Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

kola01

Well-known member
Bez reklam
Soft 222
I jak mam wrażenie że tam na tym ekranie jednak jest coś takiego jak folia mie nie folia a taki twardy plastik chyna że to ma tak być
706'tki i chyba 707'mki mają taką powłokę antyodblaskową, która wygląda jakby na ekran była przyklejona folia. Nie jest ona idealnie gładka, a ma taką, jakby "foliową" fakturkę. Oczywiście nie próbuj tego zrywać bo zniszczysz matrycę. W serii 8xx powłoka jest już napylana i matryca wygląda jak tafla ciemnego szkła (całkiem gładka, bez faktury "folii").
Osobiście mi się średnio podoba ta dziwna faktura matrycy w 706'tce ale wyłącznie z estetycznego powodu (gdy TV jest wyłączony), bo w czasie oglądania ona nie przeszkadza bo jej nie widać.
 
Do osób które ręcznie chcą sobie zaktualizować soft.
Najprostsza metoda to:
Sciągniecie softu. Rozpakowanie go i nagranie rozpakowanego pliku na pendrive. Zmiana nazwy na autorun.upg
Wkładamy pendrive w slot usb telewizora i uruchamiamy tv. Aktualizacja rozpocznie się sama.


Prościej już się nie da :p

P.S. Faktycznie jest nieco lepszy obraz - sporo mniej przepaleń na krawędziach "prawie" czarnego.

autorun.upg ma się nazywać folder w którym będzie się znajdował docelowy plik z aktualizacją czyli ten TPM211EA_101.001.003.223 czy to właśnie jego czyli docelowego pliku nazwę trzeba zmienić na autorun.upg i umieścić bezpośrednio na USB ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Po wypakowaniu zmieniasz nazwę samego pliku firmware na "autorun.upg" i wrzucasz go do katalogu głównego pendrive. Nie tworzysz żadnych katalogów/podkatalogów.
 
ten tv posiada jakiś GAME BAR czy cos w tym stulu
tzn chodzi mi o to ze podczas gry na PS5 można włączyć jakieś okno ze statystykami fps itp?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma szczegółowe dane w informacji o sygnale.
Jeżeli sygnał jest VRR/Gsync to pokaże ile aktualnie jest klatek.
Ale te info niestety zajmuje praktycznie cały ekran.


Co do aktualizacji softu, faktycznie poprawiła się czerń. Nie ma już takiej posteryzacji / fioletowych artefaktów, jest też trochę więcej szczegółów w ciemnych scenach.

Można w końcu wyciągnąć detale w czerni dając jasność na 53, poprzednio takie ustawienie psuło magię oled bo robiła się już szarość zamiast smolistej czerni.

Widocznie poprawili coś z zakresem sygnału 0-255.

Drugi plus, VRR/Gsync działa już w pełnej rozdzielczości 4K@120Hz.

Co do eARC u mnie na Onkyo 676 zero problemów, żadnych przerwań, Atmos strumieniuje bez problemu.
Zresztą od kupna ponad pół roku temu (dwa softy wcześniej) nie miałem z dźwiękiem problemów.

Ciekawe skąd te problemy z "grajbelkami".
Polecił bym kupić ampli ale od jakiegoś czasu ceny są z kosmosu. Nawet podstawowe niskie modele kosztują po 3-4kzł. To jest chore co się dzieje na rynku sprzętu audio.

Jedno do czego bym się przyczepił, mając włączone apki android (netflix, YT itp) po włączeniu ampli przełącza na ostatnie używane hdmi, zamiast pozostać w aplikacji.

Ale to może mój dekoder Ultrabox coś świruje i sieje zamęt na linii cec.
 

Attachments

  • P_20220606_004027~3.jpg
    P_20220606_004027~3.jpg
    1,9 MB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:
Zauważyłem dzisiaj takie coś że pojawia mi się na ekranie głównie w jasnych miejscach
Wczoraj tego nie było na 100 procent dopiero dzisiaj
TV mam od 26 listopada
Co to moze być?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na wszystkich treściach to masz? W sensie na wszystkich źródłach i rodzajach sygnału (SDR, HDR, DV)?
Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne. Jak nie pomoże, to pewnie reklamacja zostaje.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tyle różnych wątków na polskich i zagranicznych forach, to chyba pierwszy raz widzę taki dziwny defekt.
Reset ustawień, to chyba ostatnie co możesz samodzielnie spróbować, zanim zareklamujesz?
 
Do góry