Picasa w smart tv

mario_p

Member
Szybkie pytanko, jak wyświetlają się wam ostatnio zdjęcia na picasa w tv?
U mnie od jakiegoś czasu fotki zamiast zajmować cały ekran są zmniejszane do około 500x300pxl i zajmują tylko środek ekranu.
Dostałem maila z Samsung że to wina Picasa bo oni nic nie zmieniali?
 

acglj

New member
A na forum Picasa ktoś sensowny z Googla odpowiedział, że to wina Samsunga :)
Podobo wysyłając żądanie do Picasy należy podać rozmiar zdjęcia, a Samsung tego nie robi (od zawsze). Od pewnego czasu, jeżeli rozmiar nie jest podany, to wysyłany jest najmniejszy możliwy. Po prostu zmieniły się default'y.
Ciekawe kiedy Samsung dojdzie do tego, że jednak nie wszystko jest w porządku po jego stronie....
 

ernet

Active member
Bez reklam
2 dni temu rozmawiałęm w tej sprawie z konsultantem Samsunga i powiedział,że problem jest znany, i rozwiążą go w najbliższym czasie.
 

mario_p

Member
Mnie ostatnio zaktualizowało picase w smart tv i już jest ok.
Zdjęcia są w normalnym rozmiarze i wygląda na to że do następnej aktualizacji będzie działać :)
 

fkaczmarek

New member
Potwierdzam, że po ostatniej aktualizacji jest już o.k.,
ale nie do końca!!!
Poprzednio zdjęcia wyświetlały się w rozdzielczości 1920x1080, czyli na całym ekranie.
Teraz niestety (jak dla mnie) są w rozdzielczości 1600x900 (o ile są zapisane w formacie 16/9) lub ewentualnie w zblizonej (dla innych formatów).
Wtedy niestety nie zajmują całego ekranu i jest pasek czarny naokoło.

Szkoda, że przy zmianach nie wprowadzono możliwości wyboru!!
 

mario_p

Member
Potwierdzam, że po ostatniej aktualizacji jest już o.k.,
ale nie do końca!!!
Poprzednio zdjęcia wyświetlały się w rozdzielczości 1920x1080, czyli na całym ekranie.
Teraz niestety (jak dla mnie) są w rozdzielczości 1600x900 (o ile są zapisane w formacie 16/9) lub ewentualnie w zblizonej (dla innych formatów).
Wtedy niestety nie zajmują całego ekranu i jest pasek czarny naokoło.

Szkoda, że przy zmianach nie wprowadzono możliwości wyboru!!

Chyba nie do końca masz rację, mnie Picasa wyświetla pliki w takiej rozdzielczości jak wysłałem na Picasę np. 1600x1071 z proporcji aparatu 3:2, Twoja rozdzielczość sugeruje że wysłałeś pliki z proporcji 4:3 zaznaczając tą preferowaną rozdzielczość przez program Picasa.
Ja mam tylko czarne boki, góra i dół są do końca ekranu, ale boki są wynikiem tego że nie robię zdjęć w 16:9 a tylko 3:2 (robię też odbitki papierowe i wtedy lepiej mieć 3:2 n iż 16:9 )
Nie wysyłam na picasę większych plików niż te 1600pxl więc nie mogę sprawdzić większej rozdzielczości, zobacz wcześniej wysyłane zdjęcia, które wiesz że wysyłałeś w większej rozdz. czy teraz są mniejsze. Ja mam tak jak miałem wcześniej więc wg mnie jest ok :)
P.s.
Sprawdziłem, wysłany plik 3264x2448 wyświetla się w 1600x1200pxl więc chyba samsung nie pokaże więcej niż 1600pxl ale mój Panasonic wcale nie pokazuje rozdzielczości więc się tym nie przejmuję
 
Ostatnia edycja:

fkaczmarek

New member
Sprawdziłem różne rozdzielczości i formaty.
Wszystkie zdjęcia 16:9 o rozdzielczości > 1600x900 są skalowane do
do 1600x900 i naokoło jest obwódka. Natomiast oczywiście gdy jest format
inny niż 16:9, to będą inne obwódki - wtedy raczej po bokach, jak u Ciebie.
Akurat ja robię zawsze 16:6 ponieważ i Tv i notebook i kamerę mam 16:9.
Tak samo robię edycję materiału np. film+zdjęcia (łączone).
Na Picassa Web wysyłam pełną, dużą rozdzielczość, aby kto inny mógł sciągnąć też pełną.
Teraz te w pełnej są wyświetlane w 1600x900, ale oczywiście tylko na TV
W przypadku Picassa Web na komputerze to samo zdjęcie ma pokazaną pełną rozdzielczość!
Po za tym są monitory o rodz. > 1920x1080.
Oczywiście, gdy ma iść na papier, to trzeba wycinać ;-)
Ale akurat to jest bardzo rzadko u mnie.

Więc reasumując, dlatego jestem nie pełni zadowolony!!!
 
Ostatnia edycja:

mario_p

Member
Może to kwestia pamięci tv? Albo chodzi o jakość fotki. Plik 16:9 1200x700pxl Panas pokazuje na pełny ekran a Samsung faktycznie zostawia ramkę dookoła, może chodzi o utratę jakości albo zależy to od wielkości tv, Panas mam 42cale więc pełny format 16:9 nie straci tyle co przy Samsungu 46cali.
 

fkaczmarek

New member
Po tym co napisałeś, potwierdza się, że taka jest akurat realizacja widgetu przez Samsunga - każdy producent TV robi po swojemu.
Inaczej realizuje PicasaWeb na swoim TV Samsung, inaczej Sony i jeszcze inaczej Panasonic.
Po prostu robią swoją implementację aplikacji z wykorzystaniem udostępnionych przez Google funkcji i parametrów.

Co do formatu 16:9, to wielkość ekranu (42" czy 46") nie ma żadnego związku ze sprawą - zawsze będzie 16:9 i 1920x1080
więc nie może być różnic lub strat.
Po prostu na większym ekranie jest większy obraz.
 

jaras231

New member
kurde.. u mnie cały czas są małe fotki :( 512x410
odinstalowałem i zainstalowałem od nowa picasse i nie pomogło
mój model to ue46d5500
 

fkaczmarek

New member
Dla upewnienia się:
"... zainstalowałem od nowa picasse i nie pomogło .."
dotyczy aplikacji (widgetu) na TV?

Mam nadzieję, że tak - bo jeśli to dotyczyło kompa, to nic to nie da ;-))
 

jaras231

New member
no tak na Tv,, heh :)
a sam tv nie chce zaktualizować
w samsung apps jest napisane ze ostawiania aktualizacja Picassy była 2011-11-30 13:48
WERSJA 2.057
 

fkaczmarek

New member
Tak, w tej sytuacji problemem jest stara wersja (błędna)!

Co do aktualizacji, to może trzeba poczekać ...
U mnie aktualizacja zrobiła się sama (automatycznie) tydzień temu
- równocześnie zaktualizowało YouTube i Picase!

cierpliwości i powodzenia - już bliżej niż dalej ...
 
Do góry