Pierwsza recenzja nowej ST50

Wuzel

New member
Witam

Jestem przed zakupem telewizora, jestem w 100% zdecydowany na plazmę (prawdopodobnie 50ST50 ) lecz mam wiele wątpliwości obserwuję od jakiegoś czasu fora nasze i zagraniczne i pojawia się coraz więcej informacji, że:
1 - pojawiają się na ekranach jakieś pręgi od góry do dołu bardzo cienkie ale widoczne po jakimś okresie oglądania
2 - wystęuje nieusuwalny jak to nazwano efekt zabrudzonego ekranu DSE "(If its DSE ( dirty screen effect ) or the light band that seems to be in this years range then I'm afraid it will prob be there for good"
3 - ktoś wcześniej wspominał o buczeniu przy jasnych kolorach (w latach 80 miałem ruski telewizor junost, który również przy jasnych kolorach (w zasadzie odcieniach szarości bo był cz-b) buczał :) czyżby plazmy były na tym etapie rozwoju)
4 - doadtkowo na zagranicznych forach narzekają na kiepskie 3D ktoś porównywał z LG i wypadało świetnie, panasonic natomiast podobno bez rewelacji.
5 - Efekt 50Hz , którego podobno brak w plazmach samsunga (nie wiem co jest prawdą)

Proszę szanownych kolegów o pomoc i rozwianie moich wątpliwości co do modelu 50ST50.
Czyżby ten telewizor był przereklamowany i w zasadzie (tego jestem pewien) ze zbyt wysoko ustawioną ceną sprzedaży w porównaniu do poprzedniej serii.

Pozdrawiam
 

TomekGlog

New member
LG i Samsung nigdy nie grzeszyło jakością wykonania i trwałością produktów. To jest moje zdanie, mam uprzedzenia do tych producentów. Wszystko co miałem w domu tych firm psuło się.
W sumie telewizorów Panasonica mam lub miałem w domu 5 sztuk i wiem że firma nie robi bubli i nawet dziś kiedy liczy się ilość a nie jakość trzyba swój stale wysoki poziom. Moja plazma PV80 grała jakieś 5 lat, bez zająknięcia i gra dalej tylko w innym pokoju. Telewizor był rewelacyjny.
Proponuję nie słuchać opini niektórych osób bo często pochodzą od osób które nie miały do czynienia z tym modelem.
50ST50 mam od tygodnia i poza małymi niedociągnięciami (opisanymi przeze mnie wyżej) uważam że to bardzo udany model.
1. Żadnych pręgów nie zauważyłem
2. Żadnego efektu brudnego ekranu także nie zaobserowałem.
3. Buczenie - fakt jest ale na tyle małe że po dwóch dniach przestaniesz na to zwraca uwagę. Jesli telewizor skalibrujemy tak aby kontrast i kolory były na zrównoważonym poziomie to praktycznie efekt buczenia nie występuje. Chyba że kontrat ustawiomy w pozycji maksymalnej tak aby telewizor raził po oczach to wtedy buczenie będzie spore.
4. Kiepskie 3D ? Wolne żarty. 3D jest rewelacyjne. Jest duży test na zagranicznym avforums i tam telewizor otrzymał za 3D maksymalne noty.
5. 50Hz ? Niektórzy to widzą niektórzy nie. Telewizor ma taką funkcję która się nazywa "Intelligent Frame Creation". Wystarczy tam ustawić na "minimum" i efekt 50Hz całkowicie znika. Wypróbowane :)

Nie wiem czy rozwiązałem Twoje wątpliwości ale to są moje przemyślenia. Nie jestem absolutnie w żaden sposób związany marketingowo z firmą Panasonic. Po prostu od wielu lat kupuję telewizory tylko tej marki i nigdy nie byłem zawiedziony. Poza tym ceny ostatnio trochę spadły i cena/jakość w tym modelu jest na super wysokim poziomie.
 

pejotwroc

New member
Ja mam akurat model w którym występują pionowe pasy natomiast nie ma wcale buczenia. Cisza jak makiem zasiał. Więc to jest troszkę loteria :)
Natomiast cała reszta to jak mówią lodzio miodzio.
 

