Pierwsza instalacja ONKYO SR606/DV406 pierwsze problemy

doctor22a

New member
Spędziłem weekend na próbie podłączenia zestawu ONKYO SR606/DV406 do JBL no i pojawiły się pierwsze problemy, których nie potrafiłem przejść. Mianowicie:
1) Na kineskopowym ekranie TV, na czarnym tle, widać promieniowanie od głośników, charakteryzujące się regularnymi czarnymi pasami. Nie mam możliwości zmienić położenia kolumn. Czy jest jakiś sposób by zniwelować "przebicia"?
2) Jak rozwiązać problem z polskimi znakami w filmach w formacie divix. W ustawieniach Onkyo DV406 (wraz z ampl onkyo SR606) jest zdefiniowany język menu oraz inne możliwe jako domyślny polski. Niestety niektóre z polskich znaków nie są rozpoznawalne w trakcie wyświetlania i przedstawiane w postaci krzaczków.
3) nie wiem czy jest to kwestia ustawienia połączenia czy wcześniej nie dostrzegłem tego faktu. Mianowicie zmieniając źródło mam DVD multichanel, DVD DSP, SAT/CABL, etc. Czy zawsze dostępne są dwa tryby DVD? czy to właśnie problem z ustawieniem wejść...
4) operując pilotem od dvd/ampl w losowym momencie uruchamia się zdalnie okap (z funkcją zdalnej obsługi pilotem) nad kuchenką. czy wie ktoś jak zniwelować takie sprzężenie?

Poroszę o podpowiedź jak sobie z tym poradzić.

Z tymi napisami w Divx to może użytkownik modelu niższego 405 będzie w stanie podpowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

kristof65

New member
napisy Onkyo DV406


witaj.
w dvd sp404 wciskasz setup, dalej initial settings, dalej subtitle language,
przyciskasz other language, szukasz code-1612(język polski)to wszystko.
moze 406 ma tak samo.powodzenia.
 

doctor22a

New member
kristof65 napisał:

witaj.
w dvd sp404 wciskasz setup, dalej initial settings, dalej subtitle language,
przyciskasz other language, szukasz code-1612(język polski)to wszystko.
moze 406 ma tak samo.powodzenia.

w 406 nie wprowadza się numerycznie kodów lokalizacji ale wybiera się z listy (min. polski) no i język, napisy, cd audio etc. są ustawione na defaultowy polski. Natomiast film nadal jest z "krzaczkami"...
czy ma to znaczenie czy plik textowy ma rozszerzenie .txt a nie .srt?
 
Do góry