Pierwsza kamera dla wymagajacej osoby

Baron_Gargam

New member
Witam serdecznie,
Na wstepie musze przyznac sie bez bicia, ze jestem w tym temacie zupelnie bez wiedzy, nawet tej podstawowej. Kamery nawet w zyciu w rekach nie mialem. Wiec wszelkie wyjasnienia bardzo bym prosil skladac w formie bardzo lopatologicznej :)

Do rzeczy.

Poszukuje kamery dla mojej dziewczyny, wielkiego fanatyka filmowego i o bardzo ambitnych planach i marzeniach w pozostaniu kiedys wielkim rezyserem filmowym (czas pokaze, niech jej Bog przyswieca). Powyzsza wiedze posiada poniewaz ukonczyla studia ze specjalizacja w tej wlasnie tematyce.

Chcialbym jej kupic jakas dobra kamere, z ktorej bylaby zadowolona. Bedzie na pewno poniewaz takowej nigdy wczesniej nie posiadala, ale chcialbym, zeby sprostala jej wymaganiom przez dluzszy czas (wiadomo, ze fanatyk zawsze znajdzie jakies braki i z biegiem czasu zamieni aktualny sprzet na lepszy model). Czy polecilibyscie cos konkretnego do 2000zl max 2500zl?
Do gwiazdki jeszcze troche czasu pozostalo, takze mam nadzieje, ze z Wasza pomoca uda mi sie zrobic niezapomniana niespodzianke :)

Z gory dzieki wielkie za pomoc!
 

kkdrg

New member
Bez reklam
W tej cenie o kamerze to zapomnij. To są atrapy. Jedynie to jakiś filmujący dslr albo bezlusterkowiec. Szukałbym coś z Panasa albo Canon np. 650D.

Jeśli jak piszesz ma ambicje i wiedzę to najtańsza sensowna opcja z kamer to Black Magic Poket Camera.
Jest chyba nawet jakaś promocja na to w tej chwili i można wyrwać poniżej 4kPLN.
Kamery w miarę nadające się do poważnej pracy zaczynają się od 7kzł w zwyż.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W takiej sytuacji lepiej skonsultowac prezent. To tak jakbys chciał Kubicy kupić Fiata, lub Małyszowi narty z Polsportu ;)
Moze za tą kwotę potrzbuje czegoś innego, np. jakiegos obiektywu, statywu, porzadnej torby, plecaka, itp.?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam oczywiście macie koledzy rację,tylko ta dziewczyna nie jest jeszcze Kubicą,Małyszem.Kubica zaczynał od gokarta ,Małysz z butów wyskoczył bo miał za duże itd...takie były początki.Od czegoś trzeba zacząć kasa jest taka a nie inna i faktycznie konsultacja jest wskazana.Przygotowanie teoretyczne już jest a praktyka przyjdzie z czasem.Liczy się odruch a to na pewno dziewczyna doceni.
 

Baron_Gargam

New member
Dziewczyna jest po studiach typowo rezyserskich, wiecej tam teorii niz praktyki, jesli nie samej teorii wlasciwie.
Wypytalem ja wczoraj o co moglem i juz wiem, ze pojecia o sprzecie nie ma ona zadnego. Czyli podpytywanie co by jej bardziej pasowalo nie wchodzi w gre poniewaz sama zbytnio nawet tego nie wie.
Pomyslmy logicznie, zaden rezyser nie gania na planie filmowym z kamera w rece (tak mi sie przynajmniej wydaje). Robi to kamerzysta, ktory wykonuje tylko jego polecenia. W tym przypadku bedzie musiala sie wcielic w obie osoby na raz. Pomysly i ambicje na filmy ma, ale wiedzy odnosnie sprzetu nie posiada zadnej.
Fajnie by bylo kupic cos co starczyloby na dluzej, ale zdaje sobie sprawe, ze ograniczenia finansowe moga tutaj troche namieszac. Przede wszystkim chodzi tutaj o cos od czego mozna zaczac, zeby w koncu teorie przelozyc na praktyke i zalapac tego prawdziwego bakcyla :)

Jesli jednak do 2500zl nie da sie kupic czegos sensownego to po co to w ogole robic? Moze faktycznie lepiej dorzucic kolejne 1000-1500 zl i kupic cos na dluzej, a pozniej tylko dokupowac do tego osprzet. Co o tym sadzicie?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Pomyslmy logicznie, zaden rezyser nie gania na planie filmowym z kamera w rece (tak mi sie przynajmniej wydaje). Robi to kamerzysta, ktory wykonuje tylko jego polecenia. W tym przypadku bedzie musiala sie wcielic w obie osoby na raz. Pomysly i ambicje na filmy ma, ale wiedzy odnosnie sprzetu nie posiada zadnej.

Źle na to patrzysz ktoś kto ma pojęcie o filmie wie czego chce i wie jak chce żeby wyglądały ujęcia. Ergo - musi mieć możliwość całkowitej kontroli nad kadrem. To zapewniają tylko kamery z wyższej półki, a nie amatorskie zabawki z marketu.

Jesli jednak do 2500zl nie da sie kupic czegos sensownego to po co to w ogole robic? Moze faktycznie lepiej dorzucic kolejne 1000-1500 zl i kupic cos na dluzej, a pozniej tylko dokupowac do tego osprzet. Co o tym sadzicie?

Jak masz ograniczony budżet to poszukaj jakiegoś filmującego aparatu - pisałem o tym wyżej. To ma znacznie większy sens.
 
Do góry