Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

Driverek

New member
Widzę, że coś temat tego TV ucichł, nie rozwija się a szkoda. Mimo wszystko spróbuję zgłosić swój problem, może ktoś będzie umiał coś podpowiedzieć.
Otóż telewizor podłączony mam do internetu przewodowo, bez problemu działa Net TV, telewizor łączy się z siecią domową, jest też elementem grupy domowej. Mimo tego jednak nie jest w stanie wyświetlić jakichkolwiek plików z komputera. Ani obrazów, ani filmów, mimo,że są w czytam przez TV formacie (jpeg, wmv). Telewizor po wejscie w "przeglądaj PC" pokazuje nazwę kompa, ścieżkę dostępu do pliku, wreszcie jego nazwę (np. "zdjecie.jpeg")a po kliknięciu na konkretny plik jedynie komunikat "nie można odtworzyć lub odnaleźć pliku".
Wszelkie możliwe zmiany ustawień, uprawnień i udostępnień grupy domowej przerobiłem-wciąż to samo. Dodam, że podczas próby przeglądania PC, otwarty mam WMP jako program do przesyłania multimediów (zgodnie z instrukcją TV)

Ktoś ma jakiś pomysł?
 

awakeman

New member
Witam,

Ponawiam prosbe o wrzucenie przez kogos swoich ustawien w tym modelu. Wczoraj kupilem 52'' i ciagle udoskonalam obraz, ale czegos mi brakuje...
Nie wiem, czy lepiej miec wlaczone, czy powylaczane wszystkie "bajery" jakie oferuje ten model.
Mozecie sie podzielic swoimi ustawieniami?

Driverek, nie jestem pewny ale sprobuj na kompie udostepnic swoje dyski, we wlasciwosciach. Moze wtedy TV je zobaczy.

Na sam koniec jeszcze- kiedy ten test na lamch HDTV? ;)

Pozdrawiam.

Nie chce nabijac nowych postow, wiec edytuje ten. Czy orientujecie sie moze jak wyglada sparwa gwarancji w Philipsie? Ile lat standardowo maja ich TV i czy istnieje mozliwosc przedluzenia gwarancji?
Ja swoj TV kupilem w Irlandii w jednym ze sklepow typu MediaMarkt i sprzedawca powiedzial mi, ze ow TV ma rok gwarancji. Moge przedluzyc ja na 5 lat za 260 euro. Jak sprawa wyglada u Was?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Mam pytanie - jak w 46PFL8605 sprawdzić jaki jest przebieg telewizora (licznik godzin). Z góry dziękuję.

Witam.
Witaj na forum.
Poszukaj w postach o telewizorach Philips , gdyż ten temat się przewijał , a użycie menu serwisowego może ale nie musi oznaczać utratę praw gwarancyjnych. Jak nie znajdziesz to skorzystaj z podpowiedzi.
Podpowiedź: użyj cyfr 062596 oraz przycisku OK Następnie zobaczysz w kolumnie :
1 - Hardware info
2 - Operations hours
Schodzisz na pozycję 2 i klikasz OK
ukazuje się ilość godzin pracy telewizora.
Wchodzisz do menu serwisowego na własną odpowiedzialność i nic w nim nie grzeb , tylko sprawdź sobie ilość godzin pracy telewizora i zaraz wyjdź klikając okienko : zamknij przyciskiem OK
, a później przyciśnij ikonkę domku
na pilocie.(menu główne)
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Danek1

New member
Obraz w SD

Jak wygląda w 8605 obraz SD analogowy i cyfrowy z kablówki ? Czy nie lepiej wydać trochę więcej i kupić 9705, który pewnie lepiej sobie radzi z tym sygnałem ?
 

jaceko

New member
Od dwóch tygodni dysponuje modelem 46 cali i moge powiedziec, że sygnał z kablowki (mam na razie tylko analogowy) jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o HD - ogladałem kilka filmów z komputera - rewelacyjny. Oczywiście każdy pewnie będzie miał inną opinię, nie jestem ekspertem, a tylko zwykłym użytkownikiem.
 

accu

New member
Bez reklam
Od dwóch tygodni dysponuje modelem 46 cali i moge powiedziec, że sygnał z kablowki (mam na razie tylko analogowy) jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o HD - ogladałem kilka filmów z komputera - rewelacyjny. Oczywiście każdy pewnie będzie miał inną opinię, nie jestem ekspertem, a tylko zwykłym użytkownikiem.

