Pierwsza recenzja nowej ST50

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
A jak to jest z tym 3D Samsunga? jest wystarczające by oglądnąć ok. 1 film na tydzień? Nie zamęczy i nie zdenerwuje bardziej aniżeli da radości?

Padnie chyba jednak na e6500...
Przedwczoraj ogladalem polski film w 3D i oczy mnie nie bolaly a wrazenia nawet nawet chociaz mogly byc lepsze porownujac film do filmiku 3D samsunga ,no ale polskie filmy zawsze byly troche technologicznie do tylu robione :).
Ja jestem zadowolony.
 

Zniwiarz

New member
A jak dzwięk z tego Samsunga? Przyzwoity czy odbiegający mocno od norm? Chyba już klamka zapadła.. mimo wszystko ma chyba więcej plusów aniżeli Panas.
 

taschoon

New member
Od 3 dni mam na ścianie 55ST50 i jestem zadowolony, obraz jest ładny, wyraźny i nie męczy oka. Mam lokalną kablówkę i sygnał może nie jest rewelacyjny ale zwykłe kanały SD bardzo dobrze mi się ogląda kanały HD super. Obecnie oglądam ćwierćfinał ME i wszystko git obraz się nie rozpada, piłeczka lata płynnie. Dodam tylko, że obecnie telewizorek śmiga na trybie ECO i obraz normalny bez podkręcania aby się wygrzał Panas.

Jeśli chodzi o 3D to na chwilę obecną nie sprawdzę co i jak /okulary miałbym skąd pożyczyć/ bo nie potrzebny dla mnie ten gadżet, do kina mam jakieś 500 metrów.

Konsolę /XBOX/ odpalę na Panku za jakiś czas, tak samo zrobiłem z poprzednią plazmą, jak się porządnie wygrzała i obraz był cudowny, dlatego śmiem twierdzić, że tu będzie tez dobrze.

Panas ma wbudowaną antenę WIFI czego nie wyczytałem w specyfikacji i było dla mnie to bardzo miłym zaskoczeniem, szybko nawiązał łączność z siecią i lata super, teraz nie wiem czy kabel podłączać.

Jak dla mnie telewizor zaspokoił moje oczekiwania choć to za szybko aby się cieszyć, musi pochodzić kilka miesięcy. Dodam, że mam pokój gdzie słońce świeci cały dzień /choć nie bezpośrednio na TV/ i nie ma problemu z oglądaniem w dzień jak się zaczynają to roleta w dół i super.

Co do większości dodatków Samsunga jak choćby sterowanie ręką, to jestem ciekaw czy Samsung przeskoczył dolegliwość tej opcji. Otóż XBOX posiada KINECTA i jest taka sprawa, że jak jest sporo słońca w pomieszczeniu to zaczyna gubić postać i zachowuje się co najmniej dziwacznie. Jak jest światło sztuczne to działa super. A chyba nie chodzi tutaj o to aby mieć TV i oglądać go przy opuszczonych roletach cały czas aby pomachać rękoma.

Ogólnie jak dla mnie jakość obrazu na ST jest bardzo dobra i jestem zadowolony, że go mam.
 

Zniwiarz

New member
Od 3 dni mam na ścianie 55ST50 i jestem zadowolony, obraz jest ładny, wyraźny i nie męczy oka. Mam lokalną kablówkę i sygnał może nie jest rewelacyjny ale zwykłe kanały SD bardzo dobrze mi się ogląda kanały HD super. Obecnie oglądam ćwierćfinał ME i wszystko git obraz się nie rozpada, piłeczka lata płynnie. Dodam tylko, że obecnie telewizorek śmiga na trybie ECO i obraz normalny bez podkręcania aby się wygrzał Panas.

Jeśli chodzi o 3D to na chwilę obecną nie sprawdzę co i jak /okulary miałbym skąd pożyczyć/ bo nie potrzebny dla mnie ten gadżet, do kina mam jakieś 500 metrów.

Konsolę /XBOX/ odpalę na Panku za jakiś czas, tak samo zrobiłem z poprzednią plazmą, jak się porządnie wygrzała i obraz był cudowny, dlatego śmiem twierdzić, że tu będzie tez dobrze.

Panas ma wbudowaną antenę WIFI czego nie wyczytałem w specyfikacji i było dla mnie to bardzo miłym zaskoczeniem, szybko nawiązał łączność z siecią i lata super, teraz nie wiem czy kabel podłączać.

