Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanko, czy ktoś orientuje się, który pilot działał by w pełni przez Bluetooth?
Kupiłem 398GM10BEPHN0024HT, wszystkie funkcje działają ale po bluetooth idzie tylko klawiatura qwerty i voice.
Przedni panel jest dalej po IR.
Trochę to denerwuje bo np od córki tani Hitachi z Android TV ma cały pilot po BT i można mieć go za przeproszeniem tam gdzie światło nie dochodzi i sobie wygodnie sterować.
A tutaj średniowiecze na podczerwień...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Pytanko, czy ktoś orientuje się, który pilot działał by w pełni przez Bluetooth?
Kupiłem 398GM10BEPHN0024HT, wszystkie funkcje działają ale po bluetooth idzie tylko klawiatura qwerty i voice.
Przedni panel jest dalej po IR.
Trochę to denerwuje bo np od córki tani Hitachi z Android TV ma cały pilot po BT i można mieć go za przeproszeniem tam gdzie światło nie dochodzi i sobie wygodnie sterować.
A tutaj średniowiecze na podczerwień...

Cześć,
Philips nie ma pilotów w pełni na BT. Tak jak napisałeś, klawiatura oraz Google Assistant działają i to są jedyne klawisze po BT. Ok, nie jedyne, bo jeszcze OK.
 

sadbre

New member
Czy ktoś się orientuje może kiedy 55oled706 spadnie z 4699 na 4399zł?Bo dwa tygodnie temu podrożał i nic się nie zmienia a podobno cena miała spaść.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież dla niebieskich członków forum masz za 4299 zł z pakietem dodatkowym. Ostatnie modele w tej cenie, bo ceny z wiadomych przyczyn idą do góry. Inni już podnieśli, bo kupują już w wyższych cenach.
 

silverfox155

New member
Przecież dla niebieskich członków forum masz za 4299 zł z pakietem dodatkowym. Ostatnie modele w tej cenie, bo ceny z wiadomych przyczyn idą do góry. Inni już podnieśli, bo kupują już w wyższych cenach.

Gdzie są widoczne oferty dla członków klubu, bo nigdzie nie mogę znaleźć?
Czy można dostać rekomendowane ustawienia kalibracyjne dla 65OLED706?
 
Ostatnia edycja:

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś się orientuje może kiedy 55oled706 spadnie z 4699 na 4399zł?Bo dwa tygodnie temu podrożał i nic się nie zmienia a podobno cena miała spaść.

No dziś brałem też w podobnej cenie ale już się boję :cry:
Jak coś to pójdzie na zwrot:krol:
btw.
Musisz mieć określone priorytety bo im dalej w las to gęściej.
Brałem na raty 0%
 
Ostatnia edycja:

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV nie odtworzy TrueHD, widac to dobrze przy Plex. Przy zostawieniu sciezki TrueHD dla plikow MKV dochodzi do transkodowania, przy AC3/EAC3 transkodowania nie ma. Shield sobie z tym radzi bez problemu.

Mam inny problem ale się podepnę a co :D
Odtwarzam z lapka po HDMI 2.0 i z tym TrueHD to różnie.
Testowałem 3 pliki i 2 klatkowały.
Próba z hdd i został 1 niekompatybilny.
Jak to ogarnąć laikowi ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja po długiej przerwie ( 3 tygodnie) odpaliłem dziś HBO MAX i pytanie do innych użytkowników , czy rozpoznaje Wam Dolby Atmos ?

Z zewnętrznych źródeł bez problemu , tak jakby to była wina aplikacji.

Prośba o sprawdzenie , jeśli ktoś posiada HBO
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej, u mnie z Onkyo 676 nie ma problemu z Atmos i DV w HBO Max, Apple TV czy innych. Wpięty pod hdmi 2 (eARC).
W ustawieniach tv zaznaczona druga opcja żeby przesyłał bitstream do urządzenia, a nie dekodował w TV.

Nie zauważyłem też problemów z przerywaniem dźwięku. Nie ma żadnych zaników po 30-40min na parę sekund jak niektórzy przy soundbarach.

