Pierwsza recenzja nowej ST50

AdaMo71

New member
Tak są w jednej sieci domowej, router cisco linksys. Problem mam też z serwem serwiio laptop - panas przez wifi. Tv nie zawsze widzi serwiio.
 

Dan_DeeM

New member
A może ktoś z szanownych kolegów ma jakieś informacje o kamerze która działałaby z naszym Panasem. Dedykowane są cholernie drogie. Nie ma żadnej alternatywy ? Próbowałem coś na ten temat wygrzebać, ale marne efekty.
 

czarnuch

New member
Własnie zamówiłem st50 i mam pytanie do użytkowników tego tv. Ogląda ktoś mkv z dużym bitrate przez dlna nie ma problemów z przycięciami i napisami ?
 

markaw_70

New member
mam pytanie tylko do posiadaczy modelu 55ST50, jak wygląda sprawa z "bzyczeniem" lub inaczej "syczeniem" podczas wyświetlania jasnych obrazów.

czy u wszystkich jest to słyszalne, czy jest to kwestia egzemplarza.

Obecnie mam 42- PV70 i trochę słychać podczas cichego oglądania. Mam obawy że przy 55 calach będzie bardziej słyszalne.
 

roburtek

New member
Witam

Od dwóch dni jestem posiadaczem P50ST50E. Z całego zakupu jestem można powiedzieć średnio zadowolony. Co do jakości obrazu to jak dla mnie jest OK. Na chwilę brak obecną jakichkolwiek pionowych/poziomych jasnych pasów, nie zauważyłem też efektu 50Hz. Telewizor jest na tzw docieraniu (tryb: normal, jasnośc 25, kontrast -2, kolor 25, tryb ECO wył, IFC na min, redukcja szmów wył).

Jednak jest jedna rzecz z którą nie wiem co zrobić i która bardzo mnie denerwuje - oczywiście chodzi o te okropne bzyczenie telewizora (i nie siedzę z głową w telewizorze).

Najgorzej jest wieczorem lub w nocy. Telewizor oglądam z odległości 4m (na wprost) z głośnością ustawioną na 10. Jak sceny są ciemne to jeszcze jeszcze jakos moge wytrzymać z tym bzyczeniem - jest delikatnie słyszalne. Ale jak jest scena jasna to bzyczenie jest tak nieznośne, że odechciewa mi się oglądnia telewizora.

Ponieważ telewizor kupiłem w sklepie "nie dla idiotów" (mieli dobrą cenę i jeszcze trochu spuścili - i żeby nie było, telewizor nie z jest z wystawy, sprawdziłem ilość godzin pracy - 20h po dwóch dniach pracy u mnie) zastanawiam się czy go nie spakować i im nie oddać? Czy wgóle jest taka możliwość?

Czy też zgłaszać usterkę do serwisu Panasonica. Ale z tego co czytałem to serwis nic nie zrobi tylko powie, że ten typ tak ma...

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Z góry dzięki za jakiekolwiek info
Pozdrawiam
R.
 

copperman

New member
Z plazmami to niestety loteria,moją mam od premiery i nie słyszę bzyczenia czy jakichkolwiek zauważalnych wad.Niekóre cewki w układach rezonują i przenoszą to na płytki drukowane.Gdzies na YOU TUBE jest filmik na którym pokazano wymianę wkrętek mocujących płytki drukowane , na wkręty z podkładkami sprężynowymi.Jeżeli jest bardzo głośno radzę spróbować wymianę.
 

xadamux

New member
miałem jakiś czas temu okazję rozmawiać s serwisantem Panasonica (bardzo inteligentny gość znający sie na robocie ) on posiada G30 i mu bzyczy, lecz prawdą jest że w serii G30 była rzeczywiście loteria że jedne bzyczą a drugie nie. Ja posiadam 65st50 i przy jasnych scenach bzyczy gdyż luminofor sie wtedy "gotuje" i nic z tym faktem sie nie zrobi - taka cecha plazmy. Bzyczenie jest ale tylko słyszalne gdy nic nie gra, tv jest wyciszony. Przy normalnym użytkowaniu nie przeszkadza mi to wogóle bo słysze dźwięk lecący z soundbara. Poprzednio miałem VT20 i też bzyczał, kupując nowy tv byłem świadomy jakie wady posiada technologia plazmowa.
 

roburtek

New member
Wiem, że to, czy ktoś słyszy to lub owo zależy od naszego słuchu ale w tym przypadku nasuwami sie też spostrzeżenie, że bzyczenie naszego TV w dużej mierze zależy od tego jak im się daną sztuke TV udało poskładać w fabryce.

W moim przypadku 4 metry z głośnością ustawioną na 10 i dalej słyszę bzykanie...

A w sklepie będzie trudno porównać czy tak samo bzyczy inny ST50 , bo tam zawsze jest głośno :(
 
Ostatnia edycja:

markaw_70

New member
tak sobie myślę, że jeśli masz 50-kę, to przy 55 będzie teoretycznie gorzej, cholera, a już byłem na 100% zdecydowany na 55st50. obecnie mam 42pv70 i jak ściszę całkiem to z 3,2 metra lekko słychać. Przy normalnym oglądaniu nie. Często oglądam tv w nocy i musi być cicho, stąd też jest to dla mnie ważne. W Panasie podobaja mi sie naturalne kolory - murzyn to murzyn, mulat jest mulatem, nie tak jak w LED-ach. A tu taka kicha.

