Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

awakeman

New member
Oile sobie przypominam to ten model nie posiada nadajnika podczerwieni , kupuje sie razem -zestaw z okularami. Jak to u Ciebie?

Mam ten nadajnik oczywiście, nie zmienia to faktu, że konkurencja się z Philipsa śmieje oferując telewizory, które czytają 3D z USB lub komputerów podpiętych pod nie bez dodatkowych odtwarzaczy blu-ray.
 

Driverek

New member
Mam funkiel nówke ze sklepu fabrycznie zapakowany a jeżeli ktoś ma taki model to prosze przyświecić latarką z boku matrycy i pooglądać sobie ile tam prochów i kurzu jest na matrycy zwłaszcza w dolnej częsci.
Dodatkowo w jednych miejscach matryca jest czysciutka ładna a w innych takie plamy jakby zaszła parą następnie ta para wyschła i zostały takie plamy :) Tego nie jestem pewien czy te plamy lezą na matrycy czy na szybie. Coś mi sie wydaje że na szybie. Ciekawe czy to sie dostało po naklejeniu tafli szkła czy podczas produkcji. Takie rzeczy nie powinny byc w nowym Tv tak mi sie wydaje :)

Oglądałem tez sposób zamonowania szkła z boku tv. Szyba jest naklejona na gąbczastej samoprzylepnej dwustronnie klejonej taśmie. Jest to prosciej zrobione niż np szyba samochodowa którą kładzie sie na kleju.
W razie czego widze że można nożykiem wyciąć tą szybe i wyczyscic po czym ponownie nakleić bo takie tasiemki są do kupienia.Ale to tylko tak mówie nic z tym robił nie będe mam gwarancję 5 lat więc nie ruszam zobaczymy za kilka lat co bedzie za szyba a matryca :) Wymagający jestem jak kupuje jakiś produkt no ale niema sie co dziwić bo tych rzeczy które pisieze niepowinno być.

Mam to samo.
I wcale nie trzeba świecić latarką z boku, wystarczy mocne słoneczne światło, lub mocne oświetlenie pokoju wieczorem. Trzeba podejść blisko TV, aby z boku lub z dołu ujrzeć całą gamę najróżniejszych plam i plamek.
Jestem wymagającym klientem, zdecydowanym na konkretny sprzęt, który wybieram niezwykle starannie - bezpośrednio po zakupie TV-wspomnianych wyżej cudów nie było-zlustrowałem TV z każdej możliwej strony na każdy możliwy sposób. Plamy i smugi ewidentnie pojawiają się w trakcie używania (TV ma 9 miesięcy), mam wrażenie nieodparte, iż część tych plam to jakiś klej albo licho wie co, inne plamy to wg mnie ewidentnie gromadzący się kurz między szybą a matrycą.
Sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień, plam i smug przybywa w różnych miejscach i w różnych kształtach. Póki co nie ma to wpływu na oglądany obraz (nie widzę ich na żadnym wyświetlanym tle - białym, szarym, czarnym), niemniej jednak obawiam się, że z czasem staną się widoczne i wtedy się poważnie zirytuję.
Jak to możliwe, żeby taki markowy TV, za który zapłaciłem 9 miechów temu 4.200 zł, był tak spaprany?!?!
Czytając dość dużo na temat podobnych problemów, doszukałem się wywodów w stylu: "TV nie może stać na serwetce bo wciąga kurz", "przed TV nie wolno palić papierosów", "TV należy utrzymywać w czystości"....litości!!!!!!!
Mój egzemplarz nie stoi na serwetce, w mieszkaniu się nie pali, pokój jest dwa razy w tyg. sprzątany-kurze na meblach+odkurzanie, sam TV również jest całościowo ścierany....co jeszcze mam uczynić? Oddać go do muzeum i zamknąć w gablocie????

....
 

Irek_wawa

New member
Mam ten model w rozmiarze 52". Wczoraj podłączyłem n-kę. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z oglądania programów HD.

TVP HD - Voice of Poland było super! Podobnie TVN HD - Mam talent. Zresztą Eurosport też trzyma poziom. Wspomnę tylko, że wcześniej skalibrowałem telewizor używając tablic testowych. Szczególnie zmiana wyostrzenia z fabrycznych 5 na 1 dużo pomogła. Reszta to kosmetyka.

