Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

66kris

New member
Cześć. Nie takiego czegoś nie używałem, ale teraz jeszcze raz instaluję na nowo tv po przeczytaniu tego opisu
Pilot.png
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam tego tv, więc nie wypowiem sie czy ten opis faktycznie jest prawdziwy. Poczytaj opis jak zainstalować plik APK na tv. Nie wystarczy nagrać na pełną i włożyć do tv. W tv musi być zainstalowany menedżer plików. Takowy pobierasz że sklepu i instalujesz na tv. Dopiero potem wkładasz pena i przez ten menedżer wchodzisz na niego i wybierasz plik do instalacji. Ważna sprawa jeszcze jedna - musisz włączyć w tv "instalowanie z nieznanych źródeł" bo bez tego nie pójdzie...
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś zainstalowałem przez USB aktualizację FUS_TPM211EA_101.001.003.223. Jak na razie ładnie wszystko chodzi , dźwięk się przełącza na soundbar zgodnie z formatem (Atmos , DTS) , wszystkie aplikacje działają. Co najważniejsze na zagranicznych forach potwierdzają , ze dość mocno poprawiła się jakość obrazu. Wyeliminowano występujący problem zgłaszany Philipsowi , czyli posteryzacja/paskowanie w ciemnych (prawie czarnych) scenach całkowicie zniknęło, obraz jest dużo ostrzejszy , i wyraźniejszy i to potwierdzam , ponizej linki do info o aktualizacji i jak to zrobić;
Info jak zaktualizować , na stronie w kilku postach jest wyjaśnione
Update 223 Philips 706
 

marjanos

New member
Dziś zainstalowałem przez USB aktualizację FUS_TPM211EA_101.001.003.223. Jak na razie ładnie wszystko chodzi , dźwięk się przełącza na soundbar zgodnie z formatem (Atmos , DTS) , wszystkie aplikacje działają. Co najważniejsze na zagranicznych forach potwierdzają , ze dość mocno poprawiła się jakość obrazu. Wyeliminowano występujący problem zgłaszany Philipsowi , czyli posteryzacja/paskowanie w ciemnych (prawie czarnych) scenach całkowicie zniknęło, obraz jest dużo ostrzejszy , i wyraźniejszy i to potwierdzam , ponizej linki do info o aktualizacji i jak to zrobić;
Info jak zaktualizować , na stronie w kilku postach jest wyjaśnione
Update 223 Philips 706
Czy moglbys przetlumaczyc na Polski dla laika jak to zrobic krok po kroku ? Bo skumalem tylko tyle ze skads trzeba sciagnac plik na usb, zmienic mu nazwe, zainstalowac na tv, i zrobic twardy reset czyli chyba powrot do ustawien fabrycznych. Ale nawet nie wiem skad pobrac ten plik
 

marjanos

New member
O to by byla super sprawa jakby nie trzeba bylo resetowac do zera, chociaz pisza tam ze to bardzo wazne 🤷‍♂️

Okey to jak pobiore ten plik i zmienie mu nazwe na autorun.upg to potem z poziomu tv wystarczy ze wejde w nosnik tak zeby odczytac ten plik i zainstalowac ? I tyle ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie trzeba nigdzie wychodzić. Włóż pena i tv sam go znajdzie zapyta czy chcesz zainstalować. Dasz tak i poleci samo. To naprawdę bardzo proste. Co do resetu - też nie robiłem i działa ok.
 

SomnusDisney

New member
PXL_20221113_123255922.jpg
Czyżby matryca umierała ? Zauważyłem dopiero wczoraj jak chciałem pada zaktualizować do ps5. Telewizor zawsze pod prądem, czasami sam nawet wymuszalem czyszczenie matrycy.
 
ktoś jest mi w stanie napisać na temat przesyłania dźwięku z tego tv na soundbary przed hdmi erac
bo widzę po różnych forach i tych PL i tych zagranicznych że problem jest odkąd ten tv jest na rynku i philips do tej pory sobie z nim nie poradził...
zastanawiam się mocno nad tym TV a w domu mam soundbar TCL z dolby atmos no i jak ma mi to nie współpracować i działać prawidłowo to nie potrzebny mi taki TV
 

Michnik30

Member
Do osób które ręcznie chcą sobie zaktualizować soft.
Najprostsza metoda to:
Sciągniecie softu. Rozpakowanie go i nagranie rozpakowanego pliku na pendrive. Zmiana nazwy na autorun.upg
Wkładamy pendrive w slot usb telewizora i uruchamiamy tv. Aktualizacja rozpocznie się sama.


Prościej już się nie da :p

P.S. Faktycznie jest nieco lepszy obraz - sporo mniej przepaleń na krawędziach "prawie" czarnego.
 

marjanos

New member
ktoś jest mi w stanie napisać na temat przesyłania dźwięku z tego tv na soundbary przed hdmi erac
bo widzę po różnych forach i tych PL i tych zagranicznych że problem jest odkąd ten tv jest na rynku i philips do tej pory sobie z nim nie poradził...
zastanawiam się mocno nad tym TV a w domu mam soundbar TCL z dolby atmos no i jak ma mi to nie współpracować i działać prawidłowo to nie potrzebny mi taki TV

No wlasnie zastanawiam sie nad dokupieniem soundbara Sonos Arc, ktory wymaga od TV sprawnego Arc /eArc. W innym przypadku szkoda kupowac soundbar za prawie 4k

706 mam, po aktuizacji .233 tylko tez wiele osob skarzylo sie ze im nie smiga glos po eArc, jak to jest teraz ? Aktualizacja cos zmienila ?
 
Do góry