Pierwsza recenzja nowej ST50

prezzo

New member
Dobry wieczor. Mam zamiar kupiC 42 calowy ST50 ale po zobaczeniu go na zywo mam troche watpliwosci. Po pierwsze zauwazylem ze na bialych tlach widoczne jest migotanie czy to naturalne w tym modelu i druga sprawa jak jest z buczeniem bo poczytalem troszke postow i widze ze czesto jest poruszany ten problem.
 

Antałek

New member
Musisz włącznik na okularach przesunąć maxymalnie w prawo i czekać do oporu, aż w prawym dolnym rogu pokaże się informacja o wykruciu urządzenia (środek to jest ON, przesunięcie w prawo "na sprężynce" odpowiada za synchronizację), okulary najlepiej trzymaj max kilkanaście centymetrów od ekranu. Musi działać ;)

Nnie chciałbym się wymądrzać bo ja posiadam serię VT i nie wiem jak to jest w serii ST, ale w moim telewizorze sterownie okularów odbywa się poprzez specjalną diodę emitującą informację do sterowania okularów. Dioda ta jest zlokalizowana na dolnej ramce (zdaje się nieco na prawo od środka TV). Zatem nic nie da przykładanie do ekranu (kilkanaście centymetrów od ekraru), bo wtedy okulary "nie widzą diody", a sam ekran nie steruje okularami, odwrotnie to okulary sterują ekranem. Sprawdź w gdzie jest ta dioda w twoim telewizorze w instrukcji, albo odsuń się od telewizora na około 1,5 metra, a okulkary zaskoczą. Być może coś jest postawione przed telewizorem co zasłania tę diodę (u mnie tak było na początku - stał zegarek).

Pozdawiam, życzę miłego odbioru.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
czarnuch- nie testowałem dokładnie vt50 ale ten tv ma w przeciwieństwie do st50 opcje 1080p pure direct która się pojawia w opcjach po podłączeniu PC'a. Idzie więc pełny kolor 4:4:4 z komputera a nie po kompresowany. Na lcd różnice są drastyczne widoczne jak włączysz kolory 4:4:4 i prawdopodobnie na VT50 też takie będą. Do różnic w obrazie dochodzą jeszcze różnice w jakości panelu czy lepsze tryby obrazu, są tak dobre że nie potrzeba kalibracji
 

andre3000

New member
Witam, mam pytanie odnośnie napisów, po podłączeniu dysku zewnętrznego przy odtwarzaniu plików mkv nie widzi napisów (txt, srt), a przy otwieraniu avi czyta pliki txt ale nie widzi poskich znaków (ś,ć,ó itd.). Troche mnie to dziwi, bo w temacie wyczytałem że u innych urzytkowników nie ma takich problemów.
Plik mkv zmuksowałem z srt i jest ok, ale chciałbym aby tv czytał sam pliki z napisami bez muksowania.
 

sunnyluk

Member
Zachorowałem na ten model, 50ST50 i chociaż kupować zamierzam dopiero pod koniec roku (może jako prezent pod choinką) ;) to codziennie sprawdzam jego "spadające" ceny... czy nie mogą spadać szybciej?

Ma ktoś podłączoną tą plazmę pod Wii? Mój obecny 32lx70p nawet daje radę, ale ponoć plazma lepsza pod konsole "nieHD". Z PS3 nie mam problemu, gorzej właśnie z Łii.

Oczywiście również podpisuję się pod pytaniem: "jak wrażenia z użytkowania tego modelu"? :)
 

holokosz

New member
zachorowałem na ten model, 50st50 i chociaż kupować zamierzam dopiero pod koniec roku (może jako prezent pod choinką) ;) to codziennie sprawdzam jego "spadające" ceny... Czy nie mogą spadać szybciej?

Ma ktoś podłączoną tą plazmę pod wii? Mój obecny 32lx70p nawet daje radę, ale ponoć plazma lepsza pod konsole "niehd". Z ps3 nie mam problemu, gorzej właśnie z łii.