AdamiakAdam

New member
Co do rozmiarów wczytałem ostatnio Prometeusza i MIB 3, które miały ponad 6 GB i działało bez zarzutów. Natomiast martwi mnie to że otwierało mi wszystkie filmy .mkv bez problemu, lecz wczoraj coś się zjebało i niektóre filmy czyta jako .mkv i napisy działąją bezproblemowo a inne czyta jako mpeg-2 ts i napisów już nie odtwarza. Zrestartowałem Serviio, także bibliotekę i dalej jest ten problem. Nie wiem co robić, ma ktoś jakiś pomysł?
 

Osato

New member
U mnie brak pionowych pasów, buczenie słychać delikatnie z około 15 cm przy wyciszeniu głośności. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Może kiedyś coś więcej napiszę o tym telewizorze. :)
 

xadamux

New member
a u mnie w 65st50 2cm pionowy pas po prawej :) dzwoniłem do Panasa i że to ponoć loteria jeśli zgłoszę naprawę i będę upierdliwy są skłonni ponoć wymienić matryce choć to i tak oceni serwis a mogę sie założyć że powiedzą że "to trzyma sie w normach " :)
buczy na jasnych tłach ale minimalnie, wydaje mi się że mój poprzedni vt20 bzyczał głośniej
plusem jest to że sie nie grzeje
na razie jestem w stadium wygrzewania
 

xadamux

New member
jeszcze pytanie do posiadaczy czy zdaża sie wam taka przypadłość przy połączeniu przez wifi
odpalam tv,łączy sie z siecą i działa powiedzmy z 2 dni, potem chce włączyć znów i nie znajduje sieci, nie wykrywa jej wogóle mimo że ruter mam w pokoju ustawiony na sieć otwartą
muszę wtedy wrócić do ustawień firmowych zrobić jakby reset tv i problem znika znów na ok 2 dni i pojawia sie ponownie, jest to bardzo irytujące
sieć działa bez zarzutu, laptop ją wykrywa wtedy gdy tv jej nie widzi
o co może chodzić ?
 

Wuzel

New member
TomekGlog dziękuję za dość dokładne wyjaśnienie pozostałym kolegom również za cenne uwagi,
Zatem pozostaje zakup i perzetestowanie w jakimś sklepie, aby ustrzec się przed pasami.

pozdrawiam


LG i Samsung nigdy nie grzeszyło jakością wykonania i trwałością produktów. To jest moje zdanie, mam uprzedzenia do tych producentów. Wszystko co miałem w domu tych firm psuło się.
W sumie telewizorów Panasonica mam lub miałem w domu 5 sztuk i wiem że firma nie robi bubli i nawet dziś kiedy liczy się ilość a nie jakość trzyba swój stale wysoki poziom. Moja plazma PV80 grała jakieś 5 lat, bez zająknięcia i gra dalej tylko w innym pokoju. Telewizor był rewelacyjny.
Proponuję nie słuchać opini niektórych osób bo często pochodzą od osób które nie miały do czynienia z tym modelem.
50ST50 mam od tygodnia i poza małymi niedociągnięciami (opisanymi przeze mnie wyżej) uważam że to bardzo udany model.
1. Żadnych pręgów nie zauważyłem
2. Żadnego efektu brudnego ekranu także nie zaobserowałem.
3. Buczenie - fakt jest ale na tyle małe że po dwóch dniach przestaniesz na to zwraca uwagę. Jesli telewizor skalibrujemy tak aby kontrast i kolory były na zrównoważonym poziomie to praktycznie efekt buczenia nie występuje. Chyba że kontrat ustawiomy w pozycji maksymalnej tak aby telewizor raził po oczach to wtedy buczenie będzie spore.
4. Kiepskie 3D ? Wolne żarty. 3D jest rewelacyjne. Jest duży test na zagranicznym avforums i tam telewizor otrzymał za 3D maksymalne noty.
5. 50Hz ? Niektórzy to widzą niektórzy nie. Telewizor ma taką funkcję która się nazywa "Intelligent Frame Creation". Wystarczy tam ustawić na "minimum" i efekt 50Hz całkowicie znika. Wypróbowane :)

Nie wiem czy rozwiązałem Twoje wątpliwości ale to są moje przemyślenia. Nie jestem absolutnie w żaden sposób związany marketingowo z firmą Panasonic. Po prostu od wielu lat kupuję telewizory tylko tej marki i nigdy nie byłem zawiedziony. Poza tym ceny ostatnio trochę spadły i cena/jakość w tym modelu jest na super wysokim poziomie.
 

