Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
Blu raya jeszcze nie sprawdzilem więc nie wiem.
Zaniki wystepuja na programach kablówki. dla sprawdzenia póściłem dzwięk przez kino domowe i w kinie głos był cały czas a w tv na sekunde dwie zanikał i sie pojawiał.
W weekend zamierzam jeszcze potestować telewizor, jak będzie się to powtarzało będę chyba reklamował go :-(.
Poza tym jak na razie sprawuje się super :).


A możecie dawać głośniej -ciszej pilotem z kablówki?
U mnie to nie działa.

Witam jak glos pusciles przez amplituner oczywiscie rozumiem glos z kablowki to bylo ok , wiec moze cos z kablowka jest nie tego...... bo jak przez amplituner bylo wszytsko ok. A dvd tez nie masz zeby puscic glos wlasnie typowo przez amplituner i zeby to nie byla kablowka tylko wlasnei jakies dvd czy ps2,3 ? Pozycz od kogos i podlacz wlasnei dvd czy ps. Pozdrawiam
Lolek
 

mareczek007

New member
Witam jak glos pusciles przez amplituner oczywiscie rozumiem glos z kablowki to bylo ok , wiec moze cos z kablowka jest nie tego...... bo jak przez amplituner bylo wszytsko ok. A dvd tez nie masz zeby puscic glos wlasnie typowo przez amplituner i zeby to nie byla kablowka tylko wlasnei jakies dvd czy ps2,3 ? Pozycz od kogos i podlacz wlasnei dvd czy ps. Pozdrawiam
Lolek

Dałem blu-raya przez amplituner i głos byl ok, także przez telewizor.
Jestem umówiony z kablówką na sprawdzenie/wymiane tunera więc zobaczymy potem :smile:
 

mareczek007

New member
Mam jeszcze pytanko, czy ktos posiada zestaw 3D do tego telewizorka.
Zastanawiam sie nad kupnem i chciałbym wiedziec jak to sie sprawuje.
Skalowanie 2D-3D w czasie rzeczywistym to chyba odpada ale jak sie sprawuje w filmie typowo 3D ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanko, czy ktos posiada zestaw 3D do tego telewizorka.
Zastanawiam sie nad kupnem i chciałbym wiedziec jak to sie sprawuje.
Skalowanie 2D-3D w czasie rzeczywistym to chyba odpada ale jak sie sprawuje w filmie typowo 3D ?

Witam z tegoco ja sie orientuje to z 2d do 3d to philips nie ma ale moge sie mylic, ale jestem pewien na 99% ze dopiero w przyszlorocznych modelach taka opcja bedzie. Natomiast jesli chodzi o samo 3d to z tego co wyczytalem tutaj na forum philipsa to nikt oprocz jedej osoby nie widzial 3d na tv philipsa , moze jeszcze Kiki widzial. Ale generalnie nie ma co sie spodziewac cudow w kilku sklepach probowali odpalic to 3d to nawet nie chcialo sie odpalic nie mowiac juz o tym jakby to dzialalo.... ponadto jest tez problemik odnosnie bluray chodza sluchy zeby bylo 3d musi byc wylacznie odtwarzacz 3d philipsa na ile to prawda ciezko powiedziec ale moze tak to niestety dzialac. A ja tez mysle o tym modelu natomaist napewno nie kupie odtwarzacza bluray philipsa tylko albo denon lub marantz to bedzie wiec za bardzo na 3d nie licze :) chyba ze jednak zdecyduje sie na samsunga czy tez soniaka. Pozdrawiam
Lolek
 

jery--

New member
Bez reklam
Widziałem ten model dzisiaj na targach w Krakowie działający w 3D. Był podłączony do jakiegoś zestawu kina Philipsa. Migotanie większe niż u konkurencji i separacja obrazu dla lewego i prawego oka niedoskonała. Widać było delikatne drugie kontury postaci i przedmiotów. Może to wina wyczerpujących się baterii w okularach, ale sam prezenter przyznał że dopiero w 9705 3D jest takie jak należy.
Nawiasem mówiąc mi trójwymiarowy obraz w telewizorach na tym etapie zupełnie nie pasuje. Jest nienaturalny, wyraźnie widać poszczególne plany, a w rzeczywistości głębie postrzegamy płynnie. Takim zbliżeniem do rzeczywistości był dla mnie Awatar w kinie, a na tych targach Panasonic prezentował ten film w 3D na 65'" VT20 i znowu to nachalne "przejaskrawione" 3D :( Chyba w telewizorach nie można inaczej ?