Jedna rzecz mi się rzuciła w oczy przy oglądaniu sygnału HD. Procesory obrazowe przy SD miałem tak ustawione, że efekt teatru telewizji był niezauważalny. Przy HD zaczął być widoczny, więc muszę przestawić jeden z trybów na wariant HD (ustawienia własne) i zmniejszyć jeszcze ingerencję tych procesorów.

Ponieważ n-ka nadaje regularnie kanał 3D HD, to czekam na zestaw do 3D. Za tydzień napiszę więcej o wrażeniach, bo dosyć mało jest na ten temat w sieci, a jak już, to są bardzo skrajne opinie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy u Was też na sygnale SD z zewnętrznego źródła nie radzi sobie z upskalowaniem ? Mam 46" i gdy siadam bliżej (tak 2-2,5 m) to wszelkie krągłości i linie skośne zamieniają się w schodki. Poza tym mimo ustawionego na stałe 200 Hz smużenie a raczej skokowa płynność ruchu jest wyraźnie widoczna. Czy spaprałem coś w ustawieniach ?
 

Irek_wawa

New member
Brodacz - a czy dzieje się to z każdego źródła SD? A jak z DVD? Może masz po prostu fatalne analogowe źródło SD? U mnie (na 52") SD DVB-T (FTA) oraz kanały cyfrowe SD (oba z kablówki) są bardzo dobrej jakości. DVD niektóre też zarąbiste! Pliki avi - niektóre to poezja :) Natomiast analog... Cóż: garbage in - garbage out ;)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przy tunerze Vectry jeszcze jakoś ujdzie (zależy dużo od programu). Jednak materiał puszczony z dvd Fila podłączonego przez hdmi (niezależnie od ustawień wyjściowych) zawsze skutkuje schodkami. Dodatkowym problemem jaki zauważyłem jest niekiedy wieszające się rozciąganie obrazu 4/3. Rozciąga ale tylko w pionie i na jakiejkolwiek opcji nie zmienia formatu na cały ekran.
 

Irek_wawa

New member
To jest coś nie tak. Z DVD powinno być jak żyleta. Może coś się z softem powaliło? W każdym razie moim zdaniem to normalne nie jest. Zapytaj w pomocy technicznej może - ja się z nimi przez czat łączyłem raz dwa.
 

Irek_wawa

New member
Właśnie zamontowałem zestaw 3D :) Oto moje bardzo świeże spostrzeżenia.

Muszę powiedzieć, że nie jest to taka rewelacja, jak myślałem, choć ogląda się nieźle. Bardzo dużo zależy od jakości nagranego programu 3D - czyli kamer, rozstawu obiektywów itd. Widać też przebicia obrazu z drugiego oka, ale nie jest to za bardzo dokuczliwe.

Programy oglądam z n-ki. Najładniej wychodzi przed ekran logo 3D nShow :) Poza tym to, co zdążyłem przejrzeć, to koncert rockowy i finał Ligi Mistrzów. Oba ok - mecz dużo lepiej nakręcony. Dużo mniej xtalk - choć jest. Najwięcej xtalk jest w obszarach, które jako drugi plan są nieostre. Oko jednak widzi to inaczej i dlatego tak się to rzuca w oczy.

Jeszcze jedna rzecz co do okularów. Musiałem zasłonić okno z boku, bo kątem oka widziałem jasne okno i to powodowało wrażenie migotania z boku. Najlepiej ogląda się w zaciemnionym pomieszczeniu.

No i te dwa programy, które widziałem, miały głównie efekt akwarium, choć były elementy grafiki wychodzące przed ekran.

Podsumowując na gorąco - fajna zabawka, tylko muszę więcej programów obejrzeć :)
 

SDman

Banned
To jest coś nie tak. Z DVD powinno być jak żyleta. Może coś się z softem powaliło? W każdym razie moim zdaniem to normalne nie jest. Zapytaj w pomocy technicznej może - ja się z nimi przez czat łączyłem raz dwa.
z DVD jak 'żyleta" ?! - chyba mocno przytępiona . Zostawmy sobie to określenie dla obrazu o na prawdę najwyższej jakości - czyli HD.
To co dla jednego jest dobre dla drugiego może być doskonałe.
Mam model 42" 9664 i nie ma możliwości aby obraz DVD (nawet z takiego High End) był jak żyleta jest prawie doskonały na Philipsach,
ale jak wiadomo prawie robi dużą różnicę.