TomekGlog

New member
OK nie ma problemu. Co do pasów to na żadnej plaźmie Panasonica którą miałem nigdy nie stwierdziłem żadnych pasów. Poza tym jeszcze dopowiem że co niektórzy chyba trochę przesadzają piszą o jakiś pasach i zielonych kropkach widocznych z odległości 20cm od telewizora. Plazmę należy oglądać z odpowiedniej odległości i dopiero wtedy widać co ten telewizor potrafi. Ja mam 50 cali i oglądam z 3,5m i jest rewelacyjnie. Kto jednak siedzi z nosem w telewizorze i dopatruje się plamek, kresek, lini, pasków to powienin raczej udać się do lekarza a nie po nowy telewizor do sklepu.
 

xadamux

New member
zielone kropki - faktycznie ludzie przesadzają z tym, plazmę ogląda sie z większej odległości niż 10cm :)
Co do pasów - ja też miałem poprzednio plazmę panasa vt20 i nic takiego nie występowało, a w nowej ST50 jest to zauważalne (ponoć loteria czy na to sie trafi ) i nie trzeba iść do lekarza by to widzieć na jaśniejszym tle - jaśniejszy pionowy pasek (choć nie wiele ale jednak ) widoczny z każdej odległości
i nie przesadzamy pisząc o tym, bo gdy wydajesz na tv niemałą kasę chcesz mieć produkt wolny od wad
 

dawidwojtala

New member
Wielka prosba!! prosze o wskazowki dla swiezaka jesli chodzi o plazmy. pierwsze odpalenie, jak ja uzywac na poczatku, co to jest to wygrzewanie, ile to trwa, jak to robic, na jakich parametrach. 50st50 bedzie moja pierwsza plazma, wiec nie chce nic spartolic na poczatku. prosze o kilka rad dla poczatkujacych:) dzieki i czekam na odpowiedz
 

Golfiarz

New member
Ujmę to inaczej:
ST50 czyta i pliki po 15GB z HDD na NTFS ale czasami mam problemy z kodekami i nie czyta wszystkich MKV.
Mi nie odtworzył np. "300" - cieło film, wyskoczył komunikat że nie może odtworzyć.
Na E8000 odtwarza bez problemu.

A jak wygląda sprawa odtwarzania plików mkv 3D z napisami? Czy ST50 daje tu w ogole radę ?
Pytam bo właśnie zapełniam dysk 1TB a jeszcze nie podjąłem decyzji czy ST50 czy E6500. Zakup do poniedziałku :)
 

TomekGlog

New member
Wielka prosba!! prosze o wskazowki dla swiezaka jesli chodzi o plazmy. pierwsze odpalenie, jak ja uzywac na poczatku, co to jest to wygrzewanie, ile to trwa, jak to robic, na jakich parametrach. 50st50 bedzie moja pierwsza plazma, wiec nie chce nic spartolic na poczatku. prosze o kilka rad dla poczatkujacych:) dzieki i czekam na odpowiedz

Wygrzewanie plazmy? Chałupę sobie wygrzej bo zima idzie. Podłączasz, kalibrujesz i oglądasz. Pewnie za jakiś czas plazma nabierze jeszcze większej głębi kolorów i wtedy możesz jeszcze skorygować ustawienia. Plazmy Panasonica grają u mnie 5 lat i iważam że nic takiego jak wygrzewanie nie istnieje.
 

TomekGlog

New member
zielone kropki - faktycznie ludzie przesadzają z tym, plazmę ogląda sie z większej odległości niż 10cm :)
Co do pasów - ja też miałem poprzednio plazmę panasa vt20 i nic takiego nie występowało, a w nowej ST50 jest to zauważalne (ponoć loteria czy na to sie trafi ) i nie trzeba iść do lekarza by to widzieć na jaśniejszym tle - jaśniejszy pionowy pasek (choć nie wiele ale jednak ) widoczny z każdej odległości
i nie przesadzamy pisząc o tym, bo gdy wydajesz na tv niemałą kasę chcesz mieć produkt wolny od wad

Ja absolutnie żadnych pasków nie widzę. Specjalnie dziś wnikliwie obejrzałem swoją plazmę. Jeśli uważasz że jest to na tyle duże że Ci przeszkadza to reklamuj.
 

kuras90

New member
Ja absolutnie żadnych pasków nie widzę. Specjalnie dziś wnikliwie obejrzałem swoją plazmę. Jeśli uważasz że jest to na tyle duże że Ci przeszkadza to reklamuj.

ja jeszcze jakiś czas temu też nie widziałem (albo nie zwracałem na to aż takiej uwagi). Później pojawiły się wpisy na forum no i się zaczęło. Oglądając mecz rzucił mi się w oczy jaśniejszy pionowy pas mniej więcej w miejscu gdzie z prawej strony kończy się podstawka.
Ogólnie wychodzę z założenia, że nie ma co na siłę narzekać i wyszukiwać wad, bo każdy telewizor je posiada, jednak ten pasek w czasie oglądania meczów na prawdę czasami mnie wnerwia :D
 

Tribul

New member
zielone kropki - faktycznie ludzie przesadzają z tym, plazmę ogląda sie z większej odległości niż 10cm :)
Co do pasów - ja też miałem poprzednio plazmę panasa vt20 i nic takiego nie występowało, a w nowej ST50 jest to zauważalne (ponoć loteria czy na to sie trafi ) i nie trzeba iść do lekarza by to widzieć na jaśniejszym tle - jaśniejszy pionowy pasek (choć nie wiele ale jednak ) widoczny z każdej odległości
i nie przesadzamy pisząc o tym, bo gdy wydajesz na tv niemałą kasę chcesz mieć produkt wolny od wad

To ustaw sobie TRYB NORMALNY i odpal jakis film z bluray z ciemną sceną, a gwarantuję że z odległości około 3 metrów w ciemnych obszarach zobaczysz perfidne zielone śnieżenie:)Nie z 10cm, a z 3 metrów.Nie mówiąc już o tym że na trybie tym jak i na dynamicznym oraz gra nie da się ustawić poziomu czerni bo zmienia się ona wraz z zawartością ekranu, pisałem o tym kilka stron wcześniej.
 

copperman

New member
A dlaczego mamy ustawiać obraz w Normalny czy jeszcze lepiej Dynamiczny? Poza tym oglądając filmy w BR jest ZACHOWANA ORGINALNA ZIARNISTOŚĆ filmów.Przestańcie szukać na siłe jakiś wielkich wad w tym telewizorze.Ci którzy próbują obrzydzać innym zakup, niech dadzą przykład idealnego telewizora.Za te piieniądze to jest super tv.Nie dla obrzydzaczy i wybrzyzaczy!!!!
 

_Sebek_

New member
A jednaj powidoki się pokazały...

Witam wszystkich.
W telegraficznym skrócie:

Mam od 2 miesięcy 50ST w rozmiarze 50. Polska dystrybycja.
Zródlo obrazu dekoder N poprzez HDMI
Ustawienia NORMAL, kontrast 30, jasność 0, ostrość 3, barwy 25
ECO włączone. Wieczorem, przy słabym oswietleniu w pokoju tryb ECO daje nawet ciemniejsze nastawy niz te podane powyżej a więc uważam ze nie ma sensu go wyłączać.
W dni robocze TV użytkowany praktycznie tylko od późnego popołudnia przy słabym swietle.
W weekendy chodzi prawie nonstop.
A więc proporcje szacuję na 70 do 30 przy większości ogladania wieczornego.

Od kilku tygodni zauważam powidok od logo TVN, oraz fragmenty dolnych elementów paska info TVN24.
Jest zauważalny na jednolitych tłach, niekoniecznie jasnoszarych.
Uruchamialem kilka razy opcję "przesuwający się pas" ale bez rezultatu. W informacji do tej opcji piszą że operacja musi trwać długo żeby odniosła skutek. Długo to znaczy ile? Godzinę czy dwa dni?

Pionowe pasy po bokach przy przesuwach ujęć, na które zwracali uwagę inni użytkownicy są również.

Drobne zielonkawe kropeczki na ciemnych tłach widoczne z bliskiej odległości też są. A więc chyba norma.

Zauważam jeszcze efekt rozjeżdżania sie konturów ze zmianą kolorów przy szybkim przesuwaniu się ujęcia kamery. Widoczne szczególnie na twarzach aktorów.

Na razie tyle.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Długo to dobrych kilka godzin (np. całą noc, czy dzień). Operację wykonaj kilka razy.
Co do trybu ceco to właśnie przy nowym TV jest niewskazany! To, że w nocy TV słabiej świeci to normalne, ale to w dzień tryb eco "podbija" parametry co nie jest wskazane. Ja tego trybu nigdy nie włączyłem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry