Philips vs Sony 50"

zajkowsky

New member
Witam,
zamierzam kupić telewizor do mieszkania i stanęło na 2 propozycjach :

- Philips 50PFH6550/88 - jestem zachwycony Ambilightem, lecz wiadomo, że jeden "bajer" nie może zadecydować na wyborze telewizora. O Androidach się już nasłuchałem, więc nie musicie mnie "przestrzegać" - biorę to na klatę. Zauważyłem jedną wadę - telewizor włącza się ok. 15 sek(!) - czy jest to wada do wyeliminowania ? Poza tym do telewizora nie mam większych zastrzeżeń - nie wiem tylko czy jest to 50 hz czy 100 hz - proszę o podpowiedź.

- Sony KDL-50W755C - telewizor z polecenia, specyfikacja przyzwoita. Znajomy bardziej namawia mnie do tego modelu dlatego przychodzę do was, ludzi którzy bardziej znają się w tym temacie ode mnie ;) jestem otwarty również na inne propozycje w tej klasie cenowej (-3200). Telewizor będzie służyć mi do : oglądania telewizji (wow!) , graniu na konsoli , nie wykluczam iż komputer też będzie do niego podłączany.

Pozdrawiam!
 

bluray

Banned
PHILIPS raczej już nie do kupienia.
Matryca 120 Hz.
Włącza się natychmiast.
Owszem pierwsze uruchomienie trwa bo soft android to ok. 1 GB.
 

vigoo

Banned
Ja bym brał Sony. Według mojej subiektywnej oceny ma lepszy obraz niż Philips i chyba jednak mniej kłopotów z oprogramowaniem.
 

bartut

New member
U mnie po podłączeniu do nbox recordera z nc+ obraz nie powalał, a piłka nożna to wizualna porażka. Nie wiem, czy trafiłem na taki model, ale szału niema.
 

_ZiP_

Member
Ja z powodu nagminnych bad pixeli w Philispie wybrałem teraz Sony.
Mam porównanie, każdy z nich był u mnie w domu (przy czym Sony raczej zostanie).
Obraz i odzwierciedlenie kolorów lepsze w Sony, obraz wydaje się bardziej ostry, bez kalibracji wydaje się już bardziej naturalny, Philips strasznie szedł w fiolet - róż, co trochę próbowałem korygować w ustawieniach. Oprogramowanie w Sony wydaje mi się szybsze, ale za to mniej intuicyjne, Android w postaci Philipsa jest ładniejszy. Samo sterowanie Philipsa jest bardziej intuicyjne, pilot lepiej zaprojektowany (część górna, bo część z klawiaturą QWERTY jest straszna, przyciski ciężko działają).
W Sony brakuje mi ambilightu, poza tym wydaje mi się lepszy.
No i narazie nie znalazłem martwego pixela :).
 

zajkowsky

New member
Pamiętaj o kalibracji.

Do tego zmierzam - na forum nie moge znaleźć tematu dot. kalibracji tego modelu, lecz poza forum znalazłem film na yt dot. optymalnych ustawień obrazu : watch?v=yM4vf2eIuPI ( podaje w ten sposób bo nie mogę dodać pełnego linka do youtube) . Możecie doradzić czy to wystarczy ,a co ewentualnie zrobić dodatkowo ? Niestety nie stać mnie na specjalistę , który by mi to poustawiał...
 
Do góry