Ps. Lolek, zeszłoroczny model bluray Philipsa 9500 był jednym z lepszych w klasie do 2000 zł (7500 do 1000 zł). Miał bardzo dobre recenzje. Na tym forum jest wątek o nim, parę osób go kupiło. W tym roku zastąpił go 9600. Był na tych targach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widziałem ten model dzisiaj na targach w Krakowie działający w 3D. Był podłączony do jakiegoś zestawu kina Philipsa. Migotanie większe niż u konkurencji i separacja obrazu dla lewego i prawego oka niedoskonała. Widać było delikatne drugie kontury postaci i przedmiotów. Może to wina wyczerpujących się baterii w okularach, ale sam prezenter przyznał że dopiero w 9705 3D jest takie jak należy.
Nawiasem mówiąc mi trójwymiarowy obraz w telewizorach na tym etapie zupełnie nie pasuje. Jest nienaturalny, wyraźnie widać poszczególne plany, a w rzeczywistości głębie postrzegamy płynnie. Takim zbliżeniem do rzeczywistości był dla mnie Awatar w kinie, a na tych targach Panasonic prezentował ten film w 3D na 65'" VT20 i znowu to nachalne "przejaskrawione" 3D :( Chyba w telewizorach nie można inaczej ?

Ps. Lolek, zeszłoroczny model bluray Philipsa 9500 był jednym z lepszych w klasie do 2000 zł (7500 do 1000 zł). Miał bardzo dobre recenzje. Na tym forum jest wątek o nim, parę osób go kupiło. W tym roku zastąpił go 9600. Był na tych targach.


Witam byc moze ze ten model BD philipsa jest ok ale ja napewno nie kupie philipsa dlatego ze poprostu bardziej wierze denonowi czy marantzowi czy onkyo jesli chodzi o BD to raz, a dwa jak sobie pomysle ze w razie czego mialbym go wysylac do Radomia i czekac na naprawe to wole juz te ktore wspomnialem bo serwis mam na miejscu. I napewno po analogu bd marantza chodzi o niebo lepiej jak to ma miejsce w bd philipsa bo mialem mozliwosc posluchania i jednego i drugiego w stereo. A wiesz mi bardziej chodzi o to ze masakra jest to, ze byc moze generalnie tv philipsa maja te 3d tylko i wylacznie z bd philipsa. A propo jakosci 3d to ja jestem w stanie sie zalozyc ze i w 9705 te 3d to i tak jest znacznie gorsze niz np w soniaku hx 800 czy w samsungu c 8000. Ja podejrzewam ze 3d w philipsie dopiero w przyszlym roku bedzie takie jak teraz jest obecnie to w soniaku czy w samsungu tylko pewnie te firmy w przyszlym roku poprawia swoje 3d i dalej beda lepsze jesli chodzi o 3d. Pozdrawiam.
lolek
 

sumik13

New member
Tak wiem, moj post nie wnosi zadnych "technikaliów" do tematu ale ja jestem zdania ze nie ma sie co tym 3d podniecac. To raczkujaca technologia, marketing robi swoje. Mnie osobiscie ta nowa technologia w tv jakos nie przekonuje. Juz pojawiaja sie informacje w mediach ze nie do konca jest to zdrowe dla oczu, mozgownica nie radzi sobie w akomodowaniem oka bo cos wydaje sie trojwymiarowe a jest dwuwymiarowe.
Obecnie to chyba powinno byc traktowane jako gadzet niz niezbednik w telewizorach. Owszem ktos ma kase i lubi "sie pokazać" to niech kupuje ale dla przecietnego widza to poki co chyba zbedny dodatek. Mozna lepiej ulokowac pieniadze , szczegolnie jesli ktos ma limity na fundusze.
 

sumik13

New member
Ponoć 8605h nie czyta napisow w divxach. Ktos na forum napisal kiedys ze philips twierdzi iz to z powodu walki z piractwem.

