philips42pf9966/9967d a dziwne smuzenie

jacko58

New member
witam mam dziwny problem dokonalem zakupu philips 42pf9967d i ogolnie obraz jest rewelacja ten pixel plus jescze polepsza efekt ale jest tez maly problem
otoz podczs bliskich scen np trwarzy gdy ta przesuwa sie w poziomie wystepuje dziwne smuzenie powodujac za konturem jakies efekt mgielki sczegolnie to widac w ciemniejszych scenach
probowalem na roznych podlaczeniach i zarowno w normalnym tv jak i pelnym hdtv wystepuje ten efekt ale tylko w poziomie
zadne ustawienia niepomogly
niejest to moze jakos sczegolnie widoczne ale np podczas grania w gry wideo obraz podczas przesuniec tak jakby sie rozmywal
moze jest jakis uzytkownik co ma podobny problem z tym philipsem a moze moj model jest uszkodzony
bardzo prosze o pomoc bo mam mozliwosc na zamiane na SAMSUNG LE40R51 kub wyzszy model
jak myslicie bedzie lepszy ten samsung??
po:( zdro
 

Dara

New member
Witam mam podobne problemy w swoim SAMSUNG'u aktualnie pojechał do serwisu ale nie z tego powodu go reklamowałem mnie wkurzały zielone plamki na czarnym tle, co do gier napisz na jakich kablach grasz chinch czy euro bo ja na chinchach mam podobny problem obraz smuży przy gwałtownych ruchach a sam obraz reaguje z opóźnieniem na sygnał z konsoli chodzi mi o to że jak np. naciskam trójkąt na padzie to na ekranie reakcja jest dopiero po jakiejś 1.5 sekundy
PS. ten samsung który podałeś to jest LCD a nie plazma zmieniasz technologie na inną? No i jeszcze jedno jeżeli będziesz chciał żeby LCD nie smużył musisz zwracać uwage na czas reakcj w grach mile by był widziany od 8ms- 12ms ale raczej 8ms
 
Ostatnia edycja:

jacko58

New member
philips pixel plus

trosze nieoto mi chodzilo u mnie nie spoznia wsomnie moze i sie czepiam bo nietestowalem tv tylko kupilem odrazu bo urzekl mnie pixelplus ktory daje wniektorych momentach fenomenalny efekt
a gram na x360 z kablami zalaczonymi w zestawie w komponecie w pelnym hdtv 1080i i efekt jest urywajacy z butow jak ogromny monitor z pieknymi kolorami tylko ten dziwny efekt smuzenia:( moze sie czepiamn bo naprawde trzeba sie przyjzec wystepuje to na kazdym laczu jak i w kablowce chodz bylem dzis w markecie i ogladalem z 10 innych modeli tam tak nie smuzy ale obraz tak jakby przeskakuje nie jest plynny moze ten pixel2 w philipsie poprawia jakosc i obraz tam gdzie jest przekskuje tu jest plynny ale kosztem tej dziwnej delikatnej teczy sam juz niewiem
moze ktos ma podobny 9966/67 i podzieli sie ze mna wrazeniami
moze ja mam cos uszkodzone i do serwisu trzeba oddac
pozdro
 

Dara

New member
Witam jeżeli coś takiego występuje w kablówce czyli smużenie albo na filmach z DVD, to raczej nie jest to normalne ale jeżeli dzieje się tak tylko wtedy gdy na ekranie jest ukazana z bliska twarz i następuje tylko wtedy smużenie to w plazmach się tak czasem dzieje. W mojej też występował taki objaw aktualnie jest w serwisie jak wróci to powiem czy te mankamenty ustąpiły ale wcześniej na forum były już gdzieś poruszane te sprawy tzn. smużenie gdy jest zbliska ukazana twarz na ekranie.
Odezwe się jeszcze jak mój TV wróci z serwisu.
Pozdrawiam.
A tak na marginesie gdzie dostałeś X360 bo ja zamawiałem go w przedsprzedaży ale nie zmieściłem się w kolejce. Teraz czekam aż wyjdzie PS3 i je kupie razem z X360 bo wtedy X360 będzie tańszy.
 
Ostatnia edycja:

jacko58

New member
philips pixel plus

dzieki za odp
moj problem niejest az tak widoczny ale w telewizorze za 100baniek niepowinno by zadnych mankamentow moze jest cos zle zestrojone moze to faktycznie juz sprzet za tele musi miec naprawde super kable bo zaznaczam ze uzywam zwykle kable za pare zloty
jak uzywalem filmiku w pelmym hdtv to wydawalo mi sie ze problem bym praktycznie niewidoczny ale to trudno wyczuc
dzis zas pojechalem do marketu i porownywalem z 15 paneli i musze powiedziec ze ten philips naprawde super odbiera szczegolnie w kontrastowych scenach obraz wyglada jak zywy nie zebym zachwalal bo osobiscie nieprzepadam za philipsem ale na moje oko odbieral lepiej jak pionier w podobnej cenie
a x360 kupilem poprostu na allegro od reki i to w cenie 1700zl pelen zestaw z pilotem i jest super polecam
pozdro
 

jurkuc

New member
42pf9966

Witam!
Jestem posiadaczem tej plazmy ok 8 miesięcy, i muszę stwierdzić, że nie mam zjawiska o którym mówisz tj. smużenia i to bez względu na żródło. Niestety niepokoi mnie inna sprawa, a mianowicie na panelu pomiędzy szybą ochronną pojawiły się ciekawe zjawiska (których wcześniej nie było napewno):
- w środkowej części tłusta plama w kształcie 3 palców,
- na całej powierzchni coraz mocniej widoczne pionowe pasy, nierównomierne.
Słowem ewidentnie kurz przedostał się do środka - a sięgnąć do niego tylko odkręcając przednią szybę ochronną...No cóż plazma na gwarancji, a serwis niestety czyszczenie plazmy nie uznaje za czynność gwarancyjną.
W dodatku wymagana jest wysyłka TV. W związku z tym pytanie, czy ktoś zna technikę odkręcania szyby ochronnej ? Czy wystarczy odkręcić kilkanaście śrubek, i da się to zrobić nie sciągając jego ze ściany?
 

bildex

New member
Witam! Ja mam problem z przeskakiwaniem przy podłączeniu z DVI-HDMI. Podłaczyłem DVD z plazmą przez hdmi -DVI i oto co sie dzieje: Funkcja DIGITAL NATURAL MOtion NIE JEST DOSTęPNA W ustawieniach plazmy. Podejrzewam że dlatego nie ma tej płynności tylko przeskoki. Nie wiem czy jest to wada fabryczna , ale jak byście na cos trafili dajcie znac.
 

jacko58

New member
9967d

Witam Moim Problemem Bylo Smuzenie Ale Wina Bylo Dvd Wystarczylo Zmienic Chodzby Na Ntsc I Smuzenioe Calkowicie Znikalo Tylko Innym Problem Ktory Mnie Dreczy To To Ze Po Tygodniu Uzytkowania Wyskoczyly Mi Na Wewnecznej Stronie Panelu 2 Palce Serwis Stwierdzil Iz Owe Plamy Po Palcach Iinnych To Wynik Zabrudzenia Podvczas Montazu Co Ukazuje Sie Dopiero Po Nakzaniu Panele Stad Wlasie Te Plamki
 
Do góry