Witam.
Oczywiście masz w zupełności rację.Obraz w Twoim telewizorze nie powinien odbiegać jakością od obrazu w serii 9705 , co najwyżej może być ciut gorsze podświetlenie matrycy , ale wcale niekoniecznie.
Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

awakeman

New member
Ok, trochę poszperałem po netcie i na anglojęzycznym forum AVForums.com znalazłem parę ustawień dla serii 8605.

Oto one, każdy może na swoim telewizorze popróbować i napisać jakie ustawienie mu najbardziej "pasi" ;)

Pierwsze ustawienie-

Contrast: 75
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 4
Noise Reduction: Minimum
Tint: Normal
PNM: Minimum / Off
Clear LCD: On
Super Res: Off
Perfect Contrast: Minimum
Dynamic Backlight: Best Picture / Standard (dependent on what is being watched)
MPEG: Off
Gamma: 1
Light Sensor: Off

Drugie ustawienie-

Picture preset: Custom
Contrast 68
Color: 50
Brightness: 50
Sharpness: 2
Noise reduction Off
Tint Custom
Perfect Natural Motion Off
200 Hz Clear LCD On
Super resolution Off
Perfect Contrast Off
Dynamic backlight Best picture
MPEG artefact reduction Off
Gamma 2
R Gain 121
G Gain 105
B Gain 92
Light sensor Off

Trzecie ustawienie-

Picture
Contrast: 77
Brightness: 50
Colour: 51/53 (depending on the source)
Sharpness: 0/1 (HD/SD)
Noise reduction: Min.
Tint: Custom
Custom tint: R/G/B = 127/105/95
Light sensor: Off
Picture format: Auto-Zoom

Perfect Pixel HD
Perfect Natural Motion: Off
200 Hz Clear LCD: On
Super resolution: On
Perfect contrast: Off
Dynamic backlight: Standard
MPEG artefact reduction: Min.
Colour enhancement: Off
Gamma: 2

Sound
Bass: 4
Treble: 4

Czwarte ustawienie-

Smart picture: Cinema
Contrast: 52*
Brightness: 48
Colour: 50
Sharpness: 4
Noise Reduction: Off
Tint: Custom
Custom tint R/G/B: 120/105/95

Perfect Pixel HD
Perfect Natural Motion: Minimum or Off (depends on genre)
200 Hz Clear LCD: On
Super resolution: Off
Perfect contrast: Minimum
Dynamic backlight: Best picture
MPEG artefact reduction: Maximum
Color Enhancement: Off
Gamma: 0

Light sensor: Off

Piąte ustawienie-

- turning Natural Motion off improves the motion sharpness (though judder might increase on occasion);
- increasing Contrast (to ~75) improves it too slightly;
- Gamma at 2 or 1 is fine, but any lower and the picture starts to feel a little fuzzy;
- Brightness should be at 50 (lower looses detail, higher looses black level feeling)
 

supaw

New member
Mam funkiel nówke ze sklepu fabrycznie zapakowany a jeżeli ktoś ma taki model to prosze przyświecić latarką z boku matrycy i pooglądać sobie ile tam prochów i kurzu jest na matrycy zwłaszcza w dolnej częsci.
Dodatkowo w jednych miejscach matryca jest czysciutka ładna a w innych takie plamy jakby zaszła parą następnie ta para wyschła i zostały takie plamy :) Tego nie jestem pewien czy te plamy lezą na matrycy czy na szybie. Coś mi sie wydaje że na szybie. Ciekawe czy to sie dostało po naklejeniu tafli szkła czy podczas produkcji. Takie rzeczy nie powinny byc w nowym Tv tak mi sie wydaje :)

