Pierwsza recenzja nowej ST50

vanes

New member
A ja już na porównanie z VT30 przestałem czekać i wybrałem ST50. W porównaniu ze starym LCD to zupełnie inna galaktyka. Działania z dyskiem zewnętrznym nie mam jak sprawdzić, ale DLNA hula aż miło.

Witam,

Czy ktos moze mi potwierdzic, ze ST50 daje sobie rade z dekodowaniem strumieni 1080p z MTS / MKV / MP4 (w moim przypadku chodzi mi o DLNA, ale jesli z dysku zewnetrznego daje rade to tez ok)?

Waham sie pomiedzy ST50 a GT50, jesli chodzi o jakosc obrazu to po przeczytaniu licznych recenzji sadze, ze ST50 mi wystarczy, natomiast mam w domu infrastrukture sieciowa ze spora biblioteka multimediow na NASie i istotne jest, zebym mogl z niej korzystac na TV - najlepiej bez koniecznosci dokupywania kolejnego urzadzenia. Jako ze GT50 ma dwurdzeniowy procesor, spodziewam sie, ze lepiej sobie radzi z dekodowaniem multimediow niz ST50, ale w sklepach w okolicy jest ponad 400 Eur drozszy...

Dzieki!
 

Since

New member
Czy ktoś kto juz ma ten model

jak sie spisuje przegladarka internetowa ?
a zwlaszcza czy obsluguje flasha ?
bo z tego co wiem VT50 ma flasha.
 

xadamux

New member
Kiki zlituj sie i wrzuć wreszcie test St50 bo nam sie subskrypcje pokończą jak nam tyle będziesz kazywał czekać :p
 

mdfire

New member
Od kilku dni cieszę się plazmą P55ST50. Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne - jakość obrazu naprawdę powala na kolana. Wcześniej też miałem plazmę Panasonica, ale pod względem jakości obrazu dzieli je różnica kilku klas. Na początku miałem pewne problemy z odtwarzaniem danych z nośników zewnętrznych (TV nie widział pendrive'ów) ale obecnie wszystko działa prawidłowo. Jedyny problem jest taki, że czcionka napisów jest bardzo mała i niewyraźna (polskie znaki odtwarzane są poprawnie). Czy jest jakiś sposób, aby zwiększyć wielkość czcionki?
Odtwarzanie treści z widgetów, typu TVN Player, Ipla czy Iplex działa znacznie lepiej niż się spodziewałem. Z zauważonych wad mogę wskazać jedynie lekkie buczenie telewizora, gdy wyświetlane są jasne kolory (słyszalne jest to tylko w przypadku całkowitego wyciszenia głosu) oraz wspomnianą wcześniej wielkość czcionki.
Czy ktoś mógłby mi wskazać optymalne ustawienia kalibracji? Jedyne strony jakie znalazłem dla tego modelu pochodzą z USA, gdzie zastosowano inne ustawienie (inna skala). Z góry dzięki za pomoc.
 

lm648

Banned
Próba podpowiedzi:) dla mdfire
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/mdfire.htmlna pewno czyta pliki tekstowe w formacie srt lub ssa, bo txt wątpię. Wówczas można przekonwertować taki pliki txt lub srt,ssa np.programem subedit player, gdzie określa się wielkość czcionki. I tak metodą prób i błędów można wybrać wielkość jaką się chce:) - jest to metoda programowa :)
Tego Panasa nie mam, a więc jak to jest w menu TV- nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
Od kilku dni cieszę się plazmą P55ST50. Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne - jakość obrazu naprawdę powala na kolana. Wcześniej też miałem plazmę Panasonica, ale pod względem jakości obrazu dzieli je różnica kilku klas. Na początku miałem pewne problemy z odtwarzaniem danych z nośników zewnętrznych (TV nie widział pendrive'ów) ale obecnie wszystko działa prawidłowo. Jedyny problem jest taki, że czcionka napisów jest bardzo mała i niewyraźna (polskie znaki odtwarzane są poprawnie). Czy jest jakiś sposób, aby zwiększyć wielkość czcionki?
Odtwarzanie treści z widgetów, typu TVN Player, Ipla czy Iplex działa znacznie lepiej niż się spodziewałem. Z zauważonych wad mogę wskazać jedynie lekkie buczenie telewizora, gdy wyświetlane są jasne kolory (słyszalne jest to tylko w przypadku całkowitego wyciszenia głosu) oraz wspomnianą wcześniej wielkość czcionki.
Czy ktoś mógłby mi wskazać optymalne ustawienia kalibracji? Jedyne strony jakie znalazłem dla tego modelu pochodzą z USA, gdzie zastosowano inne ustawienie (inna skala). Z góry dzięki za pomoc.


mozesz mi odpowiedziec na pytanie: ?

jak sie spisuje przegladarka internetowa ?
a zwlaszcza czy obsluguje flasha ?
np. stronę wrzuta.pl ?
 

majki84

New member
Dla mnie najważniejsza rzecz: czy TV odczytuje filmy z HDD w 1080p, takie z rozmiarem np 8GB i więcej? Głównie mam pliki .mkv i dźwięk DTS, większość w 720p ale mam też 1080p. Czy filmy będą się cięły czy idą bez problemu? 1 rdzeniowy procek może sobie nie dać rady i tu będzie lipa ;(
 

melkorr

New member
Dla mnie najważniejsza rzecz: czy TV odczytuje filmy z HDD w 1080p, takie z rozmiarem np 8GB i więcej? Głównie mam pliki .mkv i dźwięk DTS, większość w 720p ale mam też 1080p. Czy filmy będą się cięły czy idą bez problemu? 1 rdzeniowy procek może sobie nie dać rady i tu będzie lipa ;(


MKV które waży np 15 GB śmiga bez problemu. Zastanawiam się tylko dlaczego przez DLNA nie odczytuje plików mkv. Może to wina tego, że lap jest podłączony przez Wi-Fi.
 

kuras90

New member
może i będę monotematyczny jak wiele osób, ale ja się pytam, gdzie jest ten długo oczekiwany i wielokrotnie zapowiadany test ST50? Bo jeszcze chwila i minie miesiąc, a testu jak nie było tak nie ma :(
czy kiedyś dostaniemy jednoznaczną odpowiedź z ostatecznym terminem kiedy ma się ukazać lub po prostu się w końcu ukaże?
Bo pewnie jak i wielu tak i ja czekam na ten test, żeby się ostatecznie przekonać czy brać ten model czy może coś innego od konkurencji.
 

Xisiek

New member
może i będę monotematyczny jak wiele osób, ale ja się pytam, gdzie jest ten długo oczekiwany i wielokrotnie zapowiadany test ST50?
(...) żeby się ostatecznie przekonać czy brać ten model czy może coś innego od konkurencji.

w sieci jest przynajmniej kilka bardzo wiarygodnych testow (o zdecydowanie bardziej zaawansowanej/profesjonalnej procedurze testowej niz przeprowadz kiki) ktore dosc jednoznacznie wskazuje ze ST50 to mistrzostwo w jakosci obrazu w kontekscie ceny zakupu tego modelu i mysle, ze generalnie jesli na zywo w sklepie bedzie mozna zobaczyc ze tak sie prezentuje obraz jak pisza testujacy to jeden z w ogole najbardziej sensowynych zakupow jakiego mozna dokonac bez wzgledu na cene.
:szukaj:
 

MaciekMR

New member
Witam,
(...) Jako ze GT50 ma dwurdzeniowy procesor, spodziewam sie, ze lepiej sobie radzi z dekodowaniem multimediow niz ST50, ale w sklepach w okolicy jest ponad 400 Eur drozszy...

Dzieki!

Ten dwurdzeniowy CPU z tego co można wywnioskować z opisów w necie ma przyspieszyć Viera Connect tylko. Nie spodziewałbym się zmian jeśli idzie o multimedia z USB czy DLNA.

Pozdr.
MR
 

MaciekMR

New member
To trochę dziwne. U mnie niestety przycina ;/
Chyba będę musiał zainwestować w lepszy router bądź dysk zewnętrzny (Linksys WRT120N nie wyrabia).

Bo ten Linksys (jak pozostałe 95% ich nowych modeli) nie ma anten zewnętrznych tylko wbudowane. I pewnie zasięg masz OK, ale jakoś sygnału już słabszą i stąd problemy.

Pozdr.
MR
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
może i będę monotematyczny jak wiele osób, ale ja się pytam, gdzie jest ten długo oczekiwany i wielokrotnie zapowiadany test ST50? Bo jeszcze chwila i minie miesiąc, a testu jak nie było tak nie ma :(
czy kiedyś dostaniemy jednoznaczną odpowiedź z ostatecznym terminem kiedy ma się ukazać lub po prostu się w końcu ukaże?
Bo pewnie jak i wielu tak i ja czekam na ten test, żeby się ostatecznie przekonać czy brać ten model czy może coś innego od konkurencji.
Hehe jak zauwazyles test juz mial byc 6 maja i co kilka dni nowy termin,chyba szybciej poszukasz jakis test na angielskich stronach,ja czekam tylko na jakis dobry test samsunga E6500 zeby go porownac do panasonica St50. Na Kikiego nie masz co liczyc wszystkich wpuscil w bambuko sciemiajac.
 

majki84

New member
Ja się zastanawiam o co chodzi z tymi plazmami Samsunga E6500. Od dawna w sprzedaży a żadnych testów na sieci nie ma! Też się zastanawiam mocno nad ST50 i właśnie E6500
 
Do góry