy telewizorow plazmowych:)
Nie wszystkie programy na tvp 1 i 2 hd maja dobra jakosc obrazu.
Wzorowa jakosc obrazu oczywiscie ze studia euro( najlepszy sprzet, 5 nowoczesnych kamer hd) obecnie studio wykorzystywane przed meczami ligi mistrzow.Obejrzysz i przyznasz racje.
Niektore seriale tez maja wzorowa jakosc obrazu np .czas honoru ,rodzinka.pl , galeria, na dobre i na zle
 
Ostatnia edycja:

chrobry

New member
Witaj w rodzinie posiadaczy telewizorow plazmowych:)
Nie wszystkie programy na tvp 1 i 2 hd maja dobra jakosc obrazu.
Wzorowa jakosc obrazu oczywiscie ze studia euro( najlepszy sprzet, 5 nowoczesnych kamer) obecnie studio wykorzysywane przed meczami ligi mistrzow.Obejrzysz i przyznasz racje.
Niektore seriale tez maja wzorowa jakosc obrazu np rodzinka.pl , galeria, na dobre i na zle

Zapewne masz racje, choć myślałem, że sygnał leci cały czas z tą samą jakością. Ale ostatnio oglądałem u teścia taniego LG i tam TVP1 HD naprawde nieźle wyglądało ale teraz sobie przypominam, że leciał jakiś serial PL i to by się zgadzało.
 

slawko1077

New member
Jak podłączyć okulary SSG-4100GB do ST50 bo paruje według instrukcji i okulary się wyłączają. TV wykrywa okulary - wyświetla się symbol okularów i bateria na zielono a mimo to okulary nie działają
 

facir

New member
Tak czytam i czytam, i zamówiłem 50st w dobrej cenie bo za 3088, a będzie to już moja 4 plasma panasa, poinformuję brać oczywiście czy bzyczy , czy ma wady itp. Przyjdzie moje cudo we wtorek.
pozdroall
 

copperman

New member
Jak podłączyć okulary SSG-4100GB do ST50 bo paruje według instrukcji i okulary się wyłączają. TV wykrywa okulary - wyświetla się symbol okularów i bateria na zielono a mimo to okulary nie działają

W CNET przeczytałem ,że trzeba przycisnąć włącznik i zbliżyć blisko do ekranu i wtedy powinno działać.Jeżeli nie ,do zwrotu.
 

hasereq

New member
mam plazme 50st50e od czwartku. Wszystko super, jakosc obrazu uderzajaco doskonała. Lecz te bzyczenie przy bardzo jasnych obrazach... tez tak macie? Nie powiem, mnie takie cos denerwuje. Nie moge ustawic obrazu na dynamiczny bo odrazu bzyczy mi non stop.. Jest na to jakis sposob? Prosze o pomoc. Oprocz tego bzyczenia jestem zadowolony z zakupu w 200%
 

Monaro

New member
Nowy telewizor powinien pracować min.300h w trybie normalnym nic nie zmieniając poza wyłączeniem niektórych "ulepszaczy" kolorów,IFC itp.
Poza tym tryb dynamiczny jest niewłaściwy do oglądania.
Jak już dotrzesz nową plazmę wtedy tryb prawdziwe kino.
Ustawienia były podawane wielokrotnie.
 

bartecki

New member
mam plazme 50st50e od czwartku. Wszystko super, jakosc obrazu uderzajaco doskonała. Lecz te bzyczenie przy bardzo jasnych obrazach... tez tak macie? Nie powiem, mnie takie cos denerwuje. Nie moge ustawic obrazu na dynamiczny bo odrazu bzyczy mi non stop.. Jest na to jakis sposob? Prosze o pomoc. Oprocz tego bzyczenia jestem zadowolony z zakupu w 200%

do mnie też dziś dotarła plazma P50ST50.
na razie podłączona jest pod naziemnej telewizji cyfrowej i do dekodera SD Cyfry+. obraz na TVP1 i 2 z naziemnej cyfrowej żyleta!, pozostałymi kanałami również jestem mile zaskoczony, w sumie to najsłabiej wypada dekoder cyfry +.

buczenia u mnie nie słychać, jak przystawię głowę do tyłu telewizora to słychać delikatny szum ale tak się ciężko ogląda telewizje :wink: siedzę ok. 3.5m od telewizora i nawet z wyłączonym dźwiękiem jak na razie żadne bzyczenie do mnie nie dochodzi pomimo tego że mam dobry słuch.
 
Do góry