Philips TV model 2012 jako media player

kg2000

Member
Przymierzam się do zakupu telewizora Philipsa i nie mogę znaleźc ani w instrukcjach ani w testach Kikiego dokładnych danych o możliwościach odtwarzania filmów przez tegoroczne modele. Zakładam, że w tym zakresie klasa modelu jest bez znaczenia.

Czy jakiś posiadacz 5007, 6007, 7007 czy 8007 może odpowiedzieć na moje pytania dot. odtwarzania filmów z nośnika USB ?

1. Czy poprawnie są odtwarzane podstawowe formaty AVI/MKV/MP4 z kodowaniem XVID/X264 i MP3/AC3/AAC ?
2. Jak wygląda sprawa polskich znaków w napisach srt ? Podobno były jakieś kłopoty.
3. Czy napisy są czytelne ? Lepsza czcionka niż w Sony ? Czy można regulować parametry czcionki ?
4. Czy można po sieci wrzucać pliki na nośnik USB podpięty do TV ?

Z góry dziękuję jakiejś życzliwej duszy za info. :) Chętnie pozbyłbym się kolejnego pudełka i pilota jeśli Philips radzi sobie sam znośnie z odtwarzaniem filmów,
 

siamer

New member
witam. modle 5507

1) odtwarza bezproblemowo pliki mkv i divix, innych nie sprawdzalem
2) napisaów nie sprawdzalem ale podobno srt dziala
3) nie wiem
4) nie rozumiem pytania... mozesz zrobic serwer dlna i prosto z laptopa przesylac na tv filmy, zdjecia, muze itp albo przez laptopa wrzucasz na pendrive i ogladasz z niego... chyba tak jest w kazdym tv...
i jeszcze jedno, duzo osob narzeka na zrywanie polaczenia wifi przez tv ale wydaje mi sie ze to wina ich routerow bo ja mam tp-linka na chipsecie atherosa i zero problemow z sygnalem czy zrywaniem polaczenia itp...

pozdrawiam...
 

bogaty

New member
Bez reklam
witam. modle 5507

1) odtwarza bezproblemowo pliki mkv i divix, innych nie sprawdzalem
2) napisaów nie sprawdzalem ale podobno srt dziala
3) nie wiem
4) nie rozumiem pytania... mozesz zrobic serwer dlna i prosto z laptopa przesylac na tv filmy, zdjecia, muze itp albo przez laptopa wrzucasz na pendrive i ogladasz z niego... chyba tak jest w kazdym tv...
i jeszcze jedno, duzo osob narzeka na zrywanie polaczenia wifi przez tv ale wydaje mi sie ze to wina ich routerow bo ja mam tp-linka na chipsecie atherosa i zero problemow z sygnalem czy zrywaniem polaczenia itp...

pozdrawiam...

Może tak być, u mnie po wi-fi jak włącze film w HD leci bez przycinki, dopiero jak przewinę kilka razy to nieraz coś przytnie, jednak połączenia Tv nigdy nie zrywa.
 

kg2000

Member
DLNA to mnie nie bardzo interesuje. Trzeba mieć włączony w trakcie oglądania silny pecet, który transkoduje strumień aby np. dodać napisy. Niezbyt to IMHO wygodne i laptop też mam nienajnowszy.

Dzięki za odpowiedź na część pytań.
 

Tika

New member
Bez reklam
DLNA to mnie nie bardzo interesuje. Trzeba mieć włączony w trakcie oglądania silny pecet, który transkoduje strumień aby np. dodać napisy. Niezbyt to IMHO wygodne i laptop też mam nienajnowszy.

Dzięki za odpowiedź na część pytań.

lepiej lapka podłączyć przez HDMI, pod warunkiem oczywiście posiadania tego złącza
 

papeusz

New member
W kwestii napisów.. Bez problemu uzyskuje się napisy z polską czcionką z plików srt. Pamiętać tylko należy o wybraniu języka napisów: polski i kodowania znaków: wschodnioeuropejski albo środkowoeuropejski (nie pamiętam dokładnie). Wbudowanych napisów w kontenerze mkv nie obsługuje... Niestety regulacja wielkości też nie wchodzi w grę.
 
Ostatnia edycja:

kg2000

Member
W kwestii napisów.. Bez problemu uzyskuje się napisy z polską czcionką z plików srt. Pamiętać tylko należy o wybraniu języka napisów: polski i kodowania znaków: wschodnioeuropejski albo środkowoeuropejski (nie pamiętam dokładnie). Wbudowanych napisów w kontenerze mkv nie obsługuje... Niestety regulacja wielkości też nie wchodzi w grę.

Dzięki to kolejna przydatna informacja. A możesz spróbować jakoś ocenić czytelność tych napisów ?
Duże/małe, zlewają się z tłem/wyraźnie się odcinają itp.
Najlepsza byłaby fotka o ile to nie za duży kłopot.
 

siamer

New member
nie jestem informatykiem ale moim skromnym zdaniem to dlna nie dziala tak jak uwazasz..
jak masz postawiony serwer dlna to komp dziala tylko jak duzy, bezprzewodowy pendrive, nic nie konwertuje itp... tutaj bardziej ma znaczenie posiadana karta wifi i router. zawsze mozesz sobie ustawic laptopa tak ze zamkniesz klapke a laptop bedzie chodzil wiec nie bedzie przeszkadzal a moze stac w innym pomieszczeniu. moim zdaniem dlna jest super sprawa...

pozdrawiam...
 

kg2000

Member
nie jestem informatykiem ale moim skromnym zdaniem to dlna nie dziala tak jak uwazasz..
jak masz postawiony serwer dlna to komp dziala tylko jak duzy, bezprzewodowy pendrive, nic nie konwertuje itp... tutaj bardziej ma znaczenie posiadana karta wifi i router. zawsze mozesz sobie ustawic laptopa tak ze zamkniesz klapke a laptop bedzie chodzil wiec nie bedzie przeszkadzal a moze stac w innym pomieszczeniu. moim zdaniem dlna jest super sprawa...

pozdrawiam...

To trochę offtopic, ale poprzez dlna musisz serwować to co TV zrozumie. Jeśli masz plik np. rmvb to co z tego że go wystawisz po dlna skoro Philips nie potrafi tego wyświetlić. Dlatego programy serwujące pliki po dlna wiedzą co TV rozumie i konwertują materiał źródłowy. Główny problem dotyczy napisów, które o ile wiem dlna nie obsługuje w ogóle i trzeba je "wkonwertować" w film.

Jeśli nie korzystasz z napisów a pliki masz w formacie, które TV rozumie to rzeczywiście nie odbywa się u Ciebie konwersja przy wykorzystaniu dlna.
 

siamer

New member
poprzez dlna musisz serwować to co TV zrozumie no tak, bo do tv tylko przesylasz... tak samo jak ma to miejsce z pendrive ogolnie, przeciez pliku rmvb czy flv nie odczyta i nie wazne czy to z plyty, pendrive czy dlna... formaty ktore czyta odczyta z penda, dlna czy cd/dvd... a plikow rmvb nie oplaca sie konwertowac do avi, sprawdzalem i wygladaja tragicznie na tv...
dziwna ta sprawa z napisami pod dlna ale nie sprawdzalem wiec nie wiem :p
pozdrawiam...
 
Do góry