Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

robototo

New member
witam, podpinał ktoś tego tv do netu po kablu do rutera Dlink 524...wpisuję Mac karty sieciowej tv a ruter jak go nie widział tak go nie widzi...podłączyłem wcześniej turbo dekoder n i poszło ok...
...już problem rozwiązałem...czy ktos może mi powiedzieć odnośnie wgrywania najnowszego upgrade z grudnia 2011 r.? chodzi o to, że jest on w j. angielskim i tu moje kolejne pytanie czy jeśli go zainstaluję w j. angielskim to czy język menu będe miał w j. polskim w tym tv- komus się to wyda banalne ale nigdy tego nie robiłem i stąd to pytanie...:oops:
 

accu

New member
Bez reklam
...już problem rozwiązałem...czy ktos może mi powiedzieć odnośnie wgrywania najnowszego upgrade z grudnia 2011 r.? chodzi o to, że jest on w j. angielskim i tu moje kolejne pytanie czy jeśli go zainstaluję w j. angielskim to czy język menu będe miał w j. polskim w tym tv- komus się to wyda banalne ale nigdy tego nie robiłem i stąd to pytanie...:oops:

Witam,
Będziesz miał język menu w j.polskim.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
 

accu

New member
Bez reklam
dzieki za info...jak to zrobic- jestem laikiem w tym zakresie, aby nie schrzanić tv...tv mam podpietego do neta przewodem...wejść na stronę gdzie jest nowy soft czy lepiej zgrać go na patyka i wpiąc go do tv i co dalej?

Witam,
Czy pojawia się na ekranie telewizora ogłoszenie , że dostępna jest aktualizacja , jeżeli tak , to klikasz , że chcesz pobrać a telewizor sam wykona procedurę aktualizacji (pojawią paski :1)Ładowanie 2)Sprawdzanie poprawności 3)Programowanie , które się wypełniają w miarę postępu procesu aktualizacji). Należy pamiętać że podczas tego procesu, nie wolno wyłączać telewizora.

Można wejść na stronę oficjalną firmy Philips , poszukać modelu swojego telewizora na opcji:Kontakt i pomoc techniczna>Oprogramowanie i sterowniki. Aktualna wersja aktualizacji Twojego telewizora to:
000.140.044.000 plik ZIP 71.35MB.Data publikacji:2011-12-08. Należy używać pendrive -a o pamięci 256MB.
Przy pliku do pobrania i zapisania znajdują się linki z instrukcją obsługi i komunikatami o bieżącej wersji w
języku angielskim.(są jasne rysunki w instrukcji obsługi)W razie potrzeby użyj Google-Tłumacz.W ostatniej aktualizacji jest poprawka audio wyciszania z DVB-S dla Polsatu.
O procesie aktualizacji poprzez port USB pisałem szczegółowo w wątkach o telewizorach serii 9705H,także nie będę się powtarzał.Zobacz wątek:46PFL9705H-problem z obrazem , post #18.


Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

robototo

New member
Witam,
Czy pojawia się na ekranie telewizora ogłoszenie , że dostępna jest aktualizacja , jeżeli tak , to klikasz , że chcesz pobrać a telewizor sam wykona procedurę aktualizacji (pojawią paski :1)Ładowanie 2)Sprawdzanie poprawności 3)Programowanie , które się wypełniają w miarę postępu procesu aktualizacji). Należy pamiętać że podczas tego procesu, nie wolno wyłączać telewizora.

Można wejść na stronę oficjalną firmy Philips , poszukać modelu swojego telewizora na opcji:Kontakt i pomoc techniczna>Oprogramowanie i sterowniki. Aktualna wersja aktualizacji Twojego telewizora to:
000.140.044.000 plik ZIP 71.35MB.Data publikacji:2011-12-08. Należy używać pendrive -a o pamięci 256MB.
Przy pliku do pobrania i zapisania znajdują się linki z instrukcją obsługi i komunikatami o bieżącej wersji w
języku angielskim.(są jasne rysunki w instrukcji obsługi)W razie potrzeby użyj Google-Tłumacz.W ostatniej aktualizacji jest poprawka audio wyciszania z DVB-S dla Polsatu.
O procesie aktualizacji poprzez port USB pisałem szczegółowo w wątkach o telewizorach serii 9705H,także nie będę się powtarzał.Zobacz wątek:46PFL9705H-problem z obrazem , post #18.


Pozdrawiam,:)
accu
dzięki za info...komunikat sie właśnie nie pojawia...żadą włożenia karty SD do tv odnosnie net tv...stąd pytanie...
 

gosc_niedzie

New member
Picture mode: Custom
Contrast 53
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise reduction Off
Tint Custom
Perfect natural motion Off
200 Hz Clear LCD Off
Super resolution Off
Perfect contrast Off
Dynamic backlight Off
Gamma +1
MPEG artefact reduction Off
Colour enhancement Off
R Gain 114
G Gain 82
B Gain 61
Light Sensor On/Off
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Albo te parametry podajesz jako żart, albo przez pomyłkę kupiłeś tv nie tej marki. Wystarczyła Manta za 800 zł i miałbyś to samo.
 

kojotek

New member
Widzę że temat już zamiera:/

Chciałem spytać jak wyglądają wasze doświadczenia z podłączaniem tv do sieci. O ile wiem to surfowanie za pomocą pilota jest mało0 wygodne...

Jest szansa żeby połączyć tv z komputerem za pomocą kabla/ wifi i kabla tak żeby móc np wchodzić za pomocą tv na komputer jak na jakiś wirtualny serwer z którego można by odtwarzać filmy, muzykę....? Albo w tv w menu wybieram jakąś opcję która będzie przypisana do mediów które odtworzę w komputerze jako strumień multimedialny?
 

moots

New member
Widzę że temat już zamiera:/

Chciałem spytać jak wyglądają wasze doświadczenia z podłączaniem tv do sieci. O ile wiem to surfowanie za pomocą pilota jest mało0 wygodne...

Jest szansa żeby połączyć tv z komputerem za pomocą kabla/ wifi i kabla tak żeby móc np wchodzić za pomocą tv na komputer jak na jakiś wirtualny serwer z którego można by odtwarzać filmy, muzykę....? Albo w tv w menu wybieram jakąś opcję która będzie przypisana do mediów które odtworzę w komputerze jako strumień multimedialny?

nie ma najmniejszego problemu, podlaczasz przez kabel lan badz wifi.
podlaczenie tv do komputera nie stanowi problemu, chociazby przez hdmi
natomiast opcja dostepu z poziomu tv do komputera, musisz sie podlaczyc do jednej sieci wifi z komputerem i telewizorem i potem przegladasz udostepnione foldery z ktorcyh mozesz odtwarzac filmy na telewizorze

Co do ergonomii korzystania z internetu, na 2012 philips wprowadza nowe piloty z klawiatura qwerty oraz touch padem :)
 

Irek_wawa

New member
a może ktoś podpowie jak ustawił ten TV, aby wyswietlal najlepszy obraz?
jakieś ustawienia...?

Największy efekt będzie, jak zmniejszysz ostrość z fabrycznego 5 na 1 lub 0 :)

Zresztą polecam tablicę testową (np. Burosch) Home Wtedy skalibrujesz obraz do swojego telewizora :)

Oglądam głównie programy HD i płyty BR; w zasadzie wszelkie polepszacze (procesory) obrazowe mam wyłączone - chyba z wyjątkiem 200 Hz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
U mnie pojawiał się problem, że widzi pliki z kompa (przez wi-fi) ale nie chce ich już odtwarzać (co wcześniej czynił) Net TV działa poprawnie. Macie pomysł co to może być ?
 

Irek_wawa

New member
U mnie pojawiał się problem, że widzi pliki z kompa (przez wi-fi) ale nie chce ich już odtwarzać (co wcześniej czynił) Net TV działa poprawnie. Macie pomysł co to może być ?

A co się w międzyczasie zmieniło? Jakiś nowy program na kompie, nowy soft w TV, router w innym miejscu, nowy dostawca netu... Coś jest inaczej...
 

Driverek

New member
Zmuszony jestem powrócić do tematu, który trochę podupadł....

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć, doradzić, czy jest jakaś możliwość samodzielnego zdjęcia szyby w tym TV, celem jej wyczyszczenia????
Chodzi o plamy i smugi, o których rozmawialiśmy kilka miesięcy temu, a które po ok 10 miesiącach powróciły w pełnej krasie i dają się we znaki.
nie chcę oddawać do serwisu, bo serwis krakowski odbierze Tv ode mnie, prześle do serwisu w Radomiu - i cała operacja trwać będzie jak uprzednio ok. 16 dni, a do tego trzeba za czyszczenie zapłacić 500 zł....

Ktoś ma jakąś wiedzę jak to rozebrać i czy to sprawa bardzo skomplikowana?
Dziękuję.
 

marlon24

New member
Witam,
[FONT=&quot]Posiadam telewizor[FONT=&quot]Philips TV LCD 40PFL8605HH. Telewizor ten komunikuje się bezprzewodowo z komputerem za pomocą USB PTA01 (niestety [/FONT]zawartość z komputera jest wyświetlana z niewielkim, kilkusekundowym opóźnieniem). Teraz mam pytanie jak połączyć komputer z TV za pomocą kabla Etherne. Proszę o pomoc jak to zrobić bo jestem laikiem w te sprawy. Czy kabel ten muszę podpiąć od telewizora do karty sieciowej komputera ? Czy może od telewizora do routera ( mój router to TD-W8950ND)? Jak to zrobić, abym mógł zagrać w grę z pc na TV za pomocą tego kabla lub przejrzeć film z pc na TV. Wiem ,że dla niektórych z Was te pytania mogą się wydać troszkę śmieszne, ale proszę o zrozumienie. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi[/FONT]
 

awakeman

New member
Odgrzeję trochę temat. Jakieś 2 lata temu często siedziałem w tym wątku, a teraz ciężko było mi go odnaleźć ;)

Mam pytanie do właścicieli tego modelu. Czy też tak macie, że kiedy idziecie do swoich znajomych, którzy mają nowszy TV to wydaje wam się, że jakość odbioru jest o wiele gorsza niż w waszym? Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo moich znajomych kupiło nowe telewizory i co stwierdzam z bananem na ustach, żaden z nich nie ma tak super odbioru jak mój 52'' 8605 ;)
Co prawda telewizor kosztował swego czasu ponad 10 tysięcy zł, ale przecież technologia idzie do przodu...

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego modelu. Cały czas jesteśmy na topie :)
 
Do góry