W gazecie Kinofullhd jest natomiast jakis bluray philipsa ktory bezproblemowo czyta napisy w divxach.
 

monicafrost

New member
jakie kino

witam
proszę o poradę czy do 8605 lub 7605 dobre będzie kino hts3520, ewentualnie co innego wybrać z tego przedziału?
pozdrawiam
monica
 

emzet1

New member
Dostałem dzisiaj odpowiedź z Philipsa odnośnie napisów w PFL 8605:
"W odpowiedzi na Pana emaila informujemy, iz ten model nie odczytuje napisów Divx. Możliwe, iż w przyszłym roku pojawi się oprogramowanie które to umożliwi, jednak na dzień dzisiejszy nie posiadamy takich informacji".
 

kasialalala

New member
mam takie pytanie. Polowałam na model 8404 (32 cale) ale w MM powiedzieli mi,że już go nie produkują. Czy ten model o którym piszecie(8605) jest lepszy? nie znam sie na lcd,a kieruje się głównie dobrą jakością w odbieraniu analogowego sygnału. Czy nie zawiodę się biorąc ten telewizor? Zależy mi na czymś właśnie podobnym do 8404, a 9705 jest troszkę za drogi;)
 

kasialalala

New member
i o co chodzi z tym czytaniem napisów? czy nie czyta tylko napisów w filmach podłączonych przez usb w telewizorze? a jak np divx ładowany jest przez odtwarzacz dvd albo przez laptop przez hdmi to nadal nie będzie czytał napisów??
 

yahimo

New member
Witam forumowiczów,
kilka dni temu podłączyłem Philipsa 37PFL8605H z komputerem stacjonarnym za pomocą kabla (HDMI-HDMI - 10metrów). Oto kilka spostrzeżeń:
- bezproblemowa współpraca z systemem Windows 7
- sprawdzałem kilka filmów mkv 720p i1080p - jakość bardzo dobra
- nie wiem jak to się dzieje (prawdopodobnie mam połączoną grafikę ATI z kartą dźwiękową za pomocą kabelka) ale dźwięk jest odtwarzany z telewizora (po zmianie ustawień w karcie dźwiękowej)
- oczywiście nie ma problemów z odtwarzaniem napisów (zaznaczam że przez kabel HDMI - nie sprawdzałem przez USB, no bo po co:))
- do dziś nie mogę się napatrzeć na czerń jaką wyświetla ten telewizor (mam porównanie do samsunga 650), różnica nie do opisania
generalnie nie zamienił bym go na żaden inny, no chyba że na 40 cali. Ale różnica w cenie jest na tyle duża (w sklepie internetowym EURO-AGD-RTV róznica wynosi około 1400 PLN - za 37cali płaciłem 3990PLN), że nie zdecydowałem się dopłacać takie pieniądze za 3cale. Wiem że 40 ma 3D ale mnie to nie kręci.
 

Robs80

New member
Powiedz proszę czy użycie szyby w modelu 37 PFL 8605 stanowi duży dyskomfort w oglądaniu TV (jak bardzo się odbija, w sklepie widziałem i było tak średnio). Pokój 3 x 4 m, okno za tv, oglądanie z 2-2,5 m.
Proszę Ciebie i Was o podpowiedź czy warto kupić tą 37-kę.
 

Soresu

New member
Mam Jedno pytanie odnośnie tych modeli. Chcę kupi taki TV o rozmiarze 46"
Tylko chce wiedziec jak on się ma np do modelu 9664. Pomijam już rozmiary bo tam moge miec 42" oraz fakt że seria 8 ma już możliwoś 3D. Chodzi mi o jakośc obrazu bo cena jest taka sama...Seria wyższa a jednak jest 2 lata starszy. Uprzejmie proszę o szybka odpowiedz ponieważ muszę już koniecznie coś kupic...
 

mareczek007

New member
Witam wszystkich
Czy ktoś posiadajacy ten model i tv UPC a konkretniej dekoder Cisco ma problemy z dzwiękiem?
U mnie wystepują zaniki dzwięku. UPC wymieniło mi dekoder, serwis Philipsa nie stwierdził wad w tv ale dalej jest to samo. Połaczenie jest kablem HDMI, zaniki wystepują na każdym kanale niezależnie jaką ustawię rozdzielczość w dekoderze. Dziwne jest to o tyle, że z innego zródła (DVD, Blu-ray) nie ma żadnych problemów. Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem, bo nie wiem czy dalej reklamować w kablówce czy nie.


Marek
 
Do góry