Oglądałem tez sposób zamonowania szkła z boku tv. Szyba jest naklejona na gąbczastej samoprzylepnej dwustronnie klejonej taśmie. Jest to prosciej zrobione niż np szyba samochodowa którą kładzie sie na kleju.
W razie czego widze że można nożykiem wyciąć tą szybe i wyczyscic po czym ponownie nakleić bo takie tasiemki są do kupienia.Ale to tylko tak mówie nic z tym robił nie będe mam gwarancję 5 lat więc nie ruszam zobaczymy za kilka lat co bedzie za szyba a matryca :) Wymagający jestem jak kupuje jakiś produkt no ale niema sie co dziwić bo tych rzeczy które pisze niepowinno być.
 

mk 555

New member
Mam funkiel nówke ze sklepu fabrycznie zapakowany a jeżeli ktoś ma taki model to prosze przyświecić latarką z boku matrycy i pooglądać sobie ile tam prochów i kurzu jest na matrycy zwłaszcza w dolnej częsci.
Dodatkowo w jednych miejscach matryca jest czysciutka ładna a w innych takie plamy jakby zaszła parą następnie ta para wyschła i zostały takie plamy :) Tego nie jestem pewien czy te plamy lezą na matrycy czy na szybie. Coś mi sie wydaje że na szybie. Ciekawe czy to sie dostało po naklejeniu tafli szkła czy podczas produkcji. Takie rzeczy nie powinny byc w nowym Tv tak mi sie wydaje :)

Oglądałem tez sposób zamonowania szkła z boku tv. Szyba jest naklejona na gąbczastej samoprzylepnej dwustronnie klejonej taśmie. Jest to prosciej zrobione niż np szyba samochodowa którą kładzie sie na kleju.
W razie czego widze że można nożykiem wyciąć tą szybe i wyczyscic po czym ponownie nakleić bo takie tasiemki są do kupienia.Ale to tylko tak mówie nic z tym robił nie będe mam gwarancję 5 lat więc nie ruszam zobaczymy za kilka lat co bedzie za szyba a matryca :) Wymagający jestem jak kupuje jakiś produkt no ale niema sie co dziwić bo tych rzeczy które pisze niepowinno być.
Masz rację, w moim TV też to zaważyłem, ale nic z tym nie robiłem-po prostu nie przeszkadza w oglądaniu. Poza tym jestem z niego bardzo zadowolony.
 

supaw

New member
Witam ponownie.
Chciałem sie Was poradzić bo męczy mnie sprawa z tą Matrycą. Czy nie zgłosić tego to Philipsa czy nie zamówić serwisanta lub żądać wymiany telewizora na nowy. Chodzi o problem kurzu na matrycy oraz plam na wewnętrznej szybie. Bo przecież nie będe tego sam naprawiał psująć telewizor. Zrobiłem kilka zdjęc z bliska Makro i świeciłem latarką z boku.
Zaznaczam Te plamy są widoczne tylko podczas świecenia z boku na matrycę. Normalnie tego nie widać . No może troszkę z rana jak słońce mi jasno świeci do pokoju z boku na telewizor,. Przypatrzcie się sami jak to wygląda :

http://images45.fotosik.pl/700/18ebb6176b0b48e3.jpg
http://images41.fotosik.pl/692/f79f285670a0f2ce.jpg
http://images43.fotosik.pl/698/262d1f7b721e03f4.jpg
http://images41.fotosik.pl/692/fd4a81b4de0aa7d8.jpg
http://images45.fotosik.pl/700/2d0d92eacd990b1e.jpg
http://images43.fotosik.pl/698/a0219913f0f04bb9.jpg
http://images39.fotosik.pl/692/44f153095cb30293.jpg

