Pierwsza kamerka:]]

mlody460

Member
Witam,szykuje sie do zakupu pierwszej kamery.Mam do dyspozycji 2000zl.Jestem amatorem także bede filmował głupoty (przynajmniej narazie).Poprostu do codziennego uzytku,ale zeby uzyskac wzorowy obraz i nie przeszkadzala mi w nauce.Także może nie bede musial wydac wszystkich pieniędzy.Po pierwszych lekturach wypatrzylem Panasonic Sd90 i Sony Pj10 albo cos z serii Cx 130 lub 160 ?
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Bardzo dobry wybór. Reszta to szczegóły dot.dodatkowego wyposażenia i bajerów. Poczytaj specyfikację i wybieraj.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Sony Cyber-shot DSC-HX9V - świetna kamera, potem aparat, w linku masz test z przykładowym filmikiem. Nagrywa full hd nawet 50 klatek/s !




Sony Cyber-shot DSC-HX9V :: PCLab.pl
Jak kupiłeś chlopcze ten aparacik to nie zachwalaj go jako kamera bo to aparat i nie dorówna nawet kamerom za 1000zł np. takiemu CX115. Po pierwsze ma słabszy zoom, nie wygodny do dłuzszego nagrywania (nie wyobrażam nagrywać koncert czy wycieczke przez 30 czy 60 min aparatem), gorszą stabilizację, kiepski mikrofon, a co najważniejsze kiepski obiektyw do nagrywania filmów (chodzi mi o jasność obiektywu). Także aparat to aparat ma robić zdjęcia a nie kamerować.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,szykuje sie do zakupu pierwszej kamery.Mam do dyspozycji 2000zl.Jestem amatorem także bede filmował głupoty (przynajmniej narazie).Poprostu do codziennego uzytku,ale zeby uzyskac wzorowy obraz i nie przeszkadzala mi w nauce.Także może nie bede musial wydac wszystkich pieniędzy.Po pierwszych lekturach wypatrzylem Panasonic Sd90 i Sony Pj10 albo cos z serii Cx 130 lub 160 ?

Jakiego szampana i kamerę kupić jak się "nie znam"
Francuzki i Sony.

Ile dać, tyle na ile Cię stać, a napewno będziesz zadowolony.:blagam:

Zadne JVC, Panasonic czy Samsung. To kamery dla fachowców, którzy wiedzą czego chcą.
Uważaj na porady, nieszczęsników, którzy kupili aparat i próbuja filmować.
TO NIE DLA CIEBIE.
Ja mam aparat Sony A77 do zdjęć a do filmowania Sony HDR-XR520Ve z GPS-em.

Ty też kup raczej z gps-em.
Przyjacielowi bym nie polecił aparatu do filmowania.
Trzeba przyznać jednak , że wybitnie utlentowani osiagają znosne rezultaty.
Główna wada aparatu przy filmowaniu to "ręczny zoom"
i związane z tym machanie kamerą-aparatem, nie daj się wpuścić.

2300 kosztuje znacznie lepsza Sony HDR-PJ260VE,
moze dozbieraj.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Sony Cyber-shot DSC-HX9V - świetna kamera, potem aparat, w linku masz test z przykładowym filmikiem. Nagrywa full hd nawet 50 klatek/s !




Sony Cyber-shot DSC-HX9V :: PCLab.pl

To dobry tani aparat na niedzielny spacer po zoo lub na ciastko na imieninach u cioci.
Jako kamera - do dupy. Wiem bo mam w domu, jako drugi aparat dla żony.

Kupiłeś, nie naciagaj kolegi, jaki masz w tym cel. Chcesz zeby oprócz Ciebie ktoś jeszcze miał nieudane i poruszone filmy.
Bo tak bedzie, wiem z własnego, osobistego doswiadczenhia.:p:hihi::x

Uważaj na porady mistrzów fotografii z 20 postami. Oni mają właśnie takie doswiadczenie.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
napisał Gucio50
Jakiego szampana i kamerę kupić jak się "nie znam"
Francuzki i Sony.
-Uważaj na porady mistrzów fotografii z 20 postami. Oni mają właśnie takie doswiadczenie.

odp. O czym może świadczyć 20 postów!?
Myślę że stosowanie mojego motto przydało by się w całej rozciągłości
A jeśli chodzi o szampana to może być tylko francuski
 
Ostatnia edycja:

Telpher

New member
Podstawowy problem tej kamerki Sony HDR CX130

Kamera ma trzy podstawowe tryby video:
STD w tym trybie kamera nagrywa płynnie z
roździelczością DVD więc po co przepłacać za
żekome FullHD, Przejdźmy więc do tego FullHD które
ma dwa tryby: 50i oraz 50p. W trybie 50i obraz
składa sie z lini i podczas poruszania się sceny
co druga linia nie pasuje do reszty wygląda to
koszmarnie nie da się oglądać. W trybie 50p nie ma
żadnych linii ale kamera nie nadąża z zapisem
danych mimo super szybkiej i drogiej pamięci (aż
90 MB/s) nadal co kilka sekund jest przerwanie tak
jakby się dało pause na ok sekundę przez co non
stop video jest przerywane. W praktyce nie da się
kożystać ani z trybu 50i ani 50p przy
roździelczości FullHD. Skoro więc jedyna użyteczna
roździelczość to STD (zwykła jakość DVD: 720/576)
to poco płacić za kamerę HD (FullHD: 1920/1080)
Niestety nie da się wybrać nic pomiędzy FullHD, a
DVD gdy jest wybrane 50p. W jednym słowie możesz
nagrywać film tylko w roździelczości STD.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Większych bzdur to ja jeszcze nie czytałem, ty chyba nigdy nie widziałeś filmiku w HD z kamery czy to w 50i czy 50p chyba że ja mam już całkiem wzrok do du.., bo ja nic takiego nie zauważam. Może masz kompa leciwego i tak u ciebie widać. Nie wiem na jakiej podstawie tak piszesz. Co do karty ja mam jakąś leciwą Kingston 4 class i jakoś śmiga na full HD tylko zgrywanie jest długie ale tak to jak najbardziej wyrabia. Zresztą jak byś sobie obliczył to byś doszedł do wniosku że wcale do Full HD nie trzeba mieć jakiejś super szybkiej karty.
 

mlody460

Member
Witam,budzet wzrosł do 2500-2700.Czytalem duzo o Panasie Sd800 i w zasadzie jestem zdecydowany,ale co mi powiecie o modelu Cx560/570 ?
 

fransua

New member
broda1725 oj mylisz się co do szybkości kart w FHD. Dziesiątej klasy z zapisem 30MB/s potrafią przerwać zapis w 1080p czy też 720p po paru sekundach.
Telpher 90MB/s to 720 Mbps :) Kamery standardowo mają ok 24 Mbps - to jaki ty tam masz ten bitrate, że zatyka ci taką kartę ? Coś ci się pokręciło. Ten aparat to gówno i mu pewnie zapełnia się bufor.
 
Do góry