Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

technic

New member
Używam TV jako monitora, po najnowszej aktualizacji wykrywa mi sygnal jako gra i zmienia zarowna ustawienia obrazu jak i ambilight. Da sie jakos wylaczyc automatyczne wykrywanie i zmienianie ustawien ? :/
 

kar-jan87

Klub HDTV.com.pl
vip
Hej, mam pytanie właśnie o optykę. Posiadam zestaw sony dav is50 i na samsungu dzwiek chodzil z hdmi, tu w philipsie musialem podlaczyc optyke bo tylko przez to rozwiazanie jest dzwiek z tv do zestawu. Jest jakas mozliwosc ustawienia tego zeby bylo pod hdmi ? czy tylko zmiana zestawu audio ?




Jeżeli plik z filmem ma kilka ścieżek dźwiękowych to tak, ale kabel optyczny to tragedia jeżeli chodzi o dźwięk ;)
 

zoltar23

Member
Witam,
czy na modelu 706 po podłączeniu hdd do tv, następnie po kablu optycznym do amplitunera technics sa-da8 uzyskam dźwięk DTS??
Jeśli plik (film, format mkv) posiada 2 ścieżki dźwiękowe, jest możliwość przełączania pomiędzy nimi??
Tv zakupiony (65cali), wszystko pięknie śmiga, Dts na technicsie po kablu optycznym zero problemów. Po przesiadce z Samsunga ue55h6400 różnica kolosalna, netflix w 4k masakra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy oled w stosunku do zwykłych LCD będzie duża różnica.
Philips Oled z ambilightem podnosi jeszcze poziom jakości końcowej..
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Philips Oled 805 ponad 2,5 roku używany do wszystkiego zero wypaleń i powidokow.
 

Attachments

  • 20220820_180151.jpg
    20220820_180151.jpg
    7,5 KB · Wyś: 39
  • 20220820_180141.jpg
    20220820_180141.jpg
    7,9 KB · Wyś: 35
  • 20220820_180130.jpg
    20220820_180130.jpg
    8 KB · Wyś: 33

zoltar23

Member
Ten pilot kupiłem zainstalowałem program aktivity i działa pięknie. lekki mniejszy niż 806 z głosowym wybieraniem . A ma głosowe i dodatkowo klawiaturę która wykorzystuje częściej niż głos....

W temacie link do pilota
Pilot dodany, klawiatura, głos działa.
 
Ostatnia edycja:

tees89

New member
Używam TV jako monitora, po najnowszej aktualizacji wykrywa mi sygnal jako gra i zmienia zarowna ustawienia obrazu jak i ambilight. Da sie jakos wylaczyc automatyczne wykrywanie i zmienianie ustawien ? :/

Po aktualizacji mam podobny problem i chciałbym powrócić do poprzedniej wersji. Mi wyświetla się na ekranie podczas oglądania telewizji w lewym górnym rogu "filmy Google Play" i na dole "pasek". Obraz też jest dużo gorszy przez to. Usuwam to poprzez reset ustawień aplikacji ale to za jakiś czas powraca. Strasznie to denerwujące i już mi ręce opadają... Ma ktoś taki problem? Znacie sposób jak to rozwiązać?
 

fiszrek

New member
Po aktualizacji zauważyłem problem z podłączeniem słuchawek bluetooh tzn. po włączeniu słuchawek tv wykrywa i przełacza się na słuchawki po czym, po chwili je odłącza i trzeba wejść w źródła dźwięku żeby potwierdzić wybór słuchawek bluetooh. Nigdy wcześniej przed aktualizacją nie miałem takich problemów, działało to wzorcowo włączam słuchawki i dźwięk miałem już w słuchawkach bez przeklikiwania ustawień. Inny problem to po restarcie zasilania tv przez kilka minut jest problematyczny w sterowaniu tzn. chodzenie przyciskiem nawigacji po menu potrafi przeskakiwać o kilka wyborów dalej tak jakby tv widział o wiele więcej kliknięć (rzadko restartuje wiec nie jest to uciążliwe). Jak, ktoś ma dojścia niech zgłosi do R&D philipsa żeby przy kolejnej aktualizacji to poprawili szczególnie to z bluetooh.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego je nie robię aktualizacji jeśli mam wszystko ok.
I nie muszę się przyzwyczajać do nowych warunków.
 

kotkotproton

New member
Dlatego je nie robię aktualizacji jeśli mam wszystko ok.
I nie muszę się przyzwyczajać do nowych warunków.

Aż mnie zęby zabolały jak to przeczytałem. W większości aktualizacji - zwłaszcza androidowych - chodzi nie tyle o nowe funkcje, a przede wszystkim, o poprawki bezpieczeństwa. Celowe unikanie aktualizacji to najczęszcza przyczyna wycieków i włamań.
 

technic

New member
Dlatego je nie robię aktualizacji jeśli mam wszystko ok.
I nie muszę się przyzwyczajać do nowych warunków.


Wiesz ja wcześniej miałem problem z dźwiękiem z JBL 9.1


W losowym czasie zamiast dźwięku był jeden wielki szum, musiałem ponownie wybrać źródło (swoją drogą serwis Philips stwierdził, że to nie przez TV) - ale przy kolejnej aktualizacji naprawili to i teraz w momencie gdy zapewne dźwięk ma się zepsuć jest słyszalne jedynie "pyknięcie" - także i tak super poprawa, bo nie muszę już nic klikać :)


Co do aktualnego problemu (automatyczna zmiana trybu na Gra) Narazie dałem ustawienia w trybie gra takie jak dla kina, ale obraz według mnie jest i tak gorszy, no i wciąż muszę przełączać ambilight z trybu gry gdy chce mieć w pokoju jaśniej (mam TV + 2 żarówki).


Pozdrawiam
 
Do góry