Pierwsza recenzja nowej ST50

lauder

New member
Mam cyfrowy tuner TV kablowej (bez PVR). Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość nagrania kanału, który oglądam z tunera na P50ST50 poprzez PVR na HDD? (tuner będzie podłączony do TV oczywiście poprzez HDMI) :fool:
 

lauder

New member
Czy Wasz p50st50 rowniez po jakims czasie jest dosyc mocno cieply z tylu? Zwlaszcza blizej krawedzi niz srodka? Stojac na wprost ekranu bardziej lewa strona niz prawa jet goraca. Jak podchodzi sie do telewizora to czuc od niego ciepelko. Zastanawiam sie czy to normalne i czy w zime bede mial dodatkowy grzejnik :bober:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Normalne, plazmy grzeja sie i to sporo. Im wieksza jasnosc panelu tym wiecej ciepla.

Wysłane z mojego GT540
 

TomToms

New member
chłopaki pomóżcie..jak ustawić st50 z windowsem 7 żeby ekran z laptopa był na całej powierzchi ekranu tv??sprawdzałem wszytskie rodzielczosci w windowsie i formaty w tv i nie potrafie ustawić na maksa!w sonym ex720 46 calowym mi sie to udawało..:(..pomóżcie bo meczyk leci,i musze oglądać na lapku,bo st'eka docieram,a tak mógłbym na tv



Jak masz obraz z kompa to na tv wchodzisz w menu -> obraz -> ustawienia zaawansowane -> 16:9 overscan -> wyłączone
 

TomToms

New member
Kupiłem 5 dni temu 50ST50 i generalnie jestem bardzo zadowolony.
Denerwuje mnie tylko trochę bzyczenie, gdy oglądam zwykłą tv i siedzę blisko, no i kiepską czytelność obrazu jeśli chodzi o pracę na komputerze, no ale z tym chyba nic się nie da zrobić? :)

Chciałbym też zapytać o parę rzeczy dotychczasowych użytkowników:

1. Jak to jest z tym wygrzewaniem plazmy, ile godzin trzeba ją wygrzewać? Czy obraz przy wygrzewaniu mus być jakiś specjalny (np z blue-ray), czy może być zwykły hd z tv bez widocznego logo? I czy ten film/obraz powinien być zróżnicowany jeśli chodzi o jasność obrazu, czy może być taki gdzie przeważa czerń (np batman)?
Czy w celu wygrzania wskazane jest zostawić tv na kilka nocy z rzędu z jednym filmem lecącym w kółko?

2. Jak sprawdzić łączny czas pracy tv?

3. Wiem, że jako zamienniki pasują do niego okulary 3d SSG-4100, czy jakieś jeszcze?

4. Jak mam udostępniony dysk przez DLNA to nie chce mi czytać napisów do filmów, z kolei jak podłącze ten sam dysk bezpośrednio do telewizora to czyta bez problemu. Czy też tak macie? Da coś się z tym zrobić?

5. Da się obsługiwać youtuba wpisując tekst np z telefonu (przez viera remote na andorida mi nie działało) lub z klawiatury pilota? Klikanie góra/dół/lewo/prawo żeby wybrać literkę jest kompletnie bez sensu :/

6. Jaki odtwarzacz bluerey polecacie do tego tv? ;)


Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

szybkiepytan

New member
co do 4)
DLNA w tym TV jest ubogie na grande :) specjalnie kupiłem synology, żeby streamować i dupa, SRT nie czyta ani wbudowany soft DLNA, ani serviio.
na PC radę daje Wild Media Server, jako jedyny potrafi wczytać srt.
 

Jasiek_31

New member
co do 4)
DLNA w tym TV jest ubogie na grande :) specjalnie kupiłem synology, żeby streamować i dupa, SRT nie czyta ani wbudowany soft DLNA, ani serviio.
na PC radę daje Wild Media Server, jako jedyny potrafi wczytać srt.