Oczywiście również podpisuję się pod pytaniem: "jak wrażenia z użytkowania tego modelu"? :)
gdyby nie efekt 50hz to ten telewizor byłby bliski ideału
 

copperman

New member
jak nie wiesz co to jest efekt 50Hz,to nie będziesz widział.Ja wiem i też nie widzę.Mam ten tv od paru miesięcy i jestem zachwycony jakością obrazu.Niektórzy na siłe szukają wad ,żeby obrzydzić drugim.Jeżeli nie trafi się na wadliwy egzemplaż ,to można tylko trochę powybrzydzać na dżwięk z wewnętrznych głośników.
 

current_valu

New member
I ja również po raz kolejny polecam. Porównując go ostatnio u znajomego, który posiada LED Sony z wyższej półki (niestety modelu nie znam) - ten o wiele tańszy ST50 wypadł w mojej ocenie lepiej pod względem naturalności kolorów. Te wszystkie LCD i LEDY albo naprawdę tak bardzo wszystko przejaskrawiają albo to ludzie ostro przesadzają z podkręcaniem parametrów.

@sunnyluk: Sam używam tego telewizora do konsol PS3 i X360 i powiem Ci, że po ponownym uruchomieniu Deus Ex'a, Gran Turismo5 czy God of War III szczęke musiałem zbierać z podłogi. Do każdej z gier dodałbym oczko wyżej za grafikę, mimo że zmieniłem tylko odbiornik a gry są te same produktem. No i dodatkowo możesz sobie wedle gustu odpalić na max opcję Inteligent Frame Creation czyli każda gra będzie Ci hulać żywiej blisko 60 klatek/sekunde

@Antałek: Problem koleżanki już rozwiązany o czym informowała zaraz pod moim postem ;)

@Alvi: Na pilocie wybierasz przycisk INTERNET, wchodzisz w Viera Connect Market (umiejscowiony na dole) i w pierwszej zakładce POLECANE zjeżdżasz niżej parę wierszy. Tam masz szukany przez Ciebie player.
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
gdyby nie efekt 50hz to ten telewizor byłby bliski ideału
Nie mam zielonego pojęcia czy widziałbym ten efekt 50Hz... po pierwsze i najważniejsze nawet nie wiem czym się on objawia i czy na moim sygnale (Nka HD, PS3, Wii, PS2, Bluray, DVD) byłby widoczny?

@current_valu - skoro tak mówisz to nie boję się nic a nic jakości moich gier PS3, marzy mi się odpalić moje GT5 wreszcie w fullHD (obecnie tylko HDReady) z DFGT i może jeszcze w 3D. Dzięki za odpowiedzi, muszę poczekać do końca roku, dozbierać i wtedy też ustawię na stoliku swoją 50ST50 :)
 

prezzo

New member
Panowie posiadacze modelu 42ST50 jak wyglada sprawa z buczeniem (bzyczeniem) w tym modelu i druga sprawa czy widoczne jest nigotanie na jasnych tlach.
 

chrobry

New member
Oglądałem ostatnio w saturnie 65ST50 i efekt 50Hz faktycznie był widoczny ale ja go widziałem tylko przy jasnym białym tle, które wtedy staniwoło jakies 90% ekranu. Sam nie wiem czy w normalnych warunkach będzie mi to jakoś bardzo przeszkadzało. Natomiast ja tego efektu nie działem tak jak on wsytępował w CRT 50Hz gdzie "mruganie" było non stop. Troche to wkurzające, że przy dzisejszej technologii nie można tego całkowicie wyeliminować. Tak czy inaczej prawdopodobnie kupuje 50st50 za jakiś czas.
PS. Najlepszym sposobem stwierdzenia czy widzi się ten efekt jest skupienie wzroku tuż obok ekranu i tzw. kątem oka wtedy to najlepiej widać - przynajmniej ja tak mam :)
 
Do góry