Pierwsza recenzja nowej ST50

ptx

New member
mam pewien kłopot w 42st50 mianowicie podczas wyłączenia TV telewizor nie wyłączył sie tylko zaczął sie uruchamiać i po pojawieniu sie napisu smart viera wyłączać i tak w kolko,co może być tego przyczyna?

po wyłączeniu z prądu na kilka minut tv można załączyć ale przy probie włączenia w "stanby" ponownie sie w kolko restartuje :(to samo jeżeli próbujemy wejść w serwer multimedialny,od razu w kolko restart
czy jest możliwość ponownego przeładowania softu jakaś kombinacja klawiszy??

wyłączyłem go z zasilania na całą noc a po włączeniu grał przez pól godziny poczym sam ponownie zaczął sie restartować (włączać-wyłączać)
to raczej zasilacz gdyż objaw zaczyna się po zagrzaniu wiec pozostaje serwis, jaki jest okres oczekiwania na przybycie po zgłoszeniu(niema takiej informacji w regulaminie)
 
Ostatnia edycja:

brun

Member
wczoraj dostałem 50st50, nie wiem o co chodzi z internetem, połączony z siecią jest niby ale jak wchodzę w to menu gdzie te łidżety wszystkie są tv sam wychodzi po chwili z tego menu, nie wiem o co mu chodzi.

połączone po wi-fi.
adres ip ustawiacie ręcznie czy automat?

bzyczenie ledwie słyszalne przy całkowitym wyciszeniu, jeśli cokolwiek słychać z tv bzyczenia żadnego nie słyszę

aha i jeszcze jedno, czy ktoś sprawdzał działanie z VIERA REMOTE na androidzie? telefon wykrywa TV ale w samej aplikacji nie widzi go
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
ja adres IP mam ustawione automat i wszystko jest OK. Czasem tylko jak router bym z prądu wyłączył to nie widzi sieci, ale jak wyszukam to jest dobrze.
 

robsonk

New member
wczoraj dostałem 50st50, nie wiem o co chodzi z internetem, połączony z siecią jest niby ale jak wchodzę w to menu gdzie te łidżety wszystkie są tv sam wychodzi po chwili z tego menu, nie wiem o co mu chodzi.

połączone po wi-fi.
adres ip ustawiacie ręcznie czy automat?

bzyczenie ledwie słyszalne przy całkowitym wyciszeniu, jeśli cokolwiek słychać z tv bzyczenia żadnego nie słyszę

aha i jeszcze jedno, czy ktoś sprawdzał działanie z VIERA REMOTE na androidzie? telefon wykrywa TV ale w samej aplikacji nie widzi go
mam tv od 2 tygodni wi-fi i VIERA REMOTE działają i nie miałem z tym żadnych problemów
 

ptx

New member
mam pewien kłopot w 42st50 mianowicie podczas wyłączenia TV telewizor nie wyłączył sie tylko zaczął sie uruchamiać i po pojawieniu sie napisu smart viera wyłączać i tak w kolko,co może być tego przyczyna?

po wyłączeniu z prądu na kilka minut tv można załączyć ale przy probie włączenia w "stanby" ponownie sie w kolko restartuje :(to samo jeżeli próbujemy wejść w serwer multimedialny,od razu w kolko restart
czy jest możliwość ponownego przeładowania softu jakaś kombinacja klawiszy??

wyłączyłem go z zasilania na całą noc a po włączeniu grał przez pól godziny poczym sam ponownie zaczął sie restartować (włączać-wyłączać)
to raczej zasilacz gdyż objaw zaczyna się po zagrzaniu wiec pozostaje serwis, jaki jest okres oczekiwania na przybycie po zgłoszeniu(niema takiej informacji w regulaminie)

Przyczyna powyższej usterki był moduł zasilania,dzis zostal wymieniony przez servis i z tego co zauważyłem obraz jest sporo jaśniejszy (pomimo dokładnie tych samych ustawień) wiec mam pytanie czy zasilanie moze mieć wpływ na jasność obrazu?
 