Znajomy ma JBL Bar 7.1 i też bez problemów uzyskuje Atmos. Po ostatniej aktualizacji zniknął u niego problem z przerywaniem dźwięku po eARC.

Za to dalej są problemy z PC przy 4K@120Hz. Lubi sobie migać obraz co jakiś czas (grafika posiada hdmi 2.1 - RTX3060).

Jest już beta nowego softu opartego o Android 11.
Niektórzy wgrywają ręcznie od 936, ale na razie nie widzę potrzeby ryzykować. Niby ta sama platforma ale pewnie w tym msc powinien się pojawić nowy FW.
 
Ostatnia edycja:

areq47

New member
powieszenie telewizora

cześć, planuję powiesić model 65oled706 na ścianie. Czy używaliście dołączonych przedłużek wkręcanych w otwory VESA? Kupiłem uchwyt Marysja M7 i zastanawiam się czy montować prosto do telewizora (ale wtedy zasłoni głośnik), czy dodawać dołączone przedłużki
 

Attachments

  • IMG_3144.jpg
    IMG_3144.jpg
    841,2 KB · Wyś: 26
  • IMG_3145.jpg
    IMG_3145.jpg
    743,3 KB · Wyś: 27

conqest

Well-known member
Bez reklam
Daj przedłużki. Po pierwsze odsuniesz głośnik od uchwytu, po drugie odsuniesz tv id ściany i efekt ambi będzie lepszy...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Grucha23

Member
Haha miałem ten sam dylemat dla 65tki - 806. Te mikro śrubki M6 wydają się za słabe do tych 30kg a tv będzie jeszcze wysuwany i obracany. Do tego te dystanse.... Zastanawiam się dlaczego producent po prostu nie daje w komplecie 4 śrubek dodatkowo jeśli chcemy użyć tych srub dystansowych. Piszą tylko że śruby mają być z gwintem 10-15mm i tyle. A przecież śruby mają różną twardość, wytrzymałość, gęstość gwintu. Można łatwo użyć czegoś nieodpowiedniego i tv za wiele tysięcy zl pojdzie do kosza. Tak trudno jest dołożyć śruby za kilka centów?
 

Grucha23

Member
@inglor.



Net masz dobry ale pamiętaj , że karta w TV to tylko 100MB/s, po wifi masz dużo lepsza przepustowość.

Poważnie jest tu tylko karta 100MB/s? czyli o 4k bezpośrednio z sieci można zapomnieć? Przecież to jakieś nieporozumienie. Cały materiał mam na dysku sieciowym. Czyli co filmy 4k mam odtwarzać z usb czy jak ?
Zastanawiam się czy jest możliwość zainstalowania gigabitowej karty na usb? Czy system to obsłuży?
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie, nie tylko Philips mają sieciówki 100Mbit. Ale jest karta AC 2x2 więc łączy się 866Mbit.
Ja mam blisko router i wyciągam ok 450-480Mbit.
Dla tych, którzy nie mają blisko routera polecam kupić kartę 1Gbit na USB, koszt jakieś 40-60zł.

Poza tym bez przesady żeby "setka" nie wystarczyła. Bitrate powyżej 100 masz tylko w bardzo wymagających scenach, reszta to max 40-60Mbit.po to jest bufor, żeby miał zapas na takie sceny.

Vincent już dawno pokazał ten trick.
https://youtu.be/PIef8iRZhLE
 

areq47

New member
Haha miałem ten sam dylemat dla 65tki - 806. Te mikro śrubki M6 wydają się za słabe do tych 30kg a tv będzie jeszcze wysuwany i obracany. Do tego te dystanse.... Zastanawiam się dlaczego producent po prostu nie daje w komplecie 4 śrubek dodatkowo jeśli chcemy użyć tych srub dystansowych. Piszą tylko że śruby mają być z gwintem 10-15mm i tyle. A przecież śruby mają różną twardość, wytrzymałość, gęstość gwintu. Można łatwo użyć czegoś nieodpowiedniego i tv za wiele tysięcy zl pojdzie do kosza. Tak trudno jest dołożyć śruby za kilka centów?

Te standardowo wkręcone w telewizor są krótkie. Max 10mm. Mam śrubki m6 o długości 15mm dołączone do wieszaka. Zdziwiło mnie tylko, że 15mm wyrastają sporo z dołączonych przedłużek philipsa. Mam pewne wątpliwości co do solidności tej konstrukcji.
 

Grucha23

Member
Blachy wieszaków mają grubość 2-3mm, to jest standard, nie robi się innych. Możnaby spokojnie dokładać zestawy śrub do telewizora. To dziwna oszczędność producenta.
 
Ostatnia edycja:

Grucha23

Member
Telewizor wisi u mnie od piątku i może napiszę o moich odczuciach po przesiadce z 9 letniej plazmy Panasonica (50G30).
Generalnie to jestem rozczarowany obrazem. Może zaczne od wad:
Skalowanie do rozdzielczości HD telewizyjnych wygląda słabo. Oglądanie polskiej telewizji to pikseloza na ekranie. Zwlaszcza kanałów TVP i Polsatu. Na TVNnach i Canal+ jest dużo lepiej.
Nigdy na plazmie nie miałem tak negatywnych odczuć. Nie wiem czy to dzięki mniejszemu ekranowi tego nie widziałem (wątpie), na plazmie chyba lepiej jest to wygładzane.
Najgorsze jest jednak rozmycie się obrazu (ogromne piksele) wokół tekstu na ekranie przy szybkim ruchu kamery. Najbardziej widać to wokół dużego Loga programów np Discovery itp. KToś ma na to jakiś sposób? Ktoryś upłyniacz to powoduje?
Nie jestem specem od telewizorów tylko laikiem w tym temcie i strasznie mi to przeszkadza.
Kolejna wada - oglądanie sportu - miało być pięknie na OLEDzie a jest kiszka. Obejrzałem kilka meczy w telewizji HD (1080p) i generalnie strasznie wyglądają ci piłkarze w dużym oddaleniu. Podeszłem do ekranu na odleglosc 1m i taki piłkarz to zlepek dużych pikseli gdy się porusza. Cięzko odczytać numer na koszulce (znow problem ze skalowaniem?)
Obraz bardzo nieostry w miejscu gdzie są małe postacie które się poruszają. Jakby telewizor nie nadażał z dekodowaniem cyfrowym szybko zmieniającego się obrazu.
Żadnych z tych rzeczy nie dostrzegałem na plazmie. Obraz na OLEDZie bardzo przypomina mi pod tym wzgledem najtanszego LEDa ktorego mam w sypialni. Mam nadzieje że da się to jakoś poprawić ustawieniami tylko jakimi?
Mam na razie ustawione wszystko w polowie skali lub według zaleceń producenta. Upłynniacze ruchu tak jak byly ustawione dla trybu domowego. Efekt "teatru" też jest dostrzegalny.

Może na koniec troche plusów:
-idealna czerń - ale to daje właśnie technologia OLED. Jest jednak problem z ciemnymi fragmentami scen w filmach - nie dostrzega się szczegółow gdy jest zbyt ciemna scena - pewnie można to poprawić podbijając jasność.
-idealny obraz na materiałach 4K - puściłem parę filmów demo w 4k i obraz jest piękny. Szkoda że w naszej telewizji materiału 4K z takim bitrate'm nie będzie przez następne 10 lat - pewnie do tego czasu pozbędę się tego telewizora
-bardzo szybki system (android). W stosunku do mojego LEDa TCL z sypialni (też na andoidzie) jest dużo płynniej.
-fajny pilot, też dużo lepszy niż w TCL i starej plazmie
-pilot tv steruje bez najmniejszego problemu tunerem SAT i ampli. Nie musiałem nawet nic zmieniac i szukać w ustawieniach. Pełny szok.
-dzwięk zadowalający. Ale to nie ma dla mnie znaczenia bo puszczam dzwięk przez ampli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry