Pierwsza recenzja nowej ST50

kuras90

New member
Czy jest możliwość, żeby poprzez kable hdmi podłączyć do telewizora różne urządzenia (typu konsole do gier, dekoder, odtwarzacz multimedialny), a następnie z wyjścia optycznego w telewizorze, kablem do kina domowego i w taki sposób uzyskać dźwięk np. Dolby Digital z każdego z tych urządzeń ? Czy są jakieś ograniczenia w tym ?
jest taka możliwość. Ja mam podłączoną konsolę przez HDMI, a dźwięk puszczony kablem optycznym i wszystko działa jak należy.
TV też mam podłączony kablem optycznym do amplitunera i po podłączeniu zewnętrznego dysku wykrywa zarówno DD jak i DTS ;)
 

kuras90

New member
@osato
konsola połączona bezpośrednio z ampli kablem optycznym, a z TV przez HDMI (mój ampli nie posiada HDMI)

@dawidwojtala
nie wiem jak sprawa wygląda z dts hd bo tego mój ampli nie obsługuje, ale sam dts odtwarza z dysku zewnętrznego
 

dawidwojtala

New member
Bo martwi mnie opis tego tv " DTS 2.0+Digital Dolby pulse V-Audio Surround V-Audio ProSurround 2.1" i nie wiem czy to dotyczy tylko obslugiwanych formatow jakie moga wydac z siebie 2 glosniki w telewizorze, czy jak mam np ampli ktory obsluguje dts hd to tv wysle sygnal z dysku do ampli a on sam sobie go rozkoduje. moim zdaniem tak powinno byc bo tv odpowiada tylko za obraz. poprawcie mnie jesli sie mysle:) pozdrawiam!

A i tak z innej beczki, jesli przyszlosciowo bym myslal nad blue-ray'em(mam tylko xboxa) to jaki polecacie? podpiety do denona avr 1611 i 50st50. Nie chce a nie wiem czy warto wydawac duzo kasy na wypasiony sprzet samsunga powiezmy za 700 zl. czym on sie rozni pod wzgledem odtwarzania filmow z plytki i usb od np modelu e5500. jezeli tylko dodatkowymi gadzetami internetowymi to czy warto tyle kasy dokladac? czekam na porade:)
 
Ostatnia edycja:

AdamiakAdam

New member
napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film i wybierz w pilocie podczas odtwarzania option później opcje widio i kodowanie napisów i bedzie działać

Mają taką samą nazwę, lecz TV ich nie widzi - nie ma nawet podmenu Kodowanie napisów, jest tylko podmenu Język napisów. Przycisk SSTL natomiast pokazuje u dołu ekranu "napisy włączone/ wyłączobne" i nic więcej nie robi. Próbowałem już chyba wszystkiego. Filmy próbowałem oglądnąć przez USB jak i przez konsolę Serviio. Jeśli ktoś wie na czym polega problem, proszę o pomoc.
 

Osato

New member
1. Jak jest z plazmami ? Można je bez obaw wyłączać z prądu (chodzi mi o wyłączanie listwy antyprzepięciowej) ? Z trybu stand-by można czy pierw wyłączyć tv przyciskiem na obudowie ?

Edit:
2. Potrafi ktoś stwierdzić kiedy wyszła najnowsza aktualizacja do tego telewizora ?

Edit 2:
3. Podczas wyłączania dekodera podłączonego do hdmi1, sygnał w telewizorze przeskakuje np. do telewizji analogowej ... chodzi mi o to, że czasem się to nie uda i zostaje czarny obraz z napisem hdmi1 ... Jest to od czegoś uzależnione ?
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
Czy jest możliwość by były widoczne napisy do filmu gdy puszczam go po DLNA ? czy pozostaje ich wmuxowanie w film i dopiero wtedy będą widoczne ?
jest na to jakaś rada ?
 

AdamiakAdam

New member
Czy jest możliwość by były widoczne napisy do filmu gdy puszczam go po DLNA ? czy pozostaje ich wmuxowanie w film i dopiero wtedy będą widoczne ?
jest na to jakaś rada ?

Też miałem z tym problem i z tego co zauważyłem to najlepiej właśnie wmuxowywać napisy do filmu, np. programem MKVToolNix, który robi to w parę minut zamieniając dodatkowo prawie każdy format video, np. .avi, .mp4 i .mov w .mkv. Połączenie DLNA za pomocą Serviio, profil Geneneric. Napisy na TV dość dobre. Natomiast jeśli nie chcesz wmuxowywać napisów musisz dać profil Panasonic Viera E/S/ST/VT 2011 w Serviio, ale wtedy będą ci działać napisy TYLKO w formacie .AVI z napisami SRT. Dodam też, że jakość napisów nie będzie zadowolająca, gdyż napisy w takim sposobie odtwarzania są 2X MNIEJSZE niż przy wmuxowaniu. Do konwertowania napisów .txt w .srt polecam program SRT_1.4.exe do pojedynczych plików lub To SRT Converter do całego folderu.
 