Fankis

New member
gdzie można ustawić w st50 godzine??żebym mógł sobie w razie potrzeby luknąć..niestety mam niemiecka,czeska i słloweńską instrukcje,a ze strony panasa sciągnąc sie nieda,tylko online mozna kukać,a wyszukiwarki słów niema..
 

ptx

New member
gdzie można ustawić w st50 godzine??żebym mógł sobie w razie potrzeby luknąć..niestety mam niemiecka,czeska i słloweńską instrukcje,a ze strony panasa sciągnąc sie nieda,tylko online mozna kukać,a wyszukiwarki słów niema..

konfiguracja/inne ustawienia/strefa czasowa
 

papi79

New member
witam Wszystkich,
kupiłem 50ST50 i do niego zamówiłem dwie pary okularów TY-EW3D3ME. Przesyłka jeszcze nie dotarła natomiast zmroziło mnie gdy zobaczyłem w instrukcji telewizora info o okularach nie 3 a 4..
czy te zamówione zadziałają?

pozdrawiam
 

micmus

Member
Bez reklam
W nowej serii komunikacja z okularami jest przez bluetooth także musza to być okulary Panasonica na rok 2012 bądź innego producenta (przykładowo tanie Samsunga za około 90 zł) i będą działać.

Nie mogą być to modele Pansonica z lat 2010 i 2011 bo nie zadziałają - komunikacja w inny sposób.

Niestety te co dokupiłeś nie zadziałają.
 

papi79

New member
dzięki za błyskawiczną odpowiedź! trudno, jak przyjdą, to je odeślę. Wydawało mi się, że gdzieś w tym właśnie wątku był mowa właśnie o 3kach.

mamy za to drugi orzech do zgryzienia. Kupiłem blu-ray BDT320. Z niewiadomych przyczyn nie moze po kablu optycznym wysylac dziwieku bezstratnego np DTS HD. Wszystkie dzwieki HD obcina do zwyklego DTS/DD. Jako, ze moj amlituner ma tylo HDMI 1.3, jestem skazany na takie polaczenie. Czytalem gdzies w tym watku, ze telewizor moze po optyku wyslac dzwiek HD wiec podlaczylem optyk z telewizora do ampli. Dzwiek idzie, ale tylko PCM.. Malo tego, nie mam w menu dzwieku, mozliwosci konfiguracji wyjscia optycznego, o czym jest mowa w instr na stronie 73. Mogé tylko wybrac, czy HDMI ma byc cyfrowe czy analog. Jakies pomysly?

pozdrawiam
 

micmus

Member
Bez reklam
Niestety z okularami nie trafiłeś.

Jednak duży plus w tym roku, że można wybierać okulary innych firm i jest to kompatybilne. Osobiście oglądam 3D w oparciu o wspomniane okulary Samsunga za 90 zł i bardzo sobie chwale za komfort - bardzo lekkie niczym pasywne ogromna zaleta. Z wyższej półki masz bardzo ciekawe i lekkie modele Sony tytanowe (nie wiem jak z kompatybilnością).

Co do drugiego problemu niestety nie pomogę.
 
Ostatnia edycja:

papi79

New member
ampli ma dekodery dźwięku HD. Przeżyłbym fakt nie wysyłania tego w Bitstream, a w PCM, byle też nie był najpierw obcinany do tradycyjnego DD/DTS a później wysyłany w formie rozkodowanej, jak to ma miejsce w tej chwili.

może rozwiązaniem jest jakiś switch HDMI/"dwójnik" - które może wysyłać jednoczesnie dwiema wtyczkami taki sam sygnał jednoczesnie? podłączyłbym go wtedy na wyjściu z odtwarzacza i wysłał do TV i AMP jednoczesnie.

miał ktoś z takimi wynalazkami do czynienia?
 

mateo85

New member
Raczej nie podejda bo działają w oparciu o Bluetooth z tego co wiem panas obsługuje go od serii 50 jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Do góry