Pierwsza recenzja nowej ST50

rawojc

New member
W ubiegłą niedziele w MM testowałem "50ST50" pod względem multimedialności, łykał wszystko co mu zapodałem(MKV HD.SBS,itp co dostępne w sieci) z pendriva 32GB sformatowanego na system plików NTFS

Dzięki za info. To, że odczytał NTFS z pendrive'a napawa optymizmem, choć z twardym dyskiem może być inaczej. O problemach z odczytem plików z twardego dysku jest mowa na forach nt. GT50, więc w przypadku ST50 może być podobnie (Official Panasonic GT50 Series Discussion Thread [No Street Price Talk] - Page 19 - AVS Forum). Być może jest to kwestia oddzielnego zasilania dysku, o którym wspomniano w instrukcji. W każdym razie byłbym wdzięczny za info od osób, które próbowały podłączyć twardy dysk z multimediami bezpośrednio do ST50.

Dla mnie jest to kwestia dość istotna, ponieważ mam na dysku archiwum nagrań z kamery HDV zgranych w formacie M2TS. Chciałbym je oglądać bezpośrednio z dysku za pomocą TV.
 

rafalopatika

New member
Dla mnie jest to kwestia dość istotna, ponieważ mam na dysku archiwum nagrań z kamery HDV zgranych w formacie M2TS. Chciałbym je oglądać bezpośrednio z dysku za pomocą TV.

z czego wynika niechęć do kupna na allegro czytnika WSZELAKICH plików i dysków za 100 zł i podłączenia do JAKIEGOKOLWIEK tv ? W takiej konfiguracji wszystko i wszędzie hula.
 

Lughard

New member
A ja już na porównanie z VT30 przestałem czekać i wybrałem ST50. W porównaniu ze starym LCD to zupełnie inna galaktyka. Działania z dyskiem zewnętrznym nie mam jak sprawdzić, ale DLNA hula aż miło.
 

rawojc

New member
z czego wynika niechęć do kupna na allegro czytnika WSZELAKICH plików i dysków za 100 zł i podłączenia do JAKIEGOKOLWIEK tv ? W takiej konfiguracji wszystko i wszędzie hula.

To jest obejście problemu i wymaga podłączenia dodatkowego urządzenia z dodatkowym pilotem.
Idąc tym tokiem rozumowania, to odczyt jakichkolwiek multimediów i wszelkie widżety w TV są zbędne, bo przecież można podłączyć do TV komputer, który to wszystko ma. Cierpi jednak na tym ergonomia i estetyka całego rozwiązania. Ponadto, biorąc pod uwagę, że nowoczesne TV coraz bardziej zamieniają się w multimedialne kombajny i oferują odczyt różnych multimediów to chciałbym z tego skorzystać. Można oczywiście rozważyć połączenie przez DLNA, ale nie wiem czy wydoli przez WiFi, bo filmy w HDV mają bitrate rzędu 25Mbps.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
To jest obejście problemu i wymaga podłączenia dodatkowego urządzenia z dodatkowym pilotem.
Idąc tym tokiem rozumowania, to odczyt jakichkolwiek multimediów i wszelkie widżety w TV są zbędne, bo przecież można podłączyć do TV komputer, który to wszystko ma. Cierpi jednak na tym ergonomia i estetyka całego rozwiązania. Ponadto, biorąc pod uwagę, że nowoczesne TV coraz bardziej zamieniają się w multimedialne kombajny i oferują odczyt różnych multimediów to chciałbym z tego skorzystać. Można oczywiście rozważyć połączenie przez DLNA, ale nie wiem czy wydoli przez WiFi, bo filmy w HDV mają bitrate rzędu 25Mbps.

Dodatkowy pilot to żaden problem, wystarczy zaopatrzyć się w porządny uniwersalny pilot, a żaden telewizor nie dorówna porządnemu playerowi lub HTPC. U mnie np. z jednego pilota włączam TV, HTPC (jednym guzikiem), automatycznie pobieram napisy i odpalam film, który leży na NASie:)
Oczywiście ten sam guzik odpala od razu kino domowe i ustawia wszystkie wejścia w tv i ampli. To można nazwać wygodą. W przypadku TV najważniejsza jest jakość obrazu w konkretnych warunkach.
 

Qwertas

New member
Test skończyłem st 50, jutro będę wpisywał.
I jak z tym testem w porównaniu z VT30? To było 12 dni temu. Czekam na pomoc w wyborze między tymi tv i nie mogę się doczekać. Ostatnio przeszła mi koło nosa okazja na 46GT30 za 2600zł, bo nie mogłem się zdecydować, czy nie wybrać jednak nowszego ST. Nigdzie nie mam dostępności w jednym sklepie obu modeli do porównania samemu, więc czekam z niecierpliwością.
 

kazik74

New member
A co Wy tacy niecierpliwi jesteście. Test plazmy bez sprawdzenia powidoków byłby niepełny.
Trzeba się tylko cieszyć, dwa tygodnie a tu nic się nie wypaliło :smile:.
Oj będzie dobra plazma. Brać, nie pytać.
 

melkorr

New member
Czy orientujecie się czy ST50 odtwarza multimedia z HDD (FAT32, NTFS)? W instrukcji jest napisane, że nie można zagwarantować współpracy z dyskiem twardym sformatowanym za pomocą komputera. W instrukcji jest położony nacisk na użycie dysku do nagrywania programów przez TV.