Ostatnia edycja:

AdamiakAdam

New member
Przepraszam za post pod postem, ale co do napisów .srt można je ściągnąć bez problemu za pomocą napi-projekt. Wystarczy pobrać najnowszą wersję i wybrać żądany format przy ustawianiu domyślnych napisów.
 

xadamux

New member
z napisami będę kombinował jutro lub w niedziele, póki co włączam z dysku zewnętrznego

Wygrzewając plazmę radzicie przepracować ok 300 h na włączonym czy wyłączonym trybie ECO ? (gdy go wyłącze obraz jest sporo jaśniejszy ale nie wiem czy to dobrze będzie służyć wygrzewaniu )
Póki co nie podbijam nic w ustawieniach, zmieniłem jedynie balans bieli na zimny (ma to wpływ na docieranie ? )
Oglądam na trybie Kinowym (czy podczas wygrzewania mogę oglądac na trybie Normalny ? - jest jaśniejszy i przystępniejszy dla mnie )

po weekendzie napisze na chłodno co mi sie podoba a co nie
z pierwszych wrażeń w moim 65st50 na minus:
Pierwszy Zonk bo jest Vertical Banding-pionowy pasek szerokości ok 2 cm przy prawej krawędzi ekranu widoczny na jasnych tłach
Delikatne bzyczenie, słyszalne tylko gdy ściszony jest do min.
 

Tribul

New member
Jak jest u was z 3D w tym tv?Bo ja jestem fest rozczarowany, i nie wiem czy 3D jest ogólnie tak beznadziejnie, czy w tym tv 3d jest tak beznadziejne, czy polecane tu okulary Samsunga są tak beznadziejne. Owszem głębia jest, jednak efekty które powinny moim zdaniem wyjść z tv są rozmazane,podwójne, robi się zez, każdy kto ogląda u mnie 3D ma taki efekt.Zródło to filmy 3D z bluray. Jedyne fajne efekty jakie widziałem to na Canal+3D, puścili jakąś animacje i fakt efekty były niezłe, jednak na filmach jest lipa. Czy ktoś porównywał okulary Panasonica z tymi Samsungami 4100?Bo własnie mam te Samsungi.
 

s1adza

New member
Ja oglądam na tych samsungach i jest super :D
Może to zależy od, danego filmu ,albo od osoby która ogląda .
Obejrzałem kilka filmów ze znajomymi i wszyscy wypowiadali się pozytywnie .
Ostatnio Madagaskar 3 ,efekt był naprawdę fajny ,ale już w Abraham Lincoln łowca wampirów takiego "szału" nie było ,ale też fajnie :)
 

xadamux

New member
co do efektu 3D to wczoraj oglądałem Marvel vs Avengers...i ogień z pupy, gdy zaczęła sie akcja poprostu miazga !! a przede mną jeszcze masa innych filmów :)
Poprzednio posiadałem 50vt20 i jakoś nie robił na mnie szału w 3D (traktowałem to jako fajny dodatek ) może ze względu na przeskok na większą matrycę i lepszą jakość ST50 (teraz 65 cali) to teraz jest świetnie :)
Zakupiłem okulary Panasonica Panasonic TY-ER3D4ME i działają bez zarzutu, postanowiłem dać pare złotych więcej bo przedtem chciałem te samsungi 4100 ale wizja wymiany bateri i puste boki gdzie dostawać mogło sie światło skłoniła mnie do zakupu Panasowych i jestem zadowolony
 

Osato

New member
Czyli podczas pierwszych kilkuset godzin oglądania polecane jest obniżanie suwaków poniżej połowy ? Chodzi o kontrast, jasność itd. Oryginalnie były one do połowy. Należy też wyłączyć tryb ECO ?
 

Pawel70

New member
Przesiadłem się parę dni temu z serii PV80 i zauważyłem ze nowa ST50 ma gorsze kąty widzenia w pionie co w zasadzie nie przeszkadza ale mnie trochę zdziwiło.Druga sprawa to współpraca z nBoxem.Po wyłączeniu telewizora na wyświetlaczu pojawia się napis HDMI OFF.Na starej plaźmie tego nie miałem.Powyłączałem wszelkie sterowania przez HDMI w opcjach ale to nic nie daje.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przesiadłem się parę dni temu z serii PV80 i zauważyłem ze nowa ST50 ma gorsze kąty widzenia w pionie co w zasadzie nie przeszkadza ale mnie trochę zdziwiło.Druga sprawa to współpraca z nBoxem.Po wyłączeniu telewizora na wyświetlaczu pojawia się napis HDMI OFF.Na starej plaźmie tego nie miałem.Powyłączałem wszelkie sterowania przez HDMI w opcjach ale to nic nie daje.

A co powiesz o obrazie i jego jakości porównując do PV80???
 

Pawel70

New member
To okazyjna cena (2316 zł ) za ten model sprawiła że pomyślałem o wymianie bo ze starej plazmy bylem bardzo zadowolony.
Na moje oko obraz jest porównywalny.ST50 na pewno oferuje lepszą czerń.Pewnie m.in za sprawą filtra Black Pro.Kolory wydają się być takie bardziej cukierkowe ;).Zapewne to też kwestia ustawień.Jak postawiłem dwa odbiorniki obok siebie (jeden połączony po HDMI a drugi po komponencie to odniosłem nawet wrażenie że PV80 wyświetlała minimalnie bardziej ostry obraz na kanałach HD.
 

marin81

New member
Ja też posiadam TV z serii PV80 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Po 4 latach Zero wypaleń, itp. Świeci jak ta lala, filmy HD poezja :)
Też się zastanawiam nad ST50, gdyby nie to że PV80 nie ma DVB-T to bym jej nie zmieniał.
Niby mam zew. tuner ale nie ma to jak wbudowany w TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry