pierwsza plazma, pierwsze pytanie problem

georing

New member
Zakupiłem P42G10E i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy telewizor plazmowy, więc nie mam doświadczenia w tego typu technologii. Nie wiem czy to co zauwazyłem jest normalne dla plazm, czy to wina mojego egzemplarza, a mianowice przy patrzeniu na jasny obiekt wyświetlany na ciemnym tle, zwłaszcza biały na czarnym widać patrząc pod kątem drugi obraz, będący jakby "cieniem" głównego. Jest on mniej jaśniejszy i wyraźny, ale jest. Daje to efekt jakby obraz był wyświetlany na dwóch ekranach jeden pod drugim. Proszę o pomoc bo ta cała sytuacja mnie niepokoi.
 

jgx

New member
Bez reklam
georing napisał:
Zakupiłem P42G10E i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy telewizor plazmowy, więc nie mam doświadczenia w tego typu technologii. Nie wiem czy to co zauwazyłem jest normalne dla plazm, czy to wina mojego egzemplarza, a mianowice przy patrzeniu na jasny obiekt wyświetlany na ciemnym tle, zwłaszcza biały na czarnym widać patrząc pod kątem drugi obraz, będący jakby "cieniem" głównego. Jest on mniej jaśniejszy i wyraźny, ale jest. Daje to efekt jakby obraz był wyświetlany na dwóch ekranach jeden pod drugim. Proszę o pomoc bo ta cała sytuacja mnie niepokoi.

niestety jedna z wad panasów - odbija się wszybie, nic z tym nie zrobisz nowe plazmy samsunga tego nie mają ale mają inne wady :)
 

cukiernik

New member
georing napisał:
Zakupiłem P42G10E i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy telewizor plazmowy, więc nie mam doświadczenia w tego typu technologii. Nie wiem czy to co zauwazyłem jest normalne dla plazm, czy to wina mojego egzemplarza, a mianowice przy patrzeniu na jasny obiekt wyświetlany na ciemnym tle, zwłaszcza biały na czarnym widać patrząc pod kątem drugi obraz, będący jakby "cieniem" głównego. Jest on mniej jaśniejszy i wyraźny, ale jest. Daje to efekt jakby obraz był wyświetlany na dwóch ekranach jeden pod drugim. Proszę o pomoc bo ta cała sytuacja mnie niepokoi.

Tak na być. Jest to wynikiem szyby jaka jest przed matrycą.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przy takim układzie widzisz obraz generowany przez matrycę, który to odbija się refleksem od szyby zabezpieczającej. Plazmy Panasonica (chyba większość) tak mają.
Widać to, rzadko bo rzadko, pod dosyć sporym kątem.

Pozdrowienia!
 

damiantomek2

New member
jgx napisał:
niestety jedna z wad panasów - odbija się wszybie, nic z tym nie zrobisz nowe plazmy samsunga tego nie mają ale mają inne wady :)
Witaj mozesz napisać jakie? Bo mam w pracy gościa sławiącego właśnie
nowe plazmy samsunga ich czerń i kolory przy szarości plazm panasa.

Pozdrwiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
opowiada . Sprawdź u siebie w domu sam.
Poczytaj jakie firmy mają powłoki antyrefleksowe?
 

georing

New member
Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłem się trochę, choć nie spodziewałem się takich wad technologii plazmowej. Co prawda mi to nie przeszkadza bo oglądam prawie prostopadle do ekranu, ale jednak to jakaś wada. Specjalnie dzisiaj wybrałem się do saturna, aby się upewnić. Faktycznie wszystkie plazmy mają taki efekt. Jednak jakość obrazu powala na kolana i pozwala zapomnieć o małych niedogodnościach. Pozdrawiam.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To nie jest wada tylko zaleta ;) Dzięki tej "wadzie" znajomy znajomego ma tylko nieduże pęknięcie szyby zabezpieczającej. W przypadku lcd pewnie byłby do wymiany cały telewizor. Dziecko się zbytnio rozpędziło...

Pozdrowienia!
 

michalbow

New member
Jak zaleta? Więc jak mój maluch nie ma ksenonów to zaleta bo jak mi dzieciak zbije lampę to nie płace jak za zboże?
Widziałem ten efekt w sklepie i moim zdaniem to masakra. Jakoś nikt o tym nie pisze tylko wszyscy pieją jakie to super tv. OK może obraz lepszy od większości lcd ale nie piszcie że te panasy mają super kąty w porównaniu do LCD bo jak staniesz 30 stopni z boku od centralnej ekranu to wszystko co białe na czarnym tle widać podwójnie.
Rozważałem zakup v10 ale na razie się trochę zraziłem. No i te powidoki np. na samsungu co o nich pisze jeden koleś, przecież to jakaś masakra jest. XXI wiek a nie można tv bez wad kupić.:(
 

pionaj

New member
michalbow napisał:
Jak zaleta? Więc jak mój maluch nie ma ksenonów to zaleta bo jak mi dzieciak zbije lampę to nie płace jak za zboże?
Widziałem ten efekt w sklepie i moim zdaniem to masakra. Jakoś nikt o tym nie pisze tylko wszyscy pieją jakie to super tv. OK może obraz lepszy od większości lcd ale nie piszcie że te panasy mają super kąty w porównaniu do LCD bo jak staniesz 30 stopni z boku od centralnej ekranu to wszystko co białe na czarnym tle widać podwójnie.
Rozważałem zakup v10 ale na razie się trochę zraziłem. No i te powidoki np. na samsungu co o nich pisze jeden koleś, przecież to jakaś masakra jest. XXI wiek a nie można tv bez wad kupić.:(


moim zdaniem ...masakrą jest wypisywanie takich głupot na forum :-(
 

BruenorBH

Member
To uroda/wada Panasa. Szyba - wada bo taki efekt (ja się przyzwyczaiłem) zaleta... trafiło się że został umyty clin'em do szyb i... nic ładniutki i czyściutki (nie polecam ale przetestowane)
 

michalbow

New member
pionaj napisał:
moim zdaniem ...masakrą jest wypisywanie takich głupot na forum :-(
Możesz sprecyzować o co ci DOKŁADNIE chodzi? Uważasz że nie ma tego efektu i w ogóle go nie widać? Masz ten TV? Jak tak to wyświetl sobie biały napis na czarnym tle i na pewno zobaczysz ten efekt.
Oczywiście jak siedzisz na przeciwko tv to tego nie widać, jak na ekranie jest jasna scena, przejścia biały-czarny są płynne to też tego nie widać.
Czytałem wątki o panasach i wiedziałem że ten efekt jest (ktoś o tym pisał) ale nie spodziewałem się że będzie to takie widoczne. Myślę,, że warto o tym pisać żeby później nie było takich postów jak georing'a.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Kolego michalbow- z jakiej odległości oglądasz TV? Bo efekt, o którym piszesz, ja widzę tylko z bliska. Z "normalnej" odległości oglądania efekt jest absolutnie niewidoczny.

Dla pewności zrobiłem na swoim S10 test. Odblaski widać po pierwsze z BARDZO DUŻEGO kąta (a właściwie przyjmując, że siedzenie na wprost to 90 stopni, to z bardzo małego- od mniej więcej 20 stopni) oraz z odległości mniejszej niż około półtora metra. Powyżej tej odległości odbić już nie widzę.

Dlatego według mnie nie jest to żadnym problemem.
 

michalbow

New member
Ja to oglądałem w salonie RTV. 42v10 z 1,5-2 m kąt jakieś 45 stopni (im większy kąt tym gorzej) i było widać chociaż przyznaję że z większej mogło by być niewidoczne. Jeśli u Ciebie z większej odległości tego nie widać to mnie trochę uspokoiłeś.
Podszedłem do tego trochę emocjonalnie bo po 2 miesiącach wybierania chciałem wziąć tego v10 a teraz sam już nie wiem :-(
Wcześniej jak oglądałem g10 to jakoś tego nie zauważyłem, dużo zależy od oglądanego materiału (na v10 księżyc w pełni na tle nocnego nieba, białe napisy na czarnym tle).
 

gorylla

New member
Bez reklam
Zgadza się, że przy bardzo kontrastowym obrazie te odbicia widać bardziej. Ale zapewniam cię, że takiego "rasowo" kontrastowego materiału jest naprawdę jak na lekarstwo. Naprawdę szczerze- w "praniu" odbicia zupełnie nie przeszkadzają.
 
Do góry