Pielęgnacja obudowy PS3

sst

New member
Pewnie wszyscy zauważyli że obudowa PS3 oprócz tego że jest estetyczna wyjątkowo łatwo się brudzi i chyba rysuje - dziś usuwałem szmatką do okularów ślady palców i pod słońce widać drobne rysy. Pytanie czy ktoś znalazł sposób aby proces powstawania rys maksymalnie opóźnić - innymi słowy jak czyścić aby nie zniszczyć? Dzięki.
 

Mefju

New member
Chyba nie ma żadnego sposobu , lekko przecierać jakąś szmatką i to chyba wszystko , sam nie wiem może są jakieś płyny czy coś:twisted:
 

dienekes' shade

New member
Szmatka szmatce nie równa. Należy o tym pamiętać. Moją pierwszą konsolę konkretnie porysowałem odkurzając delikatnie takim właśnie materiałem (czerwoną Hilary :p stanowczo odradzam).

Drugą czyszczę przy użyciu innej i jak dotąd, taka pielęgnacja nie spowodowała rys.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W miarę regularnie i jest OK.

miotelkaaj3.jpg


Pozdrawiam,
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ściereczka z mikrofibry (np. taka jaką Samsung dodaje w standardzie do TV)... Nienawidzę chorego pomysłu, by prawie całą elektronikę pakować w lakier piano black (wolę matowy plastik ABS)...
 

ps_user

New member
Bez reklam
Mikrofibra się i u mnie sprawdza, a jak ktoś mi "obmaca" PS3, to ją lekko zwilżam (ścierkę ;) ). Stosuję ją również do usuwania kurzu/zabrudzeń z TV LCD.
 

dienekes' shade

New member
IMO, samo zastosowanie materiału typu "piano black" nie jest takie złe, zwłaszcza w urządzeniach, które nie mają częstego kontaktu z ludzkimi łapkami - daktyloskopia murowana ;)

Winą należy obarczyć SONY, za zastosowanie gównianego materiału, który, owszem, wygląda świetnie, jak konsola jest nowa, ale już po paru miesiącach "troski" wygląda jak tafla lodowiska po mistrzostwach świata w jeździe figurowej :D

Dla porównania, obudowa mojej Toszki wykonana jest z, z pozoru, identycznego tworzywa "piano black", a mimo równie częstego usuwania kurzu, nie ma na niej ani jednej rysy. To się nazywa jakość. To coś, z czym SONY rozmija się coraz częściej :rolleyes:
 
Do góry