Pierwsza recenzja nowej ST50

kriswas

Member
Bez reklam
Tak z ciekawości do pkt.1

To jakim cudem przykładowo w budżetowym Playerze multimedialnym WIWA 100 mogę oglądać dany kanał z naziemnej cyfrowej, a nagrywać zupełnie inny w tym samego czasie jeśli jest z tego samego MUX-a ? Też jest to tylko jeden tuner.

Wytłumaczenie jest proste i tu nie ma jakiś cudów. To tak samo jak masz tuner TV Sat PVR, czyli z możliwością nagrywania, ale nagrywać i oglądać możesz jednocześnie dwa, różne kanały tylko i wyłącznie z tego samego transpordera. Czyli ta sama częstotliwość, polaryzacja itp., a różne parametry szczegółowe /SID, PID itp./.:!: Natomiast jeżeli chcesz mieć możliwość niezależnego oglądania i rejestrowania dowolnego kanału, właśnie ja tak mam u siebie, to musisz mieć tuner PVR z dwiema głowicami i dwiema, niezależnymi instalacjami satelitarnymi.
 
Ostatnia edycja:

rafaello99

New member
Tak z ciekawości do pkt.1

To jakim cudem przykładowo w budżetowym Playerze multimedialnym WIWA 100 mogę oglądać dany kanał z naziemnej cyfrowej, a nagrywać zupełnie inny w tym samego czasie jeśli jest z tego samego MUX-a ? Też jest to tylko jeden tuner.

Jeżeli masz telewizor z DVB-T i Wiwę to masz dwa źródła sygnału (dwa osobne tunery), więc możesz jednocześnie nagrywać jeden program DVB-T z dowolnego MUX na dysk twardy podłączony do telewizora (korzystasz z tunera telewizora) i po wybraniu na telewizorze wejścia AV z podłączoną Wiwą oglądać na ekranie telewizora inny program z dowolnego MUX (korzystasz z tunera Wiwy) lub nawet ogladać i nagrywać inny program z Wiwy na dysk/pendrive podpięty do USB (w ramach tego samego MUX). Wiwa więc może robić też za "cyfrowy magnetowid" i nagrywać dowolny program z dowolnego MUX, niezależnie od tego co oglądamy/nagrywamy na telewizorze, a tylko takie rozwiązanie można uznać za zadowalające dla kogoś kto chciałby nagrać jednocześnie TVP1HD i TVP2HD, które są w dwóch różnych MUX. Oczywiście do telewizora i do Wiwy musi być podpięta instalacja antenowa, ale chyba wszystkie pudełkowe tunery DVB-T mają przelotki antenowe, więc łatwo je połaczyć z TV.
 
Ostatnia edycja:

Fankis

New member
chłopaki pomóżcie..jak ustawić st50 z windowsem 7 żeby ekran z laptopa był na całej powierzchi ekranu tv??sprawdzałem wszytskie rodzielczosci w windowsie i formaty w tv i nie potrafie ustawić na maksa!w sonym ex720 46 calowym mi sie to udawało..:(..pomóżcie bo meczyk leci,i musze oglądać na lapku,bo st'eka docieram,a tak mógłbym na tv
 

Fankis

New member
ja niemam tej pozycji -Aplikacji usługi danych!

mam tylko teletekst,wybór znaków,etykiety wejsc,czas wyswietlania paska i pasek inf.viera connect!a internet mam połączony z tv!dodoam że aktualizacje zrobiłem godzinke temu,moze zmienili coś..hm
 

zulka1980

New member
ja niemam tej pozycji -Aplikacji usługi danych!

mam tylko teletekst,wybór znaków,etykiety wejsc,czas wyswietlania paska i pasek inf.viera connect!a internet mam połączony z tv!dodoam że aktualizacje zrobiłem godzinke temu,moze zmienili coś..hm

dokładnie nie ma tam aplikacji usługi danych. Internet mam podłączony - działa wszystko jak trzeba, ale hbbtv nie wiem nadal jak uruchomić.

czy to hbbtv działa tylko z tv naziemnej, bo ja głupia jakby co próbuję z cyfry+. W instrukcji jestnapisane, że trzeba włączyć DVB-C lub DVB-t
 
Ostatnia edycja:

Lughard

New member
Trochę z innej beczki. Mam wątpliwość czy z moim ST50 jest wszystko w porządku. Wzdłuż prawej krawędzi ekranu, mniej więcej 5 cm od ramki telewizora, od czasu do czasu widoczny jest pionowy, przebarwiony pas przez całą wysokość ekranu. Wydaje mi się, że pas ma zmienną szerokość, ale mniej więcej 2-3 cm.

Nie widać go cały czas, tylko z reguły na dość jasnych tłach i to nie zawsze. Pas odróżnia się od normalnego obrazu innym odcieniem koloru - bywa jaśniejszy, a niekiedy jest ciemniejszy np. podczas oglądania meczy piłkarskich trawa w tym miejscu wyświetlana jest z ciemnym nalotem.

Czy wiecie, co to może być? Miałem wrażenie, że może jakiś zewnętrzny czynnik zakłóca obraz, ale to chyba nie to. Czy jest to usterka TV i powód do wymiany telewizora lub wzywania serwisu Panasonica, czy też plazmy tak mają i nic się na to nie poradzi? Będę wdzięczny za podpowiedzi i pomoc.
 

pejotwroc

New member
Ja mam 10 cm od prawej krawedzi minimalnie jasniejszy pionowy pasek (o nierownych krawedziach) o szerokosci okolo 2 cm. Troszke widoczny przy jednolitych jasnych powierzchniach. Chyba mam go od nowośći.
 

rawojc

New member
Trochę z innej beczki. Mam wątpliwość czy z moim ST50 jest wszystko w porządku. Wzdłuż prawej krawędzi ekranu, mniej więcej 5 cm od ramki telewizora, od czasu do czasu widoczny jest pionowy, przebarwiony pas przez całą wysokość ekranu. Wydaje mi się, że pas ma zmienną szerokość, ale mniej więcej 2-3 cm.

Nie widać go cały czas, tylko z reguły na dość jasnych tłach i to nie zawsze. Pas odróżnia się od normalnego obrazu innym odcieniem koloru - bywa jaśniejszy, a niekiedy jest ciemniejszy np. podczas oglądania meczy piłkarskich trawa w tym miejscu wyświetlana jest z ciemnym nalotem.

Czy wiecie, co to może być? Miałem wrażenie, że może jakiś zewnętrzny czynnik zakłóca obraz, ale to chyba nie to. Czy jest to usterka TV i powód do wymiany telewizora lub wzywania serwisu Panasonica, czy też plazmy tak mają i nic się na to nie poradzi? Będę wdzięczny za podpowiedzi i pomoc.

Ja miałem dokładnie taki sam pasek (vertical banding on the right side) w 55VT50 i mój egzemplarz oddałem, bo stwierdziłem, że TV za 10k nie powinien mieć takich wad. Jest to często występująca wada w tegorocznych plazmach Panasonica, choć niektórzy forumowicze twierdzą, że jest ona bardzo rzadka albo, że jeszcze z nią się nie spotkali. Na pewno zdarzają się egzemplarze bez takich wad, ale trzeba na takie trafić. Jeżeli ma się mniej szczęścia to pozostaje się do tego przyzwyczaić. Więcej można poczytać tutaj:
Panasonic 50 Series Faults Poll | AVForums.com - UK Online
 

Lughard

New member
Dzięki za odzew i cenne informacje. No to mamy już cztery przypadki takiego paska. Jeśli rzeczywiście jest to tak często spotykana usterka, to sens wymieniania telewizora na nowy jest niewielki - następny będzie miał to samo. Jest jeszcze nikła nadzieja, że da się to wyeliminować softwarem.

A kontaktowaliście się w tej sprawie z serwisem Panasonica? Wiecie jaki jest ich stosunek to tej usterki?
 

majki84

New member
Jak to jest, że ST50 jest już tyle czasu na rynku a najniższa cena (50 cali) stoi w miejscu cału czas i wynosi 4270 zł ? Wszystkie inne tegoroczne TV zdążyły już mocno stanieć i stopniowo cena cały czas leci w dół a Panasonic nic. O co chodzi? Czekać jeszcze z miesiąc czy kupować teraz?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jak to jest, że ST50 jest już tyle czasu na rynku a najniższa cena (50 cali) stoi w miejscu cału czas i wynosi 4270 zł ? Wszystkie inne tegoroczne TV zdążyły już mocno stanieć i stopniowo cena cały czas leci w dół a Panasonic nic. O co chodzi? Czekać jeszcze z miesiąc czy kupować teraz?

Poczekaj bo VT 50 juz spada u nas w DE.W Polsce pewnie bedzie tak samo.
 
Do góry