Wmuksuj napisy do kontenera i wtedy będą Ci działały przez DLNA, to niestety ogólny problem z DLNA na moim Qnapie z Twonky media server też inaczej nie działają napisy.
 

szybkiepytan

New member
na jakiej zasadzie dziala wmuxowanie? trzeba enkodowac film ponownie?
nie wiem jakim cudem, ale wczoraj po poczatkowym ustawieniu serviio napisy dzialaly, ale od tego momentu doslownie nic nie pomaga.
 

Soryu

New member
Bez reklam
U mnie serviio pokazuje napisy do filmów, ale tylko wtedy, gdy uruchamiam film wchodząc przez "wideo/foldery/", a nie poprzez inne typy sortowania (wideo/tytuły, filmy, seriale...). Oczywiście nazwa napisów jak nazwa filmu, format srt, w jednym katalogu film+napisy.
Muxowanie nie rusza kodowania, zmienia tylko strukturę kontenera (lub sam kontener na inny, np. .mkv na .ts).
 

szybkiepytan

New member
Soryu możesz rozwinąć? Czy ciągle mówimy o ST50? Jak postawie media server na PC z Wild Media Server, to moje pliki MKV są pokazywane w telewizorze jako format MPEG-TS2, natomiast z innymi systemami jako zwykle MKV. To zapewne sprawa ustawień Wild Media, można tam każdemu podłączanemu sprzętowi ustawić profil (Serviio i inne też to niby mają, ale nic nie daje).

Sprawdze u siebie w serviio, odpalanie przez "wideo/foldery", ale podejrzewam, że nic mi to nie da :) Chodzi o to żeby odpalić przez "wideo/katalog_z_filmem" tak?
Czy da się zrobić muxowanie na Synology lub ogólniej, w ogóle na jakimś NAS-ie?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ja mam inny tv ale przypuszczam, że Serviio działa tak samo. W moim przypadku napisy pojawiały się na filmie tylko i wyłącznie wtedy, gdy wchodziłem do filmu poprzez wideo/foldery/<tutaj sciezka dostępu do filmu na pc>. Chodzi o to, żeby odpalić film przez "wideo/foldery/<katalog z filmem>".
W innych przypadkach (np. wideo/filmy/...., wideo/seriale/....) napisów nie było.
Odnośnie Wild Media - to chyba piszesz o transkodowaniu - serwer w locie zmienia wideo/audio na format przyswajalny przez odbiornik. Do tego raczej potrzeba dobrego pc, NAS (synology) może mieć za mało mocy na to.
Muxowanie np. za pomocą "mkvmerge gui" - kontener .mkv, albo tsmuxer - muxowanie .ts .m2ts, remuxowanie .mkv do .ts/m2ts.
 

szybkiepytan

New member
co do Wild Media, to oczywiście bez jakiegokolwiek transkodowania, sam nie wiem jak to działa, ale działa.
Sprawdze dziś Serviio z twoim tipsem, ale obawiam się, że dużą rolę odgrywa też telewizor. Panasonic czyta identyczne pliki z USB z napisami SRT, a po wrzuceniu ich przez DLNA już nie daje rady.
Rozejrze się jeszcze za mkvmerge, może to rozwieje wszelkie wątpliwości (o ile muxowanie nie zabiera 2-3godzin dla filmu 1080p rip).

Dzięki :)
 

szybkiepytan

New member
Kolejne schody, podczas muxowania napisów z polskimi znakami na PC wszystko działa świetnie, ale podczas muxowania w terminalu synology polskie znaki są krzakami przez co linijki w których znajduje się jakiś polski znak są ucinane.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Pewnie trzeba ustawić gdzieś odpowiednią stronę kodową napisów.
Ogólnie dlna to trochę niedorobiony produkt, szczególnie dla polskich klientów, którzy raczej wymagają dodatkowo napisów do filmów. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w jakikolwiek zewnętrzny odtwarzacz multimedialny (dune, pch, egreat, himedia, wiwa, czy nawet manta) - łatwiejszy w obsłudze, bardziej funcjonalny, odtworzy więcej formatów i jakość obrazu (szczególnie przy wielogigabajtowych hd) będzie lepsza niż z wewnętrznego telewizorowego plejera.
 
Do góry