Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

VitoCx

Member
Druga wada to skalowanie z HD do 4K. Sprobuje jeszcze z jakimś innym tunerem SAT, może to też kwestia tunera. Ale wątpie.
Obraz wyświetlany z tunera jest skalowany przez tuner a nie tv. Czyli jak masz ustawione na sztywno 1080 to inaczej nie będzie. Jak chcesz sprawdzić skalowanie tv to odpal coś na Netflixie itp. z apki zainstalowanej na tv.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsung jak dla mnie to telefony,tablety i lodowki mam bardzo sobie chwalę.
No widzę,że się chwalisz. Ale powiem Ci,że w gruncie rzeczy nie ma czym.Jakbyś nie zauważył mamy XXI wiek i takie rzeczy jak lodówka,telefon czy tablet nie są niczym nadzwyczajnym.
I mam nadzieję,że chwaląc wyroby Samsunga, Philips nie miał o to pretensji do Ciebie jako swojego idola.
A Philips dla mnie to tylko szczoteczka do zębów.Nie chwalę sobie.Beznadziejna była.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Obraz wyświetlany z tunera jest skalowany przez tuner a nie tv. Czyli jak masz ustawione na sztywno 1080 to inaczej nie będzie. Jak chcesz sprawdzić skalowanie tv to odpal coś na Netflixie itp. z apki zainstalowanej na tv.

Vito...a czy za skalowanie nie odpowiada przypadkiem procesor telewizora?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Gitara nie które sprzęty nie są dla prostych ludzi , nic nie poradzę tym bardziej mi Ciebie szkoda nawet szczoteczka soniczna przerosła twoje możliwości:)
 

Grucha23

Member
Pomijam komentarze kolegi KLOSjanek bo czasem po jednym zdaniu wiesz z kim masz do czynienia.
Wracając do tematu, tak się jeszcze zastanawiam czy może wina nie leży w kablu hdmi. Mam to połączone tak że jest połączenie tuner sat ->ampli -> tv. Jeden z tych przewodów jest starszy. Ma z 6 lat. Nawet nie wiem czy to hdmi 1.3 czy 1.4 czy coś stareszego bo nie ma opisu. Jak zamienie te dwa przewody miejscami to mam brak sygnalu i komunikat żebym użył przewodu hdmi high speed o dł, nie wiekszej niż 5m. Jak zmieniłem kable jak na początku to od razu wszystko wykrywa i jednym pilotem można sterować wszystkim.
Możliwe jest to że kabel jest za słaby i przez to tv działa na niższej rozdzielczości a nawet powoduje artefakty czy to raczej internetowy mit?

Vito ustawialem w tunerze sygnal na 1080p i na 4k ale nie widzę różnicy. Jak dany kanał leci w 1080p to i tak chyba puszcza na telewizor w 1080p. Wydaje mi się że jakby kanał nadawał w 4k a ustawione miałbym 1080p to by wtedy skalował w dół. A tak to nie ma rożnicy co tam ustawie.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Piszesz o słabym skalowaniu z HD do 4K.. to ci wyjaśniam:
Sam tv nie ma wpływu na skalowany obraz, jeśli jest ona podawany przez tuner zewnętrzny. Aby sprawdzić jak tv radzi sobie ze skalowaniem to odpal coś na wewnętrznej apce, albo z naziemnej, albo przez moduł CI.
Poza tym wymień kabel, skoro zrobiłeś testy.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Gitara nie które sprzęty nie są dla prostych ludzi , nic nie poradzę tym bardziej mi Ciebie szkoda nawet szczoteczka soniczna przerosła twoje możliwości:)
Prostych ludzi bardzo szanuję ,prostaków nie trawię.Między jednymi a drugimi jest kolosalna różnica. Szczoteczka nie sprostała moim oczekiwaniom.Kłania się czytanie ze zrozumieniem.A "nie które " pisze sie tak -niektóre. Z "po za " też masz kłopot.Podpowiem Ci -poza.
A po za tym trzeba mieć wszystkie zęby, ja wiem że drogo ale warto :):):):;)

Człowieku...i Ty sie hcwalisz,że nie myjesz zębów?
Tak czytając to co wydalasz z siebie już wiem dlaczego nie dostrzegasz różnicy pomiędzy ludźmi prostymi a prostakami.I chyba zauważyłeś,że raczej nie przepadam za Tobą?
 

Grucha23

Member
Mimo ustawienia wszystkich suwaków z upłynniaczy prawie na zero bo mam dwa pierwsze na 1 i ostatni całkowicie wyłączony, efekt opery dalej jest minimalnie widoczny no i pojawiło sie klatkowanie. Więc albo mamy okropną operę albo bardzo niepłynny obraz.
Ale najbardziej mnie wkurzają artyfakty wokół tekstów i logo na ekranie.
Czy też tak macie: https://photos.google.com/share/AF1...?key=UFNTVlV2RXZKdmFmbklTTlpMU3JNZElpblo1Rk1n Tutaj może troche zamazane przez kompresje filmu kręconego komórką ale widać o co mi chodzi. Gapiłem się teraz na ten sam tenis na najtanszym LED i tam artefakty są ale mniejsze. Telewizor 5 razy tańszy i pewnie procesor 5 razy słabszy.
Przy okazji widać na filmie jak bardzo ekran odbija światło z okna. Nie polecam kupować OLEDa jak mamy okno z tyłu kanapy. Na szczęście u mnie na połnocną stronę i widzę je tylko z jednego miejsca na kanapie.
 
Ostatnia edycja:

Marcin191

New member
Witajcie, mam pewną zagwozdkę z moim TV od Phillipsa. Otóż ilekroć próbuję się połączyć bezprzewodowo z laptopa z Windows lub MacOS z tym TV, próba kończy się fiaskiem. Nie wykrywa tego TV żaden system. Ani mirroring z Windowsa nie działa, ani AirPlay z Maca. Bluetooth w TV jest włączony, na potrzeby testu próby połączenia bezprzewodowego z laptopami włączam też sieć bezprzewodową w ustawieniach, aby te same wifi były połączone w laptopach jak i w telewizorze (na co dzień używam po kablu połączenia w TV. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym problemie? Coś robię nie tak, że TV nie jest wykrywany?
Pozdrawiam
 

Iwek

New member
Sparowałem i ja pilota z klawiaturą i wybieraniem głosowym (ten bez guzika od amazonu) i jestem nim srodze rozczarowany. Wybieranie głosowe działa, ale podstawowe klawisze pilota dalej pracują na podczerwień. Widać to po migającej diodzie w telewizorze + jak zakryjemy front pilota to możemy zapomnieć o jego działaniu. Czy ten pilot posiada jakąś magiczną kombinacje/tryb, która umożliwia jego przełączenie w całości na BT czy też taki "dualny" tryb jest jego naturalnym działaniem, nawet z wyższymi modelami?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ktoś wie coś na temat aktualizacji w tv 706 itp ? chodzi mi głównie o vrr (poprawkę) bo podobno miała takowa się pojawić.
 

zoltar23

Member
Witam,
czy na modelu 706 po podłączeniu hdd do tv, następnie po kablu optycznym do amplitunera technics sa-da8 uzyskam dźwięk DTS??
Jeśli plik (film, format mkv) posiada 2 ścieżki dźwiękowe, jest możliwość przełączania pomiędzy nimi??
 
Do góry