Philips TV - połowa migocze

sznels

New member
Witam,

Po 3-4 miesiącach nie używania TV uruchomiłem i połowa matrycy migocze -co może być problemem nie sądze aby to była pęknięta matryca - raczej coś z układem albo przewodem. Jakieś rady od czego zacząć ?
4581307900_1629138712_org.jpg


Czy się nie bawić i kupić płytę główną ? 3104 313 65554A
 
Ostatnia edycja:

Medvet2

New member
Witam.
Proponuję podłączyć inne źródło sygnału pod kilka wejść HDMI. Przyczyn może być wiele: sterowanie matrycy jak i sama matryca.
 

sznels

New member
Jak wykonać twardy reset ?
Co do przewodu to nie ma co sprawdzać - bo nawet ten problem jest gdy ustawie na innym sygnale ;/
 

sznels

New member
Witam, - zakupiłem tcon i wydaje się ze jest dużo lepiej - ale jednak wciąż pojawiają się helogrify - ale dziwi mnie ze 20 sec potrafi być dobrze a po chwili znowu .. Czy mogę coś jeszcze przetestować? coś zrobić
Moze jest jakiś fachowiec z Warszawy i okolić co by podjechał ?
 

sznels

New member
Prawda sentyment jest - ale wystawić go i sprzedać to ile on jest warty ? 500-1000 pln ? skoro wyświetlacz działa jak działa to wartość jego znikoma ? mylę się ?

Czy jest na forum jakiś specjalista co podejmie się naprawy ?
 

sznels

New member
Zamieniłem strony taśmy od matrycy - przeczyściłem preparetem kontakt - lecz - niestety nadal po lewej stronie z rózna intensywnością pokazują sie szumy - dokładnie na połowie matrycy - czy jest jakiś sposób abym na 100% zdiagnosował ze to matryca ? mam możliwość kupić matryce do tego modelu za 250 pln ale od serii 7000 - pytanie czy będzie kompatybilna
 
Do góry