Proszę o wskazówki co robić z tym fantem. Gdzie dzwonić, gdzie się udać,Czy pisac do producenta Philips czy na gwarancjaplus@mediamarkt.pl, Chyba nie do mediamarktu bo.. rozumiem że kazdy ten model tak ma..bardziej lub mniej. A juz miałem tam 3 wymiany bo wcześniej niepasował mi sprzęt. Ale czy to jest normalne ??
Posiadam rozszerzona gwarancje 5l powiedziano mi gdyby sie coś działo jest tam telefon można dzwonić i przyjeżdzają. I teraz niewiem. Wymienił bym na nowy jeżeli można by było:) hmm..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ponownie.
Chciałem sie Was poradzić bo męczy mnie sprawa z tą Matrycą. Czy nie zgłosić tego to Philipsa czy nie zamówić serwisanta lub żądać wymiany telewizora na nowy. Chodzi o problem kurzu na matrycy oraz plam na wewnętrznej szybie. Bo przecież nie będe tego sam naprawiał psująć telewizor. Zrobiłem kilka zdjęc z bliska Makro i świeciłem latarką z boku.
Zaznaczam Te plamy są widoczne tylko podczas świecenia z boku na matrycę. Normalnie tego nie widać . No może troszkę z rana jak słońce mi jasno świeci do pokoju z boku na telewizor,. Przypatrzcie się sami jak to wygląda :

http://images45.fotosik.pl/700/18ebb6176b0b48e3.jpg
http://images41.fotosik.pl/692/f79f285670a0f2ce.jpg
http://images43.fotosik.pl/698/262d1f7b721e03f4.jpg
http://images41.fotosik.pl/692/fd4a81b4de0aa7d8.jpg
http://images45.fotosik.pl/700/2d0d92eacd990b1e.jpg
http://images43.fotosik.pl/698/a0219913f0f04bb9.jpg
http://images39.fotosik.pl/692/44f153095cb30293.jpg

Proszę o wskazówki co robić z tym fantem. Gdzie dzwonić, gdzie się udać,Czy pisac do producenta Philips czy na gwarancjaplus@mediamarkt.pl, Chyba nie do mediamarktu bo.. rozumiem że kazdy ten model tak ma..bardziej lub mniej. A juz miałem tam 3 wymiany bo wcześniej niepasował mi sprzęt. Ale czy to jest normalne ??
Posiadam rozszerzona gwarancje 5l powiedziano mi gdyby sie coś działo jest tam telefon można dzwonić i przyjeżdzają. I teraz niewiem. Wymienił bym na nowy jeżeli można by było:) hmm..

Witam ja na twoim miejscu bym go w diably oddal przeciez zaplaciles za nowy bez tych gadzetow i nie wazne ze to widac tylko przy oswietleniu z boku , wazne jest to ze zaplaciles za tv ktory mialbyc bez wad a ma i pytanie czy wszytskie te modele maja tylko jedne mniej, a drugie wiecej czy tylko kilka wyszlo egz takich z bajerami. Bo jesli wszytskie te modele takie fajne sa to ja bym oddal go i chcial kase i kupil sobie soniaka hx 800 ktory jest juz za smieszna cene bo zaraz wejdzie nastepca hx 820, a ktory na moj gust jest lepszy i napewno nie ma takich bajerow jak ten model i jego poprzednik rowniez mial to samo tylko tam sie kurz za matruyca zbieral. Takze decyzja nalezy do ciebie ale ja kolejnego razczej nie chcialbym egz. skoro mowisz ze inne tez to maja . A dodatlowo robione sa przez europejczykow a nie przez jak to niektorzy mowia skosnookich klegow z azji, a pomimo tego co jakis czas ktos cos nowego zauwaza czego nie powinno byc.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

supaw

New member
ja bym oddal go i chcial kase i kupil sobie soniaka hx 800 ktory jest juz za smieszna cene bo zaraz wejdzie nastepca hx 820 Lolek

Niestety tylko 32 cale więcej niemoge bo mam mały pokój i w meble nie wejdzie.
i zalezało mi na tej szybie by było dobrze czyscic. Zobaczę jak sie sprawa potoczy napisałem do gwarancjaplus@.. i czekam na odpowiedz :) Ogolnie jestem bardzo zadowolony i może być ten sam model wymieniony lub wyczyszczony byle nie miał takich bajerów :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety tylko 32 cale więcej niemoge bo mam mały pokój i w meble nie wejdzie.
i zalezało mi na tej szybie by było dobrze czyscic. Zobaczę jak sie sprawa potoczy napisałem do gwarancjaplus@.. i czekam na odpowiedz :) Ogolnie jestem bardzo zadowolony i może być ten sam model wymieniony lub wyczyszczony byle nie miał takich bajerów :)