Czy jest jakiś LED w 55" co daje obraz zbliżony do Panasa (kolory naturalne) i ma dobry dźwięk ?
 

TomekGlog

New member
Witam

Od dwóch dni jestem posiadaczem P50ST50E. Z całego zakupu jestem można powiedzieć średnio zadowolony. Co do jakości obrazu to jak dla mnie jest OK. Na chwilę brak obecną jakichkolwiek pionowych/poziomych jasnych pasów, nie zauważyłem też efektu 50Hz. Telewizor jest na tzw docieraniu (tryb: normal, jasnośc 25, kontrast -2, kolor 25, tryb ECO wył, IFC na min, redukcja szmów wył).

Jednak jest jedna rzecz z którą nie wiem co zrobić i która bardzo mnie denerwuje - oczywiście chodzi o te okropne bzyczenie telewizora (i nie siedzę z głową w telewizorze).

Najgorzej jest wieczorem lub w nocy. Telewizor oglądam z odległości 4m (na wprost) z głośnością ustawioną na 10. Jak sceny są ciemne to jeszcze jeszcze jakos moge wytrzymać z tym bzyczeniem - jest delikatnie słyszalne. Ale jak jest scena jasna to bzyczenie jest tak nieznośne, że odechciewa mi się oglądnia telewizora.

Ponieważ telewizor kupiłem w sklepie "nie dla idiotów" (mieli dobrą cenę i jeszcze trochu spuścili - i żeby nie było, telewizor nie z jest z wystawy, sprawdziłem ilość godzin pracy - 20h po dwóch dniach pracy u mnie) zastanawiam się czy go nie spakować i im nie oddać? Czy wgóle jest taka możliwość?

Czy też zgłaszać usterkę do serwisu Panasonica. Ale z tego co czytałem to serwis nic nie zrobi tylko powie, że ten typ tak ma...

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Z góry dzięki za jakiekolwiek info
Pozdrawiam
R.

A ja myślę że po 2 tygodniach przestaniesz na sto zwracać uwagę. U mnie na początku też bzyczał a teraz albo trochę mniej albo ja się przyzwyczaiłem. Są to tak ciche odgłosy że nie ma co przesadzać.
 

play007

New member
Bez reklam
tak sobie myślę, że jeśli masz 50-kę, to przy 55 będzie teoretycznie gorzej, cholera, a już byłem na 100% zdecydowany na 55st50. obecnie mam 42pv70 i jak ściszę całkiem to z 3,2 metra lekko słychać. Przy normalnym oglądaniu nie. Często oglądam tv w nocy i musi być cicho, stąd też jest to dla mnie ważne. W Panasie podobaja mi sie naturalne kolory - murzyn to murzyn, mulat jest mulatem, nie tak jak w LED-ach. A tu taka kicha.

Czy jest jakiś LED w 55" co daje obraz zbliżony do Panasa (kolory naturalne) i ma dobry dźwięk ?
http://obywatelhd.pl/index.php/2012/09/02/ifa-2012-philips-pfl9707-do-diabla-z-chmurami/
Polecam Ci mój led .Ma lepsze kolory(naturalne ) od Panasa (nawet Vt50) i znacznie lepszy dźwiek od plazmy która wymieniasz.Zero odbić w dzień (matryca matowa) bardzo cicha praca zero cloudingu zero powidoków niższe zużycie prądu trójstronny ambilight.Niestety znacznie droższy(płacisz za segmentowe podświetlenie led a nie edge led).To philips 9607 w 60 calach.Od 14450 ,,,, niestety.Pierwszy tv na świecie który w czerni pokonał po kilku latach gonitwy Kuro Pioneera.Pozdrawiam
http://www.philips.pl/c/telewizory/9000-series-152-cm-60-cale-3d-max-dvb-t2-c-s2-60pfl9607s_12/prd/
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
tak sobie myślę, że jeśli masz 50-kę, to przy 55 będzie teoretycznie gorzej, cholera, a już byłem na 100% zdecydowany na 55st50. obecnie mam 42pv70 i jak ściszę całkiem to z 3,2 metra lekko słychać. Przy normalnym oglądaniu nie. Często oglądam tv w nocy i musi być cicho, stąd też jest to dla mnie ważne. W Panasie podobaja mi sie naturalne kolory - murzyn to murzyn, mulat jest mulatem, nie tak jak w LED-ach. A tu taka kicha.

Czy jest jakiś LED w 55" co daje obraz zbliżony do Panasa (kolory naturalne) i ma dobry dźwięk ?

55'' chyba na pewno ma jeszcze wiatraczki chłodzące,,co jeszcze bardziej zagęszcza sytuację.
 

markaw_70

New member
ale jak tu się przyzwyczaić, jeśli piszesz, że przy ustawieniu dźwięku na 10 słyszysz to cholerne bzyczenie. Rozumien, że przy wyciszeniu na 0 coś tam szumieć może, ale nie aż tak.
 
Do góry