Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

jaceko

New member
Napisał marlon24
Witam,
planuje kupić model 46PFL8605H i mam pytanko będę oglądał obraz z 3m (niestety mały pokój) i w dodatku tylko telewizję analogową. Czy odległość ta nie będzie za mała na tak duży telewizor ?? Dzięki za odpowiedzi.
_________________________________________________________________________________

Czesc, mam ten telewizor (46PFL8605H) i ogladam z niecałych 3 metrów - 2,80 dokładnie. Nie mam cyfrowki, tylko analog. - odległość jest ok. bardzo fajnie się ogląda. Przed kupnem miałem ten sam dylemat co Ty, czyli czy TV nie będzie za duży. Nie jest! Bierz smiało 46 cali. Natomiast problemem jest dla mnie szyba - potrafi odbijać wszystko jak lustro. Zwróć raczej na to uwagę. Dziś nie popełniłbym tego błedu i nie kupiłbym tego modelu właśnie ze wzgledu na tę szybę.
 
Ostatnia edycja:
Napisał marlon24
Witam,
planuje kupić model 46PFL8605H i mam pytanko będę oglądał obraz z 3m (niestety mały pokój) i w dodatku tylko telewizję analogową. Czy odległość ta nie będzie za mała na tak duży telewizor ?? Dzięki za odpowiedzi.
_________________________________________________________________________________

Czesc, mam ten telewizor (46PFL8605H) i ogladam z niecałych 3 metrów - 2,80 dokładnie. Nie mam cyfrowki, tylko analog. - odległość jest ok. bardzo fajnie się ogląda. Przed kupnem miałem ten sam dylemat co Ty, czyli czy TV nie będzie za duży. Nie jest! Bierz smiało 46 cali. Natomiast problemem jest dla mnie szyba - potrafi odbijać wszystko jak lustro. Zwróć raczej na to uwagę. Dziś nie popełniłbym tego błedu i nie kupiłbym tego modelu właśnie ze wzgledu na tę szybę.


32'' 2,4 - 4,06 metrów
37'' 2,8 - 4,7 metrów
40'' 3 - 5 metrów
42'' 3,2 - 5,3 metrów
46'' 3,5 do 5,8 metrów
47'' 3,6 - 6 metrów
50'' 3,8 - 6,3 metrów
52'' 4 - 6,6 metrów

Zalecana odległość od ekranu to 3-5 krotność przekątnej matrycy.

Biorąc pod uwagę analogowy sygnał radzę kupić 40PFL8605H/12 :idea:
 

marlon24

New member
Wielkie dzięki kupiłem 40PFL8605H/12i jest oki :). 46PFL8605H chyba by był za duży na taką telewizję. Ale dzięki wszystkim za porady.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wielkie dzięki kupiłem 40PFL8605H/12i jest oki :). 46PFL8605H chyba by był za duży na taką telewizję. Ale dzięki wszystkim za porady.

Witam kupiles to juz po ptokach jak to mowia ale wg mnie i nie tylko mnie to zrobiles blad kupujac 40 cali ,a to dlatego ze np ogladajac film z bluray duzo szczegulow nie zobaczysz z tej odleglosci bo wiadomo ze jeszcze pasy od dolu i gory zabiora troche obrazu. A co do wczesniejszego postu jakby czlowiek mial ogldac z 6 m obraz z bluray na 46 calach to w wogole by nie bylo widac roznicy w jakosci obrazu z bd a np z cyfrowej kablowki. Sprawdzalismy to juz i tak naprawde 3 - 3.5m smialo mozna kupowac 46 cali a za rok i tak wszyscy beda miec cyfrowa telewizje.
Moi znajomi ktorzy mieli 40 cali do 3.5 m odleglosci juz pozmieniali na 46 cali a dwoch ktorzy maja odleglosc 5.5 m maja 55 cali i naprawde smialo si eoglada i nawet juz mysla o 60 calach :) Pozdrawiam
lolek
 