Pozdrawiam Wszystkich Philofilów.
 

Irek_wawa

New member
Oczywiście, że obrazu z DVD nie można porównywać z 1080 i/p. Ale już 720 nie jest takie oczywiste. Przy dobrym materiale wejściowym na DVD upscaling działa naprawdę nieźle.
 

SDman

Banned
Oczywiście, że obrazu z DVD nie można porównywać z 1080 i/p. Ale już 720 nie jest takie oczywiste. Przy dobrym materiale wejściowym na DVD upscaling działa naprawdę nieźle.
Tak ale zakładam, że ogladamy ten sam materiał i na tym samym źródle -róznica jest i zawsze będzie .
Dla przykładu MP3 vs CDa? Nigdy w życiu !
 

Irek_wawa

New member
SDMan - czy napisałem, że to jest to samo? Przypominam także, że podwątek zaczął się od wypowiedzi kolegi, który ma "ząbki" bądź "schodki" przy odtwarzaniu DVD. Twierdzę jedynie, że różnica nie jest taka oczywista - a z pewnością obraz nie powinien mieć poszarpanych linii/krawędzi.
 

Leonidas

New member
Witam!
Pytanie do posiadaczy modelu. Jakie macie doświadczenia z serwisem w temacie plam i drobin kurzu pojawiających się na wewnętrznej stronie szyby? Telewizor mam od miesiąca i krew mnie zalewa jak podchodzę bliżej. Póki co nie zauważyłem, żeby miało to negatywny wpływ na obraz, ale zastanawiam się co będzie za pół roku, rok???
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam egzemplarz sprzed roku (ponad 4000 godzin pracy w sklepie) i kilkaset u mnie. "0" jakichkolwiek niedoskonałości w temacie szyby. Do innych drobnych idzie się przyzwyczaić. Mam 5 lat gwarki, więc poczekam.
 

adi555

New member
Witam wszystkich
Posiadam Philips 37PFL8605H/12 - mam problem z brakiem dźwięku przez złącze HDMI z DVD Ferguson DVP868HD. Na Plaźmie LG dźwięk jest przez podłączenie przewodem HDMI tego DVD. Sprawdziłem że podpinając tuner sat VU+ przez złącze HDMI do mojego Philipsa dźwięk i obraz jest. Problem jest tylko z tym DVD, wiele już kombinacji robiłem z ustawieniem menu w tym DVD Ferguson. W czym może być problem, czy to że Philips nie ze wszystkimi urządzeniami poprawnie działa, czy to że to DVD jest niedrogim sprzętem i czegoś nie posiada aby poprawnie przesyłać dźwięk przez HDMI
 
Ostatnia edycja:

adi555

New member
Problem rozwiązany
Aktualizacja oprogramowania w DVD Ferguson - co ciekawe producent zakończył wspieranie softu do tego modelu. Uwaga, z tego co znalazłem w necie na forach to modele bez wyłącznika na tylnym panelu maja ponoć najnowszy soft i aktualizacja jego może kończy sie uszkodzeniem sprzętu.

Opis ze strony producenta:
"Odtwarzacz Ferguson DVP868HD jest pierwszym odtwarzaczem wysokiej rozdzielczości (High Definition) marki Ferguson. Umożliwia on odtwarzanie plików w formacie DivX HD 720p, a także większości obecnie stosowanych rodzajów płyt oraz formatów plików audio i video. DVP868HD posiada zaawansowaną obsługę napisów w filmach DivX i XviD. Port USB 2.0 umożliwia szybkie i wygodne odtwarzanie zdjęć, muzyki i filmów wprost z pamięci USB. Wyposażony jest w cyfrowe złącza audio i wideo dzięki czemu stanowi idealne uzupełnienie telewizora HDTV. Obsługuje obraz w wysokiej rozdzielczość 1080p. Wizualnie model ten wyróżnia się klasyczną i elegancką stylistyką i niebieskim wyświetlaczem.

Ferguson jest jedną z czterech marek na świecie, która posiada w swojej ofercie certyfikowany odtwarzacz DivX HD720p (1280x720). "

Przepraszam za post pod postem.
 

robototo

New member
witam, podpinał ktoś tego tv do netu po kablu do rutera Dlink 524...wpisuję Mac karty sieciowej tv a ruter jak go nie widział tak go nie widzi...podłączyłem wcześniej turbo dekoder n i poszło ok...
 
Do góry