Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli tak to wygląda jak by nie działała funkcja CEC. Restartowałeś go?

Wszystko porozpinałem i odłączyłem od prądu na kilka minut. Liczyłem, że może się zresetuje i przypisze na nowo. Chciałbym spróbować naprawić bez przywracania ustawień fabrycznych, bo wszystko się zresetuje i trzeba będzie ustawiać jeszcze raz dla każdego sygnału, a nie wiadomo czy to pomoże, ale jak się nie uda, to spróbuję.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Lepszym wyjściem chyba będzie ponowna instalacja tv niż ustawiania fabryczne..


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

massiwo

New member
Nie wiem czy było już wcześniej poruszane w tym wątku - nie miałem ostatnio czasu śledzić wątku dot. OLEDa 706, ale problem z podpięciem pilotów bluetooth i niedziałającym mikrofonem asystenta Google udało się obejść i wszystko działa poprawnie tak jak w wyższych seriach Philipsa:

Pełny opis w komentarzu na Pepperze:
https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-philips-65oled706-65-oled-4k-493281?page=3#comment-9081426

Tak jak pisał autor komentarza:
UWAGA! Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia TV, oprogramowania etc. Instrukcja ma charakter edukacyjny i każdy ponosi sam odpowiedzialność za to co robi ze swoim TV. Możliwe, że narusza to warunki gwarancji itp.

W skrócie dla potomnych:

- Kupujesz pilota bluetooth z mikrofonem obsługiwanego przez serie 2019-2021,

- Żeby go sparować z TV trzeba otworzyć specjalne menu Androida do parowania akcesoriów bluetooth. Nie ma go domyślnie w wyświetlanym menu, ale jest aplikacja "Uruchamiacz aktywności" w sklepie Play
https://www.pepper.pl/visit/comment/9081426/588006 - instalujemy i ją uruchamiamy,

- Uruchamiamy "Ustawienia" -> .AddAccessoryActivity

- Na pilocie bluetooth włączamy parowanie - Przycisk "PAIR"

- Potwierdzamy wszystko STANDARDOWYM pilotem na podczerwień, gdyż nowy jeszcze nie działa.

Gotowe - Pilot jest poprawnie sparowany - przycisk na pilocie do Google Asystenta i mikrofon od tej pory będzie działać.

Kilka osób z wątku już potwierdziło, że działa - ja czekam na dostawę pilota...

I w ramach uzupełnienia tematu bluetooth:

https://www.pepper.pl/comments/permalink/9083443

W linkowanym temacie zdjęcia i dłuższe wyjaśnienia - BRAWA dla Autora oryginalnego postu :blagam::bober:


czesc, czy otrzymales pilot i mozesz potwierdzic ta tematyke, ze dziala? bo czesto slychac, ze jednak "dziala na chwile"

czy ja osobiscie, moge sie pozbyc pilota firmowego? i zamienic go na jakis inny... i miec efekt 1 do 1 wraz z asystentem? w zwiazku z tym co polecacie, czy jest jakis podswietalny pilot?


to moj 1 oled, czy powinienem cos aktywowac po wyjeciu tv z pudelka, pytam o "czyszczenie" ekranu?
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepszym wyjściem chyba będzie ponowna instalacja tv niż ustawiania fabryczne..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Zastosowałem metodę Przywracanie jednym przyciskiem, zainstalowałem od podstaw telewizor i niestety nie przyniosło to zamierzonego rezultatu.

Instrukcja postępowania od pomocy technicznej Philips:
1. [Przywracanie jednym przyciskiem] można uruchomić w następujący sposób:
2. Wyłącz telewizor, odłączając go od sieci.
3. Naciśnij joystick w dół i przytrzymaj. (Naciśnij joystick do tyłu, jeśli panel joysticka jest skierowany w dół)
4. Włącz telewizor, trzymając joystick w dół lub do tyłu.
5. Poczekaj, aż rozpocznie się procedura migania diody LED (dioda LED będzie migać szybko po sobie przez kilka sekund) lub na uruchomienie telewizora.
6. Puść joystick.
7. Telewizor uruchomi się teraz ponownie i ponownie uruchomi pierwszy tryb instalacji.
8. Możesz teraz zainstalować telewizor od podstaw i ocenić, czy problem został rozwiązany.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja myślałem o tym trybie z menu tv ale to też powinno zadziałać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sparowałem pilota bluetooth z mikrofonem i potwierdzam że wyszukiwanie głosowe działa. Kupiłem pilota do PUS7334 z klawiaturą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

totek93

New member
Hej, od jakiegoś czasu pojawia się upierdliwość polegająca na tym, że telewizor po którymś z kolei włączeniu z trybu czuwania nie widzi Wi-fi. Problem znika po odłączeniu zasilania i ponownym włożeniu wtyczki. Ktoś miał podobny problem?
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja myślałem o tym trybie z menu tv ale to też powinno zadziałać

Spróbowałem raz jeszcze i o dziwo udało się.
1. Przywróciłem ustawienia fabryczne.
2. Zainstalowałem ponownie telewizor z menu ustawień.
3. Wyłączyłem EasyLink.
4. Odłączyłem telewizor na kilka minut od prądu.
5. Podłączyłem telewizor i włączyłem EasyLink.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No to fajnie bardzo, oby jak najdłużej... :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Pi3cyk91

Member
Miał ktoś z Was do czynienia z czymś takim. Do TV podłączony fidelio b97 a dekoder to vectra. Wymienili na nowy ale nie pomogło. Gość stwierdził że to wina soundbara.
 

Attachments

  • 20220211_213851.jpg
    20220211_213851.jpg
    652,3 KB · Wyś: 32

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Coś masz źle podłączone. Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi który Ci pomoże.
 

Uki82

New member
Witam,

Czy byłby ktoś tak dobry i podzielił się jakimiś sprawdzonymi ustawieniami dla "706"? Wiadomo że to sprawa indywidualna, ale jestem laikiem i zajmie mi wiele czasu nim sam do wszystkiego dojdę, a chciałbym jutro gdy przyjdzie TV włączyć zniecierpliwionej rodzince Netflixa i w miarę upływu czasu dostosować ustawienia pod siebie. Jeżeli to ma znaczenie, to TV używam do kablówki UPC i wspomnianego Netflixa.
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to fajnie bardzo, oby jak najdłużej... :)
I czar prysł... Miałem podejrzenia poprzednim razem dlaczego tak się stało, teraz mam pewność. Dziś podczas oglądania TV wystąpił zanik napięcia. Ostatnio też wyłączyli prąd na około 50 minut, po czym pojawił się problem. Tym razem od wiatru zwarły się linie napowietrzne i wystąpił zanik na ok. 1. sekundę. Wtedy telewizor był wtedy wyłączony, ponieważ nie było mnie w domu, ale nie ma to znaczenia. HDMI-CEC nie działa prawidłowo po każdorazowym zaniku napięcia.
 
Do góry