Jak dla mnie telewizor zaspokoił moje oczekiwania choć to za szybko aby się cieszyć, musi pochodzić kilka miesięcy. Dodam, że mam pokój gdzie słońce świeci cały dzień /choć nie bezpośrednio na TV/ i nie ma problemu z oglądaniem w dzień jak się zaczynają to roleta w dół i super.

Co do większości dodatków Samsunga jak choćby sterowanie ręką, to jestem ciekaw czy Samsung przeskoczył dolegliwość tej opcji. Otóż XBOX posiada KINECTA i jest taka sprawa, że jak jest sporo słońca w pomieszczeniu to zaczyna gubić postać i zachowuje się co najmniej dziwacznie. Jak jest światło sztuczne to działa super. A chyba nie chodzi tutaj o to aby mieć TV i oglądać go przy opuszczonych roletach cały czas aby pomachać rękoma.

Ogólnie jak dla mnie jakość obrazu na ST jest bardzo dobra i jestem zadowolony, że go mam.

Z plazmami chyba zasadniczo nie ma problemu smużenia? Bynajmniej z tego co mi wiadomo, ale oczywiście mogę być w błędzie.

Odnośnie samego dodatku 3D, to ja jestem zdania, że szkoda mieć to a nie wykorzystać, rozumiem jak ktoś nie lubi bądź ma problemy zdrowotne. Ale mając, a nie korzystając, co poniekąd powoduje brak dołączonych okularów - bo dla mnie sam wydatek na TV rzędu 4000 zł jest sporym wydatkiem, a dokładnie do tego kolejnych pieniążków na okulary to już granica możliwości finansowych (które można wydać na co innego) - to jak wykorzystywanie 1 rdzenia w dwurdzeniowym procesorze, bo przecież na jednym też będzie działał - może nie do końca dobre porównanie, ale ma jakkolwiek zobrazować o co mi chodzi.

Podsumowując myślę, że jednak Samsung będzie dobrą równowagą między ceną, zawartością, a możliwościami.
 

taschoon

New member
Z tym 3D to ogólnie u mnie jest tak, że patrząc na TV to możemy wybrać model bez 3D ale bynajmniej w przypadku Panasa to modele bez 3D są kiepsko wyposażone /matryce, filtry słabszy obraz/ albo ja po prostu widziałem gorszy w nich obraz i źle rozumiałem specyfikację. Jak pisałem nie kierowałem się potrzebą 3D, okulary mam w domu od znajomego a jak ceny spadną to pewnie i kupię jakieś.

Jak patrzałem na obraz Panka modele ST i VT /VT odpadł ze względu na kasę/ to żaden samsung nie dorównywał im w jakości obrazu. Dodam tylko, że mogłem sobie dowolnie grzebać w ustawieniach, dodatkowo moja żona też stwierdziła, że obraz na Pankach jest fajniejszy co utwierdziło mnie w decyzji. Choć nie pamiętam jakie to były modele Samsunga, Sony i LG to wszystkie były w podobnym przedziale cenowym a miałem do dyspozycji właśnie 4 TV tych firm.
 

flooder

New member
to jak wykorzystywanie 1 rdzenia w dwurdzeniowym procesorze, bo przecież na jednym też będzie działał - może nie do końca dobre porównanie, ale ma jakkolwiek zobrazować o co mi chodzi.

No właśnie a propos procesorów. Czytałem tu gdzieś na forum że TV może być jedno lub dwurdzeniowy. I że te dwurdzeniowe szybciej odtwarzają flash i z YT nie ma problemów. Jak jest z seria ST Panasa. Jest jedno czy dwurdzeniowa?
 

taschoon

New member
No właśnie a propos procesorów. Czytałem tu gdzieś na forum że TV może być jedno lub dwurdzeniowy. I że te dwurdzeniowe szybciej odtwarzają flash i z YT nie ma problemów. Jak jest z seria ST Panasa. Jest jedno czy dwurdzeniowa?

