Pierwsza recenzja nowej ST50

Tribul

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem st50 ,w sumie to moja pierwsza plazma, więc nie wiem czy to normalne ,ale jak podchodzę do tv ,to na ciemnych miejscach latają zielone i czerwone kropeczki :) . to tak ma być ?
W ustawieniach mam wszystko ,jak po pierwszym uruchomieniu .

Nie jest to normalne,ale ten tv tak ma, a w trybie normalnym widać to niesamowicie,w niektórych scenach widać to nawet z 3 metrów, w kinowych już mniej. Mojego ST50 wysłałem do serwisu po 2 tygodniach używania i powiedzieli że tak ma być...cała ta seria ST50 to ma,było to też na innych egzemplarzach w sklepach. Poruszałem ten temat na innym forum, skontaktowałem się z gościem od kalibracji który także to potwierdził.Nawiasem mówiąc, omijajcie w tym tv TRYB NORMALNY,DYNAMICZNY,GRA.Na wszystkich tych trybach poziom czerni zmienia się, o tym też dowiedziałem się od gościa który kalibrował te tv.Sprawdzałem na własnej skórze na planszach testowych.Gdy np macie ciemną scenę, czerń będzie powiedzmy ok, natomiast gdy będzie to scena mieszana czyli trochę jasnego trochę ciemnego to stracicie masę szczegółów, poziom czerni przesuwa się zjadając 5-6 tonów!!!
 

rezonator

New member
Nie jest to normalne,ale ten tv tak ma, a w trybie normalnym widać to niesamowicie,w niektórych scenach widać to nawet z 3 metrów, w kinowych już mniej. Mojego ST50 wysłałem do serwisu po 2 tygodniach używania i powiedzieli że tak ma być...cała ta seria ST50 to ma,było to też na innych egzemplarzach w sklepach. Poruszałem ten temat na innym forum, skontaktowałem się z gościem od kalibracji który także to potwierdził.Nawiasem mówiąc, omijajcie w tym tv TRYB NORMALNY,DYNAMICZNY,GRA.Na wszystkich tych trybach poziom czerni zmienia się, o tym też dowiedziałem się od gościa który kalibrował te tv.Sprawdzałem na własnej skórze na planszach testowych.Gdy np macie ciemną scenę, czerń będzie powiedzmy ok, natomiast gdy będzie to scena mieszana czyli trochę jasnego trochę ciemnego to stracicie masę szczegółów, poziom czerni przesuwa się zjadając 5-6 tonów!!!

Czy podobne objawy mają serie st30,gt30,vt30 i gt50,vt50.Nie chciałbym zakupić plazmy z taką wadą.Jeśli ktoś posiada powyższe modele proszę o odpowiedż.
 

copperman

New member
Nie zawracaj sobie glowy tymi obrzydzeniami, a to, ,,,,,ze gt30 ma leprze wyposażenie /wiadomo,że wyższy model/ a to ,że żle oglądąć w dynamik czy normal mode.Telewizor jest zoptymilizowany do oglądania w True Cinema lub w Cinema i tam pokazuje swoje zalety.Ma leprzą jasnośc od wt50 i doskonałą czerń jeżeli już jest to tak ważne .za te pieniądze wątpię czy jest jakiś leprzy tv. Mam ten telewizor od paru miesięcy i nie widzę wad wymienianych przez innych.Trzeba zrozumieć , że nie ma na świecie telewizora bez wad.
 

Tribul

New member
Nie zawracaj sobie glowy tymi obrzydzeniami, a to, ,,,,,ze gt30 ma leprze wyposażenie /wiadomo,że wyższy model/ a to ,że żle oglądąć w dynamik czy normal mode.Telewizor jest zoptymilizowany do oglądania w True Cinema lub w Cinema i tam pokazuje swoje zalety.Ma leprzą jasnośc od wt50 i doskonałą czerń jeżeli już jest to tak ważne .za te pieniądze wątpię czy jest jakiś leprzy tv. Mam ten telewizor od paru miesięcy i nie widzę wad wymienianych przez innych.Trzeba zrozumieć , że nie ma na świecie telewizora bez wad.