marlon24

New member
Witam,
Dokupiłem do telewizorka adapter WiFi Philips PTA01. Teraz mam problem z połączeniem adaptera z moim komputerem. Mam komputer stacjonarny z systemem operacyjnym Windows 7, niestety nie mam w kompie żadnej wbudowanej karty bezprzewodowej oraz nie posiadam w domu żadnego routera. Jedynie mam kartę sieciowa na USB: Netgear Wireless USB Adapter WPN111. Teraz mam pytanie czy jest możliwość połączenia telewizora z komputerem za pomocą tych dwóch adapterów: WiFi Philips PTA01 - Netgear Wireless USB Adapter WPN111. Jeśli tak to proszę o instrukcje jak mam to zrobić. Głównie chodzi o to żeby obraz z kompa był na telewizorze.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kupiłem wersję 46" 2 dni temu w Saturnie. Nie napiszę ile mnie kosztował, bo zalałaby was ... zazdrość. Po pierwszych oględzinach stwierdzam, że też mam problem z wąskim paskiem na dole ekranu i też Vectra, ale dekoder SD podłączony przez dobre EURO. Inny problem to DVD Filipka z wyjściem HDMI jest rozpoznawane przez tv (przełącza się na odtwarzacz DVD) ale pokazuje napis brak sygnału (w DVD ustawienia wyjścia są na HDMI) na innym Filu działało dobrze. Macie jakieś pomysły ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie czyta .mkv w wersji HD ?

Dziwna sprawa bo oprócz fotek nie pokazuje z usb żadnych filmów. Zapodałem wmvhd, avchd nawet nie znalazł pliku. Przy mkv znalazł ale nie umiał odtworzyć... avi jeszcze nie próbowałem ale w opisie jest, że powinien powyższe odtworzyć. Czy coś robię nie tak ?
 

Santi

New member
Telewizory Philipsa zbytnio nie nadaja sie do odtwarzania filmow z usb badz dysku. Maja malo kodekow i napisow nie czytaja. Jesli chcesz bezstresowo ogladac filmy z usb badz dysku na tv musisz zainwestowac w jakis zawnetrzny odtwarzacz.
 

greg1000

New member
Witam, ostatnio bardzo potaniały te modele telewizorków i tu pojawia się moje pytanie: czy ten telewizor nadaje sie do oglądania 3d, czy efekt crosstalk jest bardzo duży i lepiej dołożyć do jakiegoś innego tv? Aktualna cena 52" to niewiele ponad 3,5 tys. adapter z okularami 550 zł więc 4100 zł za 52 cale 3d w ledzie to super okazja. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z 3d, bo głównie dlatego chcę zmienić swój aktualny telewizorek.
 

kojotek

New member
Witam,
Mam model 8685 czyli praktycznie to samo co 8605 i jest z nim jeden problem.
Pod najzwyklejszą antenę podłączyłem w/w oraz panasonic TX-L42U3E.
Na panasonicu bez problemu wyświetla mi się info o danym programie(ile trwa, kiedy się kończy itd.) jak tylko zmienię kanał i mogę wyświetlić program tv.
W philipsie zmieniłem w preferencjach "przewodnik telewizyjny" na "od nadawcy" i chcąc go włączyć na dowolnym kanale nic się nie wyświetla.
HELP!
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Nie mów, że kupiłeś TX-L42U3E:p
Pewnie zła wersja softu, czasami taki błąd się zdarzał kiedyś.
Możesz sprónbować ściągnąć najnowszą aktualizacje dla Philipsa
 

empyty

New member
Co masz na mysli mowiac, ze telewizor wyswietla 3 obrazy jednoczesnie?

Mam ten model w 52'' i u mnie wszystko lacznie z zestawem 3D i okularami dziala ok.

Zrobiles update systemu TV?

Z czego ogladasz filmy blu-ray 3D? Plyta, pendrive? Odtwarzacz przystosowany do 3D?

Masz kabel HDMI 1.4? Ludzie pisza, ze 1.3 wystarczy lecz ja musialem dokupic 1.4, bo 1.3 nie dawal rady.

Ogladajac material 3D zmieniasz w TV ustawienia z 2D na 3D?

Co do obslugi klienta Philipsa, to rzeczywiscie kicha straszna, tez mialem z nimi z kontakt, a w zasadzie to brak kontaktu... Mialem problem wlasnie z ow kablem 1.3, w sklepie mi wmowili, ze kupilem u nich 1.4, a byl to 1.3 i szukalem przyczyn braku odbioru 3D.
Philips odezwal sie dopiero po 2 miesiacach... Odpsialem im droga mailowa, cytuje- "...teraz juz mozecie pocalowac sie w dupe..." Oczywisice nic nie odpisali, ale moze przyjdzie cos za jakis miesiac... ;)

System upgraduje regularnie, wykorzystuje w domu PS3. Lecz po wrażeniach jakich mi dostarczył zabrałem go do pracy i sprawdziłem pod różnymi odtwarzaczami blu-ray i kinami domowymi, było tak samo marnie. Mam materiały na płytach blu-ray, specjalnie kupiłem kilka tytułów 3D, mam też kilka w side by side. Przez trzy obrazy mam na myśli ogromny x-talk, możemy zobaczyć obraz złożony i obraz dla każdego oka jako obrazy dodatkowe. Reakcje osób niezaznajomionych z tematem 3D po założeniu okularów: "czy to jest włączone? tak?! przecież tego nie da się oglądać" Philips bezczelnie twierdzi, że wszystko jest w porządku. Sklep zlał mnie, podpierając się serwisem Philipsa. Teraz zapraszamy do rzeczoznawcy za którego nie zwrócimy Panu kasy... 3D na tym TV można oglądać kiedy na ekranie nie ma efektu głębi, bo wtedy nie ma się co rozjeżdżać :p Wielokrotne próby zmiany ustawień też nic nie dają. Jest to telewizor 3D bez funkcjonalności 3D. Zapomniałbym dodać: tak, okulary na pewno działają i są włączone. Kable też testowałem różne, bez zmian. Ambilight jest mistrzem, ale jakbym nie chciał 3D, to bym nie kupował 8605 tylko tańszy 7605 i nie płacił za zestaw 3D dodatkowego (względnie dużego) hajsu.

Pozdr

Rzadko wchodzę, stąd dopiero teraz odp
 

kojotek

New member
Nie mów, że kupiłeś TX-L42U3E:p
Pewnie zła wersja softu, czasami taki błąd się zdarzał kiedyś.
Możesz sprónbować ściągnąć najnowszą aktualizacje dla Philipsa

TX'a kupiła sobie moja rodzicielka. A co? Jedna z najtańszych, łatwo dostępnych lcd 42", obraz ok i działanie BEZPROBLEMOWE(w odróżnieniu od mojego philipsa za prawie 3x tyle)

Zaktualizowałem dzisiaj soft i nic:( Jak przełączacie kanały, wyświetla Wam się jakieś info poza nr kanału? Da się zapisać konkretny program np. polsat pod konkretnym nr kanału np. 1 na pilocie?

Do tego Panasonic sam wyszukał kanały radiowe(tylko czeskie ale zawsze) mój Philips tego nie potrafi.
 
Ostatnia edycja:

kojotek

New member
Edytować już nie mogę, więc piszę nowy post.

Problem z radiem sam się rozwiązał. Okazało się, że po kanałach tv są gdzieś dalej zapisane radiowe. TV nie wyświetla żadnej informacji że takowe zapisał jak również standardowo nie wyświetla o nich żadnych informacji. Na "liście kanałów" też nie figurują.
 

marlon24

New member
Witam
Wcześniej parę osób pisało, że TV nie odtwarza plików z rozszerzeniami mkv lub avi . U mnie po podłączeniu do USB telewizora bez problemu takie pliki odtwarza. Jednie jak wiemy TV nie wyświetla napisów. Mam więc do Was pytanko wiecie może jak zrobić, aby wtopić na stałe napisy do pliku mkv. Robiłem wszystko tak jak na tej stronie: Jak dodać napisy do MKV? <br />Jak zintegrować napisy z MKV? <br />Dodanie - FAQ CDRinfo.pl - CDRinfo.pl, ale po podłączeniu do TV pliku nadal nie było napisów. Jedynie jak otworzyło się dany plik w kompie np. programem Best Playerem to można wybrać opcje wmuxsowane napisy i wtedy napisy są wtopione. No ale w TV nie ma takiej funkcji. Z góry dzięki za wszystkie porady jak to zrobić. A jeszcze mam drugie pytanie czy u Was tez nie ma głosu jak podłączy się pliki z dźwiękiem DTS ???
 

kojotek

New member
Odnośnie moich problemów opisanych wyżej:

Dogadałem się z konsultantem na czacie philipsa i piszę bo może komuś się jeszcze przyda.