Witam jak ci odpowiedza lub ewentualnie wymienia lub wyczyszcza to daj znac na forum ciekaw jestem jak oni to zalatwia, ale rasumujac to wszytsko to naprawde zal patrzec bo ludzie psiocza na to ze wszyscy uciekaja do Chin i tam sie robi, a tu prosze Holandia kraina tulipanow powinno niby byc wszystko ok a tu prosze jakie kwiatki - zenada .
Lolek
ps a na infolinii philipsa oni nie zalatwiaja serwisu jesli komus cos sie popsuje w czasie gwarancji?
 

jaceko

New member
Witam,
Informacyjnie - sprawdzałem te "plamy" na swoim telewizorze - mam model 46PFL8605H - i u mnie nie ma za szybą ani żadnych "paprochów" ani żadnych "plam". Podświetlałem latarką z boku matrycy, z góry i z dołu. Wydaje mi się, że jeśli masz gwarancje, to zawsze możesz wezwać serwis, który albo wymieni TV, albo rozwieje Twoje wątpliwości. W końcu takie masz prawo.
Ja np. muszę zgłosić do serwisu element związany z automatycznym skalowaniem czasami np. na TVN - na dole ekranu pozostaje mi czarny pasek - nie wiem czy to problem sygnału z anteny, czy problem ze złym automatycznym skalowaniem w TV. Nie znam się na tym, ale własnie po to jest serwis.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Informacyjnie - sprawdzałem te "plamy" na swoim telewizorze - mam model 46PFL8605H - i u mnie nie ma za szybą ani żadnych "paprochów" ani żadnych "plam". Podświetlałem latarką z boku matrycy, z góry i z dołu. Wydaje mi się, że jeśli masz gwarancje, to zawsze możesz wezwać serwis, który albo wymieni TV, albo rozwieje Twoje wątpliwości. W końcu takie masz prawo.
Ja np. muszę zgłosić do serwisu element związany z automatycznym skalowaniem czasami np. na TVN - na dole ekranu pozostaje mi czarny pasek - nie wiem czy to problem sygnału z anteny, czy problem ze złym automatycznym skalowaniem w TV. Nie znam się na tym, ale własnie po to jest serwis.

Witam zgadzam sie z Toba w 100% niech serwis przyjezdza i niech sprawdza. Pozdrawiam
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgłaszałem to 4 dni temu na emaila wysyłałem zdjęcia i cisza. Będe musiał telefonicznie sie upomnieć po niedzieli. :)

Witam musisz dzwonic ja kiedys wyslalem zapytanei do nich na meila do serwisu philipsa w Radomiu i tam tez nie odpwoiedzili na niego pomimo ze juz rok czasu minelo :) pozdrawiam i dzwon to chyba jest najelpsze rozwiazanie dla tych dziadow .
Lolek
 

sasuke_u

New member
witam to mój pierwszy post tutaj wiec może nie będzie dość jasno opisany mój problem ale postaram się
a mianowicie posiadam tv 37PFL8605 i mam w nim mały problem ze skalowaniem obrazu, na telewizji analogowej nie ma najmniejszego problemu obraz po ustawieniu opcji "auto dopasowania obrazu" jest rozciągnięty na cały ekran, natomiast gdy oglądam tv cyfrową, podłączoną przez hdmi, są problemy obraz nie zawsze skaluje się do pełnego ekranu w sumie to prawie nigdy i moje pytanie jaka może być tego przyczyna?
kolejna kwestia to najnowsze oprogramowanie :/ po jego instalacji mam problem z połową matrycy lewa strona ekranu zawiesza się i strasznie klatkuje gdy oglądam cyfrówkę, muszę wtedy zmieniać źródło sygnału i powracać do tego na którym się zacięła matryca (czasami jest to bardzo irytujące gdyż dzieje się tak dosyć często) i tu taka ciekawostka dzieje się tak na programach które nie są rozciągnięte na pełny ekran, przy programach hd czy skalowanych przez nadawców do tego formatu wszystko jest ok, przed zmianą oprogramowania wszystko było w porządku
ciekaw jestem co myślicie o tych dolegliwościach i czy macie może jakieś rozwiązania ?? z góry dzięki
 
Do góry