Pierwsza recenzja nowej ST50

PapaSmurf

New member
No to wygląda, że parę stówek trzeba "doskrobać" i jednak zdecydować się na ST50 :)
Ja mam jeszcze z miesiąc do kupna więc i cena pewnie się wykrystalizuje (jak na tą chwilę) i pewnie już jakieś opinie pierwszych nabywców.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Po tym co dziś widziałem...ST50 urywa łeb i można go postawić w szranki z VT30...GT30 się mooocno chowa

Pytanie jak był ustawiony ten GT?Przy odpowiedniej kalibracji przeciętny kupujący nie zauważy aż takiej różnicy miedzy nimi i stwierdzi,że dopłata w okolicach 1000-1500zł. nie będzie miała dla niego uzasadnienia biorąc pod uwagę i tak bardzo dobrą jakość GT z lepszym(?) wyposażeniem.
 

wojt88

Guest
Kolejny obrońca serii 30, ale jaja

Lepsze wyposażenie od GT30 ma ST50 - przykładowo:

WIFI, 3 głośniki a nie 2, wejść ma tyle samo...

Panasonic podnosi poprzeczkę standardowych, budżetowych modeli - ST50. Wiadomo teraz dużo kosztuje ale podczas premiery GT30 było to samo...
 
Ostatnia edycja:

ph88

New member
Oczywiste jest to, że ST50 generuje lepszy obraz od GT30. Na to wskazują testy i opinie tych co widzieli już TV na żywca. Nie przesadzajmy jednak, że ta różnica w jakości obrazu jest aż tak kolosalna - bez przesady.

Co do wyposażenia, to ST50 nie ma tunera DVB-S/S2, który GT30 posiada.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie przesadzajmy jednak, że ta różnica w jakości obrazu jest aż tak kolosalna - bez przesady.

Co do wyposażenia, to ST50 nie ma tunera DVB-S/S2, który GT30 posiada.

I o to mi właśnie chodzi......
Do tego jeszcze w/g oficjalnej strony panasa,brak też:

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/...cifications/8951773/index.html?trackInfo=true

THX
okularów
kalibracji ISF

i już trochę blednie....a dla mnie(poza THX) i wielu innych by to miało znaczenie przy wyborze,więc może sobie wymienię,a może nie......
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Tak,ale w sklepach internetowych są oferowane za 1zł. przy zakupie.

Oczywiście na razie sobie piszemy o zaletach ST50,ale tak naprawdę to potrzeba trochę czasu zanim będzie można dokładnie określić stosunek ceny do jakości i mam nadzieję,że te wręcz szalone ceny na początku szybko spadną,pomimo tego że i tak w tym roku będzie drożej,bo wszystko przecież drożeje.

ps.
Co do okrojonego ISF,to lepiej takie niż żadne.
Ja i tak mam skalibrowany przy pomocy menu serwisowego,ale jak to mówią:Lepiej mieć jak nie mieć.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Oczywiste jest to, że ST50 generuje lepszy obraz od GT30. Na to wskazują testy i opinie tych co widzieli już TV na żywca. Nie przesadzajmy jednak, że ta różnica w jakości obrazu jest aż tak kolosalna - bez przesady.

Co do wyposażenia, to ST50 nie ma tunera DVB-S/S2, który GT30 posiada.

poza tym ST50 ma mniej portów HDMI (3) oraz wejść USB (2) w porównaniu z GT30 co ja mówię z moim G30 gdzie są 4 i 3... ale obraz na pewno będzie lepszy (jaśniejszy), przedglądarkę www ma a nasze nie i pewnie czerń laboratoryjnie lepsza tylko na ile to będzie widoczne?

Pocieszam się trochę bo co najmniej do listopada 2016 mieć będę G30 (gwarancja 5 lat) i na razie jestem zadowolony a przy odrobinie szczęścia przy intensywnym użytkowaniu (wygrzanej uprzednio plazmy) w moim domu jest już +1000h wyoglądane to może po kilku latach intensywnego używania coś definitywnie padnie i może wtedy wymienią bo części do G już nie będzie :blagam:na ST.XX..... albo co tam wtedy będzie :hihi: to żart oczywiście :bober::bober::bober:
 
Ostatnia edycja:

PapaSmurf

New member
Tak,ale w sklepach internetowych są oferowane za 1zł. przy zakupie.

Oczywiście na razie sobie piszemy o zaletach ST50,ale tak naprawdę to potrzeba trochę czasu zanim będzie można dokładnie określić stosunek ceny do jakości i mam nadzieję,że te wręcz szalone ceny na początku szybko spadną,pomimo tego że i tak w tym roku będzie drożej,bo wszystko przecież drożeje.

ps.
Co do okrojonego ISF,to lepiej takie niż żadne.
Ja i tak mam skalibrowany przy pomocy menu serwisowego,ale jak to mówią:Lepiej mieć jak nie mieć.

O ile się nie mylę tylko jeden sklep oferuje okulary przy GT za 1zł. Cena TV jest wtedy około 250 zł wyższa od najniższych (przy cenie okularów 300zł i tak wychodzi trochę taniej, ale bez przesady). Do tego informacje w porównywarkach cenowych nie zawsze są aktualne. Sprawdzałem to wczoraj.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czas zweryfikuje opłacalność zakupu ST50 w obecnych cenach,a patrząc na specyfikację(która może być błędna)zaraz szybko się okaże,że warto będzie dołożyć do GT50,który będzie miał lepszą czerń,dwurdzeniowy procesor i będzie bardziej ''wypasiony''.....
Każdy niech ocenia sam do czego i ile warto dopłacić;)
 

PapaSmurf

New member
Czas zweryfikuje opłacalność zakupu ST50 w obecnych cenach,a patrząc na specyfikację(która może być błędna)zaraz szybko się okaże,że warto będzie dołożyć do GT50,który będzie miał lepszą czerń,dwurdzeniowy procesor i będzie bardziej ''wypasiony''.....
Każdy niech ocenia sam do czego i ile warto dopłacić;)

I tu racja. Tak możemy dojść do VT50 :-o. Ja osobiście wybieram między GT30 a ST50 (GT50 będzie jak dla mnie na tą chwilę chyba za drogi a i nie wiadomo kiedy będzie u nas dostępny). Mam miesiąc na czytanie waszych opini i zastanawianie się co wybrać. TV musi być przed EURO więc zostawiam sobie czas do połowy maja.
 

wojt88

Guest
Dokładnie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (stanu konta)... Ja czekam na VT50, ale od VT30 wolałbym ST50 napweno... A serii GT u nas chyba nie będzie...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Różne źródła inaczej podają,ale większość twierdzi że GT50 ukaże się w późniejszym terminie.
Jeśli chodzi o wybór między ST50 a VT30,to zdecydowanie bym wybrał VT30(ale to ja)
 

PapaSmurf

New member
ja chyba też bym brał VT30 ale u mnie wybór między GT30 a ST50, no chyba, że jeszcze do połowy maja ceny VT30 jeszcze trochę spadną. Człowiek im dłużej kombinuje tym głupszy.
 

ph88

New member
O ile się nie mylę tylko jeden sklep oferuje okulary przy GT za 1zł. Cena TV jest wtedy około 250 zł wyższa od najniższych (przy cenie okularów 300zł i tak wychodzi trochę taniej, ale bez przesady). Do tego informacje w porównywarkach cenowych nie zawsze są aktualne. Sprawdzałem to wczoraj.

Ja kupiłem 50GT30 z okularami za 2zł, a cena całości (TV + okulary) jest aktualnie tylko 68zł wyższa od najtańszej oferty (ceneo). Kupowałem 2 dni temu.
 
Do góry