Co do przewodnika telewizyjnego, konsultant powiedział że model 8685 został wypuszczony przed oficjalnym wprowadzeniem dvb-t w Polsce i przez to, aby przewodnik był wyświetlany, należy wyszukiwać i zapisać programy ustawiając przy tym szukanie dla Finlandii ew. Niemcy, Francja... Dziwne ale działa. o_O


Chciałem mieć wyświetlanie info o kanale tak jak w drugim tv http://oi54.tinypic.com/351wefd.jpg

Okazało się, że podobno klienci się na to skarżyli, bo wyświetlało się "ciągle i irytowało" Więc usunęli permanentnie i nie ma możliwości przywrócenia.(przynajmniej oficjalnie). Jeszcze bardziej dziwne. Trzy razy tańszy panasonic to ma, nie irytuje a jak chcę ponownie zerknąć w trakcie oglądania to wystarczy kliknąć jeden przycisk na pilocie.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to jestem strasznie niezadowolony z tego tv. Żeby cokolwiek zrobić, trzeba się naklikać co nie miara, bo pilot zrobili "dizajnerski":/
 

awakeman

New member
System upgraduje regularnie, wykorzystuje w domu PS3. Lecz po wrażeniach jakich mi dostarczył zabrałem go do pracy i sprawdziłem pod różnymi odtwarzaczami blu-ray i kinami domowymi, było tak samo marnie. Mam materiały na płytach blu-ray, specjalnie kupiłem kilka tytułów 3D, mam też kilka w side by side. Przez trzy obrazy mam na myśli ogromny x-talk, możemy zobaczyć obraz złożony i obraz dla każdego oka jako obrazy dodatkowe. Reakcje osób niezaznajomionych z tematem 3D po założeniu okularów: "czy to jest włączone? tak?! przecież tego nie da się oglądać" Philips bezczelnie twierdzi, że wszystko jest w porządku. Sklep zlał mnie, podpierając się serwisem Philipsa. Teraz zapraszamy do rzeczoznawcy za którego nie zwrócimy Panu kasy... 3D na tym TV można oglądać kiedy na ekranie nie ma efektu głębi, bo wtedy nie ma się co rozjeżdżać :p Wielokrotne próby zmiany ustawień też nic nie dają. Jest to telewizor 3D bez funkcjonalności 3D. Zapomniałbym dodać: tak, okulary na pewno działają i są włączone. Kable też testowałem różne, bez zmian. Ambilight jest mistrzem, ale jakbym nie chciał 3D, to bym nie kupował 8605 tylko tańszy 7605 i nie płacił za zestaw 3D dodatkowego (względnie dużego) hajsu.

Naprawdę nie wiem co mam Ci napisać i poradzić. U mnie śmiga wszystko cacy.
Mam kilka filmów blu-ray 3D i jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to to, że czasami któryś z planów staje się rozmazany.
Nie występuje to jednak często i najprawdopodobniej nie jest to wina TV lecz materiału nagranego w 3D. Na przykład Alicja w krainie czarów nie była kręcona pod kątem 3D, tylko później na ten format przerobiona i nie umywa się ten film efektami do np. Oceanu przygód 3D.

Ktoś wyżej napisał, że 52'' wraz z zestawem okularów można kupić już za 4100 zł. Chyba pójdę walnąć parę browarów, bo pół roku temu wydałem 2000€, dwa razy więcej, eghhhh............... Jedyna pociecha, że w tej cenie mam 6 lat gwarancji......
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Widzę, że chyba ten TV nie za bardzo jest popularny, wątek rzadko jest odświeżany niestety...

No cóż, jeśli by komuś się chciało odpisać to ja również mam pytanie, bo zaczynam pomału żałować tego zakupu...

Jak to możliwe, że filmy nagrane w formacie 3D ta seria nie czyta zarówno z laptopa jak i USB...? Ktoś sobie równo poleciał w ...
 

marian111

New member
Nadajnik podczerwieni?

Widzę, że chyba ten TV nie za bardzo jest popularny, wątek rzadko jest odświeżany niestety...

No cóż, jeśli by komuś się chciało odpisać to ja również mam pytanie, bo zaczynam pomału żałować tego zakupu...

Jak to możliwe, że filmy nagrane w formacie 3D ta seria nie czyta zarówno z laptopa jak i USB...? Ktoś sobie równo poleciał w ...

Oile sobie przypominam to ten model nie posiada nadajnika podczerwieni , kupuje sie razem -zestaw z okularami. Jak to u Ciebie?
 
Do góry