Pierwsza recenzja nowej ST50

xadamux

New member
Kiki, Kiki pojechał do Afryki, a tam murzyny ukradły mu ST50 testu wyniki
między bajki można włożyć fraze, że test rychło sie ukaże
a subskrypcja szybko znika czy to miesiąc czy rocznica, płacąc hajsy wymagamy by te testy sie ujrzały
Morał bajki wszystkim znany - Kiki proszę nie daj plamy.
 

majki84

New member
Hehe, dobre. Dzisiaj porównywałem Sharpa 52" 830E do ST50. Panas lepszy. Mimo wad ST50 zaryzykuję i może tafi się egzemplarz bez wad. Chciałbym jednak mieć czyste sumienie i zobaczyć test Samsunga E6500.
 

xadamux

New member
Majki a jakie są najgorsze wady St50, bo czytając zagraniczne serwisy jest bardzo chwalony, ale napisz co wychwyciłeś
mam okazje sprzedać 50vt20 i rozglądam sie ze czymś nowszym technologicznie
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Ja też :) więc jest nas wielu aczkolwiek testów brak , aaaach te obietnice :)
Obietnice obietnicami,wypadaloby ludziom cos odpisac konkretnego bez dalszego sciemiania.
A tak z takim podejsciem to i przyszlych klientow sie traci.Ja definitywnie po niedzieli kupuje samsunga E6500,roznica 350zl w cenie plus 500zl okulary to daje 850zl a to juz za duza roznica.
Czekam tylko az ceny spadna do 3900 :D. A Panasonic cenowo nic nie spuscil cena 4275 juz od kilku tyg bez zmian.
 

majki84

New member
Już nie wiem czy to na tym forum czy na zagranicznym, ale tak jak ponoć w poprzednim roku bywają problemy ze skaczącą jasnością ekranu (podobnie zresztą jak w samsungu E6500) - fluctuacting brightness, szczególnie to widać na scenach gdzie między ujęciami jest duża różnica jasności, np w hokeju, ekran rozjaśnia się a potem ściemnia w dużych skokach.

Ktoś pisał o widocznym pasku pionowym (Vertical banding), najczęściej bliżej którejś krawędzi, tak jakby była brudna szyba od środka, lekko inny odcień ekranu jest.

Jakieś problemy z przebiciami zieleni lub różu na jednolitych tłach (green blobs / tint).

No i sławne już buczenie. U jednych głośniej u innych mnie, a u jeszcze innych wcale nie buczy :)

Jakieś problemy z odtwarzeniem materiału w 50Hz (polska telewizja), ale nie zauważyłem nic, ale nie miałem czasu się przyglądać.

Generalnie ST50 wydaje się być naprawdę dobrym TV, szkoda tylko że jednak mocno odbija światło mimo wszystko, choć chyba lepiej niż GT30, ale ten był wyżej przez co światło inaczej też odbijał, więc nie mogę porównać.
 

majki84

New member
Obietnice obietnicami,wypadaloby ludziom cos odpisac konkretnego bez dalszego sciemiania.
A tak z takim podejsciem to i przyszlych klientow sie traci.Ja definitywnie po niedzieli kupuje samsunga E6500,roznica 350zl w cenie plus 500zl okulary to daje 850zl a to juz za duza roznica.
Czekam tylko az ceny spadna do 3900 :D. A Panasonic cenowo nic nie spuscil cena 4275 juz od kilku tyg bez zmian.

Cena Samsunga naprawdę dobra w porównaniu do Panasa, ale to loteria bo nie wiadomo co ten TV sobą reprezentuje, nie ma go w żadnym sklepie stacjonarnym.

Z tymi cenami to może być tak że po Euro 2012 ceny spadnąm choć niby za moment olimpiada, w każdym razie podejrzewam że ceny mocno spadną po tych obu imprezach, bo głównie one napędzały sprzedaż w tym roku, a potem będzie zastój więc będą musieli obniżyć (pytanie tylko jak kurs dolara i euro się zachowa).
 

brutalus

Member
Kursy walut rosną, więc nie wygląda to ciekawie. Ceny nieco spadną po Euro i IO, ale szału nie będzie.

Czy ST50 posiada analogowe wyjście audio?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Cena Samsunga naprawdę dobra w porównaniu do Panasa, ale to loteria bo nie wiadomo co ten TV sobą reprezentuje, nie ma go w żadnym sklepie stacjonarnym.

Z tymi cenami to może być tak że po Euro 2012 ceny spadnąm choć niby za moment olimpiada, w każdym razie podejrzewam że ceny mocno spadną po tych obu imprezach, bo głównie one napędzały sprzedaż w tym roku, a potem będzie zastój więc będą musieli obniżyć (pytanie tylko jak kurs dolara i euro się zachowa).
ubiegloroczny samsung D6900 mial bardzo duze powodzenie a ten model jest jeszcze lepszy. W Euro powinni go miec bo sprzedaja go przez internet.
 

dziadek266

New member
Cena Samsunga naprawdę dobra w porównaniu do Panasa, ale to loteria bo nie wiadomo co ten TV sobą reprezentuje, nie ma go w żadnym sklepie stacjonarnym.

Z tymi cenami to może być tak że po Euro 2012 ceny spadnąm choć niby za moment olimpiada, w każdym razie podejrzewam że ceny mocno spadną po tych obu imprezach, bo głównie one napędzały sprzedaż w tym roku, a potem będzie zastój więc będą musieli obniżyć (pytanie tylko jak kurs dolara i euro się zachowa).

W Bielsku-B w MM jest 60e6500 (chyba 5899zł), oglądałem i wydaje się że gra ok (moje oczy nic złego nie zauważyły), sam myślę go kupić chociaż po 4 latach oglądania Panasonica 46PY8 (jest super) ciężko się zdecydować na zmianę bez żadnej recenzji.
 

Osato

New member
No ten green ghosting to nie jest za ciekawy ... Ktoś kto ma ST50 mógłby stwierdzić czy występuje on też w tym modelu telewizora ?
 
Kiki, Kiki pojechał do Afryki, a tam murzyny ukradły mu ST50 testu wyniki
między bajki można włożyć fraze, że test rychło sie ukaże
a subskrypcja szybko znika czy to miesiąc czy rocznica, płacąc hajsy wymagamy by te testy sie ujrzały
Morał bajki wszystkim znany - Kiki proszę nie daj plamy.

A to dobre.Obiecanki cacanki a głupiemu radość.Trzeba wykupic subskrypcję żeby zobaczyć test a potem te testy są otwarte,dla wszystkich.:evil:To po ki(ki)ego grzyba płacic i za co???A o obiecanym od tygodni testem st50 to już szkoda pisać.....
 

KINIO2

New member
W Bielsku-B w MM jest 60e6500 (chyba 5899zł), oglądałem i wydaje się że gra ok (moje oczy nic złego nie zauważyły), sam myślę go kupić chociaż po 4 latach oglądania Panasonica 46PY8 (jest super) ciężko się zdecydować na zmianę bez żadnej recenzji.

Dzisiaj widziałem w Markach M1 MM 60e6500 no fajny ale cena też :-(
 

jarwlo

New member
Obietnice obietnicami,wypadaloby ludziom cos odpisac konkretnego bez dalszego sciemiania.
A tak z takim podejsciem to i przyszlych klientow sie traci.Ja definitywnie po niedzieli kupuje samsunga E6500,roznica 350zl w cenie plus 500zl okulary to daje 850zl a to juz za duza roznica.
Czekam tylko az ceny spadna do 3900 :D. A Panasonic cenowo nic nie spuscil cena 4275 juz od kilku tyg bez zmian.

Też to widzę , ale pawel_bthd ładnie ukazał Samsunga E8000 myślałem, że będzie gorzej. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć (porównać) jak wygląda sprawa czerni,bieli i kolorów pomiędzy modelami ST50 a E6500, ale chyba się nie doczekam tego porównania. :( Powiem szczerze , że chyba też się jednak zdecyduje na E6500 chociaż tak już pisze i pisze :)
 

jarwlo

New member
praktycznie w każdym MM można go zbaczyć mówię oczywiście o modelu E6500. Ceny spadną ale szału się nie spodziewajcie, Zeszło roczny model 51D6900 kosztuje w EURO 3800 zł a E6500 4400 (chociaż teraz jest promocja 4100). Cena spadnie ale o góra 200 zł więcej się nie ma co spodziewać. Samsung wie co zrobił i za darmo oddawać TV nie będzie. !! Nie dajmy się zwariować tym EURO 2012 i Olimpiadą, to właśnie teraz wszyscy się ścigają w sklepach internetowych, wiedzą, że teraz jest popyt na TV, a żeby sprzedać to trzeba zjeżdzać z ceną, by zarobić.