Wiadomo że nie ma tv bez wad, jednak to co Panasonic odwalił w tym modelu to jest już jakas paranoja, oni tam są ślepi czy jak?W jaki sposób telewizor za tyle pieniędzy może mieć tyle wad w obrazie?Ludzie kupują plazmę zeby mieć głęboką i zarówno szczegółową czerń, a tu okazuje się, że na trzech z pieciu trybach w owym Panasonicu poziom czerni zmienia się w zależności od zawartości obrazu, a do tego w ciemnych scenach mamy miliony zielonych kropek. Powiem wam, że gdyby tryby kinowe w tym tv były też skaszanione to sprawa skończyłaby się w sądzie, bo w moich oczach ten tv nie nadawałby się do oglądania.Dzięki trybom kinowym jestem jednak zadowolony.Powiedzcie mi, na jakim poziomie macie ustawioną gamme - 2,2?2,4?
 

s1adza

New member
Ło kurcze , a myślałem ,że kupiłem spoko sprzęt:( a tu takie kwiatki opowiadacie .

Ja mam problem z youtube hd , 3mega mam łącze i przycina filmy ,co dwie sekundy jest przycięcie , nie da się oglądać. Internet chyba daje ,na ps3 gram bez problemu.

Przez te pierwsze 300godz. mam zostawić ustawienia fabryczne ,czy jeszcze poodejmować ?
 

kuras90

New member
Ło kurcze , a myślałem ,że kupiłem spoko sprzęt:( a tu takie kwiatki opowiadacie .

Ja mam problem z youtube hd , 3mega mam łącze i przycina filmy ,co dwie sekundy jest przycięcie , nie da się oglądać. Internet chyba daje ,na ps3 gram bez problemu.

Przez te pierwsze 300godz. mam zostawić ustawienia fabryczne ,czy jeszcze poodejmować ?

już bez przesady, przecież nie jest aż tak źle. Fakt, z bliska rzeczywiście widać te buble na ekranie, ale kto normalnie siedzi z nosem w ekranie? Z daleka już tego nie widać, przynajmniej ja tego nie dostrzegam, a przynajmniej nie skupiam się na to tylko oglądając TV skupiam się na tym co oglądam, a nie doszukuję się czegoś na siłę.
Poza tym jakbyście kupili inny telewizor to jestem przekonany, że narzekalibyście na coś innego.

A co do tego, że Ci się kolego YT w hd zacina. Ja mam 20mega i też materiały w hd potrafią się męczyć z ładowaniem :mrgreen: ja na początek oglądam na fabrycznych na normalnym trybie.

Tak więc do wszystkich "niezadowolonych". Postarajcie się skupić na tym co oglądacie i czerpcie z tego przyjemność, a nie doszukujcie się dziury w całym. Wszystko ma swoje plusy i minusy więc co poradzić. Wiadomo, że wydając na coś ciężko zarobione pieniądze chciałoby się mieć produkt bez skazy, ale jak widać tak się nie da
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W poprzednim postach wspomniano o kropeczkach
Kropeczki z malej odleglosci sa widoczne w kazdej plazmie. Kto oglada telewizje z odleglosci 30 cm od ekranu?.Najwazniejsze sa wrazenia wizualne z troche wiekszej odleglosci czyli np 2 metry.Jak wyglada to w praktyce widac na tych zdjeciach.W telewizorze plazmowym widac wiecej szczegolow.Nawet jesli bedziemy porownywac telewizor laserowy i plazme. Po prawej laser , po lewej plazma 65 cali
PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG

http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG
Jesli sygnal jest dobry to jakosc obrazu jest tez bardzo dobra
Zdjecia ST50 z francuskiego forum
file.php

file.php
 
Ostatnia edycja:

Tribul

New member
już bez przesady, przecież nie jest aż tak źle. Fakt, z bliska rzeczywiście widać te buble na ekranie, ale kto normalnie siedzi z nosem w ekranie? Z daleka już tego nie widać, przynajmniej ja tego nie dostrzegam, a przynajmniej nie skupiam się na to tylko oglądając TV skupiam się na tym co oglądam, a nie doszukuję się czegoś na siłę.
Poza tym jakbyście kupili inny telewizor to jestem przekonany, że narzekalibyście na coś innego.

A co do tego, że Ci się kolego YT w hd zacina. Ja mam 20mega i też materiały w hd potrafią się męczyć z ładowaniem :mrgreen: ja na początek oglądam na fabrycznych na normalnym trybie.

Tak więc do wszystkich "niezadowolonych". Postarajcie się skupić na tym co oglądacie i czerpcie z tego przyjemność, a nie doszukujcie się dziury w całym. Wszystko ma swoje plusy i minusy więc co poradzić. Wiadomo, że wydając na coś ciężko zarobione pieniądze chciałoby się mieć produkt bez skazy, ale jak widać tak się nie da

Ja nie siedzę z nosem w ekranie tylko niecałe 3 metry od niego, i na trybach które wyżej wymieniłem doskonale to widać w niektórych scenach.Natomiast na zjadanie kilku tonów przy czerni odległość nie ma już żadnego wpływu;)Jesli używacie trybu np normalnego,na standardowych nastawach jasności czyli 0, to zapewniam was ze zjada wam z 7-8 pierwszych poziomów szarości, czyli zamiast szczegółów w ciemnych obszarach otrzymujecie czarne "coś".
 

s1adza

New member
Faktycznie ,przy trybach Kino i Prawdziwe kino obraz się poprawia :) Dzięki :D

Co do YT ,to rozumiem ,że moja prędkość internetu ,nie jest porażająca :-D ,ale na laptopie ,aż tak się nie tną .
 

Osato

New member
Jest ktoś w stanie stwierdzić z całą stanowczością jak na pierwszy rzut oka można rozpoznać, że ten telewizor nie był używany ? Oryginalnie powinny być jakieś naklejki, folie ? Podczas pierwszego włączenia telewizora powinno być jakieś menu powitalne ? Typu zmiana języka, godziny itd. ? Dziękuję za odpowiedź.
 

Tribul

New member
Na ramce w koło folia, cały tv taką pinką owinięty, przy pierwszym włączeniu wszelkie ustawienia,czyli język, internet,tryb sklep/dom itp
 

Osato

New member
Mam takie banalne pytanie ...
Zauważyłem w instrukcji, że aby zapobiec upadkowi telewizora należy dokupić jakąś śrubkę, przymocować podstawę do powierzchni [?]. Faktycznie mam robić jakąś dziurę na powierzchni gdzie będzie stał telewizor ? Pytam, ponieważ z czymś takim się nie spotkałem (może dlatego, że nie wymieniam często telewizorów) ... a może to ja coś źle zrozumiałem.
 

gabler

New member
Też jestem na etapie wymiany telewizora na większy myślę o st 50,byłem w kilku sklepach gdzie stoją wystawione te modele i niestety na wszystkich latają zielone kropki na czarnym obrazie ,niestety to widać nawet z 2 metrów i dalej,jestem tym załamany ,w mojej plażmie tx-p 42 s 10 nic nie lata na czarnym nawet z bliska się wpatrując,no i efekt 50 hz też jest na st50 bardziej widoczny niż u mnie ,czyżby to była jakaś fatalna seria o co kaman...
 

rezonator

New member
Czy te zielone kropki są tylko na Panasonicach?Na Samsungach widać te kropki?Chcę kupić w przyszłym roku plazmę od 60 cali.Proszę posiadaczy nowych plazm o ocenę .
 

Alvi

New member
@Alvi: Na pilocie wybierasz przycisk INTERNET, wchodzisz w Viera Connect Market (umiejscowiony na dole) i w pierwszej zakładce POLECANE zjeżdżasz niżej parę wierszy. Tam masz szukany przez Ciebie player.[/QUOTE]
Myślisz że nie próbowałem prze wertowałem wszystko na viera market i nie mam tam tvn playera :(
 

Osato

New member
Czy jest możliwość, żeby poprzez kable hdmi podłączyć do telewizora różne urządzenia (typu konsole do gier, dekoder, odtwarzacz multimedialny), a następnie z wyjścia optycznego w telewizorze, kablem do kina domowego i w taki sposób uzyskać dźwięk np. Dolby Digital z każdego z tych urządzeń ? Czy są jakieś ograniczenia w tym ?
 

filcek

Member
napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film i wybierz w pilocie podczas odtwarzania option później opcje widio i kodowanie napisów i bedzie działać
 
Do góry