Phillips OLED 908 vs 818

Sknerus McKwacz

New member
Mam żółtodziobowe pytanie (i mam nadzieję, że dobrze wątek założyłem).

Próbuję wybrać między 65 calowymi 908 i 818, aczkolwiek mam trudność w jakimkolwiek porównaniu tych telewizorów:
  • 818 na stronie producenta jest OLED, zaś 908 OLED+, co to niby ma oznaczać? parametry matrycy na pierwszy rzut oka się nie różnią
  • 908 ma zdecydowanie lepsze nagłośnienie, ale zakładam że niezależnie od tego soundbar lub inny system kina domowego (nawet 2.1) wciągnie nosem jakościowo i te 5,000 zł w różnicy zawsze lepiej włożyć w zewnętrzny dźwięk; czy mam rację?
  • 908 ma nowy pilot, wszystko wskazuje na to że "fajny" podczas gdy 818 ma "średnio-tanio-szmaciany"; czy są jakieś realne użytkowe różnice między pilotami i, jeśli tak, to czy mogę sobie go wymienić?
  • więcej różnic nie stwierdzono; czy jest jakiekolwiek inne uzasadnienie dla +50% ceny 908 vs 818?

Prawdopodobnie to nie jest super istotne, ale dla mnie mają znaczenie: Hue i Google TV. Głównie korzystać będę streamując (YT, Spotify i film z randomowej platformy streamingowej), sporadycznie może sobie na nim zagram, ale to nie jest super istotne.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
  • OLED+ - czyli OLED+ listwa dźwiękowa wbudowana (B&W). Mam w sypialni OLED935, właśnie z takim głośnikiem. Dla mnie dźwięk świetny.
  • Nowy pilot to głównie to, że jest ładowany, a nie na baterie, a dodatkowo jest podświetlany. Nie mniej jednak pilot z niższego modelu będzie działał bez problemu.
  • Główną różnicą jest to, że OLED 908 posiada inna matrycę - META. Myślę, że to jest ta różnica w cenie. Tutaj masz link, możesz przeczytać:
https://www.komputerswiat.pl/aktual...zewkami-jest-duzy-postep-ale-ces-2023/krpxxds

Jeżeli natomiast wystarczy Tobie OLED 818, bez tej nowej matrycy. Planujesz zakupić kino domowe/soundbar do OLED 818 to śmiało. Myślę, że również nie będziesz zawiedziony jakością. Ja mam OLED718 + SOundbar FB1/10 - dla mnie sprawuje się świetnie.

I jeszcze jedna ważna rzecz - telewizory z roku 2023 nie obsługują HUE.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na model 65Oled908 jest teraz specjalna promocja do końca miesiąca.
Są też jeszcze modele 907 też z głośnikami B@W i są 3500 zł taniej.
I do każdego masz dodatkowo pakiet dla członków forum.
 
główne różnice między 908 i 808:

1. panel META. Znacznie jaśniejszy. Przydatny tylko dla HDR lub Dolby Vision. Dla SDR jasność jest wystarczająca wszędzie
2. Dźwięk BW. ALE! Żeby ten telewizor zagrał - trzeba dokupić przewodowy lub bezprzewodowy subwoofer. Żeby dźwięk był naprawdę super.

W zasadzie wystarczy Ci i model 818, a jeśli oglądasz więcej SDR, to możesz wziąć 718. OLED718 to w ogóle bardzo ciekawy telewizor. Tani, a w środku "żelazo" z modelu 818-908, tylko matryca ma mniejszą jasność. I to wszystko w niskiej cenie.
 

hbdyz

Member
główne różnice między 908 i 808:

1. panel META. Znacznie jaśniejszy. Przydatny tylko dla HDR lub Dolby Vision. Dla SDR jasność jest wystarczająca wszędzie
2. Dźwięk BW. ALE! Żeby ten telewizor zagrał - trzeba dokupić przewodowy lub bezprzewodowy subwoofer. Żeby dźwięk był naprawdę super.

W zasadzie wystarczy Ci i model 818, a jeśli oglądasz więcej SDR, to możesz wziąć 718. OLED718 to w ogóle bardzo ciekawy telewizor. Tani, a w środku "żelazo" z modelu 818-908, tylko matryca ma mniejszą jasność. I to wszystko w niskiej cenie.
Wiesz może, czy da się gdzieś jeszcze dostać nowy 77 oled718?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto tylko dodać że na fabrycznych ustawieniach Philipsa 808 wychodzą bardzo duże przekłamania obrazu. Przynajmniej w jednym teście który czytałem. Więc bez kalibracji się nie obejdzie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego sprawdzamy wszystko dokładnie przy kalibracji.

Philips 77Oled - występuje tylko w wersji 818 - i masz cenę dla członków forum specjalną i to z pełnym pakietem z montażem i dostawą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65 OLED 908 za 12.500 zł.
Philips 65 OLED 907 za 10.500 zł
Philips 77oled 818 za 13.999 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł.

Kiedy planujesz zakup ?
I jaką wielkość wybierasz ?

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny 77oled 818 i jest dostępny
77 OLED 908

Pakiet gratisów
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie
  • aktualizacja
  • montaż
Dostawa naszym transportem.

Kiedy planujesz zakup ?
Gdzie mieszkasz ?

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel
 

sebreech

New member
Jest dostępny 77oled 818 i jest dostępny
77 OLED 908

Pakiet gratisów
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie
  • aktualizacja
  • montaż
Dostawa naszym transportem.

Kiedy planujesz zakup ?
Gdzie mieszkasz ?

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel
Zakup planuje już teraz.
Zastanawiam się jeszcze czy warto dopłacać do OLED 908?
TV będzie w dość jasnym salonie.
Mieszkam w Szembekowie pod Toruniem.
W jakiej cenie u was za 77 OLED 908?

Pozdrawiam
Sebastian
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne i OLED 818 i 908.
Masz teraz specjalną ofertę dla członków forum na BF.
Zdecyduj tylko który wybierasz ?
 
Do góry