Byłbym wdzięczny za informacje od osób, które miały lub będą mieć możliwość przetestować, jak w praktyce wygląda obsługa dysków twardych ze zdjęciami i filmami podłączanych przez USB.


Witam,

Potwierdzam. ST 50 czyta bez problemu multimedia z dysku twardego, sformatowanego na komputerze.
 

rawojc

New member
Witam,

Potwierdzam. ST 50 czyta bez problemu multimedia z dysku twardego, sformatowanego na komputerze.

Dzięki za informacje.



Z innej beczki, ze specyfikacji ST50, GT50 i VT50 wynika, że w serii ST nie ma dual-core processor i multitasking w porównaniu do serii wyższych (Panasonic's 2012 TV line-up - full overview - FlatpanelsHD). Rozumiem, że brak multitaskingu oznacza brak możliwości oglądania TV i jednocześnie korzystania z aplikacji zainstalowanych na TV. Będę wdzięczny za informacje od osób, które mają wiedzę na temat różnic w możliwościach multitaskingu między ST50 i seriami wyższymi, jak również może jakieś praktyczne doświadczenia.

Zastanawiam się też na jakie aspekty pracy TV ma wpływ wolniejszy procesor? Czy na szybkość działania interfejsu użytkownika, uruchamianych aplikacji, obsługi multimediów, czy na jakość przetwarzania obrazu? Szczególnie zależy mi na przeglądaniu zdjęć w wysokiej rozdzielczości z aparatu 18Mpix. Mam już niestety negatywne doświadczenia z urządzeniami, które wprawdzie odtwarzały zdjęcia, ale wczytywanie fotek o rozdzielczości rzędu 5200x3500 trwało na tyle długo, że przeglądanie kolekcji składających się z setek zdjęć było bardzo utrudnione i zniechęcające.

Jakie są odczucia osób, które miały możliwość przetestowania modelu ST50 pod kątem obsługi zdjęć o wysokiej rozdzielczości (czas wczytywania) oraz odtwarzania skompresowanych filmów HD? Może ktoś ma doświadczenia pod tym względem zarówno z ST50, jak i z GT50/VT50?
 

sztmek

New member
Witam ponownie... :) Ciekawość zżera człowieka... Musiałem specjalnie pojechać do saturna po to aby zobaczyć PANASONIC P50st50. Okazało się ze były 42" i 55" ale pech.... Ale co z tego.. Obok stała seria DT50 a jeszcze dalej hx920 ( ok.46-7 cali chyba ) . Powiem tak :

A) kolory- w panasonicu kolory naturalne , takie miękkie , duża paleta, rewelacyjna czerń.... nad tv było oświetlenie... bajka po prostu

B) wykonanie - całkiem ok , tylko ta plexi trochę lipnie wygląda ale to już moje zdanie..

C) - odtwarzacz - tak jak poprzednicy wspominali.... Super lux extra bardzo pierwszorzędny :)

Leciała sobie jakaś prezentacja panasonica chyba.. było ujecie ze STONEHENGE czy jakoś tak.
Na LEDach niebo było białe...... żal .. na plazmie odcienie szarego z białym. Obraz ogólnie jest ciemniejszy niż na LEDZIE( niewiele ale to wynika z dużego oświetlenie pomieszczenia ) . Najlepszym momentem było zapuszczenie na TV " KLANU" i podkręcenia głośności na 1/3 . I co ? ukazuje się Maćko z Klanu . ( piękna jakość ) Rewelacja kanały SD.. Naprawdę kolory są nieprzejaskrawione no i oczywiście rewelacyjny już wspomniany filtr świetnie odbija...

Polecam !!! Ja swoja sztukę zamawiam w niedziele...

Pozdr dla forumowiczów!!!
sztmek
 
Ostatnia edycja:

Rathgar

New member
Zastanawiam się co oznacza oznacza ostatnia litera numeru serii, w większości opisów występuje numer TX-P50ST50B, ale np na pixmani jest model TXP50ST50E

 

Qwertas

New member
Zastanawiam się co oznacza oznacza ostatnia litera numeru serii, w większości opisów występuje numer TX-P50ST50B, ale np na pixmani jest model TXP50ST50E
E - wersja na Europę kontynentalną (w tym dostępne języki to Polski) - takie sprzedawane są u nas
B - wersja na Wielką Brytanię (choćby inny przewód zasilający) - takich u nas w sklepie nie ma, ale jak są testy to nie ma znaczenia, gdyż parametrami obrazu to jest to samo co E
 

kazik74

New member
Powiem szczerze, że poważnie zastanawiam się nad jej kupnem ( w wersji 42").
Pytanie do fachowców i użytkowników. Czy przy tej generacji plazm należy ją jeszcze "wypalać" przez te 300 godzin zabezpieczając przed ewentualnymi powidokami? Zaznaczam, że będzie służyć praktycznie wyłącznie do oglądania telewizji i płyt dvd. Może neta podłącze z czasem. W każdym razie gier zero. Tv będzie chodził 6-7 godzin dziennie. W weekendy może ciut dłużej. Proszę o radę.
 

micmus

Member
Bez reklam
Bo rozne wielkosci moga swiecic inaczej. Z reguly czym plazma wieksza tym lepszy obraz, a w Lcd odwrotnie.
 
Do góry