Philips9509

leikyn

New member
witam wszystkich!
Mam gorącą prośbę . Jestem posiadaczem Philipsa 32PW9509 nie jest to telewizor z wejściem hdmi dlatego nie chciałbym przytrówać o moim problemie na tym forum dlatego prosiłbym o linka jeżeli oczywiście jest komuś znany na strone forum gdzie mógłbym uzyskać pomoc w regulacji obrazu. Do czasu oddania telewizora do serwisu obraz w tym telewizorze był powalający wszyscy posiadacze philipsów z pixel plus 2 doskonale o tym wiedzą , niestety telewizor zaczął mi się sam wyłączać i byłem zmuszony oddać go do autoryzowanego serwisu, który po miesięcznej naprawie oddał telewizor z takim obrazem który mógłby konkurować jedynie z rubinem. Mimo kikakrotnych wizyt w serwisie "fachowcy" nie są w stanie go dobrze wyregulować twierdząc że w chwili obecnej obraz spełnia standardy philipsa. List do centrum philipsa też nic nie dał .Każdy kto choć raz zetknął się z serwisem wie o czym mówie.Na chwile obecną obraz jest przejaskrawiony do tego stopnia że podczas jaśniejszych ujęć twarze są mało czytelne regulacja z menu nie daje zadowalającego efektu , mając już serdecznie dość serwisowych fachowców postanowiłem poszukać pomocy u internautów.
 

tvdarek

New member
[FONT=&quot]Odradzam przestawiania opcji w menu serwisowym. W nowym telewizorze na prawdę nie ustawi się lepiej niż automatyczny balans, a można go skutecznie rozstroić.
Jedyna regulacja analogowa, która ma wpływ na kolory to napięcia siatki drugiej, (dolne pokrętło na trafopowielaczu) Prawdopodobnie właśnie tu mogli w serwisie przestawić.
W tych telewizorach niezwykle często pada nowy kineskop (zwarcia międzyelektrodowe), a protekcja powoduje, że telewizor się wyłącza. Czasem zamiast naprawiać wystarczy obniżyć napięcie siatki drugiej. Prawdopodobnie to jest przyczyna, że go rozregulowali. :smile:



Serwis Tv Wrocław - naprawy telewizorów
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Kol. tvdarek

Jesteś serwisantem i z tego co czytam dość życzliwym:) Czy można liczyć na Twoją pomoc w ustawieniu geometrii w Philipsie 32PW9509?? Oczywiście w formie pisemnej!!
 
Do góry