Po tych imprezach ludzie przestaną kupować TV, więc teraz jest walka o klienta :) a każy jednak patrzy by jak najtaniej kupić, więc nikt nie robi dużych zjazdów w dół ale codziennie o 2-3 zł cena zjeżdza :) Panasonic trzyma cenę i chyba on jedyny spadnie więcej po Euro ale też o jakieś 200 -400 zł :(
 
Ostatnia edycja:

KINIO2

New member
praktycznie w każdym MM można go zbaczyć mówię oczywiście o modelu E6500. Ceny spadną ale szału się nie spodziewajcie, Zeszło roczny model 51D6900 kosztuje w EURO 3800 zł a E6500 4400 (chociaż teraz jest promocja 4100). Cena spadnie ale o góra 200 zł więcej się nie ma co spodziewać. Samsung wie co zrobił i za darmo oddawać TV nie będzie. !! Nie dajmy się zwariować tym EURO 2012 i Olimpiadą, to właśnie teraz wszyscy się ścigają w sklepach internetowych, wiedzą, że teraz jest popyt na TV, a żeby sprzedać to trzeba zjeżdzać z ceną, by zarobić.

Po tych imprezach ludzie przestaną kupować TV, więc teraz jest walka o klienta :) a każy jednak patrzy by jak najtaniej kupić, więc nikt nie robi dużych zjazdów w dół ale codziennie o 2-3 zł cena zjeżdza :) Panasonic trzyma cenę i chyba on jedyny spadnie więcej po Euro ale też o jakieś 200 -400 zł :(

Dobrze mówisz rok czekałem to jeszcze trochę poczekam.A 4 tysiaki leżą i czekają. Na kogo wypadnie na tego bęc. szajsung czy pannasz:hmm:
 

Xisiek

New member
Cena spadnie ale o góra 200 zł więcej się nie ma co spodziewać.
Panasonic trzyma cenę i chyba on jedyny spadnie więcej po Euro ale też o jakieś 200 -400 zł :(

Mowiac o cenach/ich spadkach trzeba byc ostroznym, gdyz istnieje spore ryzyko, ze spadku cen moze nie byc, albo bedzie on znacznie mniejszy ze wzgledu na zawirowania na rynku walutowym, zlotowka ostatnimi czasy tylko oslabia sie do innych walut w tym kluczowych USD i EUR.
 

jarwlo

New member
Mowiac o cenach/ich spadkach trzeba byc ostroznym, gdyz istnieje spore ryzyko, ze spadku cen moze nie byc, albo bedzie on znacznie mniejszy ze wzgledu na zawirowania na rynku walutowym, zlotowka ostatnimi czasy tylko oslabia sie do innych walut w tym kluczowych USD i EUR.

Oczywiście również masz rację, dlatego przestrzegam tych, którzy myslą, iż ceny będą mocno spadać. Sądzę, że za 2 miesiące góra 200 zł, ale nie więcej, tak jak twierdzisz kurs złotówki niestety nie pomaga w spadkach :).

Samsung kosztuje 3950 zł za 51E6500, a Panasonic 50ST50 4275 zł + okulary dwie sztuki to dodatkowy koszt około 500 zł czyli różnica robi się 800 zł a to jednak dużo.
Kolejne okulary do Samsunga kosztują 100 zł do Panasa 250 zł.
To tak w skrócie porównanie kosztów :).
 

ptx

New member
od wczoraj użytkuje 42st50 , przyznam iz jestem bardzo zadowolony co do jakości,mam tylko jeden kłopot z napisami txt jaki program poradzi sobie z txt w (bądź innym formatem napisów) serviio według info czyta format.srt a tv tego nie wyświetla. proszę o jakieś sugestie w tej kwestii.
 
Do góry