Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

wadokaj

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z czym dokładnie masz problem z laptopem. ?

Chodzi o to, że telewizor nie jest wykrywany jako wyświetlacz bezprzewodowy. W innych starszych telewizorach Samsung, LG nie ma z tym problemu.

Najbardziej co mnie irytuje to to że do dekodera vectry muszę używać dedykowanego pilota. W innych telewizorach też nie było problemu aby pilot telewizora je obsługiwał. Mało tego mam soundbar Philipsa i do regulacji tonów musze używać także dedykowanego pilota.
 

alberthus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
Od ponad tygodnia używaam 65oled706 - przesiadka z jakiegoś taniego LCD firmy LG.
W kolorowych scenach różnica kolosalna.
Czarny też jest czarny.
Dokupiłem tego pilota z allegro i udało się połączyć z tv - działa klawiatura.
TV nie próbowałem podłączyć, bo nie używam.

Mam wrażenie, że obraz jest ciemny, co widać w filmach np. w trybie filmmaker. Owszem czarny nie jest szary jak w lcd, ale jest bardzo ciemny i mało co w takich scenach i tak widać, np. nowy matrix.
Dodam, że oglądam tylko filmy w 4K wieczorem przy zgaszonym świetle, Fast Motion Clarity wyłączone.
Próbowałem ręcznie zmieniać ustawienia dot. jasności, ale tylko powoduje, że czarne pasy u góry i dołu stają się szare...

Da się ustawić lepsze parametry niż te w Filmmaker Mode? :)
 

wadokaj

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam ponownie, ponawiam pytanie odnośnie sterowania pilotem od telewizora dekodera Vectry. Poradzi ktoś czy to jest kwestia oprogramowania telewizora czy bardziej by trzeba było zainwestować w inny pilot, który byłby bardziej uniwersalny. Nadmieniam, iż na starszych telewizorach LG i Samsung nie było problemu do obsługi pilotem tv tego dekodera.
 

kissu

New member
Witam, Mam do kupienia w media expert oleda 706 w rozmiarze 65 za 5499 plus dają kod rabatowy 500zl akurat mam inne potrzeby więc ten kod wykorzystam finalnie tv wychodzi 5000 zł czy to dobra cena za ten telewizor bo nie wiem czy go odbierać? Drugie pytanie czy naprawiono problem z 4k 120hz bo słyszałem, że jest z tym jakiś problem ? Pytanie kończące do osób które już jakiś czas użytkują ten telewizor czy napotkały jakieś inne problemy występujące w tym telewizorze. Zastanawiam się jeszcze nad LG c11 i nie wiem co robić Proszę o pomoc;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał Oled Philipsa.
Ale jeśli dużo grania i jeśli gry w pełnej rozdzielczości 4k - to LG.
 

kissu

New member
Zdecydowałem się na 706 wczoraj odebrany dzisiaj mam zamiar go wieszać na ścianie. Doradzicie jaki wieszak pod tego Philipsa 706 65cali żeby dobrze działał ambilight ? Telewizor będę miał na wprost kanapy więc nie musi być jakiś skomplikowany wieszak.
 

Christer

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może ktoś podesłać ustawienia kalibracyjne do przetestowania dla oled706. Druga sprawa, czy przy wyłączonym tv i spojrzeniu z boku na ekran jest on całkowicie płaski, czy posiada coś na wzór fałd, czy "minimalnych wgnieceń"?
 

inglor

New member
Zdecydowałem się na 706 wczoraj odebrany dzisiaj mam zamiar go wieszać na ścianie. Doradzicie jaki wieszak pod tego Philipsa 706 65cali żeby dobrze działał ambilight ? Telewizor będę miał na wprost kanapy więc nie musi być jakiś skomplikowany wieszak.

Hej, zgodnie z zaleceniami 10-20 cm od ściany, żeby był najlepszy efekt ambilighta. Ja mam jakieś 15cm i jest gitara. Wieszak w sumie ze starego telewizora, coś jak ten link
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie. Czy ktoś instalował nowy soft. Chodzi o zapis zmiana ambilight tryb gra . Że po zmianie nie gaśnie całkowicie czy ktoś może to potwierdzić. Bo mi pasują aktualnie wygaszania wersja.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam serdecznie. Czy ktoś instalował nowy soft. Chodzi o zapis zmiana ambilight tryb gra . Że po zmianie nie gaśnie całkowicie czy ktoś może to potwierdzić. Bo mi pasują aktualnie wygaszania wersja.

zainstalowałem najnowszy soft w tv 706 ale nie sprawdzałem trybu gry....jutro sprawdzę i dam znać
 
Do góry