Jeśli chodzi o YT to nie ma najmniejszego problemu ani razu mi nie przycinało podczas oglądania w domu różnych filmów, a mam tylko poprzez WIFI, łącze było podzielone na TV i dwa laptopy i zero zgrzytów.
 

flooder

New member
To ja mam jeszcze inne pytanie. Czy jeśli będę oglądał film na jednym kanale to mogę nagrywać na podpięty do TV dysk w tym samym czasie coś innego? I czy skype działa tylko po podłączeniu kamery czy działa również bez podłączania kam?
 

taschoon

New member
Nie mam pojęcia z tym nagrywaniem i skype, będę musiał jutro się pobawić i sprawdzić, ewentualnie jak chcesz to gdzieś po wygooglowaniu info o ST50 była instrukcja obsługi w PDF ale pewnie takie szczegóły to już z płytki co jest do TV
 

xadamux

New member
dzisiaj z przypadku wybrałem sie do Mix Electronics w Bielsku i natknąłem sie na 50ST50, oczywiście parametry były wywindowane na maxa na tv bo poprosiłem o pilota i sam sobie pozmieniałem co trzeba. Jutro wybiore sie do nich ze swoimi materiałami na penie i dam znać co i jak
Cały czas analizuje jaki tv łyknąć (plazmę) bo na Oleda w rozsądnej cenie jeszcze musze poczekać (ale czy rzeczywiście będzie rewolucja hm ? ) Ten Samsung e8000 kurcze no też fajny sprzęcik, a za niedługo nowy Philips wyjdzie tyle że Led ale ze sporymi ambicjami...szkoda że ceny cały czas sie utrzymują i żadnych obniżek nie widać, a już połowa euro za nami to kto miał kupić tv to już kupił :p (no prawie każdy :)
 
Ostatnia edycja:

rafaello99

New member
To ja mam jeszcze inne pytanie. Czy jeśli będę oglądał film na jednym kanale to mogę nagrywać na podpięty do TV dysk w tym samym czasie coś innego? I czy skype działa tylko po podłączeniu kamery czy działa również bez podłączania kam?

1. Nie możesz jednocześnie oglądać jednego kanału a nagrywać drugiego z tej prostej przyczyny, że telewizor ma po prostu tylko jeden tuner, więc widzi tylko jeden wybrany kanał w danym czasie. Żeby dało się nagrywać inny kanał jednocześnie trzeba dysponować drugim źródłem sygnału (drugim tunerem) np. jeśli posiadasz analogowy magnetowid - oglądasz telewizję z jego tunera (jeszcze przez rok), a nagrywasz sygnał cyfrowy z telewizora na podpięty dysk twardy (nie da się nagrać na dysk sygnału analogowego). Można też dokupić sobie jakiś niedrogi tuner DVB-T, wtedy dochodzi mozliwość nagrywania np. na pendrive przez USB takiego tunera.
W najlepszej sytuacji są posiadacze dekoderów cyfrowej telewizji kablowej z wbudowaną nagrywarką, bo takie dekodery mają po prostu wbudowane dwa tunery.

2. Skype bez podłączonej kamery internetowej z wbudowanym mikrofonem (model TY-CC20W) właściwie nie da się używać, tzn. tylko widzisz twoje kontakty, ale nic do nich nie napiszesz, bo funkcja czatu nie istnieje na telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
1. Nie możesz jednocześnie oglądać jednego kanału a nagrywać drugiego z tej prostej przyczyny, że telewizor ma po prostu tylko jeden tuner, więc widzi tylko jeden wybrany kanał w danym czasie. Żeby dało się nagrywać inny kanał jednocześnie trzeba dysponować drugim źródłem sygnału (drugim tunerem) np. jeśli posiadasz analogowy magnetowid - oglądasz telewizję z jego tunera (jeszcze przez rok), a nagrywasz sygnał cyfrowy z telewizora na podpięty dysk twardy (nie da się nagrać na dysk sygnału analogowego). Można też dokupić sobie jakiś niedrogi tuner DVB-T, wtedy dochodzi mozliwość nagrywania np. na pendrive przez USB takiego tunera.
W najlepszej sytuacji są posiadacze dekoderów cyfrowej telewizji kablowej z wbudowaną nagrywarką, bo takie dekodery mają po prostu wbudowane dwa tunery.

2. Skype bez podłączonej kamery internetowej z wbudowanym mikrofonem (model TY-CC20W) właściwie nie da się używać, tzn. tylko widzisz twoje kontakty, ale nic do nich nie napiszesz, bo funkcja czatu nie istnieje na telewizorze.


Tak z ciekawości do pkt.1

To jakim cudem przykładowo w budżetowym Playerze multimedialnym WIWA 100 mogę oglądać dany kanał z naziemnej cyfrowej, a nagrywać zupełnie inny w tym samego czasie jeśli jest z tego samego MUX-a ? Też jest to tylko jeden